КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 квітня 2013 р. № 298
Київ
Про затвердження Порядку затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов’язкових довідкових посібників при використанні української мови та офіційного видання таких довідників
Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону України "Про засади державної мовної політики" (
5029-17)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов’язкових довідкових посібників при використанні української мови та офіційного видання таких довідників, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 квітня 2013 р. № 298
ПОРЯДОК
затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов’язкових довідкових посібників при використанні української мови та офіційного видання таких довідників
1. Цей Порядок визначає механізм затвердження словників української мови і довідників з українського правопису, в тому числі електронних (далі - словники і довідники), як загальнообов’язкових довідкових посібників при використанні української мови та офіційного видання таких довідників з метою їх використання в державних органах та органах місцевого самоврядування, зокрема для розроблення проектів актів законодавства, засобах масової інформації, сфері освіти і науки, інших сферах суспільного життя.
2. Для затвердження словника чи довідника його автор, видавництво або видавнича організація, інша фізична чи юридична особа звертаються з листом-клопотанням до Міністерства освіти і науки.
3. У листі-клопотанні зазначаються повна назва, вид та призначення словника чи довідника, відомості про його автора (прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, учене звання).
До листа-клопотання додаються:
відредагований рукопис або інсталяційна версія словника чи довідника на електронному носії інформації;
завірені в установленому порядку рецензії не менш як двох фахівців з української мови, які мають науковий ступінь кандидата або доктора філологічних наук, відповідь автора словника чи довідника на зауваження у разі їх наявності.
4. З метою розгляду листів-клопотань та доданих до них матеріалів у Міністерстві освіти і науки в установленому порядку утворюється постійний допоміжний орган, до складу якого обов’язково входять фахівці з української мови наукових установ Національної академії наук, інших наукових установ, вищих навчальних закладів, для подання Міністерству рекомендацій щодо затвердження словників і довідників.
5. Міністерство освіти і науки розглядає подані матеріали протягом двох місяців з дня отримання листа-клопотання та приймає рішення щодо затвердження словника чи довідника.
6. Інформація про затвердження словника чи довідника зазначається на звороті титульного аркуша або у вихідних відомостях такого словника чи довідника.
7. Після затвердження словників і довідників їх офіційне видання здійснюється видавництвами та видавничими організаціями відповідно до Закону України "Про видавничу справу" (
318/97-ВР)
та національних стандартів з питань видавничої справи.