ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 368/149 від 30.06.2000
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 липня 2000 р.
за N 429/4650
|
Про затвердження Інструкції про порядок здійснення розрахунків з Державним бюджетом України за митом, податком на додану вартість, акцизним збором та іншими платежами, доходами і зборами
З метою приведення механізму здійснення розрахунків з Державним бюджетом України у відповідність до чинного законодавства НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення розрахунків з Державним бюджетом України за митом, податком на додану вартість, акцизним збором та іншими платежами, доходами і зборами (додається).
2. Управлінню бухгалтерського обліку та звітності (Околіта М.В.) та Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Уважати такою, що втратила чинність Інструкцію про порядок здійснення розрахунків по митних платежах з Державним бюджетом України, затверджену спільним наказом Держмиткому, Мінфіну та Нацбанку України від 12.09.95 N 442/146/90 (
z0335-95)
та зареєстровану в Міністерстві юстиції 15.09.95 за N 335/871.
4. Начальнику Управління справами (Карпенко В.П.) забезпечити тиражування і розсилку цього наказу митним органам.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Державної митної
служби України
Міністр фінансів України
|
Ю.П.Соловков
І.О.Мітюков
|
Затверджено
Наказ Держмитслужби, Мінфіну
30.06.2000 N 368/149
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 липня 2000 р.
за N 429/4650
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок здійснення розрахунків з Державним бюджетом України за митом, податком на додану вартість, акцизним збором та іншими платежами, доходами і зборами
1. Загальні положення
1.1. Дія цієї Інструкції поширюється на платежі та доходи, справляння та вилучення яких передбачено Митним кодексом України (
1970-12)
(ст.ст. 75, 76, 77, 85, 86, 87, 99), Законом України "Про податок на додану вартість" (
168/97-ВР)
, Законом України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)" (
313/96-ВР)
, Законом України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби" (
216/96-ВР)
та іншими нормативно-правовими актами.
1.2. Під терміном "оплата" слід розуміти надходження коштів на відповідні рахунки митних органів на момент митного оформлення або попередню оплату.
1.3. Мито, податок на додану вартість, акцизний збір та інші платежі і збори, не сплачені в терміни, визначені чинним законодавством України, стягуються в порядку, установленому чинним законодавством. При цьому нараховується пеня, починаючи з першого дня настання терміну погашення заборгованості по день його сплати включно, у таких розмірах:
за митом - 0,2% за кожен день прострочення (відповідно до Закону України "Про Єдиний митний тариф" (
2097-12)
);
за іншими платежами і зборами - відповідно до чинного законодавства.
2. Порядок розрахунків за митом, податком на додану вартість, акцизним збором та іншими платежами, доходами і зборами
2.1. Мито, податок на додану вартість, акцизний збір та інші платежі і збори сплачуються резидентами та нерезидентами - суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, фізичними особами, особами, уповноваженими на декларування, до/або на момент митного оформлення.
2.1.1. Мито, податок на додану вартість, акцизний збір та інші платежі, доходи і збори перераховуються через банківські заклади на відповідні рахунки митних органів, що здійснюють митне оформлення та розпорядження майном, згідно з установленим Митним кодексом України (
1970-12)
порядком, або вносяться готівкою в касу митного органу суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності.
Випуск товарів та майна здійснюється митними органами після сплати всіх належних митних та інших платежів та зборів, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
2.1.2.
З метою забезпечення контролю за надходженням коштів до державного бюджету, своєчасним їх перерахуванням Державному казначейству України та достовірністю звітів про касове виконання державного бюджету митні органи перераховують одержані суми на рахунок Державної митної служби за відповідними кодами бюджетної класифікації не пізніше як за три банківські дні з моменту настання терміну розрахунків з державним бюджетом, у тому числі з дати повного оформлення вантажної митної декларації.
2.1.3. Державна митна служба в централізованому порядку щоденно перераховує належні кошти на відповідні рахунки Державного казначейства.
2.1.4.
Митні органи щокварталу надсилають до Державної митної служби звіти за встановленою Державною митною службою формою.
Державна митна служба щодекади звітує перед Державним казначейством про розрахунки з державним бюджетом за митом, податком на додану вартість, акцизним збором та іншими платежами, доходами і зборами, надає Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів після звіряння з Державним казначейством щоденну інформацію про перерахування коштів до державного бюджету.
Ця інформація може надаватись також іншим державним органам на їх вимогу в разі, якщо це передбачено чинним законодавством.
2.1.5. Відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів, Державного казначейства, Державної податкової адміністрації "Про запровадження щоденної оперативної звітності про надходження платежів до Державного бюджету України" від 31.03.2000 N 68/27/146 Державна митна служба проводить з Державним казначейством щомісячну (за звітними даними) та щодекадну (за оперативними даними) звірку надходжень до бюджету мита, податку на додану вартість, акцизного збору та інших платежів, доходів і зборів, яка щоквартально оформлюється відповідними актами.
2.2. Сума надмірно стягнутого мита підлягає поверненню власникові товарів та інших предметів на його вимогу протягом одного року з моменту митного оформлення.
Суми надміру стягнених податку на додану вартість, акцизного збору та інших платежів і зборів підлягають поверненню власникові відповідно до чинного законодавства на його вимогу протягом трьох років з моменту митного оформлення.
Повернення здійснюється митними органами за рахунок поточних платежів, які належать перерахуванню до державного бюджету, шляхом зменшення належних перерахувань до державного бюджету за відповідними кодами бюджетної класифікації на суму коштів, потрібних для повернення.
Суми мита, податку на додану вартість, акцизного збору та інших платежів і зборів, щодо яких винесено рішення суду про повернення, повертаються Державним казначейством за умови подання власником копії рішення судового органу, а також підтвердження митним органом перерахування цих коштів до державного бюджету.
Головний бухгалтер -
начальник Управління
бухгалтерського обліку
та звітності
|
М.В.Околіта
|