Оподаткування без витрат

Маю свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю і зареєстрований як платник податку. Водночас моє основне місце роботи — в юридичній фірмі. Як адвокат звітую до податкової інспекції про отримані доходи від приватної адвокатської діяльності та сплачую авансові внески. Чи слід крім цього подавати ще й декларацію про сукупний дохід? Яким чином врахову-' ються витрати?

Харків Віктор К.

Об'єктом оподаткування є сукупний дохід за календарний рік, одержаний з різних джерел. Громадяни, крім тих, хто одержував доходи лише за місцем основної роботи, до 1 березня наступного року подають до податкового органу за місцем проживання декларацію про суму сукупного доходу, одержаного як за основним, так і не основним місцем роботи.

Декларація містить відомості про всі види доходів, одержаних упродовж звітного календарного року, про суми витрат, безпосередньо пов'язаних з їхнім одержанням, а також про суми утриманого прибуткового податку за місцем одержання доходу або сплаченого авансом за розрахунками податкової інспекції.

Під час проведення остаточного розрахунку податок обчислюється із сукупного доходу за ставкою, наведеною в п.1 ст.7 декрету КМУ від 26.12.92№13-92, з виключенням встановленого чинним законодавством неоподатковуваного мінімуму і наданням пільг, передбачених ст.6 декрету.

Оподаткування доходів, отриманих від приватної адвокатської діяльності,

здійснюється на підставі положень розділу IV декрету, який визначає особливості оподаткування доходів від заняття підприємницькою діяльністю та інших доході в.

Згідно зі ст.13 зазначеного розділу оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом (виручки в грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу.

Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, вони враховуються податковими органами під час проведення остаточних розрахунків за нормами, визначеними свого часу Головною державною податковою інспекцією за погодженням з Міністерством економіки та Державним комітетом із сприяння малим підприємствам та підприємництву.

До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, що включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно із законом «Про оподаткування прибутку підприємств».

Ірина СУПРОГКІНА, начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПІ в Шевченківському районі Києва