УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 травня 2009 р. N 477
Київ
|
Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів з державного контролю за використанням та охороною земель
Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (
877-16)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів з державного контролю за використанням та охороною земель, згідно з додатком.
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ТИМОШЕНКО
|
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 травня 2009 р. N 477
КРИТЕРІЇ,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів з державного контролю за використанням та охороною земель
1. Ці критерії встановлюються з метою визначення рівня можливого негативного впливу від провадження господарської діяльності на стан земель, додержання встановленого законодавством режиму використання земель.
2. З урахуванням критеріїв суб'єкти господарювання розподіляються за високим, середнім та незначним ступенем ризику.
Відповідно до ступеня ризику визначається періодичність здійснення планових заходів з державного контролю за використанням та охороною земель.
3. Критеріями віднесення суб'єктів господарювання до групи суб'єктів з високим ступенем ризику є провадження господарської діяльності:
на землях оборони, землях оздоровчого та рекреаційного призначення;
пов'язаної з використанням небезпечних речовин I і II класу небезпеки та радіаційно небезпечних речовин (крім атомних електростанцій), перевезенням небезпечних вантажів, забезпеченням життєдіяльності населених пунктів (енерго-, тепло-, газо- та водопостачання тощо), веденням лісового господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, використанням земель водного та природно-заповідного фонду, а також земельних ділянок для видобування корисних копалин.
4. Критеріями віднесення суб'єктів господарювання до групи суб'єктів із середнім ступенем ризику є провадження господарської діяльності, пов'язаної з:
використанням небезпечних речовин III і IV класу небезпеки, перевезенням вантажів (крім небезпечних);
розміщенням, будівництвом і експлуатацією об'єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель;
забезпеченням та обслуговуванням населення (підприємства міського, міжміського транспорту, торгівлі тощо);
веденням фермерського господарства, сільськогосподарського виробництва сільськогосподарськими науково-дослідними установами та навчальними закладами.
5. До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать інші суб'єкти, що не віднесені до суб'єктів господарювання з високим і середнім ступенем ризику.
6. Планові заходи з державного контролю за використанням та охороною земель здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;
з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років.