КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 червня 1994 р. N 414
Київ
( Позначку "Не для друку" знято Розпорядженням КМ N 490-р (490-2008-р) від 19.03.2008 )

Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці

( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ N 114-р (114-95-р) від 27.02.95 )
На виконання постанови Верховної Ради України від 21 січня 1994 р. "Про порядок введення в дію Закону України "Про державну таємницю" (3856-12) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці (додається).
2. Установити, що витрати на виплату зазначеної компенсації державні органи та інші бюджетні установи і організації здійснюють у межах бюджетних асигнувань, виділених на їх утримання, а госпрозрахункові підприємства і організації - за рахунок власних коштів з віднесенням цих витрат на собівартість продукції (робіт, послуг).
3. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України від 16 червня 1993 р. N 458 (458-93-п) "Питання Державного комітету з питань державних секретів".
4. Ця постанова набуває чинності з 1 червня 1994 року.
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ
І.ДОЦЕНКО
Інд. 29

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 червня 1994 р. N 414

ПОЛОЖЕННЯ

про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці

1. Це Положення визначає види, розміри і порядок надання компенсації працівникам державних органів, підприємств, установ і організацій, а також військовослужбовцям та особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які за умовами своєї професійної діяльності постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю (далі - особи, які працюють в умовах режимних обмежень).
2. Особам, які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється надбавка до посадових окладів (тарифних ставок) залежно від ступеня секретності інформації:
відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 20 відсотків;
відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 15 відсотків;
відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 10 відсотків.
3. Особам, які працюють в умовах режимних обмежень і безпосередньо виконують науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, то містять державну таємницю і передбачені державним замовленням (контрактом), встановлюється надбавка до посадових окладів (тарифних ставок) залежно від ступеня секретності та обсягу інформації:
відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 70-100 відсотків;
відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 30-70 відсотків;
відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 10-30 відсотків.
( Пункт 4 виключено на підставі Розпорядження КМ N 114-р (114-95-р) від 27.02.95 )
5. Такими, що постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю, вважаються особи, які за своїми функціональними обов'язками або на час виконання робіт згідно з укладеними договорами займаються розробленням, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв державної таємниці, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом захисту державної таємниці.
6. Персональний склад осіб, які працюють в умовах режимних обмежень, та розмір надбавки визначається державним органом, підприємством, установою, організацією, де працюють ці особи. Надбавка до посадових окладів (тарифних ставок) виплачується за наявності дозволу (ліцензії) на діяльність, пов'язану з державною таємницею, відповідно статті 19 Закону України "Про державну таємницю" (3855-12) .
7. Особи, які працюють в умовах режимних обмежень, мають переважне право залишатися на роботі у разі вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці.