УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 11 липня 2001 р. N 798
Київ
|
Про затвердження Порядку відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин
Відповідно до статті 38 Закону України "Про ветеринарну медицину" (
2498-12)
та статті 1 Указу Президента України від 22 березня 2001 р. N 192 (
192/2001)
"Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин (додається).
Прем'єр-міністр України
|
А.КІНАХ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 липня 2001 р. N 798
ПОРЯДОК
відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин
1. Цей Порядок визначає єдині умови відшкодування фізичним і юридичним особам матеріальних збитків, завданих введенням карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин (далі - потерпілі особи).
2. Відшкодуванню підлягає втрачене або пошкоджене майно потерпілої особи, в тому числі сільськогосподарські тварини, що загинули, були знищені або забиті.
Визначення розміру матеріальних збитків здійснюється згідно з Методикою розрахунків збитків, завданих особам внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин, що затверджується Мінагрополітики.
Відшкодування збитків здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, які перераховуються на спеціальні рахунки територіальних органів Державного казначейства.
У разі коли зазначене майно застраховане, відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок страхових організацій у порядку, встановленому законодавством про страхування.
3. Розмір завданих потерпілій особі матеріальних збитків затверджує місцева держадміністрація на підставі поданої заяви або клопотання.
У заяві зазначаються такі відомості про заявника: прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані (серія і номер, ким і коли виданий), місце проживання, перелік та розмір вартості майна, що підлягає відшкодуванню, у клопотанні юридичної особи - найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, організаційно-правова форма, ідентифікаційний код, перелік та вартість майна, що підлягає відшкодуванню.
Заява (клопотання) для попереднього розгляду та визначення розміру завданої шкоди подається до відповідної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (далі - Комісія) за місцем введення карантинного режиму.
Комісія у тридцятиденний термін від дати отримання заяви розглядає і уточнює розмір завданої потерпілій особі шкоди і складає висновок про розмір завданої шкоди та її відшкодування або про відмову у відшкодуванні завданих збитків.
Зазначений висновок разом із заявою Комісія (а при відмові - потерпіла особа) надсилає відповідній місцевій держадміністрації.
Місцева держадміністрація у місячний термін розглядає подані документи і складає свій висновок.
У висновку зазначається прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання (знаходження), розмір збитків, що підлягають відшкодуванню.
Висновок місцевої держадміністрації оформляється у трьох примірниках, перший з яких надсилається потерпілій особі, другий - територіальному органу Державного казначейства, третій зберігається у місцевій держадміністрації.
Після оформлення робиться запис у книзі обліку висновків відшкодування матеріальних збитків особам, які постраждали внаслідок введення карантинного режиму для тварин або у зв'язку з проведенням робіт, спрямованих на ліквідацію та профілактику карантинних хвороб тварин, форма якої встановлюється Мінагрополітики.
Бланк висновку є документом суворої звітності, форма якого, затверджується Мінагрополітики.
4. Рішення про відмову у відшкодуванні зазначених збитків, а також залишення понад місяць заяви (клопотання) потерпілої особи без розгляду може бути оскаржено відповідно до законодавства.