УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
30.04.2010 N 223
( z0474-10 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 липня 2010 р.
за N 475/17770
( Документ втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 705 (v0705500-14) від 05.11.2014 )

ЗМІНИ

до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах ( z1172-03 )

1. У главі 1:
1.1. Доповнити пункт 1.2 новим абзацом такого змісту:
"Інші терміни, що вживаються в цій Інструкції, застосовуються в значеннях, визначених законодавством України".
1.2. Абзац сьомий пункту 1.8 виключити.
У зв'язку з цим абзаци восьмий - одинадцятий уважати відповідно абзацами сьомим - десятим.
2. Главу 8 викласти в такій редакції:
"8. Особливості відкриття та використання поточних рахунків, операції за якими можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів
8.1. Банк відкриває клієнту поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів, у порядку, установленому цією Інструкцією для відкриття поточних рахунків, з урахуванням визначених цією главою Інструкції особливостей.
Відкриття поточного рахунку, операції за яким можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів, проводиться на підставі укладеного між банком і клієнтом у письмовій формі договору, у якому обов'язково мають бути зазначені умови відкриття поточного рахунку та особливості його використання.
Клієнт подає до банку для відкриття поточного рахунку, операції за яким можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів, документи, які передбачені цією Інструкцією для відкриття поточного рахунку, крім картки із зразками підписів.
Подання картки із зразками підписів є обов'язковим у разі здійснення видаткових операцій за таким рахунком з використанням документів на переказ та спеціальних платіжних засобів або коли використання зразка підпису вимагається правилами платіжної системи або внутрішніми положеннями банку. В інших випадках як зразок підпису використовується підпис клієнта, зазначений у договорі, та операції здійснюються за умови пред'явлення клієнтом паспорта або документа, що його замінює.
Клієнт, якому в банку вже відкрито поточний рахунок, має право здійснювати операції за цим рахунком з використанням спеціального платіжного засобу після укладення договору, на підставі якого надається і використовується спеціальний платіжний засіб.
8.2. Поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням спеціальних платіжних засобів, використовується відповідно до визначених цією Інструкцією режимів поточних рахунків з урахуванням обмежень, установлених цією главою Інструкції.
8.3. Кошти з поточного рахунку юридичної особи та фізичної особи - підприємця не можуть бути використані за допомогою спеціального платіжного засобу для одержання заробітної плати, інших виплат соціального характеру, розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами), здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестицій резидентів за її межі.
Кошти з поточного рахунку в іноземній валюті юридичної особи та фізичної особи - підприємця можуть бути використані за допомогою спеціального платіжного засобу виключно для:
одержання готівки за межами України для оплати витрат на відрядження;
здійснення розрахунків у безготівковій формі за межами України, які пов'язані з витратами на відрядження та витратами представницького характеру, а також на оплату експлуатаційних витрат, пов'язаних з утриманням та перебуванням повітряних, морських, автотранспортних засобів за межами України, відповідно до умов Кодексу торговельного мореплавства України (176/95-ВР) , Повітряного кодексу України (3167-12) , Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (995_038, 995_655) , Міжнародної конвенції про дорожній рух (995_041) .
8.4. Кошти з поточного рахунку фізичної особи не можуть бути використані за допомогою спеціального платіжного засобу для здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестицій резидентів за її межі".
Директор Департаменту
платіжних систем
Н.Г.Лапко