УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
29.04.2010 N 11/2-10.16/3963-ЕП
|
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Про класифікацію одягу та інших виробів, що використовувались
З метою впорядкування питання щодо класифікації одягу та інших виробів, що використовувались згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності повідомляємо наступне.
Класифікація одягу та інших виробів, що використовувались здійснюється відповідно до примітки 3 до групи 63 Митного тарифу України (
2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14)
, затвердженого Законом України від 05.04.2001 N 2371-III (
2371-14)
"Про Митний тариф України" (зі змінами та доповненнями) та Пояснень до УКТЗЕД затверджених наказом Держмитслужби від 31.01.04 N 68 (
v0068342-04)
(із змінами та доповненнями) у товарній позиції 6309.
До товарної позиції 6309 включаються такі товари: вироби з текстильних матеріалів (одяг і додаткові речі до одягу та їх частини; ковдри та пледи дорожні; білизна постільна, столова, туалетна або кухонна; вироби для меблювання, крім килимів товарних позицій 5701 - 5705, та меблево-декоративних тканин і гобеленів товарної позиції 5805), взуття та головні убори з будь-якого матеріалу крім азбесту.
Для включення до цієї товарної позиції вищезазначені вироби повинні одночасно відповідати таким вимогам: мати помітні ознаки використання (носіння), поставлятися навалом (без упаковки) або у тюках, мішках чи аналогічних упаковках, не мати ярликів тощо.
Ці вироби, як правило, продаються великими партіями, переважно для перепродажу та поставляються навалом (без упаковки). Такі товари повинні бути різних артикулів, виготовлені різними виробниками, з різних матеріалів, різної статевої приналежності (чоловічі, жіночі, дитячі).
Термін "ношений" означає, який був у вжитку, не новий (Великий сучасний словник сучасної української мови / В.Т.Бусел. - К.; Ірпінь: ВТФ "Перун", 2001).
Помітними ознаками використання одягу, наприклад, може бути загальний стан виробу, який втратив товарний вигляд (без ярликів, без упакування, зім'ятий або неакуратно складений тощо); забрудненість; розтягнутість (коміра (горловини), рукавів, низу виробу тощо) та кошлатість, що характерна для трикотажних виробів.
Також до помітних ознак використання належить такий критерій як потертість (коміра, лацканів, рукавів, кишень тощо), що видно при візуальному огляді неозброєним оком та не потребує додаткових доказів у лабораторних умовах.
Однак, одяг новий, який має потертості, розтягненість що створена навмисно в процесі виробництва одягу (так звані модні бренди), має ярлики та/або упакований, не може розглядатись у товарній позиції 6309 як одяг з помітними ознаками використання (носіння).
Інші вироби, які не відповідають вищезазначеним умовам (наприклад, одяг що постачається навалом, який не має помітних ознак використання (носіння), що має ярлики), необхідно розглядати у відповідних товарних позиціях, як нові.
Нові вироби з дефектами ткацтва, фарбування і т.д. і забруднені в магазині до цієї товарної позиції не включаються.
Також, інформуємо, що товари, які вийшли з моди та не використовувались, класифікуються у відповідних товарних позиціях і розглядаються як нові вироби.
Перший Заступник
Голови Служби
|
О.М.Дороховський
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua