УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
14.05.2007 N 11/7-15/4906-ЕП
|
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
У Державній митній службі України розглянуто лист Криворізької митниці від 06.04.07 N 45-10-1/2889 щодо сплати сум єдиного збору у митниці призначення у випадку відсутності факту підтвердження його сплати у пункті пропуску через митний кордон України.
Згідно з Законом України "Про систему оподаткування" від 25.06.91 N 1251-XII (
1251-12)
єдиний збір віднесено до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), отже адміністрування зазначеного збору здійснюється з урахуванням положень Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181-III (
2181-14)
.
Підпунктом 2.2.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (
2181-14)
встановлено, що контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції.
Статтею 69 Кодексу (
92-15)
встановлено, що незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України.
Відповідно до статті 41 Митного кодексу України (
92-15)
однією з форм митного контролю є перевірка митними органами системи звітності та обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, які відповідно до законів справляються при переміщенні товарів через митний кордон України.
Крім того, Законом України "Про систему оподаткування" (
1251-12)
встановлено, що обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" від 04.11.99 N 1212-XIV (
1212-14)
єдиний збір справляється одноразово залежно від режиму переміщення (ввезення, транзит) за єдиним платіжним документом в залежності від виду, місткості або загальної маси транспортних засобів.
Порядок нарахування та сплати єдиного збору затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.02 N 1569 (
1569-2002-п)
, згідно з пунктом 18 якого підтвердженням факту сплати єдиного збору є відбиток особистої номерної печатки та особистий підпис посадової особи митного органу, яка здійснювала митний контроль, на всіх примірниках єдиного платіжного документа.
Відсутність єдиного платіжного документа з відбитком особистої номерної печатки та особистого підпису посадової особи, яка здійснювала митний контроль в пункті пропуску, на всіх його примірниках свідчить про несплату єдиного збору в пункті пропуску через митний кордон України.
Таким чином, у разі виявлення випадків несплати єдиного збору в пункті пропуску через митний кордон України, такі суми підлягають донарахуванню у визначеному законодавством порядку.
При цьому, для вжиття заходів з метою недопущення в подальшому подібних випадків, вважаємо за необхідне письмово повідомляти прикордонну митницю, яка здійснила пропуск транспортного засобу без сплати єдиного збору, про виявлені порушення.
Заступник Голови Служби
|
А.Є.Гутник
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua