КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 липня 2013 р. № 571
Київ
Про внесення змін до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств (
939-97-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 р. № 939 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 35, с. 103; 2002 р., № 28, ст. 1317; 2006 р., № 21, ст. 1564; 2007 р., № 41, ст. 1617; 2013 р., № 51, ст. 1840), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 липня 2013 р. № 571
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств ( 939-97-п )
1. У пункті 7 слово "ліквідовано" замінити словами "має функціонувати у постійному водовідливному режимі".
2. Пункт 17 викласти у такій редакції:
"17. Підсумки фактичного виконання робіт з фізичної ліквідації гірничого підприємства та їх відповідність передбаченим у затвердженому проекті заходам розглядаються комісією, що утворюється замовником даного проекту ліквідації.
Датою фізичної ліквідації гірничого підприємства вважається дата затвердження замовником проекту ліквідації актів прийняття відповідних робіт. Після фізичної ліквідації гірничого підприємства визначається в установленому порядку правонаступник щодо соціального захисту категорій осіб відповідно до частини п’ятої статті 48 Гірничого закону України (
1127-14)
.
Підсумки фактичного виконання робіт і заходів з ліквідації гірничого підприємства, у тому числі робіт з охорони довкілля та їх відповідність передбаченим у затвердженому проекті заходам, розглядаються комісією, що утворюється Міненерговугіллям.
Датою виконання у повному обсязі робіт, передбачених проектом ліквідації, вважається дата затвердження Міненерговугіллям актів прийняття таких робіт, складених зазначеною комісією, та передачі в установленому порядку об’єктів, у тому числі відбудованих у процесі ліквідації гірничого підприємства, на підставі яких складаються та затверджуються ліквідаційні баланси і закриваються кошториси.".
3. Доповнити Порядок розділом такого змісту:
"Переведення та функціонування гірничого підприємства у водовідливному режимі
19. Після завершення робіт і заходів з переведення гірничого підприємства у водовідливний режим (режим роботи цілісного майнового комплексу, який забезпечує відкачування шахтних вод з гірничих виробок на поверхню) Міненерговугілля визначає підприємство, яке у подальшому здійснює його експлуатацію.
20. Визначене Міненерговугіллям підприємство забезпечує сталу роботу прийнятого об’єкта для запобігання неконтрольованому виходу на поверхню підземних вод, підтопленню діючих суміжних шахт та прилеглих територій відповідно до кошторису, який щороку затверджується Міненерговугіллям.
21. Зміна технічного рішення щодо технологічного комплексу, який забезпечує відкачування води, здійснюється за проектом, який пройшов відповідну державну експертизу і затверджений Міненерговугіллям.".