УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
02.12.2009 N 409
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії N 226 (v0226359-14) від 08.04.2014 )

Про затвердження Порядку оплати праці членів виборчих комісій з виборів Президента України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 102 (v0102359-10) від 16.01.2010 )
Відповідно до частин першої - четвертої статті 40 Закону України "Про вибори Президента України" (474-14) , постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року N 966 (966-2004-п) "Про умови оплати праці членів виборчих комісій", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 18 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" (1932-15) , Центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити Порядок оплати праці членів виборчих комісій з виборів Президента України (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Центральної виборчої комісії від 11 серпня 2004 року N 372 (v0372359-04) "Про затвердження Порядку нарахування і виплати заробітної плати та одноразової грошової винагороди членам територіальних, окружних і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України";
постанову Центральної виборчої комісії від 16 грудня 2004 року N 1312 (v1312359-04) "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 11 серпня 2004 року N 372 "Про затвердження Порядку нарахування і виплати заробітної плати та одноразової грошової винагороди членам територіальних, окружних і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України".
3. Цю постанову надіслати окружним виборчим комісіям.
Голова Центральної виборчої комісії
В.ШАПОВАЛ

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 2 грудня 2009 року N 409

ПОРЯДОК

оплати праці членів виборчих комісій з виборів Президента України

Цим Порядком регулюються питання оплати праці членів виборчих комісій, які виконують свої повноваження у виборчих комісіях на платній основі, оплати за роботу членів виборчих комісій у день виборів, у день повторного голосування і в дні встановлення підсумків голосування, а також одноразової грошової винагороди членам виборчих комісій.

I. Загальні положення

1. Оплата праці членів виборчих комісій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (835-17) за бюджетною програмою КПКВК 6731040 "Проведення виборів Президента України", відповідно до затвердженого Центральною виборчою комісією єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії для підготовки та проведення виборів Президента України.
2. За рахунок фонду оплати праці відповідної окружної виборчої комісії, передбаченого єдиним кошторисом видатків цієї комісії, здійснюються такі виплати:
за роботу членів виборчих комісій, які виконують свої повноваження у виборчих комісіях на платній основі (в окружній виборчій комісії - загальною кількістю не більше чотирьох осіб, у дільничній виборчій комісії - не більше трьох осіб);
оплата за роботу членів виборчих комісій у день виборів, у день повторного голосування і в дні встановлення підсумків голосування;
одноразова грошова винагорода членам виборчих комісій у межах загальної економії фонду оплати праці.
3. Членам виборчих комісій, звільненим від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи, на період повноважень виборчих комісій, зберігається відповідний стаж. Виконання обов'язків такими членами комісії не є роботою за основним місцем роботи.
Виконання обов'язків члена виборчої комісії з оплатою праці в комісії пенсіонером, студентом, особою, яка тимчасово не працює, особою, визнаною в установленому законом порядку безробітною, та підприємцем прирівнюється до роботи за основним місцем роботи.
3-1. Виконання обов'язків члена виборчої комісії з оплатою праці в комісії особою, визнаною в установленому законом порядку безробітною, належить до видів оплачуваних громадських робіт, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента України у 2010 році, і не є підставою для позбавлення її статусу безробітного.
На таких осіб поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, зайнятість населення та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, іншими нормативно-правовими актами.
За безробітними у період виконання обов'язків члена виборчої комісії з оплатою праці в комісії (участі в оплачуваних громадських роботах) зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством, та вказаний період включається до страхового стажу для наступних страхових випадків.
( Порядок доповнено пунктом 3-1 згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 102 (v0102359-10) від 16.01.2010 )
4. Заробітна плата, нарахована за час роботи у виборчій комісії, включається до фактичного заробітку за основним місцем роботи при обчисленні розміру пенсії та середньої заробітної плати у випадках, передбачених законодавством України.
5. У разі проведення повторного голосування оплата праці членів виборчих комісій здійснюється відповідно до цього Порядку.

II. Нарахування заробітної плати

6. Розмір заробітної плати членів виборчих комісій, звільнених від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи, не може бути нижчим від їх середньої заробітної плати за основним місцем роботи.
7. Розмір заробітної плати членів виборчої комісії, які є підприємцями, пенсіонерами, студентами, тимчасово непрацюючими, безробітними, визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року N 966 (966-2004-п) "Про умови оплати праці членів виборчих комісій".
8. Підставою для нарахування та виплати заробітної плати члену окружної виборчої комісії є прийнята згідно з частиною четвертою статті 29 Закону України "Про вибори Президента України" (474-14) і затверджена Центральною виборчою комісією постанова відповідної окружної виборчої комісії про виконання ним своїх повноважень у цій комісії на платній основі відповідно до статті 40 Закону (474-14) .
9. Підставою для нарахування та виплати заробітної плати члену дільничної виборчої комісії є прийнята згідно з частиною четвертою статті 29 зазначеного Закону (474-14) і затверджена відповідною окружною виборчою комісією постанова дільничної виборчої комісії про виконання ним своїх повноважень у комісії на платній основі згідно зі статтею 40 цього ж Закону (474-14) .
10. Нарахування заробітної плати члену виборчої комісії, який виконує свої повноваження з оплатою праці в комісії, здійснюється окружною виборчою комісією пропорційно до відпрацьованого часу на підставі табеля обліку робочого часу, який ведеться секретарем відповідної виборчої комісії або за дорученням голови комісії - іншим членом виборчої комісії.
11. Член виборчої комісії, звільнений від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи, на період здійснення ним повноважень з оплатою праці в комісії для нарахування та виплати йому заробітної плати подає до окружної виборчої комісії:
копію паспорта;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або заяву та засвідчену відповідним податковим органом довідку про відсутність у нього ідентифікаційного номера;
довідку про звільнення від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи;
довідку з основного місця роботи про середню заробітну плату за останні два місяці перед звільненням від виконання виробничих або службових обов'язків, що обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року N 100 (100-95-п) .
12. Член виборчої комісії, який є підприємцем і виконує у виборчій комісії свої повноваження з оплатою праці в комісії, подає до відповідної окружної виборчої комісії:
копію паспорта;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або заяву та засвідчену відповідним податковим органом довідку про відсутність у нього ідентифікаційного номера;
копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця;
трудову книжку.
13. Члени виборчих комісій - пенсіонери, студенти, особи, які тимчасово не працюють, та особи, визнані в установленому законом порядку безробітними, які у виборчій комісії виконуватимуть свої повноваження з оплатою їх праці в комісії, подають до окружної виборчої комісії:
копію паспорта;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або заяву та засвідчену відповідним податковим органом довідку про відсутність у нього ідентифікаційного номера;
трудову книжку.
14. Членам виборчих комісій, які є підприємцями, пенсіонерами, студентами, особами, які тимчасово не працююють, та особами, визнаними в установленому законом порядку безробітними, про виконання ними своїх повноважень з оплатою праці в комісії окружною виборчою комісією вноситься відповідний запис у трудову книжку, який засвідчується печаткою цієї комісії.
15. Робота членів виборчих комісій у день виборів, у день повторного голосування і в дні встановлення підсумків голосування оплачується в межах видатків, передбачених на цю мету в кошторисі відповідної виборчої комісії, в розмірі не більш як 14 відсотків мінімальної заробітної плати за кожний відпрацьований день.
16. Оплата роботи, зазначеної в пункті 15, здійснюється:
для членів окружних виборчих комісій - не більше ніж за три дні;
для членів дільничних виборчих комісій - не більше ніж за два дні.
17. Підставою для нарахування та оплати роботи членів виборчих комісій у день виборів, у день повторного голосування і в дні встановлення підсумків голосування є табель обліку робочого часу, в якому напроти прізвища кожного члена комісії, який працював у комісії в ці дні, проставляється відмітка "Р".

III. Нарахування одноразової грошової винагороди

18. Одноразова грошова винагорода не є обов'язковою виплатою.
Одноразова грошова винагорода членам виборчих комісій може бути нарахована за наявності загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії, і виплачена тим членам комісій, які брали активну участь у її роботі, незалежно від того, на платній чи не на платній основі вони працюють у відповідній комісії.
19. Одноразова грошова винагорода членам виборчих комісій нараховується лише один раз після встановлення підсумків голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі.
20. У разі проведення повторного голосування одноразова грошова винагорода членам нового складу виборчої комісії може бути нарахована за наявності загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії, і виплачена тим членам комісії, які брали активну участь у її роботі, незалежно від того, на платній чи не на платній основі вони працюють у відповідній комісії.
21. Одноразова грошова винагорода членам виборчих комісій нараховується лише один раз після встановлення підсумків повторного голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі.
22. Розмір одноразової грошової винагороди членам виборчих комісій визначається рішенням відповідної виборчої комісії за поданням голови комісії з урахуванням особистого внеску кожного члена цієї комісії в її роботу.
Рішення дільничної виборчої комісії про виплату одноразової грошової винагороди затверджується рішенням відповідної окружної виборчої комісії.
Рішення дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці про виплату одноразової грошової винагороди затверджується Центральною виборчою комісією.
23. Розмір одноразової грошової винагороди членам виборчих комісій не може перевищувати розміру місячної заробітної плати, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року N 966 (966-2004-п) "Про умови оплати праці членів виборчих комісій", за посадами, які вони займають у відповідних виборчих комісіях.

IV. Виплата заробітної плати та одноразової грошової винагороди

24. Виплата заробітної плати членам виборчих комісій здійснюється в установленому законодавством України порядку не рідше ніж два рази на місяць, у тому числі шляхом перерахування через установу банку на особистий картковий або інший рахунок за відповідною заявою.
25. Одноразова грошова винагорода членам виборчих комісій виплачується лише один раз не пізніше ніж через 4 дні після встановлення підсумків голосування або повторного голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі.
26. Усі інші питання щодо нарахування і виплати заробітної плати та одноразової грошової винагороди членам виборчих комісій, не врегульовані цим Порядком, вирішуються відповідно до законодавства України.
27. Особи, винні в порушенні цього Порядку, несуть відповідальність згідно із законодавством України.
Секретар Центральної виборчої комісії
Т.ЛУКАШ