КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 23 квітня 2008 р. N 398
Київ
|
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення заходів щодо боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських рослин
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення заходів щодо боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських рослин (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 13 лютого 1999 р. N 181 (
181-99-п)
"Про затвердження Порядку фінансування запобіжних заходів щодо поширення, локалізації та ліквідації карантинних і особливо небезпечних шкідливих організмів, а також контрольних обстежень сільськогосподарських угідь за рахунок коштів Державного бюджету України" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 7, ст. 241).
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ТИМОШЕНКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 квітня 2008 р. N 398
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення заходів щодо боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських рослин
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік за програмою "Заходи по боротьбі з шкідниками та хворобами сільськогосподарських рослин" (далі - бюджетні кошти), для фінансування заходів щодо запобігання поширенню, локалізації та ліквідації особливо небезпечних шкідників та збудників хвороб сільськогосподарських рослин (далі - шкідливі організми).
Розпорядниками бюджетних коштів є Міністерство аграрної політики та продовольства, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба та її територіальні органи.
2. Бюджетні кошти спрямовуються на фінансування заходів щодо запобігання поширенню, локалізації та ліквідації шкідливих організмів шляхом часткової оплати витрат, пов'язаних з проведенням локальної та суцільної обробки посівів, насаджень, складських приміщень, інших об'єктів хімічними та біологічними засобами, з виробництвом біологічних засобів захисту рослин, які безоплатно передаються сільгосппідприємствам (далі - витрати).
3. На часткову оплату витрат за рахунок бюджетних коштів мають право сільгосппідприємства незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур, та спеціалізовані біолабораторії, що виробляють біологічні засоби захисту рослин (далі - сільгосппідприємства).
4. До шкідливих організмів, витрати на проведення боротьби з якими частково оплачуються за рахунок бюджетних коштів, належать:
американський білий метелик, виноградна філоксера, колорадський жук, західний кукурудзяний жук (діабротика), лучний метелик, каліфорнійська щитівка, клоп-черепашка, картопляна міль, південний сірий довгоносик, сарана, східна плодожерка, мишоподібні гризуни;
рак картоплі, нематода картоплі.
5. До витрат належить оплата (без урахування суми податку на додану вартість) придбання пестицидів; виробництва біологічних засобів захисту рослин; праці робітників, діяльність яких пов'язана з використанням пестицидів; роботи авіаційної техніки, що використовується для проведення боротьби із шкідниками сільськогосподарських культур (зернових культур, цукрових буряків, льону, конопель), насінників багаторічних трав і полезахисних лісонасаджень.
6. Державна ветеринарна та фітосанітарна служба за погодженням з Міністерством аграрної політики та продовольства затверджує річний план заходів щодо запобігання поширенню, локалізації та ліквідації шкідливих організмів з визначенням робіт відповідно до прогнозованого у поточному році обсягу розвитку і поширення таких організмів та обробки площ сільськогосподарських угідь, розміру витрат із зазначенням вартості та їх загальної суми у межах бюджетних коштів.
7. Міністерство аграрної політики та продовольства здійснює розподіл бюджетних коштів пропорційно площам сільськогосподарських угідь, зазначеним у затвердженому згідно з пунктом 6 цього Порядку планом заходів, між державними інспекціями захисту рослин Автономної Республіки Крим та областей.
У разі масового розмноження шкідливих організмів Державна ветеринарна та фітосанітарна служба проводить за погодженням з Міністерством аграрної політики та продовольства перерозподіл бюджетних коштів.
8. Для визначення сільгосппідприємств, яким частково оплачуються витрати за рахунок бюджетних коштів, державні інспекції захисту рослин Автономної Республіки Крим та областей утворюють комісії, до складу яких включаються начальник державної інспекції захисту рослин Автономної Республіки Крим, області (голова комісії), представник Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим, Головного управління агропромислового розвитку обласної, управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій, державні інспектори захисту рослин районів.
9. Для часткової оплати витрат за рахунок бюджетних коштів сільгосппідприємство подає до утвореної згідно з пунктом 8 цього Порядку комісії:
заявку на виконання робіт із боротьби з шкідливими організмами, передбачених відповідно до прогнозованого у поточному році обсягу їх розвитку та поширення, акти обстеження сільськогосподарських угідь на заселеність шкідниками та ураженість хворобами сільськогосподарських рослин, заявку на придбання біологічних засобів захисту рослин. Форми зазначених документів затверджуються Міністерством аграрної політики та продовольства;
копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, засвідчену в установленому порядку.
Комісія розглядає подані документи та приймає рішення про включення сільгосппідприємства до реєстру тих, яким частково оплачуються витрати за рахунок бюджетних коштів.
10. Розмір часткової оплати витрат сільгосппідприємств за рахунок бюджетних коштів визначається пропорційно обробленим площам сільськогосподарських угідь у межах виділених коштів.
11. Державні інспекції захисту рослин Автономної Республіки Крим, області після подання сільгосппідприємствами документів (товарно-транспортних накладних, акта виконання робіт із боротьби з шкідливими організмами, акта виконання робіт із застосування біологічних засобів захисту рослин) надсилають відповідним органам Державної казначейської служби реєстр сільгосппідприємств, яким частково оплачуються витрати за рахунок бюджетних коштів, та платіжні доручення для перерахування коштів на поточні рахунки сільгосппідприємств в установах банків. Форми зазначених актів затверджуються Міністерством аграрної політики та продовольства.
12. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками (
z0716-04)
, затвердженого Державним казначейством.
13. Державні інспекції захисту рослин Автономної Республіки Крим та областей надсилають Державній ветеринарній та фітосанітарній службі щокварталу до 10 числа наступного місяця інформацію про використання бюджетних коштів для її узагальнення та подання Міністерству аграрної політики та продовольства до 15 числа зазначеного місяця.
Міністерство аграрної політики та продовольства готує та подає Мінфіну до 20 числа наступного місяця щоквартальний звіт про стан виконання результативних показників, передбачених паспортом бюджетної програми.
14. Складення та подання звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.