МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 216 від 31.07.2002
м. Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 серпня 2002 р.
за N 686/6974

Про затвердження Положення про умови проведення конкурсу на надання коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель

З метою забезпечення ефективного використання коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на оплату робіт з докорінного поліпшення земель у відповідному році, і на виконання спільного наказу Міністерства аграрної політики України та Міністерства фінансів України від 27 лютого 2002 р. N 58/136 (z0411-02) "Про затвердження Порядку використання коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2002 р. за N 411/6699, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про умови проведення конкурсу на надання коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель, що додається.
2. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Сорока В.І.):
2.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Довести положення цього наказу до відома Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій та Управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, галузевих організацій і об'єднань.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.
Міністр
С.Рижук

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
31.07.2002  N 216
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 серпня 2002 р.
за N 686/6974

ПОЛОЖЕННЯ

про умови проведення конкурсу на надання коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок організації та проведення конкурсу на надання коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель усіх підприємств агропромислового комплексу (далі - сільгосппідприємства) незалежно від форм власності і організаційно-правової форми підприємства.
За рахунок коштів державного бюджету фінансуються заходи з хімічної меліорації ґрунтів, до складу яких входять роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення вапнування і гіпсування ґрунтів, в оплату яких включаються вартість меліорантів, витрати на транспортування і внесення їх у ґрунт.
1.2. Метою проведення конкурсу є забезпечення ефективного використання коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на оплату робіт з докорінного поліпшення земель.

2. Порядок організації конкурсу

2.1. Для виконання організаційної роботи, пов'язаної із проведенням конкурсу, управління сільського господарства і продовольства районних державних адміністрацій, Управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації своїми наказами формують конкурсну комісію (далі - Комісія) з питань визначення сільгосппідприємств, яким будуть надані кошти державного бюджету на оплату робіт з докорінного поліпшення земель, та затверджують їх склад в кількості не менш як 5 осіб.
До складу Комісії входять представники управління сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій, Управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, спеціалісти обласного (Кримського республіканського) державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції, представники регіонального галузевого об'єднання (організації). Головою Комісії призначається начальник Управління сільського господарства і продовольства райдержадміністрації, начальник управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, керівник регіонального галузевого об'єднання (організації).
2.2. Рішення про формування Комісії приймається протягом 10 днів після опублікування в засобах масової інформації Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік.
2.3. Після прийняття рішення про проведення конкурсу, за 15 днів до дати його проведення, Комісія дає оголошення в місцевих засобах масової інформації.
2.4. Сільгосппідприємства, які претендують на право визначення їх отримувачами коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель (далі - Претенденти), подають Комісії документи згідно з переліком (додаток 1) та заявки на участь у конкурсі (додаток 2), які запаковані в конверти з поміткою "на конкурс" і на яких зазначається повна назва та реквізити Претендента, не пізніше ніж за 2 дні до початку конкурсу.
2.5. Претендент несе повну відповідальність за достовірність поданої інформації.
2.6. Подані на конкурс документи реєструються секретарем Комісії в журналі обліку в день їх подання Претендентом. Реєстраційний номер зазначається на конвертах. Документи, представлені не в повному обсязі, подані пізніше встановленого строку, повертаються Претендентам протягом 5 днів після засідання Комісії із зазначенням причин повернення.
2.7. Розпечатування конвертів з документами, які подаються на конкурс, проводиться в день проведення попереднього розгляду в присутності усіх членів Комісії.
2.8. Під час вивчення документів, поданих на конкурс, Комісія може при необхідності проводити перевірку достовірності поданої Претендентом інформації. У разі виявлення недостовірної інформації або неналежним чином оформлених документів Комісія приймає рішення про відхилення заявки Претендента на участь у конкурсі, про що письмово повідомляє його у 5-денний термін із зазначенням мотивів відмови.

3. Умови проведення конкурсу, участь у ньому Претендентів

3.1. Комісія проводить відкритий для всіх Претендентів конкурс.
3.2. Комісія розпочинає роботу з моменту підписання наказу про її створення.
3.3. Керує діяльністю Комісії і організовує її роботу голова Комісії.
3.4. Голова Комісії в межах своєї компетенції:
- приймає рішення і призначає час засідання Комісії;
- головує на засіданнях Комісії;
- дає розпорядження та доручення, обов'язкові для членів Комісії.
3.5. Рішення Комісії приймаються на закритих засіданнях у присутності не менше двох третин її складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів голос голови на засіданні є вирішальним.
3.6. Рішення Комісії оформляється протоколом, який підписують усі члени Комісії.
3.7. Комісія проводить конкурс 1 раз на рік.

4. Визначення переможців конкурсу

4.1. Комісія проводить попередній розгляд документів, поданих Претендентами. Результати попереднього розгляду документів оформляються протоколом засідання Комісії.
4.2. Комісія в день проведення конкурсу аналізує подані Претендентами документи і на основі порівняння матеріалів агрохімічної паспортизації останнього туру обстеження земель сільськогосподарського призначення з урахуванням результатів попереднього розгляду документів, поданих Претендентами, визначає переможців конкурсу.
Основними показниками, які беруться до уваги членами Комісії при визначенні переможців, є:
- сильно- та середньокислі ґрунти (з pH менше 5);
- сильно- та середньозасолені ґрунти;
- грунтові умови, характерні для даного регіону;
- ефективність ведення сільськогосподарської діяльності;
- зобов'язання раціонально використовувати бюджетні кошти тільки за цільовим призначенням.
4.3. Рішення Комісії про визначення переможців у конкурсі у 5-денний термін направляється переможцям конкурсу та Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій для узагальнення.
4.4. На підставі рішень Комісій Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головні управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій узагальнюють матеріали щодо переможців конкурсу (із зазначенням назви сільгосппідприємств, їх банківських реквізитів, обсягів та вартості робіт) і подають їх до 1 березня поточного року Міністерству аграрної політики України.
4.5. Переможець конкурсу забезпечує подання оперативної інформації щодо цільового використання бюджетних коштів згідно з Порядком використання бюджетних коштів на оплату робіт з докорінного поліпшення земель, який затверджується Мінагрополітики спільно з Мінфіном згідно з Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідні роки.
Заступник начальника Департаменту
ринків продукції рослинництва та
розвитку насінництва
І.В.Мартинюк

Додаток 1
до пункту 2.4 Положення про
умови проведення конкурсу на
надання коштів Державного
бюджету України на оплату
робіт з докорінного
поліпшення земель

Перелік документів, які подає Претендент комісії з проведення конкурсу на надання коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель

1. Завірені в установленому порядку копії:
- установчих документів Претендента;
- свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності.
2. Баланс виробничо-фінансової діяльності за останній рік.
3. Матеріали останнього туру агрохімічного обстеження земель сільськогосподарського призначення.
4. Лист-обґрунтування щодо потреби проведення заходів з хімічної меліорації.

Додаток 2
до пункту 2.4 Положення про
умови проведення конкурсу на
надання коштів Державного
бюджету України на оплату
робіт з докорінного
поліпшення земель

Заявка

на участь у конкурсі на надання коштів Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення земель

     Прошу допустити до участі в    конкурсі   на   надання   коштів 
Державного бюджету України на оплату робіт з докорінного поліпшення 
земель.
     З вимогами Положення про умови проведення конкурсу на  надання 
коштів Державного бюджету України на оплату робіт    з  докорінного 
поліпшення земель ознайомлені та зобов'язуємося їх виконувати.
     Відомості про юридичну особу:
     Назва:
     1.1. Повна __________________________________________________
     1.2. Скорочена ______________________________________________
     2. Місцезнаходження _________________________________________
     2.1. Телефон _____________________ Факс _____________________
     2.2. Телетайп _____________________ E-mail __________________
     3. Класифікаційні ознаки:
     3.1. Форма власності ________________________________________
     3.2. Види діяльності ________________________________________
     3.3. Ідентифікаційний код ___________________________________
     4. Банківські реквізити _____________________________________
     5. Державна реєстрація:
     5.1. Повна назва органу державної реєстрації ________________
     5.2. Реєстраційний номер та дата реєстрації _________________
     6. Орган управління майном __________________________________
     7. Керівник _________________________________________________
                  (прізвище, ім'я, по батькові)
     ______________________ телефон ______________________________
     8. Головний бухгалтер _______________________________________
                             (прізвище, ім'я, по батькові)
     ______________________ телефон ______________________________
 Керівник                           ____________
                                      (підпис)
 Головний бухгалтер                 ____________
                                      (підпис)