ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
04.07.2011 N 12/1-12.1/827-ЕП
|
Начальникам Київської
регіональної митниці,
митниць
Про ввезення громадянами - резидентами транспортних засобів з метою транзиту
У зв'язку зі зверненнями митних органів та з метою забезпечення єдиного підходу до митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, інформуємо.
Умови та порядок ввезення громадянами транспортних засобів (далі - ТЗ) на митну територію України встановлено Законом України від 13.09.2001 N 2681-III (
2681-14)
"Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" (далі - Закон).
Відповідно до вимог статті 12 Закону (
2681-14)
громадянам-резидентам дозволяється ввозити ТЗ з метою транзиту через територію України за умови письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення такими громадянами на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких ТЗ на митну територію України, грошової застави у сумі податків, що підлягають сплаті при ввезенні таких ТЗ на митну територію України з метою вільного використання.
Ці положення не поширюються на ТЗ, що зареєстровані постійно у відповідних реєстраційних органах іноземних держав громадянами-резидентами та їм належать, що підтверджується відповідним документом про право власності на такий ТЗ.
Статтею 321 Цивільного кодексу України (
435-15)
(далі - Кодекс) встановлено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до положень статті 355 Кодексу (
435-15)
майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
Згідно з нормами статей 368, 369 Кодексу (
435-15)
спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.
Враховуючи викладене, у разі ввезення з метою транзиту через територію України громадянином-резидентом ТЗ, що йому належить на праві спільної власності (співвласником) за наявності документів, що підтверджують право власності співвласників та за умови дотримання встановлених законодавством вимог, пропуск ТЗ відповідно до статті 12 Закону (
2681-14)
здійснюється без застосування фінансової гарантії (внесення грошової застави).
Директор Департаменту
організації митного контролю
та оформлення
|
С.М.Сьомка
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua