Угода

між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про створення Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки

Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
20.04.2011
20.04.2011
Уряд України та Уряд Китайської Народної Республіки (далі - Сторони),
з метою підвищення ефективності українсько-китайської співпраці та забезпечення двосторонньої взаємодії у торговельно-економічній, науково-технічній, культурній, космічній, сільськогосподарській, освітянській та інших сферах,
надаючи пріоритетного значення зміцненню та розширенню двосторонньої співпраці на основі принципів рівності і взаємної вигоди,
виходячи з необхідності створення постійного механізму здійснення широкої співпраці між Сторонами у різних сферах,
домовилися про таке:

Стаття 1

1. Сторони створюють Комісію зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки (далі - Комісія).
2. Основними формами діяльності Комісії є засідання Комісії та Підкомісій. Засідання Комісії та Підкомісій проводяться по черзі в Україні та у Китайській Народній Республіці. Засідання Комісії проводиться раз на два роки, Підкомісій - залежно від фактичного стану співпраці у галузі - раз на два роки або раз на рік. У разі необхідності співголови Комісії кожної зі Сторін можуть скликати позачергові засідання. Порядок денний кожного засідання погоджується і затверджується Секретаріатами Сторін за два місяці до його проведення.

Стаття 2

Комісія є координаційним органом сприяння двосторонній співпраці. Основними функціями Комісії є:
(1) аналіз стану українсько-китайської співпраці, визначення її пріоритетних напрямків і форм;
(2) розробка пропозицій щодо реалізації заходів, передбачених угодами та іншими юридичними документами, підписаних між двома державами, а також рішень Комісії;
(3) координація проектів двосторонньої співпраці в торговельно-економічній, науково-технічній, культурній, космічній, сільськогосподарській та освітянській сферах, а також роботи з підготовки двосторонніх міжурядових угод;
(4) надання, в рамках чинного законодавства України і Китайської Народної Республіки, сприяння юридичним особам двох держав у здійсненні взаємодії в торговельно-економічній, енергетичній, вуглевидобувній, науково-технічній, космічній, сільськогосподарській, освітянській і культурній сферах.

Стаття 3

1. Комісія складається зі співголів (на рівні віце-прем'єр-міністрів), заступників співголів (може запроваджуватися кожною зі Сторін, виходячи з обставин), керівників Секретаріатів (куруючих заступників міністрів закордонних справ або іншого профільного міністерства), співголів Підкомісій (на рівні заступників міністрів) та представників інших міністерств та відомств від кожної зі Сторін. Сторони, згідно з національним законодавством своїх держав, призначають вищезгаданих членів Комісій, формують персональний склад національних частин Підкомісій, а також своєчасно інформують одна одну про склад та зміни у складі Комісії і Підкомісій.
2. На засіданнях Комісії та Підкомісій головує співголова Сторони держави, у якій проводиться засідання. Сторони на паритетній основі відряджають відповідні делегації для участі в засіданнях.
3. Результати кожного засідання і рішення Комісії та Підкомісій затверджуються у формі Протоколів, виконання положень яких покладається на Підкомісії.

Стаття 4

1. У рамках Комісії Сторони створюють такі Підкомісії:
(1) з питань торговельно-економічного співробітництва:
Відповідальні органи:
від Української Сторони: Міністерство економічного розвитку і торгівлі;
від Китайської Сторони: Міністерство комерції;
(2) з питань науково-технічного співробітництва:
Відповідальні органи:
від Української Сторони: Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації;
від Китайської Сторони: Міністерство науки і техніки;
(3) з питань співробітництва в галузі культури:
Відповідальні органи:
від Української Сторони: Міністерство культури;
від Китайської Сторони: Міністерство культури;
(4) з питань співробітництва в космічній галузі:
Відповідальні органи:
від Української Сторони: Державне космічне агентство;
від Китайської Сторони: Національна космічна адміністрація;
(5) з питань співробітництва в галузі сільського господарства:
Відповідальні органи:
від Української Сторони: Міністерство аграрної політики та продовольства;
від Китайської Сторони: Міністерство сільського господарства;
(6) з питань співробітництва в галузі освіти:
Відповідальні органи:
від Української Сторони: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту;
від Китайської Сторони: Міністерство освіти.
2. З дати набрання чинності цією Угодою припиняється діяльність наступних двосторонніх механізмів співпраці:
(1) Міжурядової українсько-китайської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва;
(2) Спільної українсько-китайської комісії з науково-технічного співробітництва;
(3) Спільної українсько-китайської комісії з питань співробітництва в галузі культури;
(4) Українсько-китайської Підкомісії у сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях;
(5) Українсько-китайської робочої групи зі співробітництва в галузі сільського господарства.
3. За письмовою згодою Сторін, у рамках Комісії можуть створюватися або скасовуватися постійні та тимчасові робочі органи, у тому числі окремі Підкомісії.

Стаття 5

1. Секретаріати Комісії розміщуються у координуючому департаменті Міністерства закордонних справ або іншого профільного міністерства України і координуючому департаменті Міністерства закордонних справ або іншого профільного міністерства Китайської Народної Республіки та відповідають за підготовку засідань Комісії, координацію роботи відповідних Підкомісій, міністерств і відомств у процесі виконання рішень Комісії.
2. У разі необхідності, за взаємною згодою Сторін, можуть проводитися зустрічі керівників Секретаріатів національних частин Комісії.

Стаття 6

Витрати, пов'язані з фінансуванням перельоту учасників засідань в державу, де проводиться засідання, та у зворотному напрямку, проживання і харчування, покладаються на Сторону, яка направляє своїх представників.
Сторона, на території держави якої проводиться засідання, несе витрати, пов'язані з організацією та проведенням засідання Комісії, транспортним обслуговуванням та іншими протокольними заходами.

Стаття 7

Сторони за взаємною домовленістю можуть вносити зміни або доповнення до цієї Угоди у формі окремих протоколів, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.

Стаття 8

Спори між Сторонами щодо тлумачення й застосування положень цієї Угоди вирішуються шляхом двосторонніх консультацій та переговорів.

Стаття 9

Ця Угода не зачіпає прав і обов'язків Сторін, що випливають з міжнародних договорів, які підписані Сторонами або у яких Сторони беруть участь.

Стаття 10

З дати набрання чинності цією Угодою припиняють дію наступні двосторонні угоди:
(1) Угода між Урядом України і Урядом Китайської Народної Республіки про створення Міжурядової українсько-китайської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (156_015) від 31 жовтня 1992 року;
(2) Угода між Міністерством культури і мистецтв України та Міністерством культури Китайської Народної Республіки про створення Спільної українсько-китайської комісії з питань співробітництва в галузі культури (156_059) від 24 травня 2004 року.

Стаття 11

Ця Угода набирає чинності з дати її підписання та діє протягом п'яти років. Її дія буде автоматично продовжена на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна зі Сторін не повідомить іншу Сторону в письмовій формі дипломатичними каналами про свій намір припинити її дію. Таке повідомлення має бути надіслане не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення відповідного періоду.
Вчинено у м. Київ, 20 квітня 2011 року, у двох примірниках, кожний українською, китайською та російською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
 За Уряд України                              За Уряд Китайської
                                              Народної Республіки
 (підпис)                                     (підпис)