Невиплата зарплати, пенсій, стипендій тягне кримінальну відповідальність
Нанашому заводі систематично не виплачують зарплату або дають інколи копійки. Вод-___ ночас підприємство випуекає продукцію, якаре-амвується. На наші запитання з приводу зарплати директор відповідає, що немає грошей. Що нам робити? •' Запоріжжя Микола Терехов, Іван Гора та ін.
Для початку треба піти на прийом до директора і туди ж запросити юриста. Він нехай захопить із собою Кодекс про адміністративні правопорушення і Кримінальний. Спочатку відкриє ст.41 КпАП і ознайомить директора з її змістом.
Ця стаття передбачає адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб'єктів підприємницької діяльності за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати або виплату їх не в повному обсязі у вигляді штрафу від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Можливо, такий штраф — від 255 до 850
грн. — для керівника не є суттєвим, але основне тут —саме адміністративне покарання, яке виявиться передумовою для наступного, більш суворого, якщо триватимуть порушення встановлених термінів виплати зарплати, а також пенсій і стипендій. Попросіть юриста звернутися до ст.133 Кримінального кодексу. В ній ідеться, що в разі повторного впродовж року після накладення адміністративного стягнення за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати або виплати їх не в повному обсязі вчинені вищезазначеними особами дії караються штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів громадян з позбавленням права обіймати
певні посади або займатися певною діяльністю на термін від двох до п'яти років.
Якщо ж порушення встановлених термінів виплати заробітної плати стало наслідком нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, то покарання передбачено у вигляді позбавлення волі строком від одного до трьох років або штрафом до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років або без такого.
Зазначені норми було введено в дію 24.10.2000.
Гадаємо, після ознайомлення з вказаними статтями кодексів керівник віднайде гроші для виплати заробітної плати своїм працівникам.
П 0 Якщо ж на підпри-Г«0 ємстві немає юриста і згаданих кодексів, то беріть на прийом до керівника цю публікацію.