УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 321 від 05.06.2000
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 741 (v0741342-05) від 11.08.2005 )

Про затвердження Положення про порядок введення в дію та застосування електронних журналів обліку переміщення транспортних засобів через митний кордон України

З метою впровадження ефективної системи контролю за переміщенням через митний кордон України автомобільних, повітряних, морських, річкових та залізничних транспортних засобів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок введення в дію та застосування електронних журналів обліку переміщення транспортних засобів через митний кордон України (далі - електронних журналів обліку).
2. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (далі - ІАМУ) спільно з Управлінням організації митного контролю у місячний термін з дня затвердження цього наказу розробити і затвердити технічне завдання програмного комплексу роботи системи за доставкою вантажів.
3. Начальнику ІАМУ (Копосов С.А.) розробити та поетапно впровадити в експлуатацію програмно-інформаційний комплекс для здійснення контролю за переміщенням через митний кордон України автомобільних, повітряних, морських, річкових та залізничних транспортних засобів з використанням Центральної бази даних Державної митної служби.
3.1. На першому етапі поширити дію Положення про порядок введення в дію та застосування електронних журналів обліку транспортних засобів на контроль за переміщенням через митний кордон України автотранспортних засобів.
3.2. На другому етапі поширити дію Положення про порядок введення в дію та застосування електронних журналів обліку транспортних засобів на контроль за переміщенням через митний кордон України обліку повітряних, морських та річкових транспортних засобів.
3.3. На третьому етапі поширити дію Положення про порядок введення в дію та застосування електронних журналів обліку транспортних засобів на контроль за переміщенням через митний кордон залізничних транспортних засобів.
4. Кожний з визначених у підпунктах 3.1, 3.2 та 3.3 етапів Положення вводити в дію окремим наказом Держмитслужби.
5. Одночасно з веденням електронних журналів обліку переміщення транспортних засобів через митний кордон України вести журнали обліку у паперовому вигляді.
6. Зразки журналів обліку за переміщенням автотранспортних засобів, розроблених і введених митницями на підставі наказів Держмитслужби від 27.09.93 N 246 (v0246342-93) , від 06.03.95 N 83 (z0081-95) та від 25.06.99 N 393 (z0516-99) та журналів обліку за переміщенням морських, річкових, повітряних та залізничних транспортних засобів, введених на підставі власних наказів та розпоряджень, вважати недійсними з моменту набуття чинності наказів Держмитслужби про введення у дію окремих етапів Положення.
7. Начальникам регіональних митниць, начальникам митниць довести цей наказ до відома особового складу та забезпечити його неухильне виконання.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя І.М.
Голова Служби
Ю.П.Соловков

Затверджено
наказом Державної митної
служби України
від 5 червня 2000 р. N 321

Положення про порядок введення в дію та застосування електронних журналів обліку переміщення транспортних засобів через митний кордон України

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок введення в дію та застосування електронних журналів обліку переміщення транспортних засобів через митний кордон України (далі - Положення) розроблено з метою впровадження ефективної системи контролю за переміщенням через митний кордон України транспортних засобів.
1.2. Дія Положення поширюється на переміщення через митний кордон України морських, річкових, повітряних та залізничних транспортних засобів по всіх видах митних режимів, визначених чинним митним законодавством України.
1.3. Терміни, що вживаються у цьому Положенні:
1.3.1. "Електронні журнали обліку" - складова частина системи за доставкою вантажів, що забезпечує введення інформації до Центральної бази даних Державної митної служби (далі - ЦБД Держмитслужби).
1.3.2. "Товаросупровідні документи" - документи, що супроводжують вантаж. До товаросупровідних документів належать: товаротранспортна накладна, комерційний рахунок, відвантажувальна специфікація, пакувальний лист тощо.
1.3.3. "Товари" або "вантажі" - будь-які товари та інші предмети, що переміщуються через митний кордон України у будь-якому митному режимі, за винятком транспортних засобів, що перевозять ці товари та інші предмети.
1.3.4. "Транспортні засоби" - автомобільні, повітряні, морські, річкові та залізничні транспортні засоби, на яких передбачено переміщення товарів або вантажів та перевезення пасажирів, в тому числі і транспортних засобів індивідуального користування.
1.4. Електронні журнали обліку ведуться в усіх митних підрозділах, що здійснюють оформлення транспортних засобів при перетинанні ними митного кордону.
1.5. Внесення інформації в електронні журнали обліку здійснюється інспекторами чергових змін на підставі документів, що передаються з підрозділів контролю доставки вантажів.
Інформаційно-аналітичне митне управління Держмитслужби, використовуючи канали оперативного зв'язку, забезпечує доступ посадовим особам митниць, у межах їх службових повноважень, до інформації у ЦБД Держмитслужби на предмет перегляду електронних журналів обліку.
1.6. Контроль за достовірністю інформації, що внесена до електронних журналів обліку, здійснюється митницею, що здійснила пропуск транспортного засобу через пункт пропуску, який знаходиться в зоні її діяльності.
Відповідальність за організацію збору та введення інформації до електронних журналів обліку покладається на начальників митниць.
1.7. У разі виявлення помилок у внесеній в електронні журнали обліку інформації, начальник митниці звертається до начальника Управління організації митного контролю з питанням про внесення змін в електронні журнали обліку на підставі твердих копій відповідних документів.

2. Збір інформації та внесення її в електронні журнали обліку

2.1. При перетинанні транспортним засобом митного кордону України інспектор чергової зміни в пункті пропуску через митний кордон України, по отриманні пакету товаросупровідних та товаротранспортних документів на оформлені у митному відношенні до переміщення через митний кордон транспортні засоби, товари та інші предмети (режими "імпорт", "експорт", "транзит"), вносить з відповідних граф ВМД, товаросупровідних та товаротранспортних документів відомості про транспортний засіб і вантаж у відповідні графи електронних журналів обліку.
2.2. Митниця, що здійснила пропуск транспортних засобів і вантаж, повинна протягом 24 годин передати в ЦБД Держмитслужби інформацію про транспортні засоби і вантаж, які перетнули митний кордон.
2.3. ІАМУ забезпечує накопичення в ЦБД Держмитслужби отриманої від митних органів інформації та забезпечує доступ до неї посадових осіб в межах наданої їм компетенції.
2.4. В кінці кожної зміни інформація, що була внесена в електронні журнали обліку, роздруковується, підписується начальником зміни та комплектується по типах журналів для подальшого використання у роботі.
2.5. Одночасно з веденням електронних журналів обліку переміщення транспортних засобів через митний кордон України ведуться журнали обліку у паперовому вигляді.

3. Використання інформації з електронних журналів обліку

3.1. Доступ до інформації, яка міститься в електронних журналах обліку, мають право відповідні особи підрозділів контрабанди, організації митного контролю та статистики, згідно наданих прав доступу до ЦБД Держмитслужби. Інформація про переміщення транспортних засобів через митний кордон України, що накопичена в ЦБД Держмитслужби, може бути вибрана користувачем за заданими умовами вибірки за затвердженою звітною формою в електронному вигляді або надрукована на паперовому носії для подальшого використання.
3.2. Загальна інформація, що буде накопичуватись у ЦБД Держмитслужби щодо переміщення транспортних засобів через митний кордон України, використовується у роботі відповідно до вимог наказу Держмитслужби від 08.02.96 N 48.
Заступник начальника Управління
організації митного контролю
О.С.Більчук