Угода
про двостороннє співробітництво між Головним контрольно-ревізійним управлінням України та Об'єднанням суспільного значення "Сприяння розвитку обмінів економічними та фінансовими технологіями" при Міністерстві економіки, фінансів та промисловості Франції (далі - Сторони)
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
|
12.05.2005
12.05.2005
|
ПРЕАМБУЛА
Однією з передумов ефективного функціонування фінансової системи України є дотримання суб'єктами економічних відносин фінансової дисципліни, цільове та ефективне використання ними бюджетних коштів, державного і комунального майна. Контроль за ефективною реалізацією цих завдань покладено на органи державного фінансового контролю.
У сучасних умовах здійснення перетворень у країні, перед державою постають нові актуальні завдання, які обумовлюють необхідність адаптації контролю до розвитку суспільства.
Усвідомлюючи важливість та пріоритетність розвитку державного фінансового контролю,
Головне контрольно-ревізійне управління України (далі - ГоловКРУ)
та
Безприбуткове об'єднання суспільного значення "Сприяння розвитку обмінів економічними та фінансовими технологіями" при Міністерстві економіки, фінансів та промисловості Франції (далі - ЖІП АДЕТЕФ)
домовилися про співробітництво з метою підтримки зазначеного розвитку.
Основними цілями співробітництва є:
- Регулярні обміни експертами двох країн з метою розвитку та удосконалення порядку та методів роботи у сфері економічного та фінансового контролю, з урахуванням, зокрема, європейського досвіду та практики у цій сфері;
- Поширення знань та досвіду з організації контролю за управлінською діяльністю та правильним використанням коштів державного і місцевих бюджетів;
- Сприяння розвитку практичних навиків здійснення аудиту ефективності, збільшення можливостей виконання подібних досліджень;
- Сприяння запровадженню адаптованих механізмів при здійсненні контролю за порядком проведення державних закупівель.
СТАТТЯ 1. МЕТА
У період з березня 2005 року по березень 2007 року обидві Сторони продовжують здійснення спільних заходів технічного співробітництва у сфері розвитку державного фінансового контролю, згідно до програми, яка фігурує у додатку А. За проектом передбачено заходи, спрямовані на розвиток функції державного аудиту ефективності, та контролю за управлінням бюджетними коштами та державним майном, а також за процедурою організації державних закупівель.
СТАТТЯ 2. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЖІП АДЕТЕФ
У рамках співробітництва з Головним контрольно-ревізійним управлінням України, ЖІП АДЕТЕФ бере на себе зобов'язання сприяти здійсненню заходів, метою яких є розвиток функції державного фінансового контролю в Україні, відповідно до того, як це погоджено раніше між двома Сторонами та чітко окреслено у програмі, що наводиться у Додатку А.
ЖІП АДЕТЕФ зобов'язується залучати до проекту кваліфікованих спеціалістів, з тим, щоб забезпечити максимальну ефективність здійснюваних заходів.
СТАТТЯ 3. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ГОЛОВКРУ
З метою досягнення мети співробітництва Головне контрольно-ревізійне управління України зобов'язується:
- Забезпечити участь працівників ГоловКРУ у заходах співробітництва;
- Забезпечити доступ до інформації, необхідної для програмування та здійснення заходів співробітництва;
- Забезпечити наявність належним чином обладнаних приміщень, необхідних для проведення семінарів, конференцій та ін. заходів.
СТАТТЯ 4. ФІНАНСУВАННЯ СПІВРОБІТНИЦТВА
Фінансування проекту співробітництва здійснюється спільно обома сторонами, згідно з принципами, існуючими у сфері двостороннього співробітництва. Такими принципами є:
- Кожна із Сторін фінансує витрати на повітряний транспорт між двома країнами для своїх експертів, включаючи перекладачів;
- Французька сторона забезпечує виплату добових та оплату проживання у готелі, згідно з розцінками ЖІП АДЕТЕФ;
- Витрати на письмові та усні переклади можуть фінансуватися обома Сторонами, у порядку, який буде вважатиметься справедливим залежно від характеру заходів.
СТАТТЯ 5. ОЦІНКА та СУПРОВІД ЗАХОДІВ
З метою правильного взаємного інформування та для того, щоб забезпечити ефективність спільних заходів, передбачених у Додатку А, обидві Сторони, після кожного заходу, підводять підсумок у найбільш адаптованій формі, включаючи форму спільного звіту щодо основних висновків місії чи візиту та, у разі необхідності, щодо необхідності поглиблення або продовження співпраці.
СТАТТЯ 6. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ
У випадку настання форс-мажорних обставин, які ставлять під загрозу виконання Стороною своїх зобов'язань та реалізацію мети співробітництва, ця Сторона повинна негайно повідомити про це іншу Сторону. За таких умов Сторони шляхом консультацій і переговорів приймають спільне рішення про подальші дії.
СТАТТЯ 7. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО УГОДИ
До цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення за взаємною згодою Сторін.
СТАТТЯ 8. ПОВІДОМЛЕННЯ ТА ЗАПИТИ
Для забезпечення ефективності обмінів, повідомлення та запити будуть надсилатися за такими адресами:
До Головного контрольно-ревізійного управління України:
П. І. Б. РУБАН Наталія Іванівна
Поштова адреса: 04070 м. Київ,
вул. П. Сагайдачного, 4
Телефон: 380 44 463 62 33
380 44 463 62 34
Факс: 380 44 425 80 27
Електронна пошта: ruban@dkrs.gov.ua
До ЖІП АДЕТЕФ:
П. І. Б. Яннік РІШЕ
Поштова адреса: Batiment ATRIUM
5, place des Vins de France
75573 Paris Cedex 12
Телефон: 33 (0) 1 53 44 51 56
Факс: 33 (0) 1 53 44 52 62
Електронна пошта: yannick.richet@adetef.finances.gouv.fr
СТАТТЯ 9. НАБУТТЯ ЧИННОСТІ
Ця Угода набуває чинності з моменту підписання її кожною зі Сторін та залишатиметься чинною до березня 2007 року у разі, якщо не буде розірвана згідно із письмовим повідомленням однієї зі Сторін, яке має бути надіслане не менше ніж за 30 днів до припинення дії Угоди.
Ця Угода підписана 12 травня 2005 року у двох примірниках французькою та українською мовами. У випадку виникнення розбіжностей між українським та французьким текстами Угоди, перевага віддається французькому варіанту.
ЗА ГОЛОВКРУ
(підпис)
Микола Іванович СИВУЛЬСЬКИЙ
Голова
|
ЗА ЖІП АДЕТЕФ
(підпис)
Даніель МОРЕЛЬ
Президент
|
ДОДАТОК А
Програма двостороннього співробітництва між Головним контрольно-ревізійним управлінням України та ЖІП АДЕТЕФ
Реалізація програми, викладеної далі, базується на наступних засобах:
- Взаємне інформування, шляхом перекладу визначених нормативно-правових актів;
- Проведення спільних семінарів щодо контролю за порядком проведення державних закупівель, а також використання бюджетних коштів, майна і цінностей держави;
- Організація місій та навчальних поїздок з метою вивчення технологій і процедур контролю у контролюючих органах та отримання чи удосконалення практичних навичок;
- Організація спільного пілотного проекту у сфері аудиту ефективності з питань використання коштів держави, зокрема на тему державних закупівель.