УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
Рішення
про утворення Науково-консультативного центру приватного права Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 15.04.94 р.
Дата набуття чинності для України: 15.04.94 р.
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
1. Утворити Науково-консультативний центр приватного права Співдружності Незалежних Держав.
2. Затвердити Тимчасове положення про Науково-консультативний центр приватного права Співдружності Незалежних Держав (додається).
3. Призначити професора Маковського Олександра Львовича Головою Ради Науково-консультативного центру приватного права Співдружності Незалежних Держав.
Рекомендувати державам-учасницям Співдружності до 15 травня 1994 року направити до складу Ради Науково-консультативного центру приватного права Співдружності Незалежних Держав по одному члену Ради з числа провідних вчених і фахівців у сфері приватного права.
4. Затвердити кошторис витрат на утримання Науково-консультативного центру приватного права Співдружності Незалежних Держав у 1994 році в загальній сумі 179,38 млн. карбованців, що визначається, виходячи з норм витрат, що діяли у державі перебування на 1 січня 1994 року (додається).
Фінансування витрат Науково-консультативного центру приватного права Співдружності Незалежних Держав здійснюється за рахунок рівних внесків держав-учасниць, що перераховуються щокварталу в розмірі 1/4 частки витрат на рік, що припадає на державу-учасницю.
5. Прийняти пропозицію Російської Федерації про функціонування Науково-консультативного центру приватного права Співдружності Незалежних Держав з тимчасовим використанням інформаційної і матеріально-технічної бази Дослідницького центру приватного права (місто Москва) на умовах, визначених угодами між зазначеними установами.
Вчинено в місті Москві 15 квітня 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Бєларусь, що направить державам, які підписали це Рішення, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Бєларусь Російської Федерації
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав про утворення
Науково-консультативного
центру приватного права
Співдружності Незалежних
Держав
від 15 квітня 1994 року
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
ПРО НАУКОВО-КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ЦЕНТР ПРИВАТНОГО ПРАВА СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
1. Науково-консультативний центр приватного права Співдружності Незалежних Держав (далі - НКЦ) створюється з метою розробки моделей правових актів і наукових рекомендацій, спрямованих на зближення і гармонізацію положень приватного права держав-учасниць Співдружності.
2. НКЦ є самостійною науково-консультативною установою Співдружності, що здійснює свою діяльність з використанням інформаційної і матеріально-технічної бази Дослідницького центру приватного права (місто Москва).
НКЦ фінансується за кошторисом, що затверджується Радою глав урядів Співдружності, має окремий баланс, рахунок у банку і печатку зі своїм найменуванням.
3. НКЦ складається з Ради Науково-консультативного центру приватного права (далі - Рада НКЦ), дослідницьких і інформаційно-аналітичних підрозділів, що поєднують вчених і фахівців у сфері приватного права держав-учасниць Співдружності.
До роботи в НКЦ можуть на договірній основі залучатися вчені і фахівці держав, що не входять у Співдружність.
4. Основними напрямами діяльності НКЦ є:
розробка і поширення моделей актів приватного права та інших рекомендацій щодо зближення і гармонізації законодавства держав-учасниць Співдружності з питань створення і розвитку єдиного економічного простору;
правова експертиза розроблених у державах-учасницях Співдружності проектів актів з питань приватного права для забезпечення погодженого підходу до регулювання економічних відносин;
порівняльні дослідження чинного законодавства держав-учасниць Співдружності з метою вироблення пропозицій щодо його зближення і гармонізації;
вивчення зарубіжного законодавства, що регулює приватно-правові відносини, з метою використання результатів вивчення в законопроектній роботі держав-учасниць Співдружності;
поширення інформації про вирішення проблем приватного права в державах-учасницях Співдружності та інших державах.
5. НКЦ визначає і здійснює програму досліджень і розробок за напрямами, передбаченими цим Положенням, на основі рішень Ради глав держав Співдружності, Ради глав урядів Співдружності, Координаційно-консультативного Комітету Співдружності, пропозицій Правової консультативної ради держав-учасниць Співдружності, замовлень держав-учасниць Співдружності і договорів на виконання досліджень і розробок для зацікавлених організацій.
6. Моделі правових актів та інші матеріали, розроблені НКЦ, носять рекомендаційний характер для держав-учасниць Співдружності і направляються Виконавчому Секретаріату Співдружності і Правовій консультативній раді держав-учасниць Співдружності.
7. Для виконання своїх завдань і програм досліджень і розробок НКЦ:
дає експертні висновки щодо проектів правових актів держав-учасниць Співдружності;
організує і проводить обговорення проблем приватного права;
дає наукові консультації і надає необхідну допомогу у вирішенні питань приватного права за замовленнями держав-учасниць Співдружності;
збирає та узагальнює інформацію про законодавство держав-учасниць Співдружності, проекти актів з питань приватного права, угоди і рішення органів Співдружності;
формує творчі групи для виконання досліджень і розробок;
публікує результати досліджень і розробок;
здійснює контакти, обмін інформацією і спільну роботу з проблем приватного права з організаціями і фахівцями інших держав і міжнародними організаціями;
здійснює іншу діяльність, що відповідає цілям НКЦ.
8. Керування НКЦ здійснюють Рада НКЦ, Голова Ради, координатор Ради.
9. Рада НКЦ складається з провідних вчених і фахівців у сфері приватного права, представлених державами-учасницями Співдружності по одному від кожної держави.
До складу Ради НКЦ входить також координатор Ради.
10. Рада НКЦ:
визначає програми діяльності НКЦ;
розглядає підготовлені в НКЦ моделі правових актів та інші матеріали і виносить рішення щодо них;
обирає Голову, заступників голови, координатора Ради і ревізійну комісію;
визначає структуру і штат співробітників НКЦ, оплата праці яких фінансується за рахунок коштів по кошторису, затверджуваної Радою глав урядів Співдружності;
подає пропозиції з питань зміни цього Положення на розгляд у Раду глав урядів Співдружності.
Рішення Ради НКЦ приймаються більшістю голосів членів Ради.
Члени Ради не зв'язані її рішенням з питань наукової оцінки підготовлених і розглянутих матеріалів і можуть публічно висловлюватись і подавати в органи Співдружності і держави свої пропозиції з цих питань.
11. Голова Ради НКЦ при утворенні НКЦ призначається Радою глав урядів Співдружності. В подальшому Голова Ради НКЦ обирається Радою НКЦ. Рішення про обрання затверджується Радою глав урядів Співдружності.
Голова Ради НКЦ здійснює наукове керівництво діяльністю НКЦ, скликає і проводить засідання Ради НКЦ, підписує рішення, прийняті Радою, розглядає і затверджує документи про результати досліджень і розробок, не розглянутих Радою НКЦ.
У період відсутності Голови Ради НКЦ функції Голови виконує його заступник.
12. Координатор Ради НКЦ забезпечує організацію роботи Ради НКЦ, укладає договори і контракти на проведення НКЦ досліджень і розробок, вирішує інші питання організації і забезпечення діяльності НКЦ, за винятком тих, що віднесені цим Положенням до повноважень Ради НКЦ і Голови Ради НКЦ.
13. Фінансування діяльності НКЦ здійснюється за рахунок участі на паях держав-учасниць Співдружності за кошторисом, що затверджується Радою глав урядів Співдружності, а також за рахунок коштів, отриманих за проведення досліджень і розробок за договорами.
Матеріальні і фінансові кошти НКЦ обліковуються на окремому балансі.
Фінансовий контроль за використанням коштів, закріплених за НКЦ, здійснюється ревізійною комісією, що обирається Радою НКЦ.
У випадку ліквідації НКЦ закріплене за ним майно спрямовується на цілі, обумовлені відповідними органами Співдружності.
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
Рішенням Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав про утворення
Науково-консультативного
центру приватного права
Співдружності Незалежних
Держав
від 15 квітня 1994 року
КОШТОРИС ВИТРАТ
НАУКОВО-КОНСУЛЬТАТИВНОГО ЦЕНТРУ ПРИВАТНОГО ПРАВА
НА 1994 РІК
у тис. руб.
Ст. 1 "Фонд оплати праці" 92150,0
Ст. 2 "Нарахування на заробітну плату" 32857,2
Ст. 3 "Канцелярські і господарські витрати" 9330,0
Ст. 4 "Відрядження і службові роз'їзди" 30000,0
Ст. 12 "Придбання устаткування та інвентарю" 15000,0
(у 1 - 2
кварталах)
Разом: 179337,2
Примітка: Кошторис складений для 10-ти місяців 1994 р. (березень-грудень) з урахуванням рівня окладів, цін і норм, що існували у січні 1994 р.
Для обліку інфляції в 1994 році рекомендовано збільшення зазначених сум у 2,6 раза.
РОЗШИФРОВКА КОШТОРИСУ ВИТРАТ
НАУКОВО-КОНСУЛЬТАТИВНОГО ЦЕНТРУ ПРИВАТНОГО ПРАВА НА 1994 РІК
у тис. руб.
Ст. 1 "Фонд оплати праці"
1. Оклади:
Голова Ради (304,0 x 1,5) x 1 x 10 4560,0
Заст. голови Ради (285,0 x 1,5) x 1 x 10 4275,0
(142,5 x 1,5) x 1 x 10 1/2 2137,5
Координатор Ради (285,0 x 1,5) x 1 x 10 4275,0
Член Ради (95,0) x 16 x 10 1/4 14250,0
Начальник відділу (266,0 x 1,5) x 2 x 10 7980,0
Заст. начальника відділу (247,0 x 1,5) x 2 x 10 7410,0
Консультант (228,0 x 1,5) x 2 x 10 6840,0
Фахівець-експерт (190,0 x 1,5) x 4 x 10 11400,0
Головний бухгалтер (114,0) x 1 x 10 1140,0
Фахівець 1 категорії (114,0) x 2 x 10 2280,0
Фахівець 2 категорії (95,0) x 2 x 10 1/2 1900,0
__________________________________________________________________
Разом: 68447,5
(без доплати за вчені ступені) 47405,0
2. Премії, надбавки, матеріальна допомога:
Премії 47405,0 : 12 x 3 11851,25
Надбавки 47405,0 : 12 x 1 3950,48
Матеріальна допомога 47405,0 : 12 x 2 7900,77
__________________________________________________________________
Разом: 23702,5
__________________________________________________________________
Разом: Ст. 1 92150,0
(без матеріальної допомоги) - 84249,23
Ст. 2 Нарахування на заробітну плату
Нарахування 84249,23 x 39% 32857,2
Ст. 3 Канцелярські і господарські витрати
Придбання канцелярських товарів 2000,0
Користування телефонами (5 номерів) 150,0
Міжміські розмови (10 год. на міс.) 6,0 x 10 x 10 600,0
Користування односмен. легк. автомоб. 6580 6580,0
Разом: Ст. 3 9330,0
Ст. 4 Відрядження і службові роз'їзди
Оплата проїзду, добових, квартирних 200 x 15 x 10 3000,0
Ст. 12 Придбання устаткування та інвентарю
Придбання меблів 6000,0
Придбання програмно-технічних засобів 9000,0
і оргтехніки
__________________________________________________________________
Разом: Ст. 12 15000,0
Примітка: Розрахунок зроблений для 10-ти місяців 1994 р. (березень-грудень) з урахуванням рівня окладів, цін і норм, що існували в січні 1994 р.
Для обліку інфляції в 1994 році рекомендовано провести збільшення сум у 2,6 раза.