МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
19.11.2009 N 846
( z1191-09 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 грудня 2009 р.
за N 1192/17208

ПОЛОЖЕННЯ

про відділення (палату) для хворих на заразну форму туберкульозу, щодо яких судом ухвалено рішення про примусову госпіталізацію

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 325 (z0579-14) від 14.05.2014 ) ( У заголовку та у тексті Положення слова "обов'язкова госпіталізація" у всіх відмінках замінено словами "примусова госпіталізація" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 325 (z0579-14) від 14.05.2014 )

I. Загальні положення

1.1. Відділення (палата) для хворих на заразну форму туберкульозу, щодо яких судом ухвалено рішення про примусову госпіталізацію (далі - Відділення (Палата)), є структурним підрозділом протитуберкульозного закладу (диспансеру, лікарні), на базі якого він створений (далі - Заклад).
1.2. Відділення (Палата) створене з метою ізоляції хворих на заразні форми туберкульозу, які ухиляються від лікування і наражають на небезпеку зараження збудником туберкульозу населення України.

II. Основні завдання та функції Відділення/Палати

2.1. Забезпечення умов для перебування хворих на туберкульоз, щодо яких судом ухвалено рішення про примусову госпіталізацію або про продовження лікування (далі - Хворий), у тому числі забезпечення охорони приміщень і території закладу, режиму утримання осіб, які перебувають на лікуванні у Відділенні (Палаті).
2.2. Надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги Хворим відповідно до протоколу надання медичної допомоги хворим на туберкульоз.
2.3. Забезпечення норм інфекційного контролю щодо попередження інфікування туберкульозом Хворих, персоналу Відділення (Палати) та працівників служби охорони.
2.4. Надання Хворим психологічної та соціальної підтримки.
2.5. Забезпечення Хворих повноцінним харчуванням згідно з Нормами харчування для осіб, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1752 (1752-2001-п) .
2.6. Проведення санітарно-просвітницької, роз'яснювальної роботи серед Хворих для підвищення прихильності до лікування.

III. Штати

Штатна чисельність працівників Відділення (Палати) розраховується відповідно до штатних нормативів та типових штатів закладів охорони здоров'я.

IV. Порядок направлення на лікування у Відділення (Палату)

4.1. У Відділення (Палату) направляються хворі на заразні форми туберкульозу, стосовно яких судом ухвалено рішення про примусову госпіталізацію або про продовження лікування.
4.2. Привід осіб у Відділення (Палату) здійснюється за рішенням суду працівниками міліції відповідно до пункту 21 частини першої статті 10 Закону України "Про міліцію" (565-12) . Санітарний транспорт забезпечується Закладом або закладом охорони здоров'я, який направляє Хворого на лікування.
4.3. При направленні Хворого у Відділення в осередку туберкульозної інфекції проводиться комплекс протиепідемічних і профілактичних заходів.

V. Організація охорони Відділення (Палати)

5.1. Охорона Відділення (Палати) здійснюється згідно з укладеним договором.
5.2. Заклад забезпечує працівників служби охорони необхідним приміщенням, що відповідає вимогам інфекційного контролю щодо попередження інфікування збудником туберкульозу.

VI. Облаштування Відділення (Палати)

6.1. Архітектурно-планові рішення розміщення Відділення (Палати) повинні забезпечити оптимальні санітарно-гігієнічні і протиепідемічні режими і умови перебування хворих, праці і відпочинку обслуговуючого персоналу згідно з "Санитарными правилами устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров СанПиН 5179-90" (n0003400-90) , затвердженими головним державним санітарним лікарем СРСР 29.06.90.
6.2. Відділення (Палата) розміщується в окремій будівлі чи відділенні та обладнується сигналізацією з її виведенням у приміщення охорони. Відділення (Палата) створюється у вигляді напівбоксів із санітарними пропускниками для хворих та персоналу, забезпечується окремою вентиляцією для хворих та персоналу. Вхідні двері обладнуються кодовим замком.
6.3. Для відвідувань Хворих рідними виділяється окреме приміщення. Під час відвідування Хворий повинен користуватися засобами індивідуального захисту органів дихання.

VII. Порядок здійснення прийому Хворих, режим перебування та відвідувань Хворих у Відділенні (Палаті)

7.1. Прийом Хворих до Відділення (Палати) відбувається у будь-який час. Усі госпіталізовані Хворі реєструються в журналі обліку прийому хворих в стаціонар за формою N 001/0 (va184282-99) , затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 26.07.99 N 184 (v0184282-99) "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в стаціонарах лікувально-профілактичних закладів".
7.2. Хворі у Відділенні (Палаті) виконують правила внутрішнього розпорядку, затверджені головним лікарем Закладу.
7.3. Організація й режим роботи Відділення (Палати) мають повністю виключати споживання спиртних напоїв, наркотиків, тютюну тощо.
7.4. Прогулянки Хворих проводяться під наглядом працівників охорони на спеціально обладнаних майданчиках, розташованих на території Закладу.
7.5. Відвідування хворих відбувається з дозволу лікаря.
7.6. У разі втечі особи з Відділення (Палати) керівництво Відділення (Палати) негайно сповіщає про це органи внутрішніх справ, а також членів сім'ї такої особи або її законного представника, опікуна, піклувальника.
7.7. Госпіталізація Хворого у Відділення (Палату) здійснюється відповідно до статті 12 Закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз" (2586-14) .
Голова Комітету з питань
протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу
та іншим соціально
небезпечним хворобам
С.О.Черенько