ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
рибного господарства України
24.01.2011 N 51
( z0302-11 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 березня 2011 р.
за N 304/19042

РЕЖИМ

спеціального промислового рибальства в дніпровських водосховищах у 2011 році

1. Цей Режим розроблено відповідно до Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192 (1192-96-п) , та на підставі рішення Науково-промислової ради Держкомрибгоспу (протокол від 16 грудня 2010 року N 1).
2. Промисел водних живих ресурсів у дніпровських водосховищах у 2011 році здійснюється відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 18 березня 1999 року N 33 (z0326-99) , зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 травня 1999 року за N 326/3619 (далі - Правила рибальства), а також цього Режиму.
3. Промислове рибальство в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (2456-12) та положень про них.
4. Терміни початку й закінчення лову, установлені Правилами рибальства (z0326-99) та цим Режимом, уключають першу та останню дати вказаних періодів промислу.
5. Довжина ставних сіток, що застосовуються на промислі на водосховищах Дніпровського каскаду, повинна бути не більше 70 м.
6. Дозволяється на Київському та Канівському водосховищах:
6.1. Протягом усього промислового періоду використання для облову скупчень сріблястого карася та плітки сітки з розміром вічка а = 50-60 мм.
6.2. Протягом усього промислового періоду використовувати поріжні сітки з кроком вічка а = 75 мм і більше.
7. Дозволяється на Кременчуцькому водосховищі:
7.1. Відповідно до наказу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів від 15 листопада 2005 року N 411 "Щодо затвердження змін до Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Сулинський"" на території заказника:
7.1.1. Зариблення рослиноїдними рибами (товстолобик та інші) на ділянці "Насосна N 2" у районі с. Бугаївка Глобинського району Полтавської області;
7.1.2. Відбірковий лов старшовікових груп рослиноїдних та туводних видів риб крупновічковими сітками з вічком а = 110 мм і більше в осінній період з 1 жовтня до встановлення льодоставу, але не пізніше 15 грудня, на ділянці від створу Жовнінська круча - село Мозоліївка вгору до гирла р. Сула на відстані нижче 1 км від Липівського автомобільного мосту. Лов здійснюється на підставі біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України згідно з лімітом Кременчуцького водосховища. Кількість сіток, що встановлюються під час лову на акваторії, регулюється залежно від рівня води у водосховищі координаційним штабом з проведення лову за участю представників спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. Учасників відбіркового лову визначають спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань рибного господарства та територіальні органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів з числа користувачів водних живих ресурсів, які вкладають кошти на зариблення Кременчуцького водосховища та мають власні плавзасоби. Персональний склад та повноваження штабу відбіркового лову в Сулинській затоці Кременчуцького водосховища в осінній період визначаються під час засідання комісії спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань рибного господарства з визначення користувачів водних живих ресурсів, що здійснюватимуть зазначений лов відповідно до чинного законодавства.
7.2. Проводити лов верховодки і тюльки в забороненій зоні Канівської ГЕС протягом усього року (за винятком періоду весняно-літньої заборони).
7.3. Вилов тюльки і верховодки тюльковими тралами протягом усього промислового періоду в 500 - метровій зоні насосних станцій.
8. Дозволяється на Дніпродзержинському водосховищі:
8.1. На закорчованих і зарослих ділянках водойми (до ізобати 2 м) в межах: острів Крячок, Чикалівських, Успенських, Келебердянських та Солошинських заплав (до Тахтаївського кар'єру і с. Світлогірське) та Орлянської заплави (до лівобережної захисної греблі) застосування низькостінних ріжових сіток з кроком вічка а = 36-60 мм і вище за дозволом органів рибоохорони та погодженням з науково-дослідними установами.
8.2. У період з 1 жовтня у середній частині водосховища (смт Кам'яні Потоки - с. Бородаївка) у місцях концентрацій карася та плітки використовувати для їх облову сітки з кроком вічка а = 50-60 мм за дозволом органів рибоохорони та погодженням з науково-дослідними установами.
8.3. Протягом усього промислового періоду використовувати поріжні сітки з кроком вічка а = 80 мм і більше.
9. Дозволяється на Запорізькому водосховищі:
9.1. Використання закидних неводів з кроком вічка а = 100 мм і більше на нижній ділянці водосховища від греблі ДніпроГЕС до аміакопроводу з 1 липня до 20 вересня.
9.2. Застосування поріжних ставних сіток з кроком вічка а = 45-60 мм на зарослих вищою рослинністю ділянках Самарської затоки для відлову крупних особин карася сріблястого (за наявності відповідного науково-біологічного обґрунтування).
9.3. Застосування дрібновічкових ставних сіток з кроком вічка а = 32-34 мм на всій акваторії Самарської затоки (за наявності відповідного науково-біологічного обґрунтування).
10. Дозволяється на Каховському водосховищі:
10.1. Для відлову вселених рослиноїдних риб у місцях їх скупчення протягом усього року в районі скидного каналу Запорізької теплоелектростанції застосовувати два ставних неводи з вічком у задній стінці котла не менше 100 мм; в районі приймального ковша каналу продувки Запорізької АЕС (Водянський ківш) - два ставних неводи з вічком у задній стінці котла не менше а = 100 мм; в районі Іванівських Кучугур - один ставний невід з вічком у задній стінці котла не менше а = 100 мм.
10.2. Протягом усього промислового періоду використання ставних сіток (у тому числі і поріжних) з кроком вічка а = 50-60 мм у верхній частині водосховища до межі: с. Вищетарасівка Томаківського району (з правого берега) - с. Скельки Василівського району (з лівого берега).
10.3. Протягом усього промислового періоду використання ставних ( у тому числі й поріжних) сіток з кроком вічка а = 50-60 мм на ділянках: від м. Благовіщенський до Іванівських Кучугур у глиб водосховища на 2 км та від Кам'янських Кучугур до Майгори у глиб водосховища на 2 км.
10.4. Протягом усього промислового періоду використання ставних (у тому числі й поріжних) сіток з кроком вічка а = 50-60 мм у районі скидного каналу Запорізької теплоелектростанції від лінії електричних мереж до кінця греблі водойми-охолоджувача Запорізької атомної електростанції у глиб водосховища на 1 км.
10.5. Для виявлення скупчень рослиноїдних риб здійснення лову з 1 грудня в затоці Нижньорогачицький лиман сітками з кроком вічка а = 100 мм і більше у кількості 20 од. та за наявності скупчення цих риб - проведення їх відлову одним закидним неводом.
10.6. Відлов вселених рослиноїдних риб у місцях їх скупчення на ділянках, відведених для любительського рибальства, сітками з кроком вічка а = 90 мм і більше.
11. На Запорізькому (Дніпровському) та Каховському водосховищах дозволяється:
11.1. Мінімально допустимий для вилову розмір білого, строкатого товстолоба та білого амура - 55 см (у свіжому вигляді).
11.2. Використання закидних неводів виключно під контролем органів рибоохорони.
11.3. Використання максимальної довжини крила раколовки - 50 м.
11.4. Максимально допустимий прилов риби непромислової міри для сіток з кроком вічка а = 52-60 мм не більше 20% від загальної кількості риб, що охороняються згідно з Правилами рибальства (z0326-99) .
12. Забороняється у Київському та Канівському водосховищах використання ставних сіток з кроком вічка а = 30-36 мм, 70-74 мм протягом усього року.
13. Забороняється у Київському та Кременчуцькому водосховищах використання закидних частикових неводів у переднерестовий період при освоєнні 20% річного ліміту ляща.
14. Забороняється на Кременчуцькому водосховищі:
14.1. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 36 мм протягом усього року.
14.2. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 50 мм у період з кінця весняно-літньої заборони до 1 вересня.
15. Забороняється на Дніпродзержинському водосховищі використання ставних сіток з кроком вічка а = 36 мм протягом усього року.
16. Забороняється у Запорізькому водосховищі:
16.1. Застосування протягом усього промислового періоду ставних сіток з кроком вічка а = 30-36 мм та 70 мм.
16.2. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 38 мм у період з кінця весняної заборони до 20 серпня.
17. Забороняється у Каховському водосховищі:
17.1. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 30-36 мм та 70 мм протягом усього року.
17.2. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 38-42 мм у період з кінця весняної заборони до 19 серпня.
17.3. Використання порядків (лав) ятерів, ставних неводів довжиною порядку (лави) понад 500 м; відстань між порядками (лавами) повинна бути не менше 500 м.
17.4. Використання сіток з кроком вічка а = 70 мм і менше у Каїрській та Василівській балках.
17.5. Промисловий лов у межах орнітологічного та ландшафтного заказників загальнодержавного значення "Великі та Малі Кучугури" та "Крутосхили Каховського водосховища", які входять до території національного природного парку "Великий Луг", а також у межах загальногеологічного заказника загальнодержавного значення "Дніпровські пороги".
17.6. Встановлення у період до початку весняної заборони ставних неводів, ятерів та сіток ближче ніж 500 м від межі заростей повітряно-водної рослинності заплавної частини Дніпровської гряди, Водянських та Іванівських Кучугур.
18. Кількість знарядь лову, які будуть використовуватись на промислі протягом 2011 року на дніпровських водосховищах, наведено в додатку.
19. У разі погіршення екологічного стану водойм, загрози виникнення заморних явищ тощо за рішенням державних екологічних інспекцій відповідного регіону за погодженням з відповідними органами рибоохорони можуть здійснюватися заходи з регулювання кількості знарядь лову, що застосовуються на промислі, та інші передбачені законодавством заходи, спрямовані на зменшення промислового навантаження на водні живі ресурси.
20. Користувачі повинні терміново інформувати відповідні органи рибоохорони, органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів та службу ветеринарної медицини про виявлення захворювань водних живих ресурсів, погіршення стану середовища їх перебування, випадки загибелі або виникнення загрози їх загибелі.
Начальник управління аквакультури,
використання та відтворення
водних живих ресурсів
А.В.Чуклін

Додаток
до Режиму спеціального
промислового рибальства
в дніпровських водосховищах
у 2011 році

КІЛЬКІСТЬ

знарядь лову на промислі у 2011 році

Водосховища Сітки ставні(1), штук Закидні неводи, штук Ятери(2), штук Ставні неводи, штук Тюлькові знаряддя лову(3), штук Усього, штук
Київське 3860 15 300 6 2/50 4233
Канівське 4480 7 200 2 4/50 4743
Кременчуцьке 15070 24 105 6 22/250 15477
Дніпродзержинське 3390 10 39 2 22/50 3513
Запорізьке 3600 45 - - 10/0 3655
Каховське 13160 19 2040 102 67/50 15438
Разом 43560 120 2684 118 127/450 47059
_______________
(1) Кількість сіток з кроком вічка а = 100 мм та більше не обмежується.
(2) У тому числі раколовки.
(3) Трали/пастки.