СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 червня 2007 р.
за N 622/13889
Про затвердження Інструкції про порядок виплати працівникам Служби безпеки України надбавки за вислугу років
Відповідно до статті 10 Закону України "Про Службу безпеки України" (
2229-12)
, пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.93 N 37 (
37-93-п)
"Про грошове забезпечення військовослужбовців та умови оплати праці працівників Служби безпеки України", а також з метою впорядкування умов оплати праці окремих категорій працівників Служби безпеки України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок виплати працівникам Служби безпеки України надбавки за вислугу років, що додається.
2. Наказ Голови Служби безпеки України від 04.05.93 N 40/ДСК "Про затвердження і введення в дію Інструкції про порядок виплати працівникам, які уклали трудовий договір зі Службою безпеки України, процентної надбавки за безперервну роботу" скасувати.
3. Управління роботи з особовим складом Служби безпеки України та відповідним підрозділам роботи з особовим складом функціональних підрозділів Центрального управління, регіональних органів, органів військової контррозвідки та закладів Служби безпеки України (далі - СБ України) забезпечити обчислення вислуги років для виплати надбавки за вислугу років за новими умовами.
4. ФЕС СБ України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. З наказом ознайомити особовий склад СБ України у частині, що стосується.
Т.в.о. Голови Служби
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра праці
та соціальної політики України
Заступник Міністра фінансів
України
Голова Об'єднаного комітету
профспілки Служби безпеки
України
|
В.Наливайченко
М.Солдатенко
С.Рибак
М.Лисцев
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби безпеки України
31.05.2007 N 402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 червня 2007 р.
за N 622/13889
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виплати працівникам Служби безпеки України надбавки за вислугу років
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок і умови виплати надбавки за вислугу років (далі - надбавка) працівникам установ та закладів, а також робітникам, які зайняті обслуговуванням функціональних підрозділів Центрального управління, регіональних органів та органів військової контррозвідки Служби безпеки України.
1.2. Працівникам, які на умовах строкового трудового договору заміщують посади військовослужбовців Служби безпеки України (далі - СБ України), надбавка за вислугу років виплачується в порядку і розмірах, що визначені цією Інструкцією.
1.3. Дія цієї Інструкції не поширюється на спеціалістів (у тому числі державних службовців) і службовців функціональних підрозділів Центрального управління, регіональних органів та органів військової контррозвідки СБ України, а також на працівників, для яких нормативно-правовими актами СБ України встановлено інші розміри, умови та порядок виплати надбавок за вислугу років або за стаж роботи.
1.4. У разі, коли обчислені для працівників згідно з цією Інструкцією розміри надбавки за вислугу років нижчі від раніше встановлених розмірів надбавки за безперервну роботу, цим працівникам за час роботи в даній установі або закладі, функціональному підрозділі Центрального управління, регіональному органі, органі військової контррозвідки СБ України на тій самій посаді надбавка за вислугу років зберігається у раніше встановлених розмірах до настання права на надбавку в більшому розмірі.
2. Розмір та порядок виплати надбавки за вислугу років
2.1. Надбавка обчислюється у відсотках до посадових (місячних) окладів або тарифних ставок у таких розмірах:
за вислугу років понад 2 роки - 5 відсотків;
за вислугу років понад 5 років - 10 відсотків;
за вислугу років понад 10 років - 15 відсотків;
за вислугу років понад 15 років - 20 відсотків;
за вислугу років понад 20 років - 25 відсотків.
2.2. Надбавка обчислюється, виходячи з посадового (місячного) окладу або тарифної ставки за основною посадою (професією) без урахування інших надбавок і доплат.
Працівникам, яким виплачуються персональні оклади, надбавка обчислюється, виходячи з окладів, що встановлені їм за основною (штатною) посадою (професією), а працівникам, яким відповідно до умов оплати праці виплачуються підвищені посадові (місячні) оклади або тарифні ставки, - виходячи з підвищених окладів (ставок).
У разі виконання працівником обов'язків тимчасово відсутнього працівника (у тому числі на заміщуваній на умовах строкового трудового договору посаді військовослужбовця СБ України) надбавка за вислугу років обчислюється з розміру посадового (місячного) окладу або тарифної ставки за основною посадою (професією), а не заміщуваною.
2.3. Надбавка не виплачується працівникам, які прийняті на роботу за сумісництвом, тимчасовим, сезонним і позаштатним працівникам.
2.4. Виплата надбавки здійснюється щомісяця за фактично відпрацьований час.
Працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право (за наявності відповідного стажу) на надбавку в більшому розмірі, надбавка змінюється з дня набуття такого права.
2.5. Надбавка працівникам за наявності відповідного стажу роботи виплачується з дня прийняття на роботу, а працюючим - з дня введення в дію цієї Інструкції.
3. Обчислення стажу роботи
3.1. До стажу роботи зараховується час роботи:
а) в органах державної безпеки України та СРСР;
б) у Збройних Силах України та СРСР;
в) у Національній гвардії, Прикордонних військах, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ, органах управління та силах цивільного захисту, а також військах цивільної оборони України та СРСР (у тому числі, коли ці війська (органи) називалися інакше), в інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України та СРСР (далі - інші військові формування), Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, у кримінально-виконавчій системі України, податковій службі України, в органах внутрішніх справ України та СРСР;
г) в установах, закладах, організаціях, на підприємствах інших міністерств та відомств України та СРСР;
ґ) на виборних посадах та на посадах державних службовців у державних органах та їх апараті, а також у профспілкових органах;
д) в установах України та СРСР за кордоном або в міжнародних організаціях, якщо до направлення за кордон особа працювала (проходила службу) у військових формуваннях, правоохоронних органах і після повернення з-за кордону влаштувалась на роботу в ці органи.
3.2. До стажу роботи зараховуються також:
а) військова служба в органах державної безпеки, Збройних Силах, в інших військових формуваннях України та СРСР, а також у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України;
б) служба на посадах рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України та СРСР, кримінально-виконавчої системи України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах управління та силах цивільного захисту та начальницького складу податкової міліції органів державної податкової служби України;
в) час відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною, тривалість якої визначається медичним висновком, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку;
г) час навчання на курсах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, якщо направленню на курси передував час роботи, передбачений пунктом 3.1 Інструкції, а після закінчення навчання вони повернулися на попередню роботу;
ґ) час, протягом якого громадянин не працював у зв'язку з незаконним відстороненням від роботи (посади), а також час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу.
3.3. У випадках, передбачених пунктом 3.2 цієї Інструкції, днем звільнення з військової служби вважається день виключення зі списків особового складу військової частини, установи, організації у порядку, установленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.
4. Установлення стажу роботи
4.1. Стаж роботи, який дає працівникам право на отримання надбавки за вислугу років, установлюється комісіями з установлення стажу роботи (далі - комісії), які створюються в установах, закладах, регіональних органах та органах військової контррозвідки СБ України. У функціональних підрозділах Центрального управління СБ України, що мають у своєму складі підрозділи роботи з особовим складом, фінансові та юридичні підрозділи (юрисконсультів), також можуть створюватись відповідні комісії.
Кількісний та персональний склад комісії затверджується наказом керівника функціонального підрозділу Центрального управління, установи, закладу, регіонального органу та органу військової контррозвідки СБ України. Комісія утворюється у складі голови, секретаря та членів комісії. Головою комісії, як правило, призначається заступник керівника зазначених підрозділів, органів. До складу комісії включаються керівники підрозділів роботи з особовим складом, фінансових та юридичних підрозділів (юрисконсульти), представники профспілкового органу чи вповноваженого на представництво трудовим колективом органу.
До складу комісії можуть уключатися й інші особи.
Для встановлення стажу роботи працівників підрозділів Центрального управління СБ України, що не мають у своєму складі підрозділів роботи з особовим складом, фінансових та юридичних підрозділів (юрисконсультів), створюється окрема комісія - Центральна комісія СБ України з установлення стажу роботи (далі - Центральна комісія), склад якої затверджується відповідним наказом СБ України.
На Центральну комісію також покладаються функції з розв'язання спірних питань та скарг, що виникли після рішень комісій, які створені в установах, закладах, регіональних органах, органах військової контррозвідки СБ України та у функціональних підрозділах Центрального управління СБ України.
У разі невирішення Центральною комісією питань, порушених у скарзі, вони розглядаються у судовому порядку.
Оформлення матеріалів щодо роботи комісій покладається на співробітників підрозділів роботи з особовим складом.
4.2. Документом для визначення стажу роботи є трудова книжка та інші документи, які відповідно до законодавства України підтверджують стаж роботи.
4.3. Робота комісії проводиться у такому порядку:
а) членами комісії перевіряються трудова книжка, військовий квиток, довідки та інші документи. Ці документи вказуються у протоколі засідання комісії з установлення стажу роботи для надання працівникам права на одержання надбавки за вислугу років, форма якого наведена у додатку. У разі потреби на засідання запрошується працівник, стаж роботи якого встановлюється;
б) визначаються періоди, які підлягають включенню до стажу роботи, на якій посаді та в яких підрозділах СБ України (КДБ СРСР), на підприємствах, в установах і організаціях інших міністерств і відомств працювала особа в ці періоди;
в) рішення комісії оформлюється протоколом засідання комісії з установлення стажу роботи для надання працівникам права на одержання надбавки за вислугу років, який підписується головою і членами комісії.
4.4. Протокол засідання комісії з установлення стажу роботи для надання працівникам права на одержання надбавки за вислугу років оформлюється на кожного працівника окремо в двох примірниках, один з яких передається до фінансового підрозділу, а другий залучається до особової справи працівника.
Перший заступник начальника
Фінансово-економічної служби
|
В.Іграс
|
Додаток
до пункту 4.3 Інструкції
ПРОТОКОЛ N ___
засідання комісії з установлення стажу роботи для надання працівникам права на одержання надбавки за вислугу років
_________________________________________________________________
(найменування підрозділу, закладу, установи, органу,
функціонального підрозділу Центрального управління СБ України)
"___"____________ 20__ р.
ПРИСУТНІ:
Голова комісії ______________________________________________
(посада)
______________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
Заступник голови
комісії ______________________________________________
(посада)
______________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
Члени комісії: ______________________________________________
(посада)
______________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
______________________________________________
(посада)
______________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
______________________________________________
(посада)
______________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
______________________________________________
(посада)
______________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
Секретар комісії ______________________________________________
(посада)
______________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
СЛУХАЛИ:
Про встановлення стажу роботи
_________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, рік народження)
_________________________________________________________________
(структурний підрозділ закладу, установи, органу,
функціонального підрозділу Центрального управління СБ України,
посада)
За результатами перевірки трудової книжки (військового
квитка) та інших документів, які подані для підтвердження стажу
роботи, комісія постановила, що зазначеними документами
підтверджується такий стаж роботи:
------------------------------------------------------------------
| Дата (число, місяць, рік) | Посада | Місце роботи |
|------------------------------------| | |
| з якого часу | до якого часу | | |
|-----------------+------------------+----------+----------------|
| | | | |
|-----------------+------------------+----------+----------------|
| | | | |
|-----------------+------------------+----------+----------------|
| | | | |
|-----------------+------------------+----------+----------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
Усього _________ років ___________ місяців ___________ днів.
За станом на "___"___________ 20__ р. трудовий стаж, який
враховується при виплаті надбавки за вислугу років,
установлюється: ___ років __ місяців __ днів.
Виконавець: ____________________________________
(посада, військове звання, прізвище,
ім'я, по батькові, підпис)
Голова комісії _______________________________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Заступник голови
комісії _______________________________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Члени комісії: _______________________________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
_______________________________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
_______________________________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
_______________________________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Секретар комісії _______________________________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Перший заступник начальника
Фінансово-економічної служби
|
В.Іграс
|