МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.02.2013 № 65
Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
13 березня 2013 р. 
за № 404/22936

Про затвердження Інструкції щодо оформлення охоронних зобов’язань на території та об’єкти природно-заповідного фонду

Відповідно до статті 53 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (2456-12) , підпунктів "е", "к" підпункту 6 пункту 4 Положення про Міністерство екології та природних ресурсів України (452/2011) , затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 452, з метою удосконалення системи охорони територій та об’єктів природно-заповідного фонду НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо оформлення охоронних зобов’язань на території та об’єкти природно-заповідного фонду, що додається.
2. Охоронні зобов’язання, оформлені та видані до набрання чинності цим наказом, є чинними та не підлягають переоформленню, крім випадків, передбачених пунктом 3.4 розділу ІІІ Інструкції, затвердженої пунктом 1 цього наказу.
3. Департаменту заповідної справи (Канцурак В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію в установленому порядку до Міністерства юстиції.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра екології та природних ресурсів - керівника апарату Мормуля Д.Д.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр
О.А. Проскуряков
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства екології 
та природних ресурсів України 
25.02.2013 № 65
Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
13 березня 2013 р. 
за № 404/22936

ІНСТРУКЦІЯ

щодо оформлення охоронних зобов’язань на території та об’єкти природно-заповідного фонду

І. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (2456-12) .
1.2. Ця Інструкція визначає основні вимоги щодо оформлення охоронних зобов’язань стосовно забезпечення режимів охорони та збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення.
1.3. Охоронним зобов’язанням оформляється передача під охорону території чи об’єкта природно-заповідного фонду з визначенням переліку зобов’язань щодо забезпечення додержання встановленого режиму охорони та збереження.
1.4. Охоронні зобов’язання на території та об’єкти природно-заповідного фонду (далі - охоронне зобов’язання) оформляються органами, уповноваженими згідно із Законом України "Про природно-заповідний фонд України" (2456-12) (далі - уповноважені органи), землекористувачам (землевласникам) у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду або їх частини, які створюються чи оголошуються без вилучення земельних ділянок, що вони займають (далі - території та об’єкти природно-заповідного фонду).

ІІ. Зміст охоронного зобов’язання

2.1. Охоронне зобов’язання друкується державною мовою на бланку уповноваженого органу у двох примірниках за формою, наведеною в додатку до цієї Інструкції.
2.2. В охоронному зобов’язанні зазначаються:
дата та порядковий номер реєстрації охоронного зобов’язання;
статті Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (2456-12) та реквізити розпорядчого документа, яким створено (оголошено) територію чи об’єкт природно-заповідного фонду, відповідно до якого оформляється охоронне зобов’язання;
повне найменування (для фізичних осіб - прізвище, ім’я, по батькові) землекористувача (землевласника), на земельних ділянках якого розташована(ий) територія чи об’єкт природно-заповідного фонду або його частина;
категорія та найменування території чи об’єкта природно-заповідного фонду;
площа території чи об’єкта природно-заповідного фонду, що передається під охорону та збереження;
місце розташування території чи об’єкта природно-заповідного фонду;
перелік зобов’язань, які покладаються на землекористувача (землевласника): дотримуватись встановленого режиму для території (об’єкта) природно-заповідного фонду, не здійснювати заборонену господарську діяльність, вживати заходів щодо попередження і ліквідації екологічних наслідків аварій та шкідливого впливу на територію (об’єкт) природно-заповідного фонду, дотримуватися вимог щодо використання території (об’єкта) природно-заповідного фонду, забезпечити охорону та збереження цінних природних комплексів території (об’єкта) природно-заповідного фонду.
2.3. Охоронне зобов’язання підписується керівником та засвідчується гербовою печаткою уповноваженого органу.

ІІІ. Порядок оформлення та видачі охоронних зобов’язань

3.1. Оформлення охоронних зобов’язань здійснюється у місячний строк після затвердження положень про відповідні території чи об’єкти природно-заповідного фонду.
3.2. До охоронного зобов’язання додаються завірені в установленому законодавством порядку уповноваженим органом копії картографічних оглядових матеріалів меж території, що передається під охорону.
3.3. Підготовлені згідно з вимогами розділу ІІ цієї Інструкції охоронні зобов’язання реєструються уповноваженим органом у журналі реєстрації видачі охоронних зобов’язань.
3.4. Охоронне зобов’язання підлягає переоформленню у разі:
зміни форм власності на землю, на якій розташована(ий) територія чи об’єкт природно-заповідного фонду;
зміни землекористувача (землевласника) у межах території чи об’єкта природно-заповідного фонду;
внесення змін до положення про територію чи об’єкт природно-заповідного фонду стосовно режиму охорони та збереження.
3.5. Після реєстрації (перереєстрації) перший примірник охоронного зобов’язання видається землекористувачу (землевласнику) із супровідним рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
3.6. Зареєстрований другий примірник охоронного зобов’язання зберігається в уповноваженому органі.
Директор Департаменту
заповідної справи
В.В. Канцурак
Додаток 
до Інструкції щодо оформлення 
охоронних зобов’язань на території 
та об’єкти природно-заповідного фонду

ОХОРОННЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

( Див. текст (z0404-13BF48) )