УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.07.2004 N 55
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 липня 2004 р.
за N 937/9536
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Управління державної охорони N 560 (z0165-13) від 21.12.2012 )

Про затвердження Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Управлінні державної охорони України

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 1998 року N 1006 (1006-98-п) "Про доповнення Переліку категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення" та з метою організації надання службових жилих приміщень в Управлінні державної охорони України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Управлінні державної охорони України (додається).
2. З наказом ознайомити керівний та особовий склад Управління в частині, що його стосується.
Начальник Управління
генерал-лейтенант
В.Строгий

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Управління державної
охорони України
16.07.2004  N 55
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 липня 2004 р.
за N 937/9536

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Управлінні державної охорони України

1. Загальні положення

1.1. Це Положення встановлює порядок надання для тимчасового проживання і користування службових жилих приміщень військовослужбовцям та працівникам Управління державної охорони України та членам їх сімей (далі - військовослужбовці та працівники).
До числа службових жилих приміщень відносяться жилі приміщення, що отримані за кошти Державного бюджету та (або) виділені Управлінню державної охорони України і перебувають у комунальній власності територіальних громад населених пунктів, а також жилі приміщення, що перебувають у державній власності й оперативному управлінні Управління державної охорони України (далі - Управління).
1.2. Жилі приміщення, що перебувають у комунальній власності територіальних громад, включаються до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної в місті ради за клопотанням Начальника Управління державної охорони України.
Висновок щодо доцільності надання житлу статусу службового, його кількості від уведеного в експлуатацію та відповідні рекомендації Начальнику Управління державної охорони України з цього питання готуються житловою комісією Управління на підставі всебічного аналізу ситуації з питання забезпеченості житлом військовослужбовців (працівників) за місцем проходження служби.
Таке клопотання може бути направлено тільки стосовно вільних жилих приміщень (квартир), отриманих Управлінням шляхом: придбання житла; власного житлового будівництва; пайової участі в житловому будівництві; будівництва житла за кошти інвесторів; шефської допомоги; звільненого житла, яке виділяється для повторного заселення та іншими шляхами, передбаченими законодавством України.
Житло, що звільняється військовослужбовцями та працівниками Управління, у встановленому порядку надається місцевими органами влади виключно під заселення військовослужбовцями та працівниками Управління.
1.3. Оперативний облік службових жилих приміщень здійснюється у Журналі обліку службових жилих приміщень (додаток 1) Адміністративно-господарським підрозділом Управління.
( Абзац перший пункту 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )
Бухгалтерський облік службових жилих приміщень, при отриманні яких повністю або частково використовувались бюджетні кошти, здійснюється у фінансовому органі Управління.
1.4. Виключення жилого приміщення, що перебуває у комунальній власності територіальної громади, з числа службових провадиться рішенням виконавчого комітету відповідної районної, міської ради на підставі клопотання, підписаного Начальником Управління державної охорони України, а жилих приміщень, що перебувають у державній власності й оперативному управлінні Управління, після відповідної зміни форми власності.
Клопотання Начальника Управління державної охорони України на виключення жилого приміщення з числа службових готується у порядку, передбаченому пунктом 1.2 цього Положення:
у разі відсутності потреби в подальшому його використанні як службового;
у разі виключення його в установленому чинним законодавством порядку з числа жилих;
за клопотанням військовослужбовця чи працівника, який перебуває на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, при надходженні черги на отримання жилого приміщення з метою отримання його в постійне користування;
в інших випадках на підставі обґрунтованих клопотань керівників структурних підрозділів Управління.
Про виключення жилого приміщення з числа службових у журналах обліку службових жилих приміщень робиться відповідна відмітка. Житло, що перебуває на бухгалтерському обліку у фінансовій службі Управління, списується з обліку на підставі зміни форми власності.
1.5. Начальнику регіонального підрозділу Управління (командиру військової частини) надаються права Начальника Управління державної охорони України, передбачені пунктами 1.2-1.4, 2.2-2.3, 2.9 цього Положення.
Щомісяця (або за окремою вказівкою) начальник адміністративно-господарського підрозділу Управління (регіонального адміністративно-господарського підрозділу Управління) доповідає Начальнику Управління державної охорони України (начальнику регіонального підрозділу Управління) про наявний актив службового житла.
( Пункт 1.5 в редакції Наказу Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )

2. Надання службових жилих приміщень

2.1. Службовими жилими приміщеннями забезпечуються за місцем проходження служби (роботи) військовослужбовці чи працівники, які проходять військову службу (працюють) в Управлінні, та члени їх сімей.
При отриманні службового житла, військовослужбовці чи працівники з контрольного списку обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов за місцем служби, не знімаються.
2.2. Службові жилі приміщення надаються військовослужбовцю (працівнику), зареєстрованому в населеному пункті за місцем розташування підрозділу Управління, в разі відсутності у нього жилого приміщення за місцем проходження служби (роботи) без додержання черговості та пільг.
Службові жилі приміщення також можуть надаватися тим військовослужбовцям (працівникам), які за місцем розташування підрозділу Управління, у якому вони проходять службу (роботу), хоча й забезпечені жилим приміщенням, але потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку.
Якщо постійне жиле приміщення, у якому проживає військовослужбовець (працівник), розташоване на такій відстані від місця служби (роботи), яка унеможливлює виконання ним службових обов'язків, надання службового жилого приміщення можливе за рішенням Начальника Управління державної охорони України на підставі обґрунтованого клопотання військовослужбовця (працівника).
В окремих випадках, з метою створення умов для належного виконання службових обов'язків за посадою, допускається у передбачених законодавством України випадках надання службових приміщень військовослужбовцям, які забезпечені постійним житлом.
У разі службової необхідності за клопотанням керівництва Управління та з дозволу місцевих органів влади службове жиле приміщення може бути надано військовослужбовцю (працівнику), який проживає в іншому населеному пункті.
Військовослужбовці (працівники) та члени їх сімей, указані в рішенні про надання службового жилого приміщення, звільняють жиле приміщення, яке вони утримували в інших будинках державного або громадського житлового фонду чи в будинку житлово-будівельного кооперативу, відповідно до вимог законодавства України.
У разі недостатності службових жилих приміщень для забезпечення всіх військовослужбовців (працівників) зазначені приміщення надаються розпорядженням Начальника Управління державної охорони України на підставі обґрунтованого клопотання начальників підрозділів Управління, виходячи з інтересів забезпечення нормальної діяльності відповідного підрозділу.
2.3. Для одержання службового жилого приміщення військовослужбовець (працівник) подає рапорт (заяву) на ім'я Начальника Управління державної охорони України з клопотаннями безпосереднього та вищестоящого начальників (додаток 2).
До рапорту додаються:
довідка з місця проживання про реєстрацію і склад сім'ї (Ф-3);
заяви повнолітніх членів сім'ї військовослужбовця (працівника), які бажають заселитися в службове жиле приміщення, про їх згоду на проживання в зазначеному приміщенні;
довідку з місця роботи та місця проживання всіх повнолітніх членів сім'ї стосовно квартирного обліку;
довідка про склад сім'ї, надана кадровим підрозділом Управління;
інші документи за вимогою.
2.4. Службове жиле приміщення має бути впорядковане відповідно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
2.5. При наданні службових жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за 9 років, крім подружжя, а також особами, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті з членами сім'ї.
2.6. Службові жилі приміщення надаються у межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті, визначеному в установленому порядку.
Службове жиле приміщення може бути надано з перевищенням указаного вище максимального розміру, якщо воно становить одну кімнату (однокімнатну квартиру) або у випадках, указаних у пункті 2.5 цього Положення.
2.7. Службове жиле приміщення надається військовослужбовцю (працівнику) на всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним (а також на дружину (чоловіка) і неповнолітніх дітей, які проживають окремо від заявника в даному або іншому населеному пункті) і дали письмову згоду на проживання в зазначеному приміщенні.
2.8. В окремих випадках за наявності крайньої службової необхідності і відсутності відповідного службового жилого приміщення як тимчасовий захід за згодою військовослужбовця (працівника) йому може бути надано службове жиле приміщення, що не відповідає вимогам, передбаченим пунктами 2.4-2.6 цього Положення.
2.9. Службові жилі приміщення військовослужбовцям (працівникам) Управління надаються за рішенням Начальника Управління державної охорони України, яке приймається з урахуванням рекомендацій житлової комісії, керівників окремих підрозділів та оформляються відповідним розпорядчим документом.
( Абзац перший пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )
Службові жилі приміщення військовослужбовцям (працівникам) регіональних підрозділів Управління надаються на підставі розпорядчого документа начальника цього підрозділу, виданого за рекомендацією відповідної житлової комісії.
( Абзац другий пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )
Затверджений Начальником Управління державної охорони України в установленому порядку розподіл службового житла затверджується виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті ради, на території якої розташований відповідний підрозділ Управління.
Для цього до виконавчого комітету подаються:
лист клопотання про виділення службового житла військовослужбовцям (працівникам) згідно зі списком;
поновлені довідки (термін видачі не більше 1 місяця) про реєстрацію і склад сім'ї за Ф-3 з місця проживання;
поновлені довідки (термін видачі не більше 1 місяця) з місця роботи та місця проживання всіх повнолітніх членів сім'ї відповідно квартирного обліку;
копія розпорядчого документа місцевого органу влади про закріплення за Управлінням (регіональним підрозділом Управління) та надання статусу службової, житловій площі, на яку планується заселення військовослужбовця (працівника);
( Абзац восьмий пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )
витяг з розпорядчого документа Начальника Управління державної охорони України (регіонального підрозділу) про виділення службового житла військовослужбовцю (працівнику) (додаток 3).
( Абзац дев'ятий пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )
У розпорядчому документі про виділення службового житла зазначається, що особа, якій надається службове житло, є військовослужбовцем (працівником) Управління (регіонального підрозділу), відомості про розмір приміщення, що надається, кількість кімнат у ньому та адреса.
2.10. На підставі рішення про надання службового жилого приміщення виконавчий комітет районної, міської ради видає військовослужбовцю (працівнику) спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане службове жиле приміщення.
2.11. Ордер дійсний протягом 30 днів.
2.12. Ордер вручається військовослужбовцю (працівнику), на ім'я якого він виданий. При одержанні ордера пред'являються паспорти (або документи, що їх замінюють) всіх осіб, включених до ордера.
2.13. При вселенні в надане службове жиле приміщення військовослужбовець (працівник) здає ордер у житлово-експлуатаційну організацію, а за її відсутності - відповідному підприємству, установі, організації, що здійснює обслуговування цього жилого приміщення, а також пред'являються паспорти (або документи, що їх замінюють) усіх осіб, включених до ордера, з відміткою про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання.
2.14. Ордер на службове жиле приміщення може бути визнаний недійсним у порядку, установленому законодавством України.
2.15. Військовослужбовці (працівники), які проживають у службових жилих приміщеннях і потребують поліпшення житлових умов, за їх бажанням, можуть забезпечуватися іншими службовими жилими приміщеннями, що відповідають вимогам, передбаченим пунктами 2.4-2.6 цього Положення, або в установленому порядку приймаються на квартирний облік.

3. Користування службовими жилими приміщеннями

3.1. На підставі спеціального ордера між наймодавцем (Управлінням) та наймачем (військовослужбовцем (працівником), на ім'я якого видано ордер), укладається договір найму службового жилого приміщення.
3.2. Наймач службового жилого приміщення має право проживати в ньому разом з членами своєї сім'ї.
Наймач має право в установленому законодавством порядку та за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним службове жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб.
3.3. Наймач службового жилого приміщення і члени його сім'ї (особи, що разом з ним проживають) зобов'язані:
дотримуватись умов договору найму службового жилого приміщення і правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і прибудинкової території;
щомісяця своєчасно вносити квартирну плату й плату за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну, теплову енергію та інші послуги) за затвердженими в установленому порядку ставками й тарифами;
дбайливо ставитися до наданого жилого приміщення і його обладнання, проводити на умовах і в порядку, що визначаються законодавством України, за свій рахунок поточний ремонт займаного приміщення, а при звільненні приміщення здати його в належному стані.
3.4. Пільги з оплати квартири та комунальних послуг встановлюються чинним законодавством.
3.5. До користування службовими жилими приміщеннями не застосовуються правила: про бронювання жилого приміщення (статті 73 - 76 Житлового кодексу УРСР (5464-10) , про обмін жилого приміщення (статті 79-83, 85 Житлового кодексу УРСР), у тому числі з наймачем іншого службового жилого приміщення, про зміну договору найму жилого приміщення (статті 103-106 Житлового кодексу УРСР).

4. Звільнення службових жилих приміщень

4.1. Військовослужбовці (працівники) у разі вибуття з населеного пункту в зв'язку з переведенням їх для подальшого проходження служби (роботи) до нового місця служби (роботи) або отримання житла у постійне користування зобов'язані разом з усіма особами, що зареєстровані на вказаній службовій площі, невідкладно звільнити та здати займане ними службове жиле приміщення Управлінню (регіональному підрозділу), яке надало це приміщення, або його правонаступнику.
Адміністративно-господарський підрозділ Управління (регіонального підрозділу) зобов'язаний прийняти службову жилу площу згідно з актом приймання-передавання, до якого додаються дефектний акт квартири, довідка про сплату квартирної плати та комунальних послуг та підтвердження про зняття військовослужбовця (працівника) та членів його сім'ї з реєстраційного обліку. Після цього військовослужбовцю (працівнику) видається (за необхідності) довідка про здавання службової жилої площі.
4.2. За тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї службове жиле приміщення зберігається за ними у випадках і в строки, визначені в статті 71 Житлового кодексу УРСР (5464-10) .
4.3. Військовослужбовець (працівник), що звільнився з військової служби (роботи), підлягає виселенню зі службового жилого приміщення з усіма особами, які з ним проживають, без надання іншого жилого приміщення, крім випадків, передбачених законодавством України.
Виселення провадиться у визначеному законодавством порядку або за судовим рішенням.
4.4. Окрім осіб, визначених у статті 125 Житлового кодексу УРСР (5464-10) , не може бути виселено з службових жилих приміщень без надання іншого жилого приміщення колишніх військовослужбовців, звільнених з Управління на пенсію за станом здоров'я, за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі, при умові їх перебування на квартирному обліку в Управлінні.
4.5. Інше жиле приміщення, надане військовослужбовцю (працівнику) у зв'язку з виселенням зі службового жилого приміщення, має відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
4.6. У разі визнання ордера на службове жиле приміщення недійсним унаслідок неправомірних дій осіб, які одержали ордер, вони підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення. Якщо особи, зазначені в ордері, раніше користувалися жилим приміщенням у будинку державного або громадського житлового фонду, то їм має бути надане жиле приміщення, яке вони раніше займали, або інше жиле приміщення.
Якщо ордер на службове жиле приміщення визнано недійсним з інших причин, крім випадку, передбаченого абзацом першим цього пункту, то зазначені в ордері особи підлягають виселенню з наданням іншого жилого приміщення або приміщення, яке вони раніше займали.
4.7. Звільнення (передавання) службових приміщень, які обліковані за бухгалтерським обліком в Управлінні, здійснюється на основі акта приймання-передавання основних засобів та інших необоротних активів (ОЗ-1).
4.8. Передавання приміщень, які обліковані як службові і є власністю Управління на праві оперативного управління та обліковані за бухгалтерським обліком, у власність військовослужбовців здійснюється на основі переоформлення права власності.
Списання з бухгалтерського обліку здійснюється згідно з актами на списання основних засобів (ОЗ-3).
Заступник начальника
Управління
А.С.Поштар

Додаток 1
до пункту 1.3 Положення

ЖУРНАЛ

обліку службової жилої площі ____________________________________________________ (найменування підрозділу)

N з/ч Адреса службового приміщення (населений пункт, вулиця, N будинку, корпусу, квартири) Дата і N рішення місцевого органу влади про включення житлового приміщення до числа службових Характеристика службової жилої площі Прізвище, ім'я, по батькові в/службовця (працівника), що займає приміщення Дата і N розпорядчого документа Начальника Управління про надання приміщення
поверх кіль- кість кімнат розмір загаль- ної площі розмір жилої площі

Додаток 2
до пункту 2.3 Положення

РАПОРТ

(ЗАЯВА)

     Прошу надати  мені  службову  жилу площу в місті _________ на
сім'ю з _____ осіб, (я, дружина, син, дочка, батьки).
     Проживаю за адресою _________________________________________
__________________________ на жилій площі ________________________
_________________________________________________________________,
(приватній, гуртожитку, службовій, орендованій, батьків, родичів)
займаю _________ кімнати __________ кв. метрів.
     Зареєстрований в місті _____________ по вул.  ______________,
в будинку N ___, квартира N  ____  із  ____  кімнат  жилою  площею
_______ кв. метрів, у якій проживають ___осіб.
     У разі  виключення  мене  зі  штату  Управління  зобов'язуюсь
звільнити службову жилу площу.
     До рапорту додаю :________________________
__________________    __________   _______________________________
(військове звання)     (підпис)    (прізвище, ім'я та по батькові)
 "___"____________ 200__ року.
     КЛОПОТАННЯ НАЧАЛЬНИКІВ
 _____________________________
 _____________________________
     Паспорти і  свідоцтва про народження дітей та інші документи,
які подані на розгляд житлової комісії, перевірив
__________________    __________   _______________________________
(військове звання)     (підпис)    (прізвище, ім'я та по батькові)
 "___"____________ 200__ року.
( Додаток 3 втратив чинність на підставі Наказу Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )

Додаток 3
до пункту 2.9 Положення
                                      Прим. N ___
                          РОЗПОРЯДЖЕННЯ
         НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
         (начальника регіонального підрозділу Управління)
 "___"__________ 200_ року         м. _________        N _________

Про розподіл службового житла

З метою створення належних умов для виконання службових обов'язків відповідно до положень статті 121 Житлового кодексу України, абзацу 3 пункту 8, пункту 18 Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 року N 37, Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Управлінні державної охорони України, затвердженого наказом Управління державної охорони України від 16 липня 2004 року N 55, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2004 за N 937/9536:
     1. Надати військовослужбовцю ________________________________
__________________________________________________________________
          (військове звання, прізвище, ім'я по батькові)
для проживання  з  родиною службову ______ кімнатну квартиру N ___
на вул. _________________, буд. N _____ у м. ____________________.
     2. Розпорядження довести до зацікавлених осіб.
Начальник Управління
(начальник регіонального
підрозділу Управління)
військове звання
Ім'я.Прізвище
( Додаток 3 в редакції Наказу Управління державної охорони N 70 (z1271-04) від 04.10.2004 )