МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
30.08.2011 N 545
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 листопада 2011 р.
за N 1270/20008

Про внесення змін до наказу МОЗ України від 14 квітня 1995 року N 67

Відповідно до підпункту 7.3 підпункту 7 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 467 (467/2011) , НАКАЗУЮ:
1. Пункт 2 наказу МОЗ України від 14 квітня 1995 року N 67 (z0298-95) "Про затвердження Інструкції про порядок застосування державною санітарно-епідеміологічною службою України адміністративно-запобіжних заходів (обмеження, тимчасова заборона, заборона, припинення, зупинення)", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 серпня 1995 року за N 298/834 (далі - Наказ), викласти в такій редакції:
"2. Голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головному державному санітарному лікарю України прийняти зазначену Інструкцію до керівництва та застосування під час здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду".
2. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок застосування державною санітарно-епідеміологічною службою України адміністративно-запобіжних заходів (обмеження, тимчасова заборона, заборона, припинення, зупинення), затвердженої Наказом (z0298-95) , що додаються.
3. Управлінню громадського здоров'я та санітарно-епідемічного благополуччя населення:
3.1. Забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3.2. Довести цей наказ до відома керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, державних наукових установ санітарно-епідеміологічного профілю для керівництва в роботі та забезпечення виконання в межах компетенції.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Міністр
О.В.Аніщенко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
30.08.2011  N 545
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 листопада 2011 р.
за N 1270/20008

ЗМІНИ

до Інструкції про порядок застосування державною санітарно-епідеміологічною службою України адміністративно-запобіжних заходів (обмеження, тимчасова заборона, заборона, припинення, зупинення), затвердженої наказом МОЗ України від 14 квітня 1995 року N 67 ( z0298-95 ), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 серпня 1995 року за N 298/834

1. У тексті Інструкції (z0298-95) слова "Державний комітет у справах охорони державного кордону України, Національна гвардія України", "продукти харчування", "товари народного споживання" і "санітарно-гігієнічна" в усіх відмінках замінити відповідно словами "Адміністрація Державної прикордонної служби України, Державна пенітенціарна служба України, Державне управління справами", "харчові продукти", "товари та інша продукція" і "санітарно-епідеміологічна" у відповідних відмінках.
2. У главі 1:
2.1. Пункт 1.1 викласти в такій редакції:
"1.1. Ця Інструкція регулює згідно із Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (4004-12) порядок застосування посадовими особами Державної санітарно-епідеміологічної служби України (далі - Держсанепідслужба України) адміністративно-запобіжних заходів щодо:
діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів;
виконання окремих технологічних операцій;
користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками;
будівництва, реконструкції та розширення об'єктів;
виробництва хімічних речовин, технологічного устаткування, будівельних матеріалів, біологічних засобів, товарів та іншої продукції, джерел іонізуючих випромінювань;
використання та реалізації хімічних речовин, технологічного устаткування, будівельних матеріалів, біологічних засобів, товарів та іншої продукції, джерел іонізуючих випромінювань;
викидів (скидів) забруднюючих речовин;
інвестиційної діяльності у випадках, встановлених законодавством;
заборони виробництва або обігу, а також вилучення з обігу харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів, дієтичних добавок, допоміжних матеріалів для переробки харчових продуктів, а також допоміжних засобів та матеріалів для виробництва та обігу харчових продуктів".
2.2. Пункти 1.2, 1.3 виключити.
У зв'язку з цим пункти 1.4, 1.5 вважати відповідно пунктами 1.2, 1.3.
2.3. У пункті 1.2 слова "(за винятком права на прийняття рішення про припинення діяльності підприємств, виконання технологічних операцій, користування транспортом, та обмеження, тимчасової заборони або припинення будівництв)" замінити словами "(за винятком права на прийняття рішення про припинення діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками та інвестиційної діяльності, а також рішення про обмеження, тимчасову заборону або припинення будівництва, реконструкції та розширення об'єктів)".
3. Пункти 2.2-2.6 глави 2 викласти у такій редакції:
"2.2. Обмеження застосовується посадовою особою Держсанепідслужби України у разі порушення вимог санітарного законодавства для заборони (постійно або на певний період) перевищувати визначені у ньому параметри (кількісні, якісні та інші) щодо:
діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі, якщо застосування обмеження дає змогу припинити порушення санітарного законодавства;
будівництва, реконструкції та розширення об'єктів у разі, якщо застосування обмеження окремих будівельних операцій дозволить, не припиняючи будівництва, усунути відступ від затвердженого проекту або внести відповідні зміни до проекту;
викидів (скидів) забруднюючих речовин у разі, якщо застосування обмеження дозволить припинити порушення санітарного законодавства.
2.3. Тимчасова заборона (на певний період) застосовується посадовою особою Держсанепідслужби України у разі порушення вимог санітарного законодавства для заборони:
діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі, якщо застосування обмеження неможливе або воно не припиняє порушення санітарного законодавства, але виконання порушником певних заходів дозволить припинити ці порушення;
будівництва, реконструкції та розширення об'єктів у разі неможливості застосування обмеження для окремих будівельних операцій;
виробництва хімічних речовин, технологічного устаткування, будівельних матеріалів, біологічних засобів, товарів та іншої продукції, джерел іонізуючих випромінювань у разі відсутності їх гігієнічної регламентації та державної реєстрації, а також якщо їх визнано шкідливими для здоров'я людей.
2.4. Заборона (безстроково) застосовується посадовою особою Держсанепідслужби України у разі порушення вимог санітарного законодавства щодо:
використання та реалізації хімічних речовин, технологічного устаткування, будівельних матеріалів, біологічних засобів, товарів та іншої продукції, джерел іонізуючих випромінювань у разі відсутності їх гігієнічної регламентації та державної реєстрації, а також якщо їх визнано шкідливими для здоров'я людей;
викидів (скидів) забруднюючих речовин у разі, якщо попередньо вжиті адміністративно-запобіжні заходи не дали змогу припинити порушення вимог санітарного законодавства;
виробництва або обігу, а також вилучення з обігу харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів, дієтичних добавок, допоміжних матеріалів для переробки харчових продуктів, а також допоміжних засобів та матеріалів для виробництва та обігу харчових продуктів на підставах та у порядку, що встановлені Законами України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (771/97-ВР) та "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції" (1393-14) .
2.5. Припинення застосовується посадовою особою Держсанепідслужби України у разі порушення вимог санітарного законодавства для заборони:
діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі, якщо попередньо вжиті адміністративно-запобіжні заходи не дали змогу припинити порушення вимог санітарного законодавства; будівництва, реконструкції та розширення об'єктів у разі відступу від затвердженого проекту;
інвестиційної діяльності у разі, якщо попередньо вжиті адміністративно-запобіжні заходи не дали змогу припинити порушення вимог санітарного законодавства.
2.6. Зупинення (на визначений термін) застосовується посадовою особою Держсанепідслужби України у разі порушення вимог санітарного законодавства для заборони:
викидів (скидів) забруднюючих речовин у разі, якщо застосування обмеження неможливе (або його застосування не припиняє порушення вимог санітарного законодавства), але виконання окремих заходів дозволить припинити ці порушення;
інвестиційної діяльності у разі, якщо виконання порушником певних заходів дозволить припинити порушення вимог санітарного законодавства".
4. У главі 3:
4.1. Пункт 3.3 викласти в такій редакції:
"3.3. Постанову необхідно складати за встановленою формою (додаток 1 до Інструкції)".
4.2. В абзаці першому пункту 3.8 слово "розписку" замінити словом "розпис".
4.3. Пункт 3.10 виключити.
У зв'язку з цим пункти 3.11-3.14 вважати відповідно пунктами 3.10-3.13.
5. У главі 4:
5.1. Абзац п'ятий пункту 4.3 після слів "закладу держсанепідслужби" доповнити словами "із зазначенням дати, посади, прізвища з ініціалами та підписом посадової особи".
5.2. У пункті 4.5 слово "компетентних" замінити словом "правоохоронних".
6. У главі 5:
6.1. Пункт 5.1 після слів "яка винесла постанову" доповнити словами "на підставі висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності діяльності, продукції, об'єкта тощо, щодо яких було застосовано адміністративно-запобіжний захід, вимогам санітарного законодавства".
6.2. Пункт 5.2 викласти в такій редакції:
"5.2. Рішення про відновлення діяльності складається у двох примірниках за встановленою формою (додаток 4 до Інструкції)".
7. Доповнити Інструкцію (z0298-95) додатком 4, що додається.
В.о. начальника Управління
громадського здоров'я
та санітарно-епідемічного
благополуччя населення
МОЗ України
С.В.Протас

Додаток 4
до Інструкції про порядок
застосування державною
санітарно-епідеміологічною
службою України
адміністративно-запобіжних
заходів (обмеження,
тимчасова заборона,
заборона, припинення,
зупинення)
( z0298-95 )
        ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

про відновлення діяльності

 "____" _________________ 20___ року                       N _____
 Я, _____________________________________________________________,
     (посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка винесла
                             рішення)
 розглянувши матеріали стосовно __________________________________
 ________________________________________________________________,
      (постанова, дія якої припиняється, назва, номер, дата
     винесення, посада і П.І.Б. особи, яка винесла постанову)
 на підставі _____________________________________________________
 ________________________________________________________________,
    (висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи
     щодо відповідності діяльності, продукції, об'єкта тощо,
   щодо яких було застосовано адміністративно-запобіжний захід,
  вимогам санітарного законодавства, назва, номер, дата видачі,
           посада і П.І.Б. особи, яка видала висновок)
 вирішив(ла) відновити ___________________________________________
 _________________________________________________________________
     (найменування діяльності, продукції, назва об'єкта тощо,
     щодо яких застосовано адміністративно-запобіжний захід)
 з ___________
     (дата)
 Рішення отримав(ла) _____________________________________________
                      (посада, прізвище, ім'я, по батькові, дата,
                                         підпис)
 або надіслано рекомендованим листом _____________________________
                                        (дата, номер квитанції)
 М.П. ___________________________________      ___________________
            (посада особи державної                 (підпис)
      санітарно-епідеміологічної служби)