Угода
про співробітництво між Службою безпеки України та Національним меморіалом катастрофи й героїзму "Яд Вашем" Держави Ізраїль
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
|
22.02.2011
04.03.2011
|
Служба безпеки України та Національний меморіал катастрофи й героїзму "Яд Вашем" Держави Ізраїль (далі - Сторони),
ураховуючи гуманістичне значення увічнення пам'яті жертв нацизму, необхідність викриття злочинів гітлеризму проти людства;
ураховуючи, що провідним завданням Архіву Національного меморіалу катастрофи і героїзму "Яд Вашем" Держави Ізраїль (далі - Архів "Яд Вашем") є виявлення та зберігання документальної інформації про знищення євреїв нацистським режимом у роки Другої світової війни, а також про долю євреїв - громадян Радянського Союзу (у їхньому числі колишніх громадян Польщі, Румунії та інших): клерикалів, буржуазії, сіоністів, діячів науки, культури, мистецтва та інших, які мешкали на території України з 1930-х років до початку 1950-х років та були репресовані;
ураховуючи, що завданням галузевого державного архіву Служби безпеки України (далі - ГДА СБ України) є забезпечення формування Національного архівного фонду архівними документами, їхньої державної реєстрації, обліку та зберігання, використання відомостей, що в них містяться, з дотриманням вимог чинного законодавства України;
ураховуючи, що ГДА СБ України зберігає документи, що містять інформацію про масове знищення єврейського населення на окупованій нацистами території в роки Другої світової війни, а також про долю євреїв - громадян Радянського Союзу (у їхньому числі колишніх громадян Польщі, Румунії та інших): клерикалів, буржуазії, сіоністів, діячів науки, культури, мистецтва та інших, які мешкали на території України з 1930-х років до початку 1950-х років та були репресовані,
домовилися про таке:
Стаття I
1.1. Ця Угода передбачає виявлення, вивчення та передачу копій архівних документів, що містять інформацію про масове знищення єврейського населення на окупованій нацистами території в роки Другої світової війни, а також про долю євреїв - громадян Радянського Союзу (у їхньому числі колишніх громадян Польщі, Румунії та інших): клерикалів, буржуазії, сіоністів, діячів науки, культури, мистецтва та інших, які мешкали на території України з 1930-х років до початку 1950-х років та були репресовані.
Стаття II
2.1. ГДА СБ України здійснюватиме пошукові заходи і надаватиме співробітникам Архіву "Яд Вашем" доступ до знайдених архівних документів, що містять інформацію про масове знищення єврейського населення на окупованій нацистами території в роки Другої світової війни, а також про долю євреїв - громадян Радянського Союзу (у їхньому числі колишніх громадян Польщі, Румунії та інших): клерикалів, буржуазії, сіоністів, діячів науки, культури, мистецтва та інших, які мешкали на території України з 1930-х років до початку 1950-х років та були репресовані.
2.2. ГДА СБ України надає працівникам Архіву "Яд Вашем" у встановленому законодавством України та нормативно-правовими актами СБУ порядку доступ до відповідних архівних документів і здійснює їхнє копіювання.
2.3. Обмін інформацією з обмеженим доступом здійснюється згідно з міжнародними договорами, учасницями яких є Україна та Держава Ізраїль, а також відповідно до чинного законодавства держав Сторін.
Стаття III
3.1. Архів "Яд Вашем" визнає та захищає права ГДА СБ України як власника документів, копії яких передаються Архіву "Яд Вашем".
3.2. Архів "Яд Вашем" надсилає Службі безпеки України переліки прізвищ та імен з біографічними відомостями про осіб, які брали участь у масовому знищенні єврейського населення на окупованій нацистами території в роки Другої світової війни, документи про злочини яких можуть зберігатися в ГДА СБ України.
3.3. Архів "Яд Вашем" надсилає Службі безпеки України переліки прізвищ та імен з біографічними відомостями євреїв - громадян Радянського Союзу (у їхньому числі колишніх громадян Польщі, Румунії та інших): клерикалів, буржуазії, сіоністів, діячів науки, культури, мистецтва та інших, які мешкали на території України з 1930-х років до початку 1950-х років та були репресовані, документи про долю яких можуть зберігатися в ГДА СБ України.
3.4. Архів "Яд Вашем" зобов'язується не виготовляти копій зазначених документів для третьої сторони.
3.5. Архів "Яд Вашем" зобов'язується не розміщувати жодних репродукованих за цією Угодою документів в Інтернеті або іншій загальнодоступній мережі, а також не буде допускати публікації третьою стороною цих документів без письмового дозволу Служби безпеки України.
3.6. Архів "Яд Вашем" ознайомлює з умовами цієї Угоди фізичних і юридичних осіб, які побажають використати копії документів, репродукованих відповідно до цієї Угоди.
3.7. Архів "Яд Вашем" компенсуватиме Службі безпеки України всі витрати, пов'язані з виконанням статті I цієї Угоди. Питання фінансування Сторони вирішують шляхом подальших переговорів та підписання окремих протоколів.
Стаття IV
4.1. Сторони, у разі необхідності та за взаємною згодою, можуть уносити до цієї Угоди зміни та доповнення, а з конкретних питань - складати окремі протоколи.
Стаття V
5.1. Ця Угода набуває чинності через 10 днів з моменту її підписання. Строк дії цієї Угоди встановлюється на п'ять років й автоматично продовжується на наступні п'ять років, якщо жодна зі Сторін не пізніше ніж за 90 днів до закінчення строку її дії не повідомить у письмовій формі іншій Стороні про свій намір припинити дію цієї Угоди.
5.2. Угода вважається денонсованою після закінчення 90 днів з моменту одержання письмового повідомлення іншою Стороною про таку денонсацію.
5.3. Сторони домовились, що Угода про співробітництво між Службою безпеки України та Національним інститутом пам'яті жертв катастрофи і героїзму "Яд Вашем" Держави Ізраїль від 20 червня 2003 року припинила свою дію.
Учинено в м. Єрусалим 22 лютого 2011 року у двох примірниках українською мовою, на івриті та російською мовою, причому всі три тексти мають однакову силу. У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні цієї Угоди текст, викладений російською мовою, матиме переважну силу.
За Службу безпеки
України
Начальник Департаменту
архівного забезпечення
Служби безпеки України
Д-р Кокін С.А.
|
За Національний меморіал
катастрофи і героїзму
"Яд Вашем" Держави Ізраїль
Голова ради директорів
Національного меморіалу
катастрофи і героїзму
"Яд Вашем" Держави Ізраїль
Авнер Шалев
|