КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 червня 2011 р. N 660
Київ

Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання пожежної техніки та будівництва доріг протипожежного призначення

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України (2456-17) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання пожежної техніки;
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для будівництва доріг протипожежного призначення.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 70

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. N 660

ПОРЯДОК

використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання пожежної техніки

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Придбання пожежної техніки та будівництво доріг протипожежного призначення" (далі - бюджетні кошти).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем зазначеної програми є Держлісагентство.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Республіканський комітет Автономної Республіки Крим з лісового і мисливського господарства, обласні управління лісового та мисливського господарства (далі - Комітет та обласні управління), а також установи, що належать до сфери управління Держлісагентства.
2. Бюджетні кошти спрямовуються на придбання пожежної техніки відповідно до Державної цільової програми "Ліси України" на 2010-2015 роки", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 р. N 977 (977-2009-п) (Офіційний вісник України, 2009 р., N 72, ст. 2475), згідно з додатком. Із загальної суми бюджетних коштів не менш як 70 відсотків використовуються для придбання:
пожежних автомобілів;
автомобілів бортових підвищеної прохідності типу УАЗ, зокрема тих, що обладнані для перевезення людей та засобів пожежогасіння;
пожежних цистерн, знімних пожежних цистерн або гумових ємностей для води, зокрема тих, що обладнані автономними насосами перекачування води та розпилювачами для пожежогасіння.
3. Бюджетні кошти розподіляються Держлісагентством між Комітетом та обласними управліннями, а також підприємствами і установами, які мають у постійному користуванні земельні ділянки лісогосподарського призначення першого і другого класу природної пожежної небезпеки.
4. Комітет та обласні управління, підприємства і установи подають Держлісагентству інформацію про потребу у пожежних автомобілях та протипожежному обладнанні із зазначенням наявної кількості таких автомобілів і обладнання та ступеня їх зношеності, розмірів лісових ділянок першого і другого класу природної пожежної небезпеки в Автономній Республіці Крим та областях, узагальнені розрахунки з обґрунтуванням.
Потреба в пожежних автомобілях та протипожежному обладнанні і клас природної пожежної небезпеки лісових ділянок визначаються відповідно до Положення про лісові пожежні станції (z0047-06) та Правил пожежної безпеки в лісах України (z0328-05) , затверджених в установленому порядку.
На підставі результатів аналізу поданих розрахунків та обґрунтувань Держлісагентство розробляє і затверджує за погодженням з Мінагрополітики та Мінфіном план закупівель пожежних автомобілів і протипожежного обладнання, передбачивши у разі наявності заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих років видатки на погашення такої заборгованості.
5. Держлісагентство доводить дані про обсяги закупівлі пожежних автомобілів та протипожежного обладнання до Комітету та обласних управлінь, підприємств і установ.
6. Закупівля пожежних автомобілів та протипожежного обладнання за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
7. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також реєстрація, облік зобов'язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Казначейством.
8. Комітет та обласні управління, підприємства і установи подають щокварталу до 10 числа наступного місяця Держлісагентству інформацію про виконання зведеного плану закупівлі пожежних автомобілів та протипожежного обладнання за формою, встановленою Держлісагентством за погодженням з Мінфіном.
Держлісагентство подає щокварталу до 20 числа наступного місяця, а річну - до 10 лютого наступного року Мінфіну зазначену інформацію.
9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

Додаток
до Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті
для придбання пожежної техніки

ПЕРЕЛІК

пожежної техніки

Пожежні автомобілі
Автомобілі бортові підвищеної прохідності типу УАЗ, зокрема ті, що обладнані для перевезення людей та засобів пожежогасіння
Пожежні цистерни, знімні пожежні цистерни або гумові ємності для води, зокрема ті, що обладнані автономними насосами перекачування води та розпилювачами для пожежогасіння, установки пожежогасіння
Пожежні мотопомпи, ранцеві лісові вогнегасники-оприскувачі, пожежні рукави, дискові протипожежні плуги та ґрунтомети
Протипожежні вежі, щогли, зокрема ті, що оснащені телевізійними системами спостереження за лісовими пожежами, засоби зв'язку

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. N 660

ПОРЯДОК

використання коштів, передбачених у державному бюджеті для будівництва доріг протипожежного призначення

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Придбання пожежної техніки та будівництво доріг протипожежного призначення" (далі - бюджетні кошти).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем зазначеної програми є Держлісагентство.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Республіканський комітет Автономної Республіки Крим з лісового і мисливського господарства, обласні управління лісового та мисливського господарства (далі - Комітет та обласні управління), а також установи, що належать до сфери управління Держлісагентства.
2. Бюджетні кошти спрямовуються на виконання робіт, пов'язаних із забезпеченням будівництва доріг протипожежного призначення, згідно з додатком. Із загальної суми бюджетних коштів не менш як 80 відсотків використовуються для:
виконання земельних робіт, пов'язаних з формуванням полотна доріг;
облаштування під'їздів до місць розташування водозабору та інших інженерно-технічних споруд.
3. Бюджетні кошти розподіляються Держлісагентством між Комітетом та обласними управліннями, а також підприємствами і установами для будівництва доріг протипожежного призначення (далі - об'єкти) на земельних ділянках лісогосподарського призначення першого і другого класу природної пожежної небезпеки у разі, коли їх мережа менша від нормативної на 1 тис. гектарів.
Обсяг та вартість робіт з будівництва об'єктів визначається відповідно до проектно-кошторисної документації, розробленої з урахуванням вимог державних будівельних норм і правил.
4. Комітет та обласні управління, підприємства і установи подають Держлісагентству інформацію про потребу в будівництві об'єктів із зазначенням їх наявної кількості на земельних ділянках лісогосподарського призначення першого і другого класу природної пожежної небезпеки та узагальнені розрахунки з обґрунтуванням.
Потреба в обсягах будівництва об'єктів і клас природної пожежної небезпеки визначаються відповідно до Положення про лісові пожежні станції (z0047-06) , затвердженого в установленому порядку.
На підставі аналізу поданих розрахунків та обґрунтувань Держлісагентство розробляє та затверджує за погодженням з Мінагрополітики та Мінфіном зведений план будівництва об'єктів, передбачивши у разі наявності заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих років видатки на погашення такої заборгованості.
5. Держлісагентство доводить дані про обсяги робіт з будівництва об'єктів до Комітету та обласних управлінь, підприємств і установ.
Підприємства і установи складають плани-графіки будівництва та здачі об'єктів в експлуатацію і надсилають їх для погодження Комітетом та обласними управліннями.
Погоджені плани-графіки подаються Комітетом та обласними управліннями для затвердження Держлісагентством.
6. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
7. Будівництво об'єктів за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 (1764-2001-п) (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374).
Закінчені будівництвом об'єкти приймаються в експлуатацію відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461 (461-2011-п) (Офіційний вісник України, 2011 р., N 32, ст. 1359).
8. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також реєстрація, облік зобов'язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Казначейством.
9. Комітет та обласні управління, підприємства і установи подають щокварталу до 10 числа наступного місяця Держлісагентству інформацію про виконання плану будівництва об'єктів за формою, встановленою Держлісагентством за погодженням з Мінфіном.
Держлісагентство подає щокварталу до 20 числа наступного місяця, а річну - до 10 лютого наступного року Мінфіну зазначену інформацію.
10. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

Додаток
до Порядку використання
коштів, передбачених у державному
бюджеті для будівництва доріг
протипожежного призначення

ПЕРЕЛІК

робіт, пов'язаних із забезпеченням будівництва доріг протипожежного призначення

Вишукувальні роботи з визначення напрямків доріг, геологічні та польові обстеження, інші роботи (оновлення матеріалів лісовпорядкування та підготовка будівництва доріг протипожежного призначення)
Проектні роботи, пов'язані із забезпеченням будівництва доріг протипожежного призначення, зокрема експертиза і реєстрація таких проектів
Будівництво доріг протипожежного призначення, зокрема земельні роботи, пов'язані з формуванням полотна доріг, облаштування під'їздів до місць розташування водозабору, інженерно-технічних споруд, допоміжних елементів дорожньої інфраструктури (майданчики для пропуску протипожежної техніки, пункти для розвантаження засобів пожежогасіння)