УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
17.06.2010 N 655
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби № 38 (v0038342-12) від 16.01.2012 )

Про організаційне вдосконалення діяльності підрозділів митних органів, що здійснюють заходи з боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 N 289 (v0289342-11) від 07.04.2011 )
У зв'язку з уведенням у дію наказом Держмитслужби України від 07.04.2010 N 331 структури та штатного розпису центрального апарату Державної митної служби України, відповідно до пункту 5 наказу Держмитслужби України від 29.04.2010 N 424 (v0424342-10) "Про затвердження Примірної структури регіональної митниці, митниці та Вимог до штатної структури регіональної митниці, митниці", а також з метою організаційного вдосконалення діяльності підрозділів митних органів, що здійснюють заходи з боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України (далі - Положення про Департамент), що додається.
1.2. Примірне положення про службу боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил регіональної митниці, митниці (далі - Примірне положення), що додається.
1.3. Примірну структуру служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил регіональної митниці, митниці (далі - Примірна структура), що додається.
2. Начальникам регіональних митниць, митниць:
2.1. У 5-денний строк привести Положення про службу боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил відповідної регіональної митниці, митниці у відповідність до затвердженого цим наказом Примірного положення.
2.2. Відповідно до Примірного положення унести зміни до положень про регіональні митниці, митниці, розподілів обов'язків між начальником митниці та його заступниками і затвердити їх у встановленому порядку.
3. Директору Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Похильку О.І. привести у відповідність до затвердженого цим наказом Положення про Департамент положення про відділи Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил та посадові інструкції його працівників.
4. Уважати такими, що втратили чинність, накази Держмитслужби України від 06.03.2009 N 209 (v0209342-09) "Про удосконалення діяльності підрозділів митних органів, що здійснюють заходи з боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил", від 20.04.2010 N 378 (v0378342-10) "Про внесення змін до наказу Держмитслужби України від 06.03 2009 N 209".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Щербаня В.А.
Голова Служби
І.Г.Калєтнік
( Примірна структура служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил регіональної митниці, митниці не наводиться ) ( Зміни до Примірної структури див. в Наказі Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Положення про Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України втратило чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 289 (v0289342-11) від 07.04.2011 )

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
17.06.2010  N 655

ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ

про службу боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил регіональної митниці, митниці

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Це Примірне положення визначає правовий статус і компетенцію служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил регіональної митниці, митниці, а саме права, завдання, функції та відповідальність її працівників.
1.2. Служба боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил (далі - служба) є визначеним Митним кодексом України (92-15) підрозділом регіональної митниці, митниці (далі - митний орган), який здійснює боротьбу з контрабандою та порушеннями митних правил.
1.3. Служба підпорядковується начальнику митного органу.
Координацію, контроль та спрямування діяльності служб митних органів при виконанні покладених на них завдань і функцій здійснює заступник Голови Держмитслужби України відповідно до розподілу функціональних обов'язків між Головою Держмитслужби України та його заступниками (далі - заступник Голови Служби).
Організаційне забезпечення діяльності служб здійснює Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби України (далі - Департамент).
1.4. Для виконання завдань, передбачених цим Положенням, служба взаємодіє з іншими структурними підрозділами митниці, правоохоронними органами, іншими органами державної влади України, відповідними органами іноземних держав.
1.5. У своїй діяльності служба керується Конституцією України (254к/96-ВР) , Митним кодексом України (92-15) , іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби України й відповідної митниці, а також цим Положенням.
1.6. Служба здійснює свою діяльність відповідно до планів роботи Держмитслужби України, митного органу й плану роботи служби, затвердженого начальником митного органу.
1.7. У межах визначеної компетенції служба здійснює окреме діловодство у встановленому Держмитслужбою України порядку.
1.8. Положення про службу розробляється на підставі цього Положення та затверджується наказом митного органу.
Положення про структурні підрозділи служби й посадові інструкції посадових осіб служби розробляються й затверджуються в установленому Держмитслужбою України порядку.
1.9. Покладання на посадових осіб служби (окрім заступника начальника митниці - начальника служби) обов'язків, не передбачених положенням про службу митного органу, не допускається.

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ СЛУЖБИ

2.1. Забезпечення реалізації митної політики України, зокрема, у сфері захисту економічних інтересів держави, боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
2.2. Виявлення, розкриття, припинення й профілактика порушень митного законодавства, запобігання таким правопорушенням.
2.3. Забезпечення додержання посадовими особами митного органу вимог законодавства щодо діяльності в напрямі боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил для захисту прав громадян, наданих їм Конституцією (254к/96-ВР) та законами України, актами Президента України й Кабінету Міністрів України.
Надання практичної допомоги структурним підрозділам митного органу з питань організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
2.4. Організація й проведення заходів з виявлення, розкриття та припинення порушень митного законодавства на основі здійснення аналітично-пошукової роботи, спрямованої на виявлення способів і механізмів незаконного переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, вивчення закономірностей у цьому процесі, а також причин і умов, що цьому сприяють.
2.5. Організація й проведення заходів з попередження незаконного переміщення через митний кордон України історичних і культурних цінностей, зброї та боєприпасів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
2.6. Збір, обробка, узагальнення та аналіз статистичної й тематичної інформації щодо стану та результатів роботи митного органу по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил.
Розробка і внесення Департаменту та начальнику митного органу пропозицій щодо вдосконалення і підвищення ефективності та якості роботи митного органу на цьому напрямі.
2.7. Взаємодія з митними органами зарубіжних країн у сфері надання взаємної адміністративної допомоги з метою запобігання, виявлення й розслідування порушень митного законодавства на підставі відповідних міжнародних угод і в межах визначеної компетенції.
2.8. Взаємодія з митними й правоохоронними органами, іншими органами виконавчої влади з питань запобігання, виявлення та розслідування митних правопорушень у межах визначеної компетенції та відповідно до законодавства.
2.9. Забезпечення, в межах компетенції служби, реалізації державної політики стосовно збереження державної таємниці, додержання посадовими особами служби вимог законодавства щодо порядку одержання, використання, поширення й зберігання інформації з обмеженим доступом.
( Пункт 2.10 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Пункт 2.11 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Пункт 2.12 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Пункт 2.13 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Пункт 2.14 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 )

3. ФУНКЦІЇ СЛУЖБИ

Служба відповідно до покладених на неї завдань:
3.1. Організовує виконання актів і доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, доручень керівництва Держмитслужби України, Департаменту щодо боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, здійснює контроль за їх реалізацією.
3.2. Розробляє, організовує та здійснює самостійно або у взаємодії з правоохоронними органами, іншими митними органами України скоординовані заходи й спеціальні операції з виявлення й припинення контрабанди та порушень митних правил, а також із запобігання незаконному переміщенню транспортних засобів, товарів та інших предметів через митний кордон України й затримання осіб, причетних до такого переміщення.
3.3. Вивчає структуру предметів митних правопорушень, тенденції й закономірності в скоєнні контрабанди та порушень митних правил, їх форми й методи; здійснює прогнозування можливих тенденцій і напрямків незаконного переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України; розробляє рекомендації іншим оперативним структурним підрозділам митного органу, спрямовані на посилення контролю за переміщенням через митний кордон України окремих груп товарів і попередження протиправних дій.
Упроваджує на цій основі й реалізовує заходи митного органу щодо боротьби з митними правопорушеннями.
3.4. Збирає й узагальнює інформацію для здійснення комплексного аналізу діяльності митного органу з питань боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил, у тому числі з урахуванням специфіки регіону й митних оформлень, обсягів вантажів, що переміщуються, кількості особового складу, що проводить таке оформлення тощо.
За результатами такого аналізу:
інформує керівництво Департаменту, начальника митного органу;
готує й уносить Департаменту та начальнику митного органу пропозиції щодо підвищення ефективності заходів з боротьби з порушеннями митного законодавства, удосконалення форм і методів роботи митного органу на цьому напрямі.
3.5. Здійснює оперативне орієнтування митних органів щодо можливих фактів підготовки до незаконного переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів.
3.6. Проводить самостійно або у взаємодії з правоохоронними органами оперативні заходи щодо виявлення, попередження та припинення контрабанди й порушень митних правил, у тому числі шляхом переоглядів товарів і транспортних засобів, що пройшли митний контроль чи митне оформлення.
3.7. Уживає заходів з виявлення й затримання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, ліквідації каналів незаконного обігу цих речовин і виявлення осіб, причетних до такого обігу. Забезпечує взаємодію й обмін інформацією з цих питань з правоохоронними органами України.
3.8. Уживає, спільно з правоохоронними органами, іншими органами державної влади заходів, спрямованих на недопущення незаконного вивезення за кордон предметів, що становлять культурну або історичну цінність.
3.9. У встановленому Держмитслужбою України порядку та відповідно до міжнародних угод організовує, в межах компетенції служби, взаємодію й обмін інформацією з митними органами зарубіжних країн з питань правової допомоги у запобіганні, виявленні й розслідуванні порушень митного законодавства.
3.10. Відповідно до встановлених Держмитслужбою України форм звітності забезпечує постійне інформування керівництва Держмитслужби України, Департаменту, начальника митного органу про оперативну обстановку в зоні діяльності митого органу й результати роботи в напрямі боротьби з митними правопорушеннями.
3.11. Забезпечує, в установленому Держмитслужбою України порядку й у межах компетенції служби, ведення Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби та баз даних митного органу.
3.12. Готує й подає до Департаменту пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які стосуються питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
Бере участь в опрацюванні проектів нормативно-правових актів Держмитслужби в межах своєї компетенції.
3.13. Здійснює провадження у справах про порушення митних правил і проведення дізнання в кримінальних справах про контрабанду.
3.14. Забезпечує, за погодженням з начальником митниці та за наявності підстав, передачу звернень до судів вищого рівня й наглядових прокурорів щодо перегляду рішень судів про закриття справ про порушення митних правил або незастосування конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
3.15. Бере участь в судових засіданнях у справах про порушення митних правил або у справах, пов'язаних зі скаргами чи позовами до митних органів з питань, віднесених до компетенції служби.
3.16. Здійснює перевірки додержання посадовими особами підрозділів митного оформлення митного органу вимог законодавства, що визначають порядок організації боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил.
За результатами таких перевірок надає пропозиції начальнику митного органу щодо усунення недоліків, а також практичну допомогу вказаним підрозділам митного органу з питань організації діяльності за напрямом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
3.17. Проводить у встановлені Держмитслужбою України строки звірення наявних у службі даних, що стосуються вилученого у справах про порушення митних правил, переданого на зберігання, конфіскованого за рішеннями судів майна, у тому числі товарів та інших предметів, з даними бухгалтерських облікових документів.
Про результати зазначених звірень інформує начальника митного органу.
( Пункт 3.18 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Пункт 3.19 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 )
3.20. Забезпечує в установленому Держмитслужбою України порядку й з урахуванням висновків підрозділів кадрового забезпечення та з питань запобігання корупції укомплектування служби кваліфікованими фахівцями з профільною освітою.
3.21. Надає пропозиції начальнику митного органу щодо підвищення рівня професійної підготовки його посадових осіб з питань попередження, виявлення й припинення контрабанди та порушень митних правил, провадження у справах про порушення митних правил шляхом проведення професійного навчання посадових осіб оперативних підрозділів митного органу, а також їх стажування в службі або в Департаменті.
Надає пропозиції Департаменту та начальнику митного органу щодо необхідності підвищення кваліфікації посадових осіб служби.
3.22. Організовує проведення, в межах компетенції служби, семінарів і нарад, у тому числі за участю представників правоохоронних органів, суду і прокуратури.
3.23. Розглядає звернення, пропозиції й запити органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інших державних установ, юридичних і фізичних осіб з питань, що належать до компетенції служби.
Бере участь у забезпеченні гласності, відкритості й прозорості в діяльності митних органів.
3.24. У межах компетенції служби виконує інші завдання, визначені керівництвом Держмитслужби України та начальником митного органу.

4. КЕРІВНИЦТВО І СТРУКТУРА СЛУЖБИ

4.1. Штатна структура служби, як складова частина структури й штатного розпису митного органу, затверджується та змінюється у встановленому Держмитслужбою України порядку за письмовим погодженням із заступником Голови Служби та Департаментом.
4.2. Безпосереднє керівництво службою, координацію її діяльності з іншими митними органами та структурними підрозділами митниці здійснює заступник начальника митниці - начальник служби.
4.3. Заступник начальника митниці - начальник служби:
4.3.1. Забезпечує:
координацію дій структурних підрозділів митного органу за напрямом виявлення, попередження й припинення контрабанди та порушень митних правил;
співпрацю, обмін інформацією, взаємодію й скоординовані дії з правоохоронними, контрольними органами, іншими органами державної влади, митними органами України й зарубіжних країн з питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил;
систематичне інформування заступника Голови Служби, керівництва Департаменту, начальника митниці про оперативну обстановку в зоні діяльності митного органу й стан реалізації заходів з питань протидії митним правопорушенням;
участь митного органу, у межах його компетенції, в міжнародному співробітництві з питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, у тому числі боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речових, їх аналогів або прекурсорів, зброї, історичних і культурних цінностей тощо;
організацію роботи зі збору й узагальнення інформації для здійснення комплексного аналізу стану боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил у зоні діяльності митного органу та унесення пропозицій щодо вдосконалення форм і методів роботи митного органу на цьому напрямі;
дотримання посадовими особами митного органу вимог законодавства та нормативно-правових актів Держмитслужби України, що визначають порядок організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил;
дотримання посадовими особами служби законності при провадженні у справах про порушення митних правил і проведенні дізнання у справах про контрабанду;
участь представників служби в судових засіданнях, на яких розглядаються справи про порушення митних правил або скарги чи позови до митниці;
проведення перевірок діяльності підрозділів митного органу за напрямом протидії контрабанді та порушенням митних правил, надання рекомендацій і пропозицій щодо усунення виявлених недоліків;
ведення статистичної звітності за формами, установленими Держмитслужбою України.
4.3.2. Організує:
проведення оперативних заходів щодо виявлення, попередження та припинення контрабанди й порушень митних правил, у тому числі шляхом переоглядів товарів і транспортних засобів, що пройшли митний контроль чи митне оформлення.
вивчення ефективності роботи служби митного органу, внесення пропозицій з удосконалення форм і методів роботи за напрямом боротьби з митними правопорушеннями;
розгляд, у межах компетенції, запитів правоохоронних органів і здійснення контролю за їх виконанням;
розгляд звернень і запитів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, організацій та громадян з питань, що належать до компетенції служби;
надання структурним підрозділам митного органу методичної й практичної допомоги з питань виявлення й припинення митних правопорушень, організації цієї роботи;
( Абзац сьомий пункту 4.3.2 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Абзац восьмий пункту 4.3.2 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Абзац дев'ятий пункту 4.3.2 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 ) ( Абзац десятий пункту 4.3.2 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 )
проведення занять зі спеціальної фізичної та вогневої підготовки посадових осіб служби;
розроблення, погодження й затвердження в установленому Держмитслужбою України порядку положень про службу, її структурні підрозділи й посадових інструкцій посадових осіб служби.
4.3.3. У встановленому законодавством України порядку приймає процесуальні рішення під час порушення кримінальних справ і проведення дізнання у справах про контрабанду, а також провадження у справах про порушення митних правил.
4.3.4. Контролює:
стан проведення дізнання в кримінальних справах про контрабанду, порушених митним органом, та результати розгляду справ про порушення митних правил. За наявності підстав уживає заходів щодо перегляду рішень судів у справах про порушення митних правил, винесених не на користь держави, а також щодо забезпечення законності при закритті кримінальних справ і скасуванні постанов про порушення кримінальних справ про контрабанду;
дотримання законності при порушенні справ про порушення митних правил;
проведення посадовими особами служби, яким доручено здійснення провадження в справах про порушення митних правил, передбачених законодавством процесуальних дій під час провадження у таких справах;
своєчасність та повноту підготовки передбачених законодавством процесуальних документів за кожною справою про порушення митних правил;
своєчасність подання посадовими особами служби, яких уповноважено здійснювати провадження в справах про порушення митних правил, матеріалів таких справ до розгляду в установленому законодавством порядку;
повноту проведення перевірок і правильність прийняття за їх результатами передбачених кримінально-процесуальним законодавством рішень посадовими особами, до функціональних обов'язків яких віднесено боротьбу з контрабандою;
стан дотримання законності при здійсненні посадовими особами служби дізнання в кримінальних справах про контрабанду й провадження в справах про порушення митних правил;
своєчасність внесення даних до програмно-інформаційного комплексу "Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил" Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України;
додержання посадовими особами служби вимог законодавства України з питань боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил; проходження служби в митних органах; порядку використання й збереження інформації з обмеженим доступом і охорони державної таємниці; антикорупційного законодавства;
стан додержання встановленого законодавством України порядку щодо зберігання і застосування посадовими особами служби вогнепальної зброї й спеціальних засобів;
стан виконавської й трудової дисципліни в підрозділах служби.
4.3.5. Веде прийом громадян та представників юридичних осіб; розглядає в установленому порядку листи, заяви, скарги цих осіб відповідно до компетенції та організовує підготовку відповідей на них.
Уживає заходів з усунення причин, що призвели до порушення законних прав цих юридичних осіб і громадян.
4.3.6. Проводить в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
4.3.7. Виконує інші завдання, визначені керівництвом Держмитслужби України, начальником митного органу та передбачені цим Положенням.
Функціональні повноваження заступника начальника митниці - начальника служби визначаються розподілом обов'язків між начальником митного органу та його заступниками, який затверджується Головою Держмитслужби України.
4.4. Заступник начальника митниці - начальник служби призначається на посаду й звільняється з посади наказом Держмитслужби України, погодженим із заступником Голови Служби, керівником Департаменту кадрового забезпечення та з питань запобігання корупції Держмитслужби України, за поданням директора Департаменту (або начальника митного органу за погодженням із директором Департаменту).
4.5. Заступник начальника митниці - начальник служби може мати заступників з основних напрямів діяльності.
4.6. Дисциплінарні стягнення й заохочення до посадових осіб служби застосовуються в порядку, установленому Дисциплінарним статутом митної служби України (2805-15) .
4.7. Підрозділи служби розміщуються, як правило, у місці розташування відповідного митного органу.
За рішенням Голови Служби посадові особи служби митного органу (крім того, зоною діяльності якого є вся митна територія України), відповідні транспорт, зброя й спеціальні засоби у разі оперативної потреби в установленому законодавством України порядку можуть бути тимчасово переміщені в інші регіони України поза місцем їх основного розміщення.

5. ПРАВА ПОСАДОВИХ ОСІБ СЛУЖБИ

Для забезпечення реалізації покладених на службу завдань і функцій її посадові особи мають право:
5.1. Діяти в межах повноважень, наданих законодавством України, наказами Держмитслужби України, дорученнями керівництва Держмитслужби України й начальника митного органу, а також цим Положенням, положенням про службу відповідно до затверджених посадових інструкцій.
5.2. Брати участь у здійсненні в установленому порядку митного контролю предметів, товарів і транспортних засобів на будь-якому його етапі.
Перевіряти документи, необхідні для здійснення митного контролю предметів, товарів і транспортних засобів, які переміщуються юридичними особами й громадянами через митний кордон України.
Проводити в установленому Митним кодексом України (92-15) порядку адміністративне затримання, особистий огляд громадян, огляд і переогляд їх ручної поклажі й багажу, огляд товарів і транспортних засобів, які перебувають під митним контролем, а також переогляд товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митну територію України, у тому числі в режимі транзиту.
5.3. Зупиняти й повертати в зони митного контролю транспортні засоби та громадян, які без дозволу митних органів залишили зону митного контролю, а також морські й річкові судна, які без дозволу митних органів вийшли із зони митного контролю за межі митної території України і не перебувають у територіальних водах інших держав.
( Пункт 5.4 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 )
5.5. У порядку, визначеному законодавством України, для виконання покладених на митний орган завдань і функцій, а також для виконання окремих доручень керівництва Держмитслужби України й начальника митного органу користуватися безперешкодним доступом на території пунктів пропуску через державний кордон України, зон митного контролю, складів митних органів та інших об'єктів митної інфраструктури; вилучати в установленому порядку потрібну документацію.
5.6. Здійснювати в установленому порядку огляд територій і приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі й інших місць, де розміщені або можуть бути розміщені товари й транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено законом на митні органи.
5.7. З метою виявлення і перевірки товарів і транспортних засобів, що підлягають митному контролю чи контроль за якими покладено на митні органи, а також відповідних документів на них, здійснювати митне обстеження територій, приміщень, складів і сховищ підприємств, організацій і установ (крім іноземних дипломатичних представництв і прирівняних до них за статусом) незалежно від їх відомчого підпорядкування й форм власності.
5.8. Припиняти навантаження, вивантаження, перевантаження, розпакування, упакування й перепакування товарів, які перебувають під митним контролем, виявляти пошкодження їх пакування, заміну акцизних марок та ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці, а також заміну транспортного засобу, на якому вони переміщуються, без дозволу митного органу.
5.9. Використовувати в установленому Держмитслужбою України порядку інформаційні й довідкові бази даних митного органу та Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби.
( Пункт 5.10 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 )
5.11. Одержувати в установленому законодавством порядку від державних органів, підприємств, установ і організацій, а також громадян інформацію, документи й матеріали, необхідні для виконання покладених на службу завдань і функцій.
Залучати в установленому законодавством порядку спеціалістів державних органів, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції служби.
5.12. За дорученням начальника митного органу представляти цей митний орган в органах державної влади та місцевого самоврядування, місцевих державних адміністраціях, правоохоронних органах, органах прокуратури й суду, інших митних органах, спеціалізованих митних установах та організаціях України, у митних органах зарубіжних країн з питань, що належать до компетенції служби.
5.13. Перевіряти додержання посадовими особами інших підрозділів митного органу вимог законодавства, що визначають порядок організації боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил.
Про результати перевірок інформувати начальника митного органу, подавати йому відповідні пропозиції щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб.
5.14. Запрошувати до митного органу юридичних і фізичних осіб для з'ясування обставин порушення митних правил. В окремих випадках з'ясування обставин і первинне документування порушення митних правил здійснювати в інших придатних для цього місцях.
5.15. З метою припинення порушень митних правил, установлення осіб, які їх вчинили, а також для складення протоколу про порушення митних правил, якщо його неможливо скласти на місці вчинення правопорушення, у встановленому законодавством порядку здійснювати адміністративне затримання громадян, які вчинили такі порушення.
5.16. Складати протоколи про порушення митних правил.
5.17. Вилучати товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, товари зі спеціально виготовленими сховищами, що використовувалися для приховування від митного контролю безпосередніх предметів порушення митних правил, транспортні засоби, що використовувалися для переміщення через митний кордон України безпосередніх предметів порушення митних правил, а також документи, необхідні для розгляду справи про порушення митних правил.
5.18. Здійснювати передбачені законодавством України процесуальні дії під час провадження у справах про порушення митних правил та дізнання в кримінальних справах про контрабанду.
5.19. Одержувати в установленому порядку від підрозділів митного органу, інших митних органів, оглядових комісій, підприємств, організацій і установ, окремих громадян документи, необхідні для здійснення провадження у справах про порушення митних правил і проведення дізнання у справах про контрабанду.
5.20. Використовувати в роботі криміналістичну й спеціальну техніку, засоби митного контролю, засоби зв'язку й транспорт.
5.21. Зберігати, носити й застосовувати вогнепальну зброю й спеціальні засоби в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України.
5.22. Виконувати службові обов'язки в цивільному одязі.
5.23. Крім визначеного, заступник начальника митниці - начальник служби має право:
5.23.1. Приймати, згідно із законодавством України, процесуальні рішення за матеріалами справ про порушення митних правил, а також кримінальних справ про контрабанду, порушених митним органом.
5.23.2. Надавати доручення посадовим особам митного органу з питань, що належать до його компетенції, здійснювати контроль за їх виконанням.
Доручення заступника начальника митниці - начальника служби щодо організації роботи з протидії порушенням митного законодавства, надання інформації та документації, потрібних для здійснення процесуальних дій, що дані ним у межах своїх повноважень, носять обов'язковий характер для всіх посадових осіб митного органу.

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ СЛУЖБИ

6.1. Заступник начальника митниці - начальник служби несе відповідальність згідно із законодавством України за:
6.1.1. Неправомірні рішення, що не відповідають вимогам законодавства, їх негативні наслідки, незаконні дії або бездіяльність.
6.1.2. Неналежне виконання посадових обов'язків, а також покладених на службу завдань і функцій, передбачених цим Положенням та положенням про службу відповідного митного органу.
6.1.3. Неналежну організацію діяльності служби, недотримання законності в службовій діяльності посадовими особами служби.
6.1.4. Неналежну організацію контролю за виконанням актів законодавства України з питань митної справи та нормативних актів Держмитслужби відповідно до компетенції.
6.1.5. Неналежний стан службової та виконавської дисципліни в підпорядкованому підрозділі.
6.1.6. Незадовільний стан професійної підготовки посадових осіб служби й виховної роботи з ними.
6.2. Посадові особи служби несуть відповідальність згідно із законодавством України за неналежне виконання визначених цим Положенням та положенням про службу відповідного митного органу службових обов'язків і за порушення вимог законодавчих актів, у тому числі щодо нерозголошення державної таємниці й службової інформації; порушення правил внутрішнього трудового розпорядку; норм професійної етики; обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу в митних органах України, та інші порушення службової дисципліни.

7. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ

7.1. Матеріально-технічне й фінансове забезпечення діяльності служби здійснюються за рахунок і в межах виділених асигнувань на утримання відповідного митного органу.
7.2. Підрозділи служби розміщуються в ізольованих приміщеннях, які відповідають вимогам щодо специфіки роботи підрозділу, з обмеженим доступом сторонніх осіб до службової інформації й телефонних розмов.
7.3. Для виконання завдань, передбачених цим Положенням, служба забезпечується автотранспортними засобами, засобами зв'язку, вогнепальною зброєю, спеціальними засобами захисту, комп'ютерами, оргтехнікою, пошуковими технікою й приладдям, засобами аудіовізуального контролю, ідентифікації та аналізу.
Директор Департаменту
боротьби з контрабандою
та порушеннями митних
правил
О.І.Похилько

Додаток
до Примірної структури
служби боротьби
з контрабандою
та порушеннями митних
правил регіональної митниці,
митниці
1. Примірна структура служби боротьби контрабандою та порушеннями митних правил регіональної митниці, митниці (далі - служба) формується відповідно до основних напрямів діяльності та залежно від штатної чисельності підрозділу.
До складу служби входять:
1.1. Заступник начальника митниці - начальник служби.
1.2. Заступник начальника служби.
1.3. Заступник начальника служби - начальник відділу _______.
Посада заступника начальника служби може уводитись, як правило, в регіональних митницях, митницях, де штатна чисельність служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил перевищує 10% від затвердженої граничної чисельності митного органу.
Кількість цих посад визначається Головою Служби за пропозицією начальника митниці, погодженою із заступником Голови Служби.
1.4. Відділ (сектор) дізнання та провадження у справах про порушення митних правил.
Допускається утворення секторів у складі відділу.
1.5. Відділ (сектор) організаційно-контрольної роботи.
1.6. Відділ (сектор) боротьби з незаконним переміщенням наркотиків та зброї.
Допускається утворення кінологічного сектору в складі відділу.
( Пункт 1.7 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 )
1.8. Оперативний відділ.
До складу оперативного відділу можуть входити аналітичний сектор та сектор взаємодії з митними органами іноземних держав.
2. Допускається утворення окремого відділу взаємодії з митними органами іноземних держав у службах митниць, де така робота ведеться активно, відповідно за умови наявності достатньої штатної чисельності особового складу служби.
3. Ураховуючи обмеженість штатної чисельності служб, допускається:
- утворення замість відділів - окремих секторів у складі служби відповідно до пунктів 1.4, 1.5, 1.6;
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 858 (v0858342-10) від 03.08.2010 )
- покладання функцій працівників аналітичного підрозділу та підрозділу взаємодії з митними органами іноземних держав на посадових осіб оперативного відділу.
Директор Департаменту
боротьби з контрабандою
та порушеннями митних
правил
О.І.Похилько
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua