УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 242/513 від 19.12.2001
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 2002 р.
за N 12/6300
|
Про внесення змін і доповнень до Порядку медико-санітарного забезпечення осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та виправно-трудових установах Державного департаменту України з питань виконання покарань, затвердженого наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України від 18 січня 2000 року N 3/6
У зв'язку з прийняттям Законів України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз" (
2586-14)
, "Про внесення змін до Виправно-трудового кодексу України" (
2636-14)
, постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року N 157 (
157-2001-п)
"Деякі питання реєстрації, обліку та звітності щодо інфекційних хвороб" та з метою поліпшення надання медичної допомоги особам, які утримуються в установах кримінально-виконавчої системи, НАКАЗУЄМО:
1. Унести до Порядку медико-санітарного забезпечення осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та виправно-трудових установах Державного департаменту України з питань виконання покарань, затвердженого наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань і Міністерства охорони здоров'я України від 18 січня 2000 р. N 3/6 (
z0143-00)
та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 березня 2000 року за N 143/436, такі зміни і доповнення:
1.1. Абзац перший підпункту 6.1.9 пункту 6.1 доповнити реченням такого змісту:
"Особи, які звільняються з місць позбавлення волі, за місяць до звільнення проходять профілактичний медичний огляд з обов'язковим проведенням флюорографічного обстеження".
1.2. Перше речення третього абзацу підпункту 9.6.2 пункту 9.6 доповнити словами "та за місяць до звільнення з місць позбавлення волі".
1.3. Підпункт 9.6.3 пункту 9.6 доповнити реченням такого змісту:
"Якщо під час відбування покарання буде встановлено, що засуджений має хворобу, яка становить небезпеку для здоров'я інших осіб, і відмовляється від лікування, то адміністрація колонії вносить до суду подання про застосування до такої особи примусового лікування".
1.4. Підпункт 9.6.8 пункту 9.6 викласти в такій редакції:
"При виявленні в слідчому ізоляторі хворого на активний туберкульоз, у тому числі з уперше в житті встановленим діагнозом, у протитуберкульозний заклад системи охорони здоров'я за місцем його проживання до арешту надсилається термінове (екстрене) повідомлення.
При виявленні у місцях позбавленні волі хворого на активний туберкульоз у протитуберкульозний заклад системи охорони здоров'я за місцезнаходженням установи надсилається термінове (екстрене) повідомлення.
У разі звільнення хворого на активну форму туберкульозу установа кримінально-виконавчої системи повідомляє про це орган охорони здоров'я за місцем його проживання з обов'язковим зазначенням розгорнутого діагнозу, отриманого курсу лікування та групи диспансерного обліку. Після прибуття такого хворого до обраного місця проживання послідовність диспансерного нагляду за ним та його лікування забезпечує протитуберкульозний заклад системи охорони здоров'я".
2. Управлінню медичного забезпечення та контролю за санітарно-епідеміологічним станом Департаменту (Гунченко О.М.) у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням покласти на першого заступника голови Департаменту Пташинського О.Б.
Голова Державного Департаменту
України з питань виконання покарань
Міністр охорони здоров'я України
|
В.А.Льовочкін
В.Ф.Москаленко
|