АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.07.2012 № 590
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 серпня 2012 р.
за № 1395/21707
Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння класної кваліфікації військовослужбовцям Державної прикордонної служби України
Відповідно до Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України (
399/2011)
, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 399, та з метою впорядкування присвоєння класної кваліфікації військовослужбовцям Державної прикордонної служби України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок присвоєння класної кваліфікації військовослужбовцям Державної прикордонної служби України (додається).
2. Управлінню підготовки персоналу Департаменту персоналу спільно з управлінням правового забезпечення Міжнародно-правового департаменту забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управління підготовки персоналу Департаменту персоналу Адміністрації Держприкордонслужби.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Т.в.о. Голови Державної
прикордонної служби України
генерал - полковник
|
П.А. Шишолін
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Держприкордонслужби України
31.07.2012 № 590
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 серпня 2012 р.
за № 1395/21707
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок присвоєння класної кваліфікації військовослужбовцям Державної прикордонної служби України
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок присвоєння, підтвердження, пониження та позбавлення класної кваліфікації особам офіцерського, сержантського, старшинського та рядового складу Державної прикордонної служби України (далі - військовослужбовці), крім військовослужбовців, які займають посади льотного складу (льотчиків, штурманів і офіцерів льотно-інструкторського складу), персоналу медичних і фармацевтичних спеціальностей та водіїв.
1.2. Військовослужбовцям Державної прикордонної служби України залежно від досягнутої майстерності, професійної підготовленості, а для начальників (командирів) також від рівня підготовки підпорядкованих їм органів, підрозділів та особового складу присвоюються такі класні кваліфікації: 3-й клас, 2-й клас, 1-й клас, майстер.
Класна кваліфікація військовослужбовцям присвоюється послідовно: 3-й клас, 2-й клас, 1-й клас, майстер.
1.3. Кваліфікація 3-го класу є первинною та присвоюється наказом уповноваженого начальника (командира);
а) офіцерам-випускникам Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, які успішно склали державні іспити, не мають порушень військової дисципліни і направляються для подальшого проходження служби до органів Державної прикордонної служби України.
б) особам рядового, сержантського і старшинського складу, які закінчили навчання на курсах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації у навчальних центрах, Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького і склали іспити в обсязі, передбаченому навчальною програмою, із загальною оцінкою не нижче "задовільно" та мають зразкову військову дисципліну;
в) іншим категоріям військовослужбовців за наявності у них досвіду самостійної роботи на посадах за фахом не менше року, позитивної службової характеристики, відповідного рівня професійної підготовки, уміння технічно грамотно, без поломок, нещасних випадків і аварій з їх вини експлуатувати озброєння і спеціальну техніку та утримувати її у справному технічному стані.
1.4. Чергова класна кваліфікація присвоюється військовослужбовцям не раніше ніж через рік з дня присвоєння попередньої класної кваліфікації.
Відомості про присвоєну військовослужбовцю класну кваліфікацію із зазначенням номера та дати видання наказу про її присвоєння (підтвердження, пониження чи позбавлення) заносяться до особової справи офіцера.
1.5. До іспитів на присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації не допускаються військовослужбовці, які мають дисциплінарні стягнення -"попередження про неповну службову відповідність", "пониження військового звання на один ступінь", "пониження у посаді", до скасування цих дисциплінарних стягнень.
1.6. Під час проведення іспитів на підвищення (підтвердження) класної кваліфікації 2-го, 1-го класу і майстра до всіх військовослужбовців ставляться вимоги, визначені розділом III цієї Інструкції, з урахуванням теоретичних знань, умінь та практичних навичок.
1.7. Право присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації надається:
1.7.1. Кваліфікація майстра:
Голові Державної прикордонної служби України, начальникам регіональних управлінь, ректору Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, керівникам навчальних центрів Державної прикордонної служби України, начальникам органів охорони державного кордону, командирам загонів морської охорони, командирам авіаційних ескадрилій.
1.7.2. Кваліфікації 3-го класу, 2-го класу та 1-го класу:
начальникам інших органів, установ та закладів Державної прикордонної служби України.
Службові особи, яким надано право за цією Інструкцією присвоювати відповідну класну кваліфікацію, мають право присвоювати й нижчі класні кваліфікації.
1.8. Для визначення ступеня професійної підготовленості військовослужбовців, які подаються на присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації, не пізніше ніж за місяць до початку здачі підсумкових перевірок за півріччя та навчальний рік наказами відповідних службових осіб, яким відповідно до пункту 1.7 цього розділу надається право присвоєння відповідної класної кваліфікації, призначаються кваліфікаційні комісії, що включають підкомісії за напрямами службової діяльності.
1.9. Головою комісії призначається:
в Адміністрації Держприкордонслужби України - Директор Департаменту персоналу;
в регіональних управліннях, Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького - один із заступників начальника регіонального управління, ректора Національної академії Державної прикордонної служби (відповідно);
в інших органах, установах та закладах Державної прикордонної служби України - начальник (командир) цього органу, установи, закладу.
Членами комісії призначаються найбільш підготовлені офіцери управління органу Державної прикордонної служби України, в якому створюється ця комісія.
У роботі кваліфікаційної комісії за рішенням Голови Державної прикордонної служби України або його першого заступника - директора департаменту охорони державного кордону можуть брати участь офіцери Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Склад комісії (підкомісії) під час проведення іспитів повинен бути не менше трьох осіб.
1.10. Присвоєння класної кваліфікації начальникам регіональних управлінь, ректору Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького та начальникам органів і установ Державної прикордонної служби України, які безпосередньо підпорядковані Адміністрації Державної прикордонної служби України, здійснюється наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Начальникам інших органів, установ та закладів Державної прикордонної служби України класна кваліфікація присвоюється наказом відповідного регіонального управління Державної прикордонної служби України.
1.11. Присвоєння та підвищення класної кваліфікації здійснюється за результатами підсумкової перевірки за рік. Присвоєну військовослужбовцю класну кваліфікацію може бути підтверджено також за результатами підсумкової перевірки за півріччя.
1.12. В обов'язки кваліфікаційних комісій (підкомісій) входять контроль за правомірністю допуску військовослужбовців до іспитів та перевірка фактично досягнутого рівня їх підготовки за фахом, оформлення необхідної документації на присвоєння (підтвердження, пониження) класної кваліфікації.
II. Порядок проведення іспитів і присвоєння класної кваліфікації
2.1. Іспити проводяться кваліфікаційними комісіями (підкомісіями) під час проведення підсумкових перевірок військовослужбовців на професійну придатність (далі - підсумкова перевірка).
2.2. Строк і порядок роботи кваліфікаційних комісій (підкомісій) визначаються наказами відповідних начальників (командирів) не пізніше ніж за місяць до початку здачі підсумкових перевірок за півріччя та навчальний рік.
Строк роботи кваліфікаційних комісій (підкомісій) може збігатися зі строком проведення підсумкової перевірки.
2.3. Військовослужбовці, які бажають підвищити класну кваліфікацію, звертаються рапортом на ім’я свого безпосереднього начальника не пізніше ніж за місяць до початку здачі підсумкової перевірки за рік.
Військовослужбовці, які бажають підтвердити класну кваліфікацію, звертаються рапортом на ім’я свого безпосереднього начальника не пізніше ніж за місяць до початку здачі підсумкової перевірки за півріччя чи рік.
2.4. Результати з предметів навчання, отримані військовослужбовцями під час підсумкових перевірок (інспекційних заходів), що проведені комісіями Адміністрації Державної прикордонної служби України, регіональних управлінь та виносяться на кваліфікаційні іспити, зараховуються кваліфікаційними комісіями при підвищенні (підтвердженні) класної кваліфікації, а з інших предметів навчання складаються іспити кваліфікаційним комісіям.
2.5. Іспити на присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації проводяться за програмою, яка складається з усіх основних предметів навчання.
За рішенням голови кваліфікаційної комісії (підкомісії) допускається присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації військовослужбовцям на підставі результатів підсумкових перевірок військовослужбовців на професійну придатність.
2.6. Результати іспитів на присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації кожного військовослужбовця вказуються в акті, зразок якого наведено у додатку до цієї Інструкції, і подаються на затвердження відповідним службовим особам, яким надано право присвоєння класної кваліфікації.
На підставі акта відповідними начальниками (командирами) видається наказ про присвоєння (підтвердження) військовослужбовцям класної кваліфікації. Витяг з наказу старшого начальника про присвоєння (підтвердження) військовослужбовцям класної кваліфікації направляється у підпорядковані органи Державної прикордонної служби України, в яких ці військовослужбовці проходять службу.
Датою присвоєння (підтвердження) військовослужбовцю класної кваліфікації вважається день підписання наказу про присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації.
2.7. Військовослужбовці, яким присвоєна класна кваліфікація (крім 3-го класу), зобов'язані підтверджувати її один раз на два роки.
2.8. Військовослужбовцям, які не підтвердили присвоєну їм класну кваліфікацію, або які не допущені до складання іспитів (не відповідають вимогам пункту 1.5 розділу І цієї Інструкції), або які не склали іспитів без поважних причин в установлені строки, наказом відповідного начальника (командира) класна кваліфікація знижується на один клас.
Військовослужбовцям, які не підтвердили раніше присвоєну класну кваліфікацію в частині вимог зі спеціальної підготовки, наказом відповідного начальника (командира) класна кваліфікація знижується до класної кваліфікації залежно від фактичного рівня підготовки за спеціальністю.
2.9. Військовослужбовцям, які не склали іспитів на підтвердження класної кваліфікації з поважних причин (хвороба, відпустка, відрядження тощо), наказом відповідного начальника (командира) класна кваліфікація підтверджується на підставі особистих результатів, показаних цими військовослужбовцями під час здачі ними підсумкової перевірки на професійну придатність за поточний рік або півріччя.
2.10. Військовослужбовцям, зарахованим на навчання у вищі навчальні заклади із звільненням з посад, які вони займали, класна кваліфікація зберігається протягом усього періоду навчання. Такі військовослужбовці, прибувши до місця служби після закінчення навчального закладу, зобов’язані підтвердити раніше присвоєну їм класну кваліфікацію за спеціальностями і посадами, на які вони призначені.
2.11. Військовослужбовцям, які перебувають у довгострокових відрядженнях, у відпустці по догляду за дитиною, класна кваліфікація зберігається протягом усього зазначеного строку. Такі військовослужбовці, прибувши до місця служби після закінчення строку відрядження, відпустки, зобов’язані підтвердити раніше присвоєну їм класну кваліфікацію за спеціальностями і посадами, на які вони призначені.
2.12. Військовослужбовцям, призначеним на посади за іншими військово-обліковими спеціальностями, раніше присвоєна класна кваліфікація зберігається, але під час найближчих чергових іспитів на присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації вони підтверджують раніше присвоєну їм класну кваліфікацію за спеціальностями і посадами, на які вони призначені.
2.13. Військовослужбовцям, призначеним на вищі, нижчі або рівні посади без зміни військово-облікових спеціальностей, раніше присвоєна класна кваліфікація зберігається.
2.14. Військовослужбовці, яким класна кваліфікація знижена, допускаються до складання іспитів на відновлення попередньої класної кваліфікації на загальних підставах з іншими військовослужбовцями Державної прикордонної служби України під час найближчих чергових іспитів на присвоєння (підтвердження) класної кваліфікації.
III. Загальні вимоги, що ставляться до військовослужбовців усіх військово-облікових спеціальностей під час проведення іспитів на присвоєння (підтвердження) їм класної кваліфікації
3.1. Для присвоєння (підтвердження) подальшої класної кваліфікації військовослужбовцям необхідно мати:
"майстра" - оцінку із загальної підготовки - "відмінно", зі спеціальної підготовки - "відмінно";
"1-го класу" - оцінку із загальної підготовки - "добре", зі спеціальної підготовки - "відмінно";
"2-го класу" - оцінку із загальної підготовки - "добре", зі спеціальної підготовки - "добре";
"3-го класу" - оцінку із загальної підготовки - "задовільно", зі спеціальної підготовки - "добре".
3.2. Військовослужбовцям, які звільнені закладами охорони здоров’я Державної прикордонної служби України від занять з фізичної підготовки за станом здоров’я або зараховані на підставі діагнозу закладів охорони здоров’я Державної прикордонної служби України в групи лікувальної фізкультури, фізична підготовка як напрям професійної підготовки військовослужбовців не враховується.
Начальник управління
підготовки персоналу
генерал-майор
|
С.В. Савін
|
Додаток
до Інструкції про порядок присвоєння
класної кваліфікації військовослужбовцям
Державної прикордонної служби України
АКТ