УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 вересня 2004 р.
за N 1098/9697
Про заснування відзнаки МЗС України - нагрудного знака "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України"
Відповідно до Указу Президента України від 18 листопада 1996 року N 1094 (
1094/96)
"Про відомчі заохочувальні відзнаки" та з метою подальшого удосконалення системи нагород Міністерства закордонних справ України, збереження й розвитку історичних традицій, гідного вшанування ветеранів дипломатичної служби НАКАЗУЮ:
1. Заснувати відзнаку МЗС України - нагрудний знак "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України".
2. Затвердити Положення про відомчу заохочувальну відзнаку Міністерства закордонних справ України - нагрудний знак "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України".
3. Начальнику валютно-фінансового управління І.В.Заінчуківській здійснити фінансове забезпечення розроблення та виготовлення відзнак Міністерства і футлярів до них.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра у зв'язках з Верховною Радою України А.А. Дроня.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
закордонних справ України
25.08.2004 N 193
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 вересня 2004 р.
за N 1098/9697
ПОЛОЖЕННЯ
про відомчу заохочувальну відзнаку Міністерства закордонних справ України - нагрудний знак "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України"
1. "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України" (далі - відзнака МЗС) є відомчою заохочувальною відзнакою, яка встановлюється відповідно до Указу Президента України від 18 листопада 1996 року N 1094 (
1094/96)
"Про відомчі заохочувальні відзнаки".
2. Відзнака МЗС має три ступені:
- відзнака I ступеня;
- відзнака II ступеня;
- відзнака III ступеня.
Найвищим ступенем відзнаки є I ступінь.
Відзнака МЗС має зовнішній вигляд відповідно до опису відомчої заохочувальної відзнаки Міністерства закордонних справ України - нагрудного знака "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України" (додається).
Нагородження відзнакою МЗС здійснюється послідовно, починаючи з третього ступеня, крім ветеранів дипломатичної служби, які нагороджуються відповідно до пунктів 4, 5 цього Положення, або, як виняток, за рішенням Колегії Міністерства.
3. Відзнакою МЗС нагороджуються громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства.
4. Відзнакою МЗС I ступеня нагороджуються:
- ветерани дипломатичної служби, які пропрацювали в системі МЗС не менше 25 років, - за особливий внесок у розвиток української дипломатії і успішне забезпечення інтересів України на міжнародній арені;
- видатні представники української діаспори за кордоном - громадські, політичні, культурні та релігійні діячі - за особливий внесок у розвиток двостороннього співробітництва України з країною проживання та зміцнення авторитету України в країні проживання;
- відомі державні діячі, митці, науковці та інші особи - за особливий внесок у розвиток української дипломатії і успішне забезпечення інтересів України на міжнародній арені.
5. Відзнакою МЗС II ступеня нагороджуються:
- ветерани дипломатичної служби, які пропрацювали в системі МЗС не менше 20 років, - за значний внесок у розвиток української дипломатії і успішне забезпечення інтересів України на міжнародній арені;
- представники української діаспори за кордоном - громадські, політичні, культурні та релігійні діячі - за значний внесок у розвиток двостороннього співробітництва України з країною проживання та зміцнення авторитету України в країні проживання;
- відомі державні діячі, митці, науковці та інші особи - за значний внесок у розвиток української дипломатії і успішне забезпечення інтересів України на міжнародній арені.
6. Відзнакою МЗС III ступеня нагороджуються:
- ветерани дипломатичної служби, які пропрацювали в системі МЗС не менше 15 років, - за значний внесок у розвиток української дипломатії і успішне забезпечення інтересів України на міжнародній арені;
- представники української діаспори за кордоном за активну участь у розбудові двостороннього співробітництва України з країною проживання та зміцнення авторитету України в країні проживання;
- державні діячі, митці, науковці та інші особи - за внесок у розвиток української дипломатії і успішне забезпечення інтересів України на міжнародній арені.
7. На особу, яка представляється до нагородження, складається подання встановленої форми, яке передається в Колегію Міністерства для розгляду і прийняття рішення. Про нагородження відзнакою видається наказ Міністра закордонних справ.
8. Відзнака МЗС разом з посвідченням за підписом Міністра вручаються нагородженим в урочистій обстановці Міністром закордонних справ або за його дорученням членами Колегії Міністерства та керівниками закордонних дипломатичних установ України за кордоном.
9. Про вручення відзнаки МЗС складається протокол встановленої форми, який зберігається в Управлінні кадрового забезпечення МЗС. У трудовій книжці працівника дипломатичної служби, нагородженого відомчою заохочувальною відзнакою МЗС України, робиться відповідний запис із зазначенням дати та номера наказу про нагородження.
Прес-служба МЗС оприлюднює інформацію про нагородження осіб відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства.
10. Нагрудний знак носиться з правого боку грудей і розміщується нижче знаків державних нагород, знаків почесних звань України.
11. Втрачені відомчі заохочувальні відзнаки МЗС повторно не видаються.
12. Після смерті нагородженого відзнака МЗС залишається в його сім'ї.
Додаток
до п.2 Положення
про відомчу
заохочувальну відзнаку
Міністерства
закордонних справ
України - нагрудного
знака "Почесна відзнака
Міністерства
закордонних справ
України"
ОПИС
відомчої заохочувальної відзнаки Міністерства закордонних справ України - нагрудного знака "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України"
Відомча заохочувальна відзнака Міністерства закордонних справ України - нагрудний знак "Почесна відзнака Міністерства закордонних справ України" має форму прямого рівностороннього хреста зі сторонами плоского і гранованого кришталю. У центрі хреста вміщено зображення Знаку Княжої Держави Володимира Великого. На хрест накладено фігурну стрічку з рельєфним написом "З'єднаймося, браття, за волю і славу народу нашого і будемо єдині".
Нагрудні знаки відзнаки I і II ступенів виготовляються із жовтого металу, III ступеня - із білого.
Зворотний бік нагрудного знака плоский із вигравіруваним номером відзнаки.
Розмір нагрудного знака - 50 х 50 мм.
За допомогою кільця і декоративного вушка у вигляді круглого лаврового вінка, булави і прапорів хрест з'єднується зі стрічкою. Стрічка шовкова муарова золотистого кольору з білою поздовжньою смужкою посередині. У верхній частині стрічки є планка з написом "Міністерство закордонних справ України".
Для I ступеня відзнаки пружки хреста, фігурна стрічка, вушко та планка на стрічці виготовляються з жовтого металу, для II ступеня фігурна стрічка і планка на стрічці - з білого металу, для III ступеня пружки хреста, фігурна стрічка, вушко та планка на стрічці - з білого металу.
Стрічка відзнаки I ступеня має одну білу смужку шириною 15 мм, II ступеня - дві білі смужки шириною по 5 мм кожна і одну смужку золотистого кольору між ними шириною 3 мм, III ступеня - три білі смужки шириною по 3 мм кожна і дві смужки золотистого кольору між ними шириною по 2 мм кожна.