КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 березня 2011 р. № 223
Київ
|
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 березня 2011 р. № 223
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики, розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня - Державна служба з питань інвалідів та ветеранів (відповідальний виконавець бюджетної програми), міські, сільські та селищні ради, їх виконавчі комітети, а також Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
Державна служба з питань інвалідів та ветеранів на підставі пропозицій Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій формує списки осіб, яким надаватимуться квартири, та за дорученням головного розпорядника бюджетних коштів розподіляє у порядку черговості бюджетні кошти.
За рахунок бюджетних коштів у порядку, визначеному законодавством, здійснюється придбання квартир для учасників бойових дій на території інших держав, у тому числі тих, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з перебуванням у цих державах (далі - воїни-інтернаціоналісти), які взяті на квартирний облік за місцем реєстрації до 1 січня 2011 р. та перебувають на ньому.
3. Розподіл та надання квартир воїнам-інтернаціоналістам здійснюються відповідно до законодавства.
Квартири надаються виходячи з норми не більш як 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 10 кв. метрів на сім'ю.
Загальна площа однокімнатної квартири, яка надається одинокій особі, не може перевищувати 50 кв. метрів.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на придбання квартир у житлових будинках, введених в експлуатацію, та на вторинному ринку.
5. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється в установленому законом порядку.
6. Вартість житла визначається за результатами процедури закупівлі і повинна бути найнижчою серед тих, що запропоновані учасниками конкурсних торгів.
У разі коли загальна площа житла, що придбавається, перевищує нормативну площу, оплата різниці вартості здійснюється за рахунок коштів громадян, яким надається таке житло.
У зазначеному випадку громадяни вносять різницю вартості житла на рахунок відповідної міської, сільської або селищної ради чи їх виконавчого комітету, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, який призначений для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень.
Вартість житла повинна враховувати витрати, пов'язані з оформленням права власності та сплатою передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів).
7. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться згідно з Порядком обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету (
z1401-11)
, затвердженим відповідно до законодавства.
Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов'язань в органах Державної казначейської служби та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
8. Зняття воїнів-інтернаціоналістів з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється відповідно до законодавства.
9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.