УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 63/105 від 14.04.99
м.Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 квітня 1999 р.
за N 271/3564
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики N 128/509 (z0525-11) від 14.04.2011 )

Про затвердження Порядку надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла

Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.98 N 573 (573-98-п) "Про норми надання послуг з харчування та облаштування на нічліг у спеціально відведених для цього місцях особам, які не мають житла, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість" НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла (додається).
2. Скасувати спільний наказ Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства фінансів України від 28.05.98 N 90/118.
Перший заступник Міністра праці
та соціальної політики України
Заступник Міністра
фінансів України
С.А.Вегера
В.М.Матвійчук

Затверджено
Наказ Міністерства праці та
соціальної політики України і
Міністерства фінансів України
14.04.99  N 63/105

Порядок надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла

1. Загальні положення

1.1. Порядок надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла, розроблено відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.98 N 573 (573-98-п) "Про норми надання послуг з харчування та облаштування на нічліг у спеціально відведених для цього місцях особам, які не мають житла, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість".
1.2. Спеціально відведені місця для надання харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла (далі - спеціально відведені місця), створюються з метою надання їм послуг щодо нічного перебування, забезпечення одноразовим харчуванням відповідно до встановлених норм витрат продуктів харчування у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів загального типу, передбачених постановою Ради Міністрів УРСР від 11.01.89 N 14.
1.3. Спеціально відведені місця можуть створюватись у структурі установ, підпорядкованих місцевим органам виконавчої влади.
1.4. Спеціально відведені місця створюються, реорганізуються і ліквідуються за рішенням місцевих органів виконавчої влади в приміщеннях, будинках, що відповідають санітарно-гігієнічним нормам і вимогам пожежної безпеки та забезпечені потрібними комунально-побутовими умовами.
1.5. Витрати на створення та утримання при державних установах спеціально відведених місць, проводяться за рахунок кошторису доходів і видатків відповідної установи, а також надходжень від благодійної діяльності підприємств, організацій, установ, релігійних конфесій, окремих громадян тощо.
1.6. Штатні нормативи, посадові оклади, умови оплати праці, тривалість робочого часу та відпусток працівникам спеціально відведених місць установлюються відповідно до умов, передбачених для працівників психоневрологічних інтернатів Міністерства праці та соціальної політики України.
1.7. Кошторис доходів і видатків, штатний розпис спеціально відведених місць затверджуються керівником вищестоящої установи, при якій створені ці місця.
1.8. Операції з надання послуг з харчування та облаштування на нічліг у спеціально відведених місцях особам, які не мають житла, звільняються від обкладання податком на додану вартість у межах таких норм:
- з харчування - відповідно до норм витрат продуктів харчування у будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів загального типу, передбачених постановою Ради Міністрів УРСР від 11.01.89 N 14;
- з облаштування на нічліг (тривалість перебування зазначених осіб у спеціально відведених місцях, норми перебування: комплект постільної білизни, мило, рушник, одяг, взуття тощо) - у розмірах, установлених місцевими органами виконавчої влади з урахуванням соціальних потреб регіону та фінансових можливостей.
1.9. Органи внутрішніх справ забезпечують громадський порядок у спеціально відведених місцях, а також притягнення до встановленої законом відповідальності за правопорушення, здійснені особами, які не мають житла.
1.10. Реєстрація спеціально відведених місць для надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла, проводиться місцевими органами виконавчої влади на підставі листа установи за підписом керівника з проханням зареєструвати відповідне місце, рішення органів виконавчої влади про створення у складі установи цього місця та довідок територіальної санітарно-епідеміологічної станції (про відповідність приміщення санітарним вимогам) і територіальної пожежної служби (про створені умови протипожежної безпеки).
1.11. Перевірка роботи й ревізія фінансово-господарської діяльності спеціально відведених місць проводяться міністерствами, установами та іншими спеціально уповноваженими органами відповідно до чинного законодавства України.

2. Основні види послуг, що надаються у спеціально відведених місцях

2.1. У спеціально відведених місцях можуть надаватися, з урахуванням спеціальних потреб регіону та фінансових можливостей, такі види послуг:
а) надання для тимчасового нічного перебування окремого ліжко-місця з комплектом постільної білизни і предметами особистої гігієни (мило, рушник), а в разі потреби - одягу, взуття;
б) забезпечення безкоштовним одноразовим харчуванням при нічному перебуванні на термін, визначений місцевими органами виконавчої влади;
в) забезпечення першої медичної допомоги й проведення санітарної обробки для попередження інфекційних захворювань;
г) направлення осіб, які потребують медичної допомоги, до лікарень або влаштування їх до будинків-інтернатів за профілем захворювання;
д) надання консультацій з питань соціального захисту населення та соціальної адаптації до умов проживання в суспільстві.
2.2. Ліжко-місце у спеціально відведеному місці на нічліг надається особі, яка не має житла, на термін, визначений місцевими органами виконавчої влади.
2.3. У разі потреби надання першої медичної допомоги, безпосередньо у спеціально відведеному місці організовується медичний пост, який очолює медична сестра, а також окреме приміщення для проведення санітарної обробки осіб та знезараження їхнього одягу.
2.4. Установи, при яких створені спеціально відведені місця, у своїй роботі взаємодіють з місцевими органами виконавчої влади, органами внутрішніх справ, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства, праці та соціальної політики, з іншими органами та установами для надання допомоги особам, які не мають житла.

3. Умови приймання до спеціально відведених місць та виписка

3.1. До спеціально відведених місць приймаються особи, які не мають житла (в першу чергу непрацездатні громадяни похилого віку), за особистим зверненням.
3.2. Протипоказаннями для приймання до спеціально відведених місць осіб, які не мають житла, є:
- клінічні ознаки інфекційного захворювання;
- психічні захворювання, які супроводжуються розладом поведінки і є небезпечними для хворого та оточення;
- гостре алкогольне сп'яніння та ознаки наркотичного сп'яніння.
3.3. Особи, які мають вищезгадані протипоказання, а також підвищену температуру, сип невизначеної етіології, направляються до закладів охорони здоров'я.