УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2006 р.
за N 773/12647
Про внесення змін до наказу Держмитслужби України від 08.12.98 N 771
Згідно з пунктом 6 статті 11, статтями 93, 187 Митного кодексу України (
92-15)
та з метою приведення нормативно-правових актів Держмитслужби України у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:
1. Унести до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 (
z0042-99)
і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335 (зі змінами), такі зміни:
1.1. Пункт 1.2 викласти в такій редакції:
"1.2. Дія Положення поширюється на переміщення товарів, що перебувають під митним контролем і переміщуються між митницями, структурними підрозділами однієї митниці територією України юридичними та фізичними особами, за винятком товарів, на які поширюється дія Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 13.10.2005 N 969 (
z1393-05)
і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2005 за N 1393/11673".
1.2. У пункті 1.7 слово "поруки" виключити.
1.3. В абзаці другому пункту 1.8 слова "Інформаційно-аналітичне митне управління" замінити словами "Департамент інформаційних технологій та митної статистики".
1.4. В абзаці другому пункту 1.9 замінити:
слова "інформацію за ВМД" словами "інформацію за документами контролю за доставкою";
слова "поточного стану ВМД" словами " їх поточного стану".
1.5. У пункті 1.10:
в абзаці першому слово "заводить" замінити словом "порушує";
абзац другий викласти в такій редакції:
"Допускається порушення такої справи митницею, що безпосередньо виявила порушення митних правил, про що протягом доби інформується митниця відправлення";
в абзаці третьому слова "Управлінням по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил" замінити словами "Департаментом організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил";
слово "заведення" замінити словом "порушення".
1.6. Пункт 2.2 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"У разі переміщення автомобільним транспортом консолідованих вантажів строк доставки їх у митниці призначення обчислюється з урахуванням кількості партій товарів і митниць призначення".
1.7. Абзац дванадцятий пункту 2.4 після слів "торгово-промисловими палатами" доповнити словами "службою технічного обслуговування".
1.8. Абзац третій пункту 2.5 викласти в такій редакції:
"Копії документів, що підтверджують дію надзвичайних або невідворотних обставин чи подій, залишаються в справах відділу контролю за переміщенням товарів (далі - ВКПТ) митниці".
1.9. Абзац шостий пункту 2.5 виключити.
1.10. Пункт 2.6 викласти в такій редакції:
"2.6. В окремих випадках, якщо внаслідок дії надзвичайних або невідворотних обставин сталася повна чи часткова втрата товарів або ці товари неможливо надалі використовувати як вироби чи матеріали, митниця, у зоні діяльності якої склалася така обставина, на підставі висновків компетентних органів складає акт за формою, затвердженою наказом Держмитслужби України від 18.11.2002 N 630 (
z0932-02)
"Про затвердження форми акта про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.11.2002 за N 932/7220 (зі змінами), з обов'язковим зазначенням причини втрати товарів, інформує каналами електронного зв'язку митницю відправлення й митницю призначення про втрату товарів і в оперативному режимі передає інформацію про їх утрату до ЄАІС Держмитслужби України".
1.11. Главу 2 доповнити пунктами 2.7 - 2.10 такого змісту:
"2.7. У разі поломки чи дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП), унаслідок чого транспортний засіб не може продовжувати рух і виникає потреба в його заміні, власник товарів чи перевізник повідомляє про це найближчу митницю шляхом подання письмової заяви. За згодою начальника цієї митниці або особи, що його заміщує, перевізник особисто змінює відомості про номер транспортного засобу в товаротранспортних документах та документі контролю за доставкою шляхом викреслення даних про попередній і занесення даних про новий транспортний засіб. Ці зміни завіряються відбитком особистої номерної печатки (далі - ОНП) посадової особи митниці. Достатньою підставою для надання зазначеної згоди є довідка служби технічного обслуговування, відповідного органу Міністерства внутрішніх справ України або іншого вповноваженого на це органу про неможливість продовження руху транспортним засобом унаслідок його технічної несправності чи ДТП.
Заміна транспортного засобу дозволяється, якщо він належить тому самому перевізникові, у тому числі на підставі договору найму (оренди), що й несправний.
Якщо ця вимога не може бути дотримана, то інший перевізник повинен подати митниці належним чином оформлений договір із власником товару, про вповноваження його здійснити це перевезення. Дані про номер транспортного засобу, яким замінено несправний, в оперативному режимі заносяться до ЄАІС Держмитслужби України.
2.8. Якщо внаслідок ДТП чи поломки транспортного засобу або контейнера запломбована частина транспортного засобу або запломбований контейнер і митне забезпечення на них не були пошкоджені, а транспортний засіб чи контейнер потребує тривалого ремонту, то на підставі письмового звернення перевізника та довідки служби технічного обслуговування, відповідного органу Міністерства внутрішніх справ України або іншого вповноваженого на це органу про неможливість продовження руху транспортного засобу або перевезення контейнера внаслідок ДТП чи поломки здійснюється перевантаження товарів в інший транспортний засіб або контейнер у присутності посадової особи митниці.
Перевізник особисто змінює відомості про транспортний засіб або контейнер у товаротранспортних документах і документі контролю за доставкою шляхом викреслення даних про попередній і занесення даних про новий транспортний засіб або контейнер. Ці зміни завіряються відбитком ОНП посадової особи митниці.
Дані про номер транспортного засобу або номер контейнера, яким замінено несправний, в оперативному режимі заносяться до ЄАІС Держмитслужби України.
2.9. Якщо внаслідок ДТП або поломки транспортного засобу чи контейнера відкрився доступ до вантажного відсіку або пошкоджено митне забезпечення та (або) товар, то перевізник уживає всіх необхідних заходів для забезпечення збереження товарів і терміново повідомляє найближчу митницю про обставини події, місцезнаходження товару й транспортного засобу, забезпечує доставку посадових осіб митниці до місцезнаходження цього товару. При потребі товар перевантажується в інший транспортний засіб або контейнер відповідно до пункту 2.7 цього Положення на підставі письмової заяви перевізника та довідки служби технічного обслуговування, відповідного органу Міністерства внутрішніх справ України або іншого вповноваженого на це органу про технічну несправність, а посадовою особою митниці накладається нове митне забезпечення.
Дані про номер транспортного засобу, контейнера, у який перевантажено товар, і (або) дані про накладення нового митного забезпечення заносяться в оперативному режимі до ЄАІС Держмитслужби України.
2.10. Митниця, до якої звернувся перевізник, протягом доби повинна проінформувати митницю відправлення та митницю призначення про вищезазначені обставини й про прийняте нею рішення".
1.12. Абзац другий пункту 3.6 викласти в такій редакції:
"Інформація про надходження експортних товарів до структурного підрозділу митниці призначення, розташованого в пункті пропуску через державний кордон, передається в оперативному режимі до ЄАІС Держмитслужби України".
1.13. Пункт 3.7 виключити.
У зв'язку з цим пункти 3.8 - 3.15 уважати відповідно пунктами 3.7 - 3.14.
1.14. Главу 3 доповнити пунктом 3.11 такого змісту:
"3.11. У графі "А" четвертого аркуша цієї ВМД проставляється відбиток ОНП посадової особи митниці призначення та вчиняється запис "Вантаж пропущено".
Четвертий аркуш ВМД зберігається протягом установленого строку в справах митниці призначення".
У зв'язку з цим пункти 3.11 - 3.14 уважати відповідно пунктами 3.12 - 3.15.
1.15. Абзац п'ятий пункту 3.12 викласти в такій редакції:
"фактичну кількість товарів, які переміщуються, у додаткових одиницях виміру, а за їх відсутності - в основних одиницях виміру, за винятком тієї частини товарів, що не буде пропущена за межі митної території України внаслідок дії обставин, зазначених у пункті 2.6 цього Положення".
1.16. У пункті 4.1 слова "відповідно до заявленого митного режиму" виключити.
1.17. Абзац третій пункту 4.3 викласти в такій редакції:
"Для здійснення контролю за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України, переміщуються цією територією з будь-якою метою, крім транзиту, і на які не складається ПД, використовуються інші документи контролю за доставкою, визначені Держмитслужбою України, та їх електронні копії. Порядок заповнення, використання чи анулювання документів контролю за доставкою та їх електронних копій установлюється Держмитслужбою України у межах її повноважень, визначених законодавством України".
1.18. Абзац четвертий пункту 4.3 замінити двома абзацами такого змісту:
"У разі ввезення товарів на митну територію України як документ контролю за доставкою використовується попереднє повідомлення (далі - ПП) або внутрішній транзитний документ (далі - ВТД) та його електронна копія. Випадки використання цих документів контролю за доставкою визначаються в нормативно-правових актах Держмитслужби України відповідно до вимог Митного кодексу України (
92-15)
.
Порядок подання ПП виключно в електронному вигляді регламентується Інструкцією із заповнення та використання попереднього повідомлення в електронному вигляді, затвердженою наказом Державної митної служби України від 12.12.2005 N 1220 (
z1505-05)
і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.12.2005 за N 1505/11785".
1.19. У пункті 4.6 складноскорочену назву "ТН ЗЕД" замінити абревіатурою " УКТЗЕД (2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14)
".
1.20. Пункт 4.14 після абзацу четвертого доповнити абзацами п'ятим - сьомим такого змісту:
"вид і реквізити всіх наявних товаротранспортних та товаросупровідних документів на товари;
ідентифікаційні ознаки митного забезпечення, наявного на вантажному відсіку транспортного засобу чи вантажному місці або накладеному на нього;
серію, номер та сторінки книжки міжнародного дорожнього перевезення (далі - книжка МДП) у разі перевезення товарів на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення (
995_012)
1975 р.".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий - восьмий уважати відповідно абзацами восьмим - одинадцятим.
1.21. Пункт 4.18 викласти в такій редакції:
"4.18. Після цього посадова особа митниці відправлення в межах своїх повноважень:
заносить відомості про номер і дату ПП, товари, транспортний засіб, яким вони переміщуються, товаросупровідні документи, перевізника тощо до журналу реєстрації пропуску товарів через митний кордон України;
ознайомлює особу, що приймає товари до перевезення в митницю призначення та документи на них, зі змістом статей 330, 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України (
92-15)
;
використовуючи дані ЄАІС Держмитслужби України, роздруковує чотири примірники витягу з електронної копії ПП (із заповненою контрольною міткою про пропуск товарів) на переміщувані товари;
особа, що приймає заявлені товари до перевезення та документи на них, бере зобов'язання щодо доставки цих товарів і документів у митницю призначення й підписує в усіх примірниках витягу з електронної копії ПП друкований текст зобов'язання про доставку товарів у митницю призначення;
проставляє відбиток ОНП у чотирьох примірниках витягу з електронної копії ПП: перший примірник витягу з електронної копії ПП разом з примірниками всіх товаросупровідних документів (або ксерокопіями - по одній з кожного документа) передається до ВКПТ митниці відправлення; другий і третій примірники передаються особі, що взяла зобов'язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення, використовуються як довідкові документи протягом усього терміну переміщення товарів; четвертий примірник разом з примірниками документів (або ксерокопіями - по одній з кожного документа), що підтверджують вартісні й кількісні характеристики товару, інших необхідних товаросупровідних і товаротранспортних документів залишається в справах структурного підрозділу митниці відправлення, розташованого в пункті пропуску через державний кордон;
засвідчує завершення митного оформлення шляхом проставлення відбитка номерного штампа "Під митним контролем" (далі - штамп ПМК) на всіх примірниках усіх поданих до оформлення товаросупровідних і товаротранспортних документів (або на ксерокопіях - по одній з кожного документа);
дає дозвіл на відправлення товару в митницю призначення.
Перші примірники витягів з електронних копій ПП щоденно передаються до ВКПТ митниці відправлення за реєстром, який підписує начальник структурного підрозділу митниці або особа, що його заміщує.
Начальник структурного підрозділу митниці відправлення несе персональну відповідальність за проведення звірення кількості переміщень товарів, унесених до реєстру, з кількістю переміщень товарів, зазначеною в журналі реєстрації пропуску товарів через митний кордон України".
1.22. Пункт 4.19 викласти в такій редакції:
"4.19. При надходженні товарів, що ввозяться в Україну, у митницю призначення у визначений митницею відправлення строк доставки (або раніше) посадова особа митниці призначення перевіряє комплектність поданих особою, яка дала зобов'язання про доставку товарів у митницю призначення, товаросупровідних документів за їх переліком, що міститься в електронній копії ПП, і відповідність цих документів реквізитам документів, зазначеним у витягу з цієї електронної копії.
По завершенні переміщення товарів посадова особа митниці призначення вчиняє на другому й третьому примірниках витягу з електронної копії ПП запис "Переміщення завершено", який засвідчується відбитком штампа ПМК цієї посадової особи. Другий примірник витягу передається до ВКПТ цієї митниці як підстава для зняття з контролю цього переміщення товарів; третій примірник витягу додатково засвідчується відбитком ОНП посадової особи митниці призначення та видається особі, яка дала зобов'язання про доставку товарів у митницю призначення, як свідчення завершення виконання зобов'язання".
1.23. Пункт 4.20 викласти в такій редакції:
"4.20. В електронній копії ПП, що міститься в ЄАІС Держмитслужби України, у строк, що не перевищує чотирьох годин після надходження товарів у місце прибуття, зафіксованого в документі контролю за доставкою (відповідно до наказу Державної митної служби України від 21.11.2005 N 1136 (
z1474-05)
"Про місця прибуття автотранспорту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за N 1474/11754), посадова особа митниці призначення робить відмітку про надходження товарів".
1.24. Пункт 4.26 викласти в такій редакції:
"4.26. Після завершення митного оформлення товарів посадова особа митниці призначення, яка таке оформлення здійснила, зазначає в другому примірнику документа контролю за доставкою номер ВМД, а у випадках, передбачених законодавством України, - іншого документа, за яким здійснено митне оформлення товарів, і завіряє запис відбитком ОНП. До графи 44 цієї ВМД або до іншого документа, за яким здійснено митне оформлення товарів, обов'язково повинен бути внесений номер відповідного документа контролю доставки. Протягом доби від дати завершення митного оформлення товарів посадова особа митниці призначення вносить інформацію про це до ЄАІС Держмитслужби України".
1.25. Пункт 7.8 доповнити абзацом шостим такого змісту:
"У ВКПТ митниці, у якій здійснено зміну митного режиму та/або переадресування товарів, залишаються копії зазначених документів".
1.26. У тексті Положення слова "відділ контролю за доставкою вантажів" у всіх відмінках замінити абревіатурою "ВКПТ".
2. Управлінню контролю за переміщенням вантажів (Луговець В.А.) і Юридичному департаменту (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Департаменту інформаційних технологій та митної статистики (Копосов С.А.) доопрацювати в період від дати державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України до дати набрання чинності цим наказом програмно-інформаційні комплекси для забезпечення здійснення контролю за доставкою товарів у митниці призначення з урахуванням змін, унесених цим наказом.
4. Начальникам регіональних митниць, митниць довести цей наказ після його державної реєстрації до відома особового складу, фізичних і юридичних осіб.
5. Установити, що цей наказ набирає чинності через 45 днів після його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Федорова О.О.
Голова Державної
митної служби України
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Міністр фінансів України
|
О.Б.Єгоров
А.В.Дашкевич
В.М.Пинзеник
|