УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ
ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 травня 2008 р.
за N 416/15107
Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії Держспецзв'язку і МНС з питань забезпечення урядовим зв'язком спеціальної Урядової комісії з ліквідації надзвичайної ситуації
З метою оперативної організації урядового зв'язку в інтересах спеціальної Урядової комісії з ліквідації надзвичайної ситуації та відповідно до статті 3 Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" (
3475-15)
, постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2001 N 1567 (
1567-2001-п)
"Про затвердження Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня" НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок взаємодії Держспецзв'язку і МНС з питань забезпечення урядовим зв'язком спеціальної Урядової комісії з ліквідації надзвичайної ситуації (додається).
2. Департаменту організації урядового зв'язку Адміністрації Держспецзв'язку в п'ятиденний строк після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи згідно з розподілом функціональних обов'язків.
Голова Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту
інформації України
Міністр України з питань
надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення
від наслідків
Чорнобильської катастрофи
|
Ю.Б.Чеботаренко
В.М.Шандра
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Держспецзв'язку,
МНС
21.04.2008 N 63/253
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 травня 2008 р.
за N 416/15107
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок взаємодії Держспецзв'язку і МНС з питань забезпечення урядовим зв'язком спеціальної Урядової комісії з ліквідації надзвичайної ситуації
I. Загальні положення
1.1. Відповідно до статті 3 Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" (
3475-15)
одним з основних завдань Держспецзв'язку є забезпечення в установленому порядку урядовим зв'язком Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, інших посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів військового управління, керівників підприємств, установ і організацій у разі виникнення надзвичайної ситуації.
1.2. Для загальної координації дій органів виконавчої влади рішенням Кабінету Міністрів України утворюється спеціальна Урядова комісія з ліквідації надзвичайної ситуації (далі - Урядова комісія), для організації урядового зв'язку безпосередньо з місця її роботи (міжвідомчого оперативного штабу, штабу з ліквідації надзвичайної ситуації) залучаються додаткові сили і засоби регіональних органів Держспецзв'язку.
1.3. Посадові особи, які входять до складу Урядової комісії, забезпечуються урядовим зв'язком згідно з додатками 7, 8 Переліку посад абонентів урядового зв'язку, затвердженого Указом Президента України від 23.01.2007 N 35.
1.4. Взаємодія Держспецзв'язку та МНС полягає у забезпеченні оперативного проходження інформації про загрозу або факт виникнення надзвичайної ситуації державного рівня (масштабу), а також утворення Урядової комісії з метою своєчасного прийняття рішень щодо залучення додаткових сил і засобів регіональних органів Держспецзв'язку.
1.5. Взаємодія між Держспецзв'язку та МНС здійснюється через підрозділи оперативно-технічного управління підсистемами державної системи урядового зв'язку України і оперативно-чергову службу (чергових) МНС, що здійснюють цілодобове чергування (далі - чергові служби), а саме:
на рівні центральних органів виконавчої влади - між Центральним пунктом управління Адміністрації Держспецзв'язку та оперативно-черговою службою МНС;
на регіональному рівні - між підрозділами оперативно-технічного управління регіональних органів Держспецзв'язку та черговими службами Головних управлінь МНС в Автономній Республіці Крим, в областях та місті Севастополі.
1.6. Для взаємодії в Автономній Республіці Крим, областях, місті Севастополі використовуються лінії прямого зв'язку або телефонні номери міської мережі загального користування, які повинні бути узгоджені у двомісячний строк після набрання наказом чинності.
У місті Києві взаємодія здійснюється за телефонами:
Центрального пункту управління Адміністрації Держспецзв'язку: 253-44-33;
оперативно-чергової служби МНС: 247-30-50.
II. Порядок взаємодії
2.1. Порядок взаємодії між Держспецзв'язку та МНС передбачає:
інформування про загрозу або факт виникнення надзвичайної ситуації державного рівня (масштабу);
уточнення стану довкілля на території, що зазнала впливу надзвичайної ситуації, з метою вжиття заходів з безпеки особового складу Держспецзв'язку, що виконуватиме завдання з організації урядового зв'язку;
з'ясування інформації щодо утворення Урядової комісії, місця та початку роботи, стану під'їзних шляхів та місця можливого розгортання рухомих засобів урядового зв'язку.
2.2. У разі використання для обміну інформацією міської мережі загального користування здійснюється підтвердження її достовірності шляхом установлення зворотного зв'язку за попередньо узгодженими телефонними номерами.
2.3. Начальник чергової зміни оперативно-чергової служби МНС за наявності інформації про загрозу або факт виникнення надзвичайної ситуації державного рівня (масштабу) у найкоротший термін доводить її до відома оперативного чергового Центрального пункту управління Адміністрації Держспецзв'язку (далі - ОЧ ЦПУ).
2.4. Для уточнення стану довкілля на території, що зазнала впливу надзвичайної ситуації, можливих місць розміщення міжвідомчого оперативного штабу, під'їзних шляхів та місць розгортання рухомих засобів урядового зв'язку залучаються чергові служби Головних управлінь МНС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та підрозділи оперативно-технічного управління регіональних органів Держспецзв'язку.
2.5. За результатами аналізу обстановки, що склалася у місці виникнення надзвичайної ситуації, начальник чергової зміни оперативно-чергової служби МНС доводить ОЧ ЦПУ рекомендації щодо застосування засобів індивідуального захисту та упровадження інших заходів з безпеки особового складу Держспецзв'язку, що виконуватиме завдання з організації урядового зв'язку.
2.6. Начальник чергової зміни оперативно-чергової служби МНС після отримання інформації про утворення Урядової комісії негайно повідомляє про це ОЧ ЦПУ.
2.7. Подальша взаємодія спрямовується на уточнення місця та часу роботи міжвідомчого оперативного штабу.
2.8. Начальник чергової зміни оперативно-чергової служби МНС та ОЧ ЦПУ несуть особисту відповідальність за виконання заходів, передбачених цією Інструкцією. Хід взаємодії із зазначенням часових показників доведення інформації фіксується у документації, що ведеться черговими службами.
Заступник Голови Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації України
Перший заступник Міністра України
з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення
від наслідків
Чорнобильської катастрофи
|
О.Г.Цуркан
В.М.Антонець
|