УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1594 від 09.09.2002
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2002 р.
за N 752/7040
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 796 (z0937-13) від 10.06.2013 )

Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру оцінювачів

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду Державного майна N 1856 (z0875-02) від 22.10.2002 ) ( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 555 (z0658-12) від 23.04.2012 - Наказ скасовано на підставі Наказу Фонду державного майна N 2965 (z0995-12) від 15.06.2012 )
З метою реалізації вимог статті 17 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (2658-14) , а також прав фізичних осіб, які отримали кваліфікаційні документи оцінювачів, зареєструватися в Державному реєстрі оцінювачів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів (додається).
2. Управлінню оцінки майна та фінансово-господарського аналізу (Н. Лебідь) зареєструвати цей Порядок у Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Фонду
О.Бондар

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
09.09.2002 N 1594
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2002 р.
за N 752/7040

Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів

I. Загальні положення

1. Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів розроблено з метою реалізації вимог статті 17 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (далі - Закон (2658-14) ).
Державний реєстр оцінювачів є автоматизованою системою збирання, накопичення та обробки інформації про оцінювачів, яка подається в порядку, встановленому законодавством.
2. Метою ведення Державного реєстру оцінювачів є:
забезпечення повного автоматизованого обліку фізичних осіб, які у встановленому порядку отримали кваліфікаційні свідоцтва (документи) оцінювачів;
забезпечення в межах законодавства доступності, гласності та відкритості інформації про оцінювачів для користувачів, у тому числі органів державної влади, місцевого самоврядування;
забезпечення Наглядової ради з питань оціночної діяльності та Екзаменаційної комісії необхідною інформацією стосовно оцінювачів;
контроль за додержанням оцінювачами встановлених законодавством вимог при здійсненні професійної оціночної діяльності;
моніторинг стану професійної підготовки оцінювачів за напрямами оцінки майна та спеціалізаціями в межах цих напрямів;
забезпечення взаємодії державного та громадського регулювання оціночної діяльності в межах повноважень, визначених Законом (2658-14) .

II. Суб'єкти Державного реєстру оцінювачів

1. Суб'єктами Державного реєстру оцінювачів є:
Фонд державного майна України (розпорядник Державного реєстру оцінювачів);
оцінювачі та саморегулівні організації оцінювачів;
юридична особа, яка здійснює технічне супроводження ведення Державного реєстру оцінювачів (адміністратор Державного реєстру оцінювачів);
користувачі інформації Державного реєстру оцінювачів.
2. Розпорядником Державного реєстру оцінювачів є Фонд державного майна України (далі - Фонд), який:
визначає організаційні та методологічні засади ведення Державного реєстру оцінювачів;
забезпечує внесення інформації про оцінювачів до Державного реєстру оцінювачів;
забезпечує збереження первинних документів, на підставі яких провадиться внесення інформації до Державного реєстру оцінювачів, та копій свідоцтв про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів;
встановлює порядок користування інформацією, що міститься в Державному реєстрі оцінювачів;
обирає адміністратора Державного реєстру оцінювачів та здійснює контроль за виконанням ним своїх функцій та обов'язків, передбачених умовами відповідного договору про співробітництво;
здійснює моніторинг стану професійної підготовки оцінювачів за напрямами оцінки майна та спеціалізаціями в межах цих напрямів та інформує громадськість про його результати;
використовує інформацію Державного реєстру оцінювачів для забезпечення виконання Фондом, Наглядовою радою з питань оціночної діяльності та Екзаменаційною комісією своїх повноважень та функцій.
3. Оцінювачі подають інформацію до Державного реєстру оцінювачів згідно з установленим порядком.
Інформація про оцінювачів, яка подається саморегулівними організаціями оцінювачів, підлягає внесенню до Державного реєстру оцінювачів в загальному порядку.
4. Адміністратором Державного реєстру оцінювачів є визначена Фондом на конкурсних засадах юридична особа, яка має достатній досвід у створенні автоматизованих комп'ютерних систем та з якою укладено відповідний договір про співробітництво, в порядку, встановленому законодавством.
Адміністратор Державного реєстру оцінювачів:
створює автоматизовану комп'ютерну систему Державного реєстру оцінювачів та розробляє її програмне та технологічне забезпечення за рахунок коштів, передбачених кошторисом доходів і видатків Фонду державного майна України;
( Абзац третій пункту 4 розділу II в редакції Наказу Фонду державного майна N 1856 (z0875-02) від 22.10.2002 )
забезпечує технічне функціонування автоматизованої комп'ютерної системи Державного реєстру оцінювачів, збереження даних і їх захист від несанкціонованого доступу та руйнування;
забезпечує технічне оформлення довідок, що надаються Фондом з Державного реєстру оцінювачів та відповідність інформації, що міститься у довідках, змісту інформації Державного реєстру оцінювачів.
5. Користувачем інформації Державного реєстру може бути будь-яка особа, у тому числі орган державної влади та місцевого самоврядування, яка має наміри використати зазначену інформацію для прийняття відповідних рішень або з іншою метою, що не суперечить законодавству.
6. Суб'єкти Державного реєстру оцінювачів несуть відповідальність за достовірність, своєчасність подання інформації та виконання своїх повноважень щодо ведення та технічного забезпечення функціонування Державного реєстру оцінювачів або використання інформації з нього з порушенням порядку, встановленого чинним законодавством.

III. Порядок внесення інформації до Державного реєстру оцінювачів

1. Внесення інформації про оцінювачів до Державного реєстру оцінювачів здійснюється Фондом після її отримання та відповідної перевірки в порядку, встановленому законодавством.
Фонд визначає перелік посадових осіб Фонду, які мають право вносити інформацію до Державного реєстру оцінювачів, а також перелік осіб Фонду, членів Наглядової ради з питань оціночної діяльності та Екзаменаційної комісії, які мають право використовувати конфіденційну інформацію, що міститься у ньому, з метою виконання своїх посадових обов'язків.
2. Джерелами інформації про оцінювачів, яка вноситься до Державного реєстру оцінювачів, є:
інформація, що подається оцінювачами до Державного реєстру оцінювачів відповідно до Порядку реєстрації фізичних осіб (оцінювачів) у Державному реєстрі оцінювачів, затвердженого наказом Фонду від 19.12.2001 N 2355 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2001 за N 1092/6283 (z1092-01) ;
інформація про оцінювачів, що подається саморегулівними організаціями оцінювачів відповідно до Порядку визнання Фондом державного майна України статусу саморегулівної організації оцінювачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2001 N 1668 (1668-2001-п) ;
інформація, що подається заінтересованими особами, про грубе порушення оцінювачем нормативно-правових актів з оцінки майна, про рішення суду за фактами непрофесійної оцінки майна, яка проведена оцінювачем, про наявність у оцінювача непогашеної судимості за корисливі злочини, про факти неправомірної видачі кваліфікаційного свідоцтва оцінювача, про факти порушення оцінювачем обмежень, установлених статтею 8 Закону (2658-14) ;
інша додаткова інформація, що подається оцінювачем або саморегулівною організацією оцінювачів за власною ініціативою.
3. Інформація, що надходить до Державного реєстру оцінювачів з усіх вищезазначених джерел, розглядається Фондом та групується відповідно до режиму доступу до неї користувачів. Після кожного запису в Державному реєстрі оцінювачів вказується прізвище та посада особи Фонду, що його здійснила.
4. До відкритої інформації Державного реєстру оцінювачів належить наступна інформація про оцінювача:
прізвище, ім'я та по батькові;
дата видачі та номер кваліфікаційного свідоцтва оцінювача;
назва навчального закладу, який здійснював підготовку оцінювача;
дата та номер протоколу рішення Екзаменаційної комісії про видачу кваліфікаційного свідоцтва оцінювача;
дата видачі свідоцтва про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів;
напрями оцінки майна, що зазначені в кваліфікаційному свідоцтві оцінювача, та спеціалізації в межах цих напрямів;
інформація про підвищення кваліфікації оцінювачів за зазначеними напрямами оцінки майна;
інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного свідоцтва оцінювача;
місце роботи оцінювача та контактні телефони місця роботи оцінювача;
інша додаткова інформація, що подається оцінювачем за власною ініціативою.
Інформація, що містить відомості про місце проживання оцінювача, домашній телефон, реквізити паспорта, громадянство, наявність непогашеної судимості, а також інші відомості щодо порушень у сфері оцінки майна та притягнення до відповідальності, є інформацією з обмеженим доступом.
5. Інформація про рішення Екзаменаційної комісії щодо позбавлення кваліфікаційного документа оцінювача (його анулювання) підлягає відображенню в Державному реєстрі оцінювачів.
6. Зміни інформації про оцінювачів, яка зазначена в Державному реєстрі оцінювачів, вносяться після їх надходження та розгляду Фондом.

IV. Порядок надання інформації з Державного реєстру оцінювачів

1. Інформація з Державного реєстру оцінювачів у загальному та опрацьованому форматах надається у формі публічного оприлюднення та (або) шляхом надання відповідних довідок у такому порядку:
відкрита інформація в загальному форматі оприлюднюється у засобах масової інформації;
відкрита інформація, яка опрацьована у форматі, передбаченому запитом користувача (далі - опрацьована відкрита інформація), а також інформація з обмеженим доступом у будь-якому форматі надаються у формі довідок з Державного реєстру оцінювачів.
2. Інформацію Державного реєстру оцінювачів, за винятком інформації з обмеженим доступом, може отримати будь-яка особа. Інформація з обмеженим доступом отримується особами в порядку, встановленому законодавством. Підставою для надання інформації у формі довідки є запит користувача про надання інформації з Державного реєстру оцінювачів до Фонду.
3. Запит про надання відкритої інформації та інформації з обмеженим доступом спрямовується до Фонду. Запит повинен містити обґрунтування надання інформації.
Начальник Управління оцінки майна
та фінансово-господарського аналізу
Н.Лебідь