АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 квітня 2013 р.
за № 690/23222
Про затвердження Положення про порядок планування, фінансування та контролю виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у сфері конкурентної політики і права
Відповідно до пункту 11 частини третьої статті 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" (
3659-12)
, з метою впорядкування та оптимізації планування, фінансування та контролю виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт Антимонопольний комітет України ПОСТАНОВИВ:
1. Затвердити Положення про порядок планування, фінансування та контролю виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у сфері конкурентної політики і права, що додається.
2. Юридичному департаменту подати це розпорядження на державну реєстрацію в установленому порядку.
3. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження
Антимонопольного комітету
України
03.04.2013 № 269-р
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 квітня 2013 р.
за № 690/23222
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок планування, фінансування та контролю виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у сфері конкурентної політики і права
І. Загальні положення
1.1. Це Положення поширюється на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що виконуються за рахунок коштів державного бюджету (код та назва програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету: 6011020 "Прикладні розробки у сфері конкурентної політики і права") Центром комплексних досліджень з питань антимонопольної політики (далі - Центр), який належить до сфери управління Антимонопольного комітету України (далі - Комітет), створений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 507 (507-96-п)
"Про створення Центру комплексних досліджень з питань антимонопольної політики" та діє на підставі Положення про Центр комплексних досліджень з питань антимонопольної політики, затвердженого наказом Антимонопольного комітету України від 17 листопада 2003 року № 117 (із змінами).
1.2. Це Положення встановлює основні вимоги щодо планування, розрахунку кошторисної вартості, фінансування, обліку і контролю за виконанням науково-дослідних робіт, що виконуються Центром як виконавцем для замовника - Антимонопольного комітету України.
1.3. В цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (далі - НДДКР) - фундаментальні та прикладні наукові дослідження, проектні розробки, а також науково-організаційні заходи щодо науково-дослідного, організаційного, методичного та навчального забезпечення реалізації основних завдань та повноважень Комітету, визначених Законом України "Про Антимонопольний комітет України" (
3659-12)
;
Перспективний план виконання НДДКР (далі - Перспективний план) - документ, який визначає перелік НДДКР разом із проектами технічних завдань на проведення НДДКР щодо їх виконання на 3 роки;
Програма наукового забезпечення у сфері конкурентної політики і права (далі - Програма) - документ, який визначає перелік НДДКР разом із проектами технічних завдань на проведення НДДКР щодо їх виконання на 5 років, виходячи з потреб Комітету для забезпечення виконання основних завдань органів Комітету;
Тематичний план виконання НДДКР (далі - Тематичний план) - документ, який визначає перелік НДДКР разом із проектами технічних завдань на проведення НДДКР щодо їх виконання на 1 рік.
ІІ. Порядок планування НДДКР
2.1. Порядок розробки Програми:
2.1.1. Програма розробляється на перспективу з метою визначення пріоритетних напрямів НДДКР для наукового забезпечення реалізації основних завдань і повноважень Комітету, визначених Законом України "Про Антимонопольний комітет України" (
3659-12)
. Роботи щодо формування та коригування Програми включаються до відповідної НДДКР та виконуються за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України.
2.1.2. Підставою для включення НДДКР до Програми має бути:
ініціатива Комітету та (або) Центру;
листи підприємств, установ, організацій тощо.
2.2. Порядок розробки планів:
2.2.1. Перспективний план розробляється Центром на основі Програми за участю структурних підрозділів Комітету. Загальну координацію здійснює підрозділ з питань конкурентної політики Комітету.
2.2.2. Перспективний план може переглядатися з урахуванням:
результатів попередніх досліджень;
актуальності та специфіки кожної конкретної НДДКР;
порядку фінансування НДДКР, який визначається законодавчими актами, іншими нормативно-правовими актами, в тому числі цим Положенням.
2.2.3. Тематичний план розробляється на основі Перспективного плану Центром за участю структурних підрозділів Комітету, загальну координацію здійснює підрозділ з питань конкурентної політики Комітету. До Тематичного плану входять НДДКР на відповідний період, до яких додаються: Завдання на проведення НДДКР (додаток 1), Технічне завдання на проведення НДДКР (додаток 2), Калькуляція кошторисної вартості на проведення НДДКР (додаток 3), Календарний план на проведення НДДКР (додаток 4).
2.2.4. Зміни до Тематичного плану вносяться за наявності обставин, які унеможливлюють його виконання.
2.3. Порядок розробки кошторису:
2.3.1. Кошторис є основним документом, який визначає загальний обсяг, цільове надходження та використання коштів Центру.
2.3.2. Для забезпечення фінансування НДДКР підрозділ з питань бухгалтерського обліку та фінансового планування Комітету встановлює та доводить Центру граничні обсяги видатків із загального фонду Державного бюджету України.
2.3.3. Кошторис складається на календарний рік і затверджується Головою Комітету.
2.3.4. Формування кошторису здійснюється на підставі лімітної довідки про бюджетні призначення, яку надає Центру підрозділ з питань бухгалтерського обліку та фінансового планування Комітету після прийняття закону України про Державний бюджет України на відповідний рік. Центр приводить свої видатки у відповідність до бюджетних призначень та інших показників, що доведені в лімітній довідці.
2.3.5. У дохідній частині проекту кошторису зазначаються планові обсяги асигнувань, які передбачається спрямувати на покриття видатків Центру із загального фонду Державного бюджету України.
2.3.6. Планування витрат на проведення НДДКР здійснюється на підставі розрахунків, результати яких відображаються в калькуляції кошторисної вартості Тематичного плану НДДКР.
2.3.7. Витрати на оплату праці розробників НДДКР визначаються залежно від кількості виконавців, їх основної та додаткової заробітної плати і термінів проведення НДДКР відповідно до чинної в Центрі системи оплати праці за виконану роботу (відпрацьований час) за посадовими окладами або за договірною ціною. Витрати на оплату праці рецензентів визначаються відповідно до норм оплати праці експертів, які залучаються для проведення наукової та науково-технічної експертиз, що проводяться за рахунок коштів Державного бюджету України.
2.3.8. Витрати на НДДКР, які планується виконувати сторонніми виконавцями, визначаються на договірних засадах на підставі погоджених з Центром технічних завдань, календарних планів і калькуляцій кошторисної вартості складових НДДКР.
2.3.9. Під час планування інших витрат у разі потреби проводяться додаткові розрахунки на окремі види витрат. У складі витрат передбачаються кошти для забезпечення роботи Наукової ради Центру та рецензентів.
2.3.10. Обсяги інших витрат на рік (квартал) визначаються в цілому по Центру в кошторисі інших витрат. Підставою для складання кошторису інших витрат Центру є його організаційна структура, штатний розпис, норми використання всіх видів енергії для господарських потреб, потреба в допоміжних матеріалах тощо.
2.3.11. Комітет здійснює перевірку проекту Тематичного плану та кошторису з точки зору його відповідності Перспективному плану, законності та правильності розрахунків, доцільності запланованих видатків, правильності їх розподілу за економічною класифікацією, додержання чинних ставок, норм, цін, лімітів, а також інших показників відповідно до законодавства. Попередньо схвалені проекти Перспективного плану та Тематичного плану є підставою для внесення відповідних показників до бюджетної пропозиції щодо фінансування Центру в наступному році.
2.4. Порядок погодження та затвердження планів:
2.4.1. Проекти Програми, Перспективного плану та Тематичного плану схвалюються Комітетом.
2.4.2. Після прийняття закону України про Державний бюджет України на відповідний рік за необхідності до Тематичного плану вносяться зміни з урахуванням доведених бюджетних призначень.
2.4.3. НДДКР виконуються Центром згідно з Тематичним планом. При цьому договір між Комітетом і Центром не укладається. Комітет як замовник затверджує Завдання на проведення НДДКР.
2.5. Виконавці НДДКР:
2.5.1. Центр відповідно до законодавства самостійно визначає порядок залучення співвиконавців до участі у виконанні НДДКР, обсяги взаємних зобов’язань згідно із завданнями на проведення НДДКР та порядок розрахунків у межах затвердженого кошторису.
2.5.2. До виконання НДДКР можуть залучатися фізичні та юридичні особи за договорами цивільно-правового характеру відповідно до чинного законодавства.
2.5.3. За необхідності для виконання НДДКР із числа фахівців, які були визначені як учасники НДДКР, створюються тимчасові дослідні колективи (далі - ТДК). Персональний склад та керівник ТДК призначаються наказом директора Центру.
2.5.4. Залучення до участі в НДДКР фахівців, які не є штатними працівниками Центру, здійснюється на конкурсних засадах.
IІІ. Порядок фінансування НДДКР
3.1. Фінансування НДДКР здійснюється за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України на підставі кошторису.
3.2. Після прийняття закону України про Державний бюджет України на відповідний рік, отримання лімітної довідки про бюджетні асигнування і схвалення Тематичного плану Антимонопольним комітетом України Центр складає та подає до підрозділу з питань бухгалтерського обліку та фінансового планування Комітету проекти штатного розпису, кошторису, плану використання бюджетних коштів на відповідний рік.
3.3. Штатний розпис Центру затверджується Головою Комітету та вводиться в дію наказом директора Центру.
ІV. Порядок контролю виконання НДДКР
4.1. Контроль виконання НДДКР здійснює Комітет. Умови та порядок контролю виконання НДДКР визначаються завданнями на проведення НДДКР. У процесі виконання НДДКР відповідний підрозділ з питань конкурентної політики Комітету забезпечує загальну координацію взаємодії Центру із структурними підрозділами Комітету.
4.2. Комітет вживає заходів для забезпечення практичного застосування результатів НДДКР.
4.3. Результатом виконання НДДКР є звіт.
4.4. Наукова рада Центру:
4.4.1. Наукова рада Центру є колегіальним дорадчим органом управління науковою і науково-технічною діяльністю Центру.
4.4.2. Наукова рада Центру створюється з метою контролю виконання НДДКР, визначення їх наукового рівня, відповідності завданням на проведення НДДКР. До складу Наукової ради Центру входять: голова ради, його заступник та члени ради. Склад фахівців, які залучаються до Наукової ради Центру, погоджується Комітетом та затверджується наказом директора Центру. Строк повноважень членів Наукової ради Центру становить п’ять років.
4.4.3. Наукова рада Центру за необхідності проводить засідання щодо здійснення наукової та науково-технічної оцінки та результатів НДДКР.
4.4.4. Висновки та пропозиції засідання Наукової ради Центру оформлюються протоколом.
4.4.5. Наукова рада Центру розглядає проекти Програми та Перспективний план і надає Комітету висновки та пропозиції щодо актуальності та пріоритетних напрямів НДДКР, розглядає проекти Завдань на проведення НДДКР.
4.4.6. Наукова рада Центру для надання висновків, пропозицій та оцінки результатів НДДКР призначає рецензента зі складу членів Наукової ради Центру, кваліфікованих фахівців Комітету або науковців з інших установ та організацій.
4.4.7. На розгляд Наукової ради Центру подається письмовий висновок - рецензія на завершену НДДКР, в якому розглядаються, зокрема, такі питання:
відповідність звіту про виконання НДДКР завданням на виконання НДДКР;
обґрунтованість зроблених висновків та пропозицій;
загальна оцінка роботи;
інші висновки і пропозиції.
4.4.8. Наукова рада Центру заслуховує керівника (виконавців) НДДКР про результати виконання НДДКР та рецензента (рецензентів) і приймає рішення щодо висновків та пропозицій, що оформлюється протоколом Наукової ради Центру. Один примірник протоколу передається до Комітету.
4.4.9. Організаційну роботу щодо скликання засідань Наукової ради Центру здійснює Центр.
4.5. Порядок прийняття НДДКР:
4.5.1. Звіт про виконання НДДКР оформлюється відповідно до вимог ДСТУ 3008-95 "Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення" (
n0001217-96)
та подається на розгляд Науковій раді Центру.
4.5.2. Звіт про виконання НДДКР, протокол із рішенням Наукової ради Центру, Завдання на проведення НДДКР, облікова картка, інформаційна картка, рецензії, список виконавців передаються Центром до Комітету.
4.5.3. У разі виникнення зауважень з боку Комітету, що засвідчується в протоколі, у строки, узгоджені з Комітетом, Центр повинен усунути виявлені недоліки та погодити остаточний варіант звіту про виконання НДДКР із Комітетом.
4.5.4. Акти здавання-приймання НДДКР у трьох примірниках підписуються керівниками або уповноваженими особами Комітету і Центру та затверджуються Головою Комітету (або виконуючим обов’язки Голови Комітету).
4.6. НДДКР підлягають реєстрації та обліку в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації (далі - УкрІНТЕІ) згідно з Порядком державної реєстрації та обліку відкритих науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій (
z0312-09)
, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 27 жовтня 2008 року № 977, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06 квітня 2009 року за № 312/16328. Реєстрація НДДКР підтверджується реєстраційною карткою. Результати НДДКР підлягають обліку в УкрІНТЕІ, що засвідчується обліковою та інформаційною картками.
Директор Центру
комплексних досліджень
з питань антимонопольної
політики
|
О.С. Корлюк
|
Додаток 1
до Положення про порядок планування,
фінансування та контролю виконання
науково-дослідних
та дослідно-конструкторських робіт
у сфері конкурентної політики і права
ЗАВДАННЯ
на проведення науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи
м. Київ "____" _______ 20__ р.
1. Антимонопольний комітет України (далі - Комітет) доручає
Центру комплексних досліджень з питань антимонопольної політики
(далі - Центр) виконати наукові дослідження за умов, що наведені
нижче.
2. Науково-дослідна та дослідно-конструкторська робота за
темою __________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Мета та призначення роботи, технічні вимоги, очікувані
результати та умови їх упровадження: згідно з технічним
завданням.
4. Кваліфікаційні вимоги щодо виконавців роботи: робота
виконується працівниками Центру із залученням кваліфікованих
фахівців відповідно до вимог законодавства України.
5. Умови фінансування роботи: робота повністю фінансується
за рахунок коштів, що виділяються із загального фонду Державного
бюджету України.
6. Вартість роботи: згідно з калькуляцією кошторисної
вартості.
7. Строки виконання роботи: згідно з календарним планом.
8. Результати НДДКР оформлюються відповідно до вимог
Технічного завдання та передаються Центром до Комітету у формі
звіту про виконання НДДКР разом із рецензією (рецензіями),
протоколом засідання Наукової ради Центру. Здавання-приймання
НДДКР оформлюється відповідним актом у двох примірниках, один з
яких зберігається в Комітеті, а другий - в Центрі.
9. Інші умови:
9.1. Комітет надає Центру необхідну для виконання НДДКР
інформацію та матеріали, без яких Центр не може здійснювати
дослідження, якщо Комітет володіє такою інформацією, та сприяє
отриманню такої інформації від суб’єктів господарювання, органів
державної влади.
9.2. Зміни до цього Завдання оформлюються відповідним
додатком.
Антимонопольний комітет Центр комплексних досліджень
України з питань антимонопольної політики
_______________________ _______________________
(підпис, ініціали, (підпис, ініціали,
прізвище) прізвище)
М.П. М.П.
Додаток 2
до Положення про порядок планування,
фінансування та контролю виконання
науково-дослідних
та дослідно-конструкторських робіт
у сфері конкурентної політики і права
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
на проведення науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи
Тема ________________________, код дослідження ____________
1. План реалізації _____________________________________________
(вказуються підготовчі роботи на
виконання НДДКР)
2. Підстава для виконання ______________________________________
3. Мета та актуальність ________________________________________
4. Основні завдання ____________________________________________
(формулюється перелік завдань)
5. Очікувані результати НДДКР та основні вимоги ________________
________________________________________________________________
(формулюються вимоги до написання НДДКР, перелік науково -
________________________________________________________________
технічних документів, що надаються після закінчення НДДКР,
вимоги до оформлення результатів НДДКР)
6. Спосіб реалізації результатів НДДКР _________________________
________________________________________________________________
(вказуються підрозділи Антимонопольного комітету України
________________________________________________________________
та / або інші органи державної влади, де можуть бути
використані результати НДДКР)
7. Порядок розгляду та приймання НДДКР _________________________
________________________________________________________________
(викладається процедура приймання результатів НДДКР)
Замовник: Виконавець:
Антимонопольний комітет Центр комплексних досліджень
України з питань антимонопольної політики
_______________________ _______________________
(підпис, ініціали, (підпис, ініціали,
прізвище) прізвище)
Додаток 3
до Положення про порядок планування,
фінансування та контролю виконання
науково-дослідних
та дослідно-конструкторських робіт
у сфері конкурентної політики і права
Центр комплексних досліджень з питань антимонопольної політики
(назва організації - виконавця НДДКР)
КАЛЬКУЛЯЦІЯ
кошторисної вартості на проведення науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи
Тема, код дослідження __________________________________________
(повна назва НДДКР)
Підстава для проведення роботи__________________________________
(Тематичний план НДДКР на 20__ р.)
Замовник Антимонопольний комітет України
Джерело фінансування Державний бюджет України
Строк виконання роботи Початок Закінчення
__.__.__ __.__.__
(грн)
№ з/п
|
Статті витрат
|
Усього на весь період
|
Усього на поточний рік
|
У тому числі за кварталами _____ року
|
I
|
ІІ
|
IIІ
|
IV
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
1
|
Витрати на оплату праці
|
|
|
|
|
|
|
2
|
Нарахування на заробітну плату
|
|
|
|
|
|
|
3
|
Матеріали
|
|
|
|
|
|
|
4
|
Паливо та енергія для науково-виробничих цілей
|
|
|
|
|
|
|
5
|
Витрати на службові відрядження
|
|
|
|
|
|
|
6
|
Спецустаткування для наукових (експериментальних) робіт
|
|
|
|
|
|
|
7
|
Оплата послуг фахівців сторонніх підприємств, установ, організацій
|
|
|
|
|
|
|
8
|
Інші прямі витрати
|
|
|
|
|
|
|
9
|
Інші витрати
|
|
|
|
|
|
|
Кошторисна вартість
|
|
|
|
|
|
|
Директор Центру комплексних
досліджень з питань
антимонопольної політики ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)
Головний бухгалтер ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)
Виконавець розрахунку ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)
Додаток 4
до Положення про порядок планування,
фінансування та контролю виконання
науково-дослідних
та дослідно-конструкторських робіт
у сфері конкурентної політики і права
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
на проведення науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи
Робота за темою ________________________, код дослідження ______
№ з/п
|
Назва роботи
|
Термін виконання роботи
|
Форма надання результату
|
1
|
2
|
3
|
4
|
|
|
|
|
Замовник: Виконавець:
Антимонопольний комітет Центр комплексних досліджень
України з питань антимонопольної політики
_______________________ _______________________
(підпис, ініціали, (підпис, ініціали,
прізвище) прізвище)