МЕМОРАНДУМ
між Урядом України та Урядом Угорської Республіки про напрями розвитку економічних зв'язків та лібералізацію двосторонніх торговельно-економічних відносин
Дата підписання:
|
11.11.97
|
Дата набрання чинності:
|
11.11.97
|
Уряд України та Уряд Угорської Республіки,
підтверджуючи важливість розвитку торговельно-економічних відносин між двома країнами та поступової лібералізації двосторонньої торгівлі,
виходячи з положень Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною та Угорською Республікою (
348_004)
, який було підписано 6 грудня 1991 року у Києві, а також Угоди між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про торговельно-економічне та науково-технічне співробітництво (
348_006)
, укладеної 22 травня 1991 року у Будапешті,
спираючись на досвід виконання завдань, сформульованих у Меморандумі про напрями партнерства й співробітництва між Україною і Угорською Республікою у сфері торговельно-економічних зв'язків (348_062)
, який було підписано 8 грудня 1994 року у Будапешті,
визнають наступні напрямки подальшого розвитку двосторонніх відносин:
1. Укладенням підготовлених угод розширити правову базу економічного співробітництва і її поступовим удосконаленням забезпечити стабільні юридичні основи для підприємницької діяльності.
2. Продовжити розгляд можливостей лібералізації двосторонньої торгівлі і при цьому особливу увагу приділити:
- продовженню взаємного вивчення національних законодавств обох країн;
- проведенню порівняльного аналізу процесів економічних реформ та ринкового економічного законодавства в обох країнах;
- відповідності митно-тарифної системи, системи митного контролю, системи митної статистики стандартам ЄС;
- системі сертифікації походження продукції;
- механізму дії систем сертифікації продукції.
3. Надати пріоритетну увагу розвитку транспортних інфраструктур через обидві країни, що забезпечуватимуть конкурентоспроможність, обслуговування та безперебійність товарного й пасажирського обігу.
4. При розробці програм структурної перебудови економік країн і при розподілі державних коштів, передбачених на ці цілі, у взаємному співробітництві першочергову увагу приділяти використанню можливостей коопераційних зв'язків та проектам спільного виробництва і реалізації продукції.
5. Інтенсифікацією міжнародного співробітництва розширити систему комунікаційного і транскомунікаційного зв'язку між країнами, забезпечуючи все ширше задоволення інформаційних потреб підприємців.
6. Взаємодією організацій по розвитку торгівлі в обох країнах активізувати заохочувальну діяльність, забезпечуючи краще вивчення взаємних можливостей.
7. З урахуванням зазначених вище аспектів робочим групам експертів, діючих в рамках Українсько-Угорської Міжурядової Комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, продовжити свою роботу, координаторами якої з боку Української Сторони є Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, з боку Угорської Сторони - Міністерство промисловості, торгівлі та туризму.
8. Після закінчення переговорів експертів відповідно до своїх інших міжнародних зобов'язань обговорити і визначити подальші завдання щодо лібералізації двосторонньої торгівлі.
Вчинено в м. Будапешті 11 листопада 1997 року в двох примірниках, кожний українською та угорською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Уряд України За Уряд Угорської Республіки
(підпис) (підпис)