П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Звернення Верховної Ради України до Голови Ради Міжпарламентської асамблеї держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
Верховна Рада України постановляє:
1. Звернення Верховної Ради України до Голови Ради Міжпарламентської асамблеї держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав схвалити (додається).
2. Надіслати Звернення Верховної Ради України на адресу Голови Ради Міжпарламентської асамблеї держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити заходи щодо організаційного забезпечення створення міждержавної системи охорони торговельних марок та забезпечити їх виконання.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 22 травня 2003 року
N 842-IV
ЗВЕРНЕННЯ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
до Голови Ради Міжпарламентської асамблеї держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
Міжнародна кооперація та інтеграція у сфері інтелектуальної власності є важливим чинником у розвитку міждержавних відносин. Розширення міжнародних економічних зв'язків підвищує значення інтеграційних процесів в економіці. Тому проблеми створення життєздатного інтеграційного простору на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав відіграють значну роль в їх зовнішньоекономічних відносинах. Час показав, що державам пострадянського суспільства важко завоювати поодинці своє місце на світовому ринку. Спільність історичного та економічного розвитку цих держав зумовлює виникнення схожих проблем і однакові шляхи їх вирішення.
Одним із важливих напрямів в інтеграційних процесах є співробітництво держав - учасниць СНД у сфері охорони інтелектуальної власності, зокрема охорони торговельних марок.
В умовах подальшого розвитку вільної конкуренції і залучення в ринкові відносини все більшої кількості учасників господарської діяльності торговельна марка стає важливим фактором підвищення конкурентоспроможності продукції, просування її на ринках і у захисті експорту. Оскільки на сьогодні найбільші обсяги зовнішньоторговельних операцій для кожної із держав - учасниць СНД формують зовнішньоекономічні операції між партнерами по СНД, виникає необхідність у подальшому вдосконаленні системи охорони торговельних марок на території держав - учасниць СНД, зокрема, надання можливості суб'єктам підприємницької діяльності в різних державах ефективно, зручно та швидко одержувати права на торговельні марки не тільки на території однієї держави, а й на територіях інших держав - учасниць СНД.
З огляду на домовленості, досягнуті між Україною, Російською Федерацією, Республікою Білорусь та Казахстаном щодо утворення зони вільної торгівлі, питання утворення регіональної міждержавної системи охорони торговельних марок на цей час стає досить актуальним, і утворення такої організації може розглядатися як один із конкретних механізмів забезпечення подальших інтеграційних процесів між державами - учасницями СНД.
На сьогодні об'єктивно існують передумови створення такої системи:
наявність геополітичного регіону із спільною історією, близьким рівнем економічного та соціально-політичного розвитку;
взаємний інтерес суб'єктів підприємницької діяльності різних держав пострадянського суспільства в розвитку торговельних відносин;
однакові підходи національних законодавств до охорони прав на торговельні марки.
Доцільність створення регіональної міждержавної системи охорони торговельних марок обумовлюється такими чинниками:
забезпечення взаємовигідного співробітництва у сфері охорони інтелектуальної власності держав, подальший розвиток інтеграційних процесів у цій сфері;
формування єдиного простору дії прав на торговельну марку у межах територій держав - учасниць СНД;
спрощення і здешевлення процедури надання прав на торговельну марку (одна заявка, що подається однією мовою, єдина процедура розгляду, єдиний охоронний документ, єдиний офіційний бюлетень, єдиний реєстр);
залучення до процесу надання прав широкого кола власників пріоритетних прав, що можуть подати заперечення проти дії реєстрації на торговельну марку на територіях держав - учасниць СНД, зокрема, прав на добре відомі знаки, комерційні найменування, географічні зазначення, авторські права тощо.
Виходячи з вищезазначеного, звертаємося до Голови Ради Міжпарламентської асамблеї держав - учасниць СНД, парламентів та урядів держав - учасниць СНД із пропозицією підтримати та сприяти створенню регіональної міждержавної системи охорони торговельних марок.