УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 202 від 10.06.97
м.Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 1997 р.
за N 500/2304
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони N 32 (z0203-14) від 16.01.2014 )

Про затвердження Положення про Центр верифікації Збройних Сил України

1. Затвердити Положення про Центр верифікації Збройних Сил України, що додається.
2. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Генерального штабу Збройних Сил України - Першого заступника Міністра оборони України.
3. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України
генерал-полковник
О.Кузьмук

Затверджено
наказом Міністра оборони
України   від   10.06.97
N 202
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 1997 р.
за N 500/2304

Положення про Центр верифікації Збройних Сил України

1. Загальні положення

1.1. Згідно з Розпорядженням Президента України від 10.12.92 N 194/92-рп "Про Національний комітет України з питань роззброєння" Центр верифікації Збройних Сил України (далі - Центр верифікації) є виконавчим органом Національного комітету України з питань роззброєння. До його функцій входить організація та забезпечення інспекційної діяльності на території України та поза її межами, а також збір, опрацювання і підготовка інформації та повідомлень за міжнародними договорами, незалежно від підпорядкованості відповідних об'єктів.
1.2. Центр верифікації організує свою роботу на підставі:
чинного законодавства України;
чинних міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєнням, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
рішень Національного комітету України з питань роззброєння;
наказів і директив Міністра оборони України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
1.3. Центр верифікації є управлінням Генерального штабу Збройних Сил України і підпорядковується заступнику Голови Національного комітету України з питань роззброєння - заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
1.4. Центр верифікації проводить свою діяльність щодо реалізації в Україні міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння через підпорядковані йому регіональні центри забезпечення реалізації договорів про скорочення озброєнь (далі - регіональні центри).
1.5. Фінансування діяльності Центру верифікації здійснюється за рахунок статті 6500 кошторису Міністерства оборони України.
1.6. Центр верифікації має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

2. Завдання Центру верифікації

2.1. Планування, організація та здійснення інспекційної діяльності України за кордоном згідно з міжнародними договорами у галузі контролю над озброєнням та роззброєння.
2.2. Організація та забезпечення інспекційної діяльності іноземних держав на території України згідно з міжнародними договорами у галузі контролю над озброєнням та роззброєння.
2.3. Надання відповідної інформації про Збройні Сили України державам - учасницям міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння.
2.4. Аналіз стану виконання Україною та іншими державами міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння, підготовка відповідних аналітичних матеріалів для Міністра оборони України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України та їх заступників.
2.5. Контроль за розкомплектуванням та знищенням ядерних боєприпасів, вивезених з території України на підприємства Російської Федерації.
2.6. Участь у розробці нормативно-правових актів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння, а також їх експертна оцінка.
2.7. Підготовка пропозицій Міністерства оборони України стосовно державної політики в галузі контролю над озброєнням та роззброєння.
2.8. Узагальнення позитивного досвіду зарубіжних країн щодо виконання міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння з метою використання його у Збройних Силах України.
2.9. Перевірка готовності об'єктів контролю на території України до проведення іноземних інспекцій.
2.10. Планування і витребування коштів на виконання міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння, контроль за їх використанням.
2.11. Взаєморозрахунки з державами - учасницями міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння за витрати на виконання цих договорів.
2.12. Участь у міжнародних переговорах з питань контролю над озброєнням та роззброєння. Підготовка необхідних матеріалів для ведення цих переговорів.
2.13. Ведення відповідної інформаційно-довідкової бази про верифікаційну діяльність в Україні та поза її межами.

3. Права і обов'язки начальника Центру верифікації

3.1. Начальник Центру верифікації є прямим начальником усього особового складу Центру верифікації та регіональних центрів.
Він відповідає: за бойову готовність Центру верифікації, професійну та гуманітарну підготовку; за успішне виконання завдань щодо реалізації договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння; за виховання, військову дисципліну, моральний і психологічний стан особового складу; за внутрішній порядок, збереження зброї та матеріальних засобів, всебічне забезпечення Центру верифікації та регіональних центрів; за організацію протипожежного захисту.
Начальник Центру верифікації підпорядковується заступнику Голови Національного комітету України з питань роззброєння - заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
3.2. Начальник Центру верифікації зобов'язаний:
організовувати та контролювати практичне виконання міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння у Збройних Силах України;
перевіряти інформацію, що надається державам - учасницям міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння;
планувати та організовувати інспекційну діяльність України за кордоном.
3.3. Начальник Центру верифікації має право:
взаємодіяти з начальниками верифікаційних структур іноземних держав з питань реалізації міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння;
безпосередньо звертатися до начальників штабів видів Збройних Сил України, управлінь центрального апарату Міністерства оборони України щодо отримання інформації, необхідної для виконання Україною міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння;
взаємодіяти встановленим порядком з Міністерством закордонних справ України та іншими міністерствами щодо виконання міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння;
брати участь у міжнародних переговорах з питань контролю над озброєнням та роззброєння;
давати командирам військових частин вказівки щодо порядку підготовки до прийому і забезпечення прийому іноземних інспекцій та здійснювати перевірку готовності об'єктів контролю;
залучати на договірній основі фахівців відповідного профілю міністерств та інших центральних органів виконавчої влади для якісного проведення інспекцій як в Україні, так і за її межами;
особисто керувати кадровою роботою у Центрі верифікації та регіональних центрах.

4. Завдання регіональних центрів

Центри забезпечення реалізації договорів про скорочення озброєнь виконують у своїх регіонах такі завдання:
організують прийняття та забезпечують супроводження іноземних інспекційних груп, що прибувають в Україну за міжнародними договорами у галузі контролю над озброєнням та роззброєння;
організують підготовку об'єктів контролю до прийняття іноземних інспекцій;
ведуть облік наявності та руху озброєнь і техніки, які підпадають під дію міжнародних договорів у галузі контролю над озброєнням та роззброєння.