КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 жовтня 2012 р. № 898
Київ
|
Про затвердження режиму округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ
Відповідно до частини третьої статті 29 Закону України "Про курорти" (
2026-14)
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити режим округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ згідно з додатком.
2. Донецькій обласній державній адміністрації вжити у шестимісячний строк заходів до встановлення режиму округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ.
3. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про курорт Слов’янськ (614-82-п)
, затверджене постановою Ради Міністрів Української РСР від 16 грудня 1982 р. № 614 "Про затвердження положень про курорти Трускавець і Слов’янськ" (ЗП УРСР, 1982 р., № 12, ст. 100).
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 3 жовтня 2012 р. № 898
РЕЖИМ
округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ
Режим першої зони (зони суворого режиму)
1. Перша зона (зона суворого режиму) встановлюється для захисту свердловин мінеральних вод № 3605, 5150, 3607, 7076, 3606 та родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне, складається з шести ділянок, а також прилеглої до озер території завширшки не менш як 100 метрів відповідно до меж округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ, затверджених Законом України "Про оголошення природних територій міста Слов’янська Донецької області курортом державного значення" (3245-17)
. Режим гідрологічних пам’яток природи загальнодержавного значення "Озеро Ріпне" та "Озеро Сліпне", які розташовані в зазначеній зоні, визначається також відповідно до статей 5, 7 і 28 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (
2456-12)
.
2. Донецька облдержадміністрація забезпечує встановлення на межі першої зони (зони суворого режиму) свердловин мінеральних вод та родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне через кожні 300 метрів стендів, на яких розміщено інформацію про режим зазначеної зони.
3. Власники санаторно-курортних закладів забезпечують огородження меж свердловин мінеральних вод металевою сіткою, обладнання свердловин надкаптажними спорудами, устя експлуатаційних свердловин - запірною арматурою і вимірювальними приладами, під’їзні шляхи до свердловин мінеральних вод - твердим покриттям.
4. Регулярне планове очищення території від твердих відходів з подальшим вивезенням їх на міський полігон, озеленення та упорядкування території здійснюється Донецькою облдержадміністрацією, Слов’янською міською радою та заінтересованими санаторно-курортними закладами та закладами відпочинку, іншими юридичними та фізичними особами, які провадять господарську діяльність на території курорту Слов’янськ.
5. Експлуатація джерел і родовищ мінеральних вод та лікувальних грязей, спорудження каптажних пристроїв, систематичне спостереження за дебітом, рівнем і хімічним складом мінеральних вод та мінеральних грязей, показниками їх епідемічної безпеки, радіаційними показниками та фізичними властивостями здійснюються відповідно до технологічної схеми раціональної експлуатації джерел і родовищ мінеральних вод та лікувальних грязей, що погоджені Держгірпромнаглядом та затверджені в установленому законодавством порядку.
6. Донецька облдержадміністрація за участю Слов’янської міської ради забезпечує здійснення заходів щодо дотримання санітарного режиму першої зони (зони суворого режиму) санітарної охорони курорту Слов’янськ.
7. Провадження певних видів господарської діяльності у межах першої зони (зони суворого режиму) забороняється відповідно до статті 31 Закону України "Про курорти" (
2026-14)
.
Режим другої зони (зони обмежень)
8. Дія режиму другої зони (зони обмежень) поширюється на територію, з якої відбувається стік поверхневих і ґрунтових вод до місця виходу на поверхню мінеральних лікувальних вод або родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне, територію, на якій розміщені санаторно-курортні заклади та заклади відпочинку, а також на територію, призначену для будівництва таких закладів згідно з генеральним планом міста та наявною містобудівною документацією.
9. Донецька облдержадміністрація забезпечує встановлення на межі другої зони (зони обмежень) через кожні 500 метрів стендів, на яких розміщено інформацію про режим зазначеної зони.
10. Територія пляжів на озерах Вейсове та Гаряче забезпечується централізованими системами водопостачання та водовідведення і утримується відповідно до вимог санітарного та природоохоронного законодавства.
11. Благоустрій пляжу, регулярне планове очищення його території від твердих відходів з подальшим вивезенням їх на міський полігон, озеленення та упорядкування здійснюються санаторно-курортними закладами, закладами відпочинку, іншими юридичними та фізичними особами, які провадять господарську діяльність на території курорту Слов’янськ.
12. Донецька облдержадміністрація за участю Слов’янської міськради забезпечує дотримання вимог щодо заборони в межах другої зони (зони обмежень) вирубки зелених насаджень, крім реконструкції або капітального ремонту об’єктів благоустрою, рубок догляду та санітарних рубок.
13. Обґрунтування доцільності (згідно із санітарно-гігієнічними, екологічними, містобудівними критеріями) функціонування наявних промислових та інших виробничих об’єктів у межах другої зони (зони обмежень) та вирішення питання щодо винесення або перепрофілювання об’єктів, функціонування яких суперечить законодавству, здійснює Донецька облдержадміністрація.
14. Провадження певних видів господарської діяльності у межах другої зони (зони обмежень) забороняється відповідно до статті 32 Закону України "Про курорти" (
2026-14)
.
Режим третьої зони (зони спостережень)
15. Дія режиму третьої зони (зони спостережень) поширюється на територію формування, живлення і використання гідромінеральних ресурсів, лісові насадження навколо курорту, а також на території, господарське використання яких без дотримання встановлених для округу санітарної охорони правил може несприятливо вплинути на гідрогеологічний режим родовищ мінеральних вод і родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне, ландшафтно-кліматичні умови курорту Слов’янськ, його природні та лікувальні ресурси.
16. Донецька облдержадміністрація забезпечує встановлення на межі третьої зони (зони спостережень), у місцях її перетинання з автомагістралями і ґрунтовими дорогами та на пішохідних доріжках стендів, на яких розміщено інформацію про режим зазначеної зони.
17. Провадження певних видів господарської діяльності у межах третьої зони (зони спостережень) забороняється відповідно до статті 33 Закону України "Про курорти" (
2026-14)
.