УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 червня 2005 р.
за N 694/10974
Про затвердження Порядку погодження в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України договорів перестрахування з перестраховиками-нерезидентами для перерахування (купівлі) іноземної валюти страховиками-резидентами та страховими (перестраховими) брокерами-резидентами
Відповідно до статей 27 та 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (
2664-14)
та статті 36 Закону України "Про страхування" (
85/96-ВР)
, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2004 N 124 (
124-2004-п)
"Про затвердження Порядку та вимог щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента" та на виконання пункту 5 Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 11.04.2000 N 135 (
z0254-00)
, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2000 за N 254/4475, із змінами, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України ПОСТАНОВИЛА:
1. Затвердити Порядок погодження в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України договорів перестрахування з перестраховиками-нерезидентами для перерахування (купівлі) іноземної валюти страховиками-резидентами та страховими (перестраховими) брокерами-резидентами (додається).
2. Порядок взаємодії своїх структурних підрозділів щодо погодження договорів перестрахування встановлює Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України.
3. Департаменту державного регулювання та розвитку ринків фінансових послуг (Мосійчук Т.К.) разом з юридичним управлінням (Ткаченко Д.В.) забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника (Шевченко Т.М.) забезпечити опублікування цього розпорядження у засобах масової інформації після його державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на директора Департаменту страхового нагляду Кореня С.О.
Голова Комісії
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Голови Національного
банку України
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
|
В.Суслов
С.О.Яременко
А.В.Дашкевич
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
03.06.2005 N 4123
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 червня 2005 р.
за N 694/10974
ПОРЯДОК
погодження в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України договорів перестрахування з перестраховиками-нерезидентами для перерахування (купівлі) іноземної валюти страховиками-резидентами та страховими (перестраховими) брокерами-резидентами
Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 5 Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 11 квітня 2000 року N 135 (
z0254-00)
та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2000 за N 254/4475 (із змінами).
1. Для погодження договорів перестрахування страховики-резиденти та страхові (перестрахові) брокери-резиденти подають до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Держфінпослуг) разом із супровідним листом три примірники засвідчених копій договорів перестрахування та документів, які є невід'ємною частиною таких договорів (далі - договори перестрахування). Один примірник має бути засвідчений нотаріально, два інших засвідчені печаткою страховика, прошиті й пронумеровані.
2. Уповноважені особи Держфінпослуг, визначені наказом Голови Держфінпослуг, перелік яких оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держфінпослуг, або особи, що виконують їх обов'язки (далі - уповноважені особи), протягом десяти робочих днів проводять розгляд договорів перестрахування на їх відповідність законодавству, а саме:
2.1. Договори перестрахування мають відповідати загальним вимогам до договорів, установленим Цивільним кодексом України (
435-15)
, та вимогам до зовнішньоекономічних договорів (контрактів), передбаченим законодавством про зовнішньоекономічну діяльність з урахуванням установлених іншим законодавством особливостей, зокрема щодо:
об'єкта перестрахування;
розміру страхової суми за договором перестрахування;
переліку страхових випадків;
розміру перестрахових внесків і строків їх сплати;
перестрахового тарифу;
умов здійснення перестрахової виплати та причин відмови в перестраховій виплаті.
2.2. Перестрахування здійснюється з дотриманням Порядку та вимог щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2004 N 124 (
124-2004-п)
.
2.3. Поняття "погодження" означає встановлення відповідності договорів перестрахування підпунктам 2.1 та 2.2 пункту 2 цього Порядку.
3. У разі відповідності договорів перестрахування вимогам підпунктів 2.1 та 2.2 пункту 2 цього Порядку уповноважена особа на титульному аркуші нотаріально завіреної копії договору перестрахування робить напис "Погоджено", а також зазначає свою посаду, прізвище та ініціали, ставить підпис, проставляє відповідну печатку та повертає страховику або страховому (перестраховому) брокеру-резиденту, проставляючи відмітку в журналі реєстрації вихідної кореспонденції. Печатка також ставиться в кінці кожної, починаючи з наступної, сторінки нотаріально завіреної копії договору.
4. У разі невідповідності договорів перестрахування вимогам, указаним у підпунктах 2.1 та 2.2 пункту 2 цього Порядку, уповноважена особа погоджує договори із зауваженнями. У цьому разі на титульному аркуші нотаріально завіреної копії договору перестрахування замість слова "Погоджено" проставляється напис "Погоджено із зауваженнями" і договір повертається страховику або страховому (перестраховому) брокеру-резиденту. Про повернення договору перестрахування робиться відмітка в журналі реєстрації вихідної кореспонденції. Зауваження викладаються окремим аркушем за підписом уповноваженої особи. Лист із зауваженнями разом з примірником договору з написом "Погоджено із зауваженнями" повертається страховику-резиденту або страховому (перестраховому) брокеру-резиденту.
5. У разі, якщо зі змісту таких документів не випливає їх відповідності підпунктам 2.1 та 2.2 пункту 2 цього Порядку з причини відсутності документів, що підтверджують прийняття ризику в перестрахування (ковер-нота /cover note/), або звіту перед нерезидентом (бордеро /bordereau/), або іншого документа, який оформлюється страховиком, уповноважена особа надає лист-відповідь страховику-резиденту або страховому (перестраховому) брокеру-резиденту про залишення без розгляду поданих документів із наведенням відповідних підстав. При цьому нотаріально завірена копія договору перестрахування повертається страховику-резиденту або страховому (перестраховому) брокеру-резиденту.
У разі відмови страховика-резидента або страхового (перестрахового) брокера-резидента подати необхідні документи та/або основний договір перестрахування, що мають підтвердити відповідність підпунктам 2.1 та 2.2 пункту 2 цього Порядку, такі договори перестрахування погоджуються із зауваженнями.
6. Після усунення причин, які стали підставою для погодження із зауваженнями або залишення без розгляду, страховик-резидент або страховий (перестраховий) брокер-резидент можуть повторно звернутися за погодженням договорів перестрахування.
Заступник Голови
|
Т.Мосійчук
|