УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
20.12.2010 N 1490
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 січня 2011 р.
за N 14/18752
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 751 (z1150-15) від 03.09.2015 )

Про затвердження Єдиного порядку функціонування у вантажних митних комплексах, автопортах, автотерміналах системи електронного обліку товарів і транспортних засобів

На виконання вимог пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 N 132 (132-2010-п) "Деякі питання функціонування вантажних митних комплексів, автопортів, автотерміналів" і з метою встановлення єдиного порядку функціонування системи електронного обліку товарів і транспортних засобів на територіях вантажних митних комплексів, автопортів, автотерміналів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Єдиний порядок функціонування у вантажних митних комплексах, автопортах, автотерміналах системи електронного обліку товарів і транспортних засобів (далі - Порядок), що додається.
2. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) протягом 90 днів з дня набрання чинності цим наказом розробити програмне забезпечення, яке реалізує можливість введення інформації, вивантаженої з автоматизованої системи вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала.
3. Департаменту організації митного контролю та роботи митних посередників (Сербайло А.І.) і Управлінню правового забезпечення (Чорна Г.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Керівникам регіональних митниць, митниць довести цей наказ до відома заінтересованих суб'єктів господарювання.
5. Установити, що цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Сьомку С.М.
Голова Державної
митної служби України
ПОГОДЖЕНО:
Міністр фінансів України
Голова ліквідаційної комісії
Державного комітету України
з питань регуляторної
політики та підприємництва
І.Г.Калєтнік
Ф.О.Ярошенко
Г.Яцишина

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
20.12.2010  N 1490
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 січня 2011 р.
за N 14/18752

ЄДИНИЙ ПОРЯДОК

функціонування у вантажних митних комплексах, автопортах, автотерміналах системи електронного обліку товарів і транспортних засобів

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 N 132 (132-2010-п) "Деякі питання функціонування вантажних митних комплексів, автопортів, автотерміналів" та з метою встановлення єдиного порядку функціонування у вантажних митних комплексах, автопортах, автотерміналах системи електронного обліку товарів і транспортних засобів (далі - ТЗ).
1.2. ТЗ, що перебувають під митним контролем і переміщуються територією вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала (далі - ВМК), підлягають електронному обліку (далі -електронний облік).
1.3. Власник ВМК надає посадовим особам митниці робочі місця з доступом для проставляння відміток, передбачених пунктом 2.2 розділу II цього Порядку.
1.4. Електронний облік розпочинається з моменту в'їзду ТЗ на територію ВМК та завершується після виїзду ТЗ з цієї території.
1.5. Для забезпечення функціонування у ВМК системи електронного обліку використовується програмне забезпечення (далі - ПЗ), яке розробляється власником ВМК або іншими особами.

II. Порядок фіксації переміщення товарів і транспортних засобів територією вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала

2.1. При в'їзді ТЗ на територію ВМК здійснюється сканування номерного знака ТЗ та причепа/напівпричепа (у разі їх наявності), автоматичне підняття шлагбаума та заводиться номерна електронна картка обліку руху товарів і ТЗ (далі картка обліку). Посадова особа ВМК, що здійснює контроль в'їзду ТЗ на територію ВМК, видає магнітну картку або паперову картку зі штрих-кодом (далі - ідентифікатор) водію ТЗ (представнику митного брокера або експедитору) (далі - уповноважена особа). Після чого ТЗ зважується на електронних вагах з автоматичним перенесенням інформації до картки обліку.
2.2. Фіксація перебування ТЗ і товарів в зонах митного контролю здійснюється шляхом проставлення відміток посадовими особами митного органу до картки обліку після пред'явлення уповноваженою особою ідентифікатора, який автоматично зчитується відповідним обладнанням.
При цьому до картки обліку заноситься інформація про:
завершення переміщення товарів за документом контролю за переміщенням товарів (із зазначенням номера(ів) цього (цих) документа(ів));
номер(и) вантажних митних декларацій при заявленні товарів у відповідний митний режим, у тому числі на митний ліцензійний склад;
розміщення товарів на складі тимчасового зберігання;
направлення ТЗ до боксу поглибленого огляду, у разі прийняття рішення про проведення такого огляду, та результати проведення огляду (із зазначенням номера та дати складання акта про проведення митного огляду);
проведення митного огляду товарів (у разі проведення зазначаються номер, дата складання акта про проведення митного огляду товарів).
Після завершення митного оформлення товарів посадовою особою митного органу, яка проводила митне оформлення, до картки обліку заноситься відмітка про можливість виїзду ТЗ за межі території ВМК, що є підставою для посадової особи ВМК здійснити його випуск.
2.3. Фіксація перебування ТЗ та товарів на території об'єктів, що входять до складу ВМК, здійснюється шляхом проставлення відміток посадовими особами ВМК після пред'явлення уповноваженою особою ідентифікатора, який автоматично зчитується відповідним обладнанням.
При цьому в картці обліку фіксується перебування ТЗ у всіх місцях паркування на території ВМК.
2.4. Виїзд ТЗ з території ВМК дозволяється за наявності у картці обліку електронних відміток посадових осіб митниці та посадових осіб ВМК щодо можливості виїзду ТЗ за межі території ВМК.
2.5. Здійсненню виїзду ТЗ за межі території ВМК передує сканування (розпізнавання) номерних знаків ТЗ та причепа/напівпричепа (у разі їх наявності), а також його зважування. Посадова особа ВМК вилучає ідентифікатор в уповноваженої особи. Результати даних зіставляються з даними, занесеними в картку обліку. За відсутності в картці обліку даних щодо заборони виїзду ТЗ здійснюється автоматичне підняття шлагбаума.

III. Вимоги, яким повинно відповідати ПЗ

3.1. ПЗ розміщується в локальній обчислювальній мережі власника ВМК, яка приєднується до локальної обчислювальної мережі митниці.
3.2. ПЗ повинно забезпечувати можливість періодичного вивантаження даних в інформаційні системи митниці.
3.3. ПЗ повинно забезпечувати надання таких форм звітності про:
перелік ТЗ, які перебувають у ВМК за станом на поточну або перебували за станом на задану дату, а також час, місце або зону перебування ТЗ на території об'єктів, що входять до складу ВМК;
перелік ТЗ, які в'їхали (виїхали) у (з) ВМК за заданий період часу.
3.4. ПЗ після розробки, а також перед його установкою в локальній обчислювальній мережі власника ВМК підлягає перевірці на сумісність з ПЗ митниці Регіональною інформаційною митницею з питань реалізації зазначених вимог, за результатами якої робиться висновок про можливість його установки.
Директор Департаменту
організації митного контролю
та роботи митних посередників
А.І.Сербайло