УГОДА

про Раду з гуманітарного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (укр/рос)

( Статус Угоди див. в Документі (997_f61) )
Дата підписання:
28.11.2006
Дата приєднання України:
19.06.2013
Дата набрання чинності для України:
01.07.2013
Офіційний переклад
Держави - учасниці Угоди про гуманітарне співробітництво держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (997_f52) від 26 серпня 2005 року - учасниці цієї Угоди, які надалі іменуються Сторонами,
прагнучи до подальшого розвитку взаємного гуманітарного співробітництва,
усвідомлюючи, що розвиток такого співробітництва відповідає інтересам їхніх народів,
виходячи з положень статті 10 Угоди про гуманітарне співробітництво держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 26 серпня 2005 року (997_f52) , яка передбачає створення Ради з гуманітарного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Рада),
домовилися про таке:

Стаття 1

Рада здійснює свою діяльність на підставі Положення про Раду з гуманітарного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (додається), що є невід'ємною частиною цієї Угоди.

Стаття 2

Ця Угода набирає чинності з дати передачі депозитарію третього письмового повідомлення про виконання Сторонами, які її підписали, внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Для Сторін, які виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, ця Угода набирає чинності з дати передачі депозитарію відповідних повідомлень.

Стаття З

За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення, які оформлюються окремими протоколами, що є її невід'ємною частиною та набирають чинності в порядку, передбаченому статтею 2 цієї Угоди.

Стаття 4

Ця Угода відкрита для приєднання інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, які поділяють її положення та готові взяти на себе зобов'язання, що випливають з цієї Угоди. Для держави, яка приєднується, Угода набирає чинності з дати передачі депозитарію документів про приєднання.

Стаття 5

Кожна зі Сторін може вийти з цієї Угоди, надіславши письмове повідомлення депозитарію про такий свій намір не пізніше ніж за 6 місяців до дати виходу.
Учинено в місті Мінськ 28 листопада 2006 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, яка підписала цю Угоду, її завірену копію.
За Азербайджанську Республіку                За Республіку Молдова
          (Підпис)                                      -
   За Республіку Вірменія                   За Російську Федерацію
          (Підпис)                                 (Підпис)
   За Республіку Білорусь                   За Республіку Таджикистан
          (Підпис)                                 (Підпис)
         За Грузію                            За Туркменістан
             -                                        -
  За Республіку Казахстан                   За Республіку Узбекистан
          (Підпис)                                 (Підпис)
  За Киргизьку Республіку                         За Україну
          (Підпис)                                    -
Додаток 
до Угоди про Раду 
з гуманітарного співробітництва 
держав - учасниць Співдружності 
Незалежних Держав 
від 28 листопада 2006 року

ПОЛОЖЕННЯ

про Раду з гуманітарного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав

І. Загальні положення

1.1. Рада з гуманітарного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Рада) створюється з метою реалізації Угоди про гуманітарне співробітництво держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 26 серпня 2005 року (997_f52) , координації багатосторонньої взаємодії держав - учасниць Угоди про Раду з гуманітарного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Угода) в галузі культури, освіти, науки, архівної справи, інформації та масових комунікацій, спорту, туризму та роботи з молоддю.
1.2. Основними завданнями Ради є вдосконалення та розвиток механізмів співробітництва в галузі культури, освіти, науки, архівної справи, інформації та масових комунікацій, спорту, туризму та роботи з молоддю, забезпечення гармонійних умов для реалізації здібностей і талантів кожної особистості, незалежно від країни проживання, на основі взаємозбагачення національними культурами та накопиченим у державах - учасницях СНД науково-освітнім потенціалом.
1.3. Рада керується у своїй діяльності загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, основоположними документами Співдружності Незалежних Держав та іншими договорами, прийнятими в рамках Співдружності в галузі культури, освіти, науки, архівної справи, інформації та масових комунікацій, спорту, туризму та роботи з молоддю, рішеннями Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних держав і цим Положенням.

II. Функції Ради

Рада виконує такі функції:
2.1. Розгляд концептуальних і практичних питань гуманітарного співробітництва держав - учасниць Угоди з урахуванням пропозицій органів галузевого співробітництва СНД у гуманітарній сфері, форумів творчої та наукової інтелігенції держав - учасниць Співдружності, громадських і комерційних організацій, що діють у галузі культури, освіти, науки, архівної справи, інформації та масових комунікацій, спорту, туризму та роботи з молоддю.
2.2. Визначення пріоритетних напрямів і форм співробітництва в гуманітарній сфері, вироблення пропозицій для взаємодії і координації спільних дій за основними напрямами гуманітарного співробітництва.
2.3. Підготовка дворічних планів пріоритетних міждержавних заходів у галузі гуманітарної співпраці держав - учасниць Угоди.
2.4. Розробка проектів міжнародно-правових документів у галузі гуманітарного співробітництва.
2.5. Співробітництво з ЮНЕСКО та іншими міжнародними організаціями, в тому числі розробка та забезпечення реалізації спільних міжнародних програм, проектів і заходів у галузі культури, освіти, науки, архівної справи, інформації та масових комунікацій, спорту, туризму та роботи з молоддю.
2.6. Взаємодія з Міждержавним фондом гуманітарного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
2.7. Підготовка пропозицій до засідань Ради глав держав і Ради глав урядів СНД щодо подальшого зміцнення та розвитку гуманітарного співробітництва.

III. Права Ради

Рада для виконання своїх функцій має право:
3.1. Запитувати в установленому порядку від держав - учасниць Угоди та органів галузевого співробітництва СНД інформацію з питань, які входять до її компетенції.
3.2. Вносити в установленому порядку на розгляд вищих органів Співдружності інформацію про виконання їхніх рішень з питань гуманітарного співробітництва.
3.3. Вносити в установленому порядку на розгляд вищих органів Співдружності проекти документів, підготовлені Радою, включаючи пропозиції щодо обсягів і джерел фінансування міждержавних проектів і програм.
3.4. Створювати за необхідності постійні чи тимчасові робочі групи для виконання поставлених перед Радою завдань.
3.5. Вирішувати інші питання, які входять до її компетенції.

IV. Порядок формування Ради

4.1. Членами Ради є повноважні представники держав - учасниць Угоди (по одному від коленої держави).
4.2. Головування в Раді здійснюється по черзі кожною державою - учасницею Угоди в особі її представника на основі принципу ротації, на строк не більше ніж один рік.

V. Організація роботи

5.1. Засідання Ради проходять за необхідності, але не рідше двох разів на рік, та визнаються правомочними, якщо в них бере участь не менше двох третин членів Ради. Позачергове засідання Ради скликається Головою за його ініціативою чи за ініціативою не менш ніж трьох членів Ради. У разі відсутності на засіданні члена Ради його права можуть бути передані іншій особі, уповноваженій на це державою - учасницею Угоди.
5.2. Місце проведення засідань визначається за попередньою домовленістю членів Ради.
5.3. У засіданні Ради з правом дорадчого голосу можуть брати участь керівники органів галузевого співробітництва СНД у гуманітарній сфері та Виконавчого комітету СНД.
5.4. За рішенням Ради, що приймається по кожному конкретному випадку, в її засіданнях як спостерігачі можуть брати участь представники міжнародних і національних організацій, що здійснюють діяльність у гуманітарній сфері.
5.5. Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні, якщо інше не визначено Радою. Будь-який член Ради може заявити про свою незацікавленість у тому чи іншому питанні, що не повинно розглядатись як перешкода для прийняття рішення. Члени Ради, незгодні з рішенням, можуть висловити окрему думку, яка вноситься до протоколу засідання.
5.6. Рішення Ради оформлюються протоколами, які підписуються Головою Ради.
5.7. Рада приймає рішення з питань внутрішньої організації її діяльності.
5.8. Функції робочого апарату Ради виконує відповідний структурний підрозділ Виконавчого комітету Співдружності Незалежних Держав.

VI. Фінансування

Витрати на проведення засідань Ради несе держава - учасниця Угоди, на території якої проводиться засідання Ради. Витрати на відрядження членів Ради несе держава, що направляє.

СОГЛАШЕНИЕ

о Совете по гуманитарному сотрудничеству государств-участников Содружества Независимых Государств

Государства-участники Соглашения о гуманитарном сотрудничестве государств-участников Содружества Независимых Государств от 26 августа 2005 года (997_f52) - участники настоящего Соглашения, именуемые в дальнейшем Сторонами, стремясь к дальнейшему развитию взаимного гуманитарного сотрудничества,
осознавая, что развитие такого сотрудничества отвечает интересам их народов,
исходя из положений статьи 10 Соглашения о гуманитарном сотрудничестве государств-участников Содружества Независимых Государств от 26 августа 2005 года (997_f52) , предусматривающей создание Совета по гуманитарному сотрудничеству государств-участников Содружества Независимых Государств (далее - Совет),
согласились о нижеследующем:

Статья 1

Совет осуществляет свою деятельность на основе Положения о Совете по гуманитарному сотрудничеству государств-участников Содружества Независимых Государств, которое является неотъемлемой частью настоящего Соглашения.

Статья 2

Настоящее Соглашение вступает в силу с даты сдачи депозитарию третьего письменного уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, настоящее Соглашение вступает в силу с даты сдачи депозитарию соответствующих уведомлений.

Статья 3

По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися его неотъемлемой частью и вступающими в силу в порядке, предусмотренном статьей 2 настоящего Соглашения.

Статья 4

Настоящее Соглашение открыто для присоединения других государств-участников Содружества Независимых Государств, разделяющих его положения и готовых принять на себя обязательства, вытекающие из настоящего Соглашения. Для присоединяющегося государства Соглашение вступает в силу с даты сдачи депозитарию документов о присоединении.

Статья 5

Каждая из Сторон может выйти из настоящего Соглашения, направив письменное уведомление о таком своем намерении депозитарию не позднее чем за 6 месяцев до даты выхода.
Совершено в городе Минске 28 ноября 2006 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящее Соглашение, его заверенную копию.
                                                (Подписи)
Приложение 
к Соглашению о Совете 
по гуманитарному 
сотрудничеству 
государств-участников 
Содружества Независимых 
Государств 
от 28 ноября 2006 года

ПОЛОЖЕНИЕ

о Совете по гуманитарному сотрудничеству государств-участников Содружества Независимых Государств

I. Общие положения

1.1. Совет по гуманитарному сотрудничеству государств-участников Содружества Независимых Государств (далее - Совет) создается в целях реализации Соглашения о гуманитарном сотрудничестве государств-участников Содружества Независимых Государств от 26 августа 2005 года (997_f52) , координации многостороннего взаимодействия государств-участников Соглашения о Совете по гуманитарному сотрудничеству государств-участников Содружества Независимых Государств (далее - Соглашение) в области культуры, образования, науки, архивного дела, информации и массовых коммуникаций, спорта, туризма и работы с молодежью.
1.2. Основными задачами Совета являются совершенствование и развитие механизмов сотрудничества в области культуры, образования, науки, архивного дела, информации и массовых коммуникаций, спорта, туризма и работы с молодежью, обеспечение гармоничных условий для реализации способностей и талантов каждой личности, независимо от страны проживания, на основе взаимообогащения национальными культурами и накопленным в государствах-участниках СНГ научно-образовательным потенциалом.
1.3. Совет руководствуется в своей деятельности общепризнанными принципами и нормами международного права, основополагающими документами Содружества Независимых Государств и иными договорами, принятыми в рамках Содружества в области культуры, образования, науки, архивного дела, информации и массовых коммуникаций, спорта, туризма и работы с молодежью, решениями Совета глав государств и Совета глав правительств Содружества Независимых Государств и настоящим Положением.

II. Функции Совета

Совет выполняет следующие функции:
2.1. Рассмотрение концептуальных и практических вопросов гуманитарного сотрудничества государств-участников Соглашения с учетом предложений органов отраслевого сотрудничества СНГ в гуманитарной сфере, форумов творческой и научной интеллигенции государств-участников Содружества, общественных и коммерческих организаций, действующих в области культуры, образования, науки, архивного дела, информации и массовых коммуникаций, спорта, туризма и работы с молодежью.
2.2. Определение приоритетных направлений и форм сотрудничества в гуманитарной сфере, выработка предложений для взаимодействия и координации совместных действий по основным направлениям гуманитарного сотрудничества.
2.3. Подготовка двухлетних планов приоритетных межгосударственных мероприятий в области гуманитарного сотрудничества государств-участников Соглашения.
2.4. Разработка проектов международно-правовых документов в области гуманитарного сотрудничества.
2.5. Сотрудничество с ЮНЕСКО и другими международными организациями, в том числе разработка и обеспечение реализации совместных международных программ, проектов и мероприятий в области культуры, образования, науки, архивного дела, информации и массовых коммуникаций, спорта, туризма и работы с молодежью.
2.6. Взаимодействие с Межгосударственным фондом гуманитарного сотрудничества государств-участников Содружества Независимых Государств.
2.7. Подготовка предложений к заседаниям Совета глав государств и Совета глав правительств СНГ по дальнейшему укреплению и развитию гуманитарного сотрудничества.

III. Права Совета

Совет для выполнения своих функций имеет право:
3.1. Запрашивать в установленном порядке от государств-участников Соглашения и органов отраслевого сотрудничества СНГ информацию по вопросам, входящим в его компетенцию.
3.2. Вносить в установленном порядке на рассмотрение высших органов Содружества информацию о выполнении их решений по вопросам гуманитарного сотрудничества.
3.3. Вносить в установленном порядке на рассмотрение высших органов Содружества проекты документов, подготовленные Советом, включая предложения по объемам и источникам финансирования межгосударственных проектов и программ.
3.4. Создавать при необходимости постоянные или временные рабочие группы для выполнения стоящих перед Советом задач.
3.5. Решать иные вопросы, входящие в его компетенцию.

IV. Порядок формирования Совета

4.1. Членами Совета являются полномочные представители государств-участников Соглашения (по одному от каждого государства).
4.2. Председательство в Совете осуществляется поочередно каждым государством-участником Соглашения в лице его представителя на основе принципа ротации на срок не более одного года.

V. Организация работы

5.1. Заседания Совета проходят по мере необходимости, но не реже двух раз в год, и признаются правомочными, если в них принимает участие не менее двух третей членов Совета. Внеочередное заседание Совета созывается председателем по его инициативе или по инициативе не менее трех членов Совета. В случае отсутствия на заседании члена Совета его права могут быть переданы другому лицу, уполномоченному на то государством-участником Соглашения.
5.2. Место проведения заседаний определяется по предварительной договоренности членов Совета.
5.3. В заседании Совета с правом совещательного голоса могут участвовать руководители органов отраслевого сотрудничества СНГ в гуманитарной сфере и Исполнительного комитета СНГ.
5.4. По решению Совета, принимаемому по каждому конкретному случаю, в его заседаниях в качестве наблюдателей могут участвовать представители международных и национальных организаций, осуществляющих деятельность в гуманитарной сфере.
5.5. Решения Совета принимаются простым большинством голосов его членов, присутствующих на заседании, если иное не определено Советом. Любой член Совета может заявить о своей незаинтересованности в том или ином вопросе, что не должно рассматриваться как препятствие для принятия решения. Члены Совета, не согласные с решением, могут выразить особое мнение, которое вносится в протокол заседания.
5.6. Решения Совета оформляются протоколами, которые подписываются председателем Совета.
5.7. Совет принимает решения по вопросам внутренней организации его деятельности.
5.8. Функции рабочего аппарата Совета выполняет соответствующее структурное подразделение Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств.

VI. Финансирование

Расходы по проведению заседаний Совета несет государство-участник Соглашения, на территории которого проводится заседание Совета. Расходы по командированию членов Совета несет направляющее государство.