УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 липня 2008 р. N 645
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1171 (1171-2015-п) від 30.12.2015 )

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 р. N 870

Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 р. N 870 (870-2002-п) (Офіційний вісник України, 2002 р., N 27, ст. 1255; 2003 р., N 23, ст. 1080; 2006 р., N 22, ст. 1609), зміни, виклавши її в редакції, що додається.
2. Міністерству економіки включати за поданням Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи визначені Державною цільовою програмою забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року завдання і заходи до проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік.
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, які визначені виконавцями Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року, щороку подавати до 20 лютого Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи інформацію про стан виконання Програми для її узагальнення та подання до 30 березня Кабінету Міністрів України.
Прем'єр-міністр України
Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 33

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 липня 2002 р. N 870 ( 870-2002-п )
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 16 липня 2008 р. N 645)

ДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА

забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

Загальна частина

Значущість проблеми забезпечення протипожежного захисту об'єктів і населених пунктів держави полягає у необхідності реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, яка відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" (3745-12) є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.
У цілому з 2000 по 2007 рік в державі зареєстровано 433371 пожежу, внаслідок якої загинуло 30225 осіб та 14469 травмовано. Щодня в середньому виникає 150 пожеж, унаслідок яких гине 10 та отримує травми 5 осіб, знищується 55 будівель і 7 одиниць техніки.
За зазначений період від пожеж завдано збитків у сумі понад 1 млрд. 212 млн. гривень, а загальні економічні витрати становлять більш як 7 млрд. гривень, або в середньому близько 0,75 відсотка внутрішнього валового продукту.
Незадовільний стан справ з пожежами та їх наслідками свідчить про необхідність розв'язання проблеми охорони життя людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів.
Обмежене фінансування заходів, передбачених на підвищення рівня протипожежного захисту населених пунктів та об'єктів, призвело до того, що підрозділи МНС на 27 відсотків не укомплектовані спеціальними пожежними автомобілями. Понад 60 відсотків наявної пожежної техніки вичерпало свій моторесурс і за строками використання підлягають списанню. Недостатність коштів не дає змоги Міністерству позитивно вирішувати питання щодо розроблення і придбання сучасних зразків пожежної техніки, обладнання, засобів зв'язку та індивідуального захисту особового складу.
Актуальною проблемою протипожежного захисту сільських населених пунктів, де щороку реєструється близько 18 тис. пожеж (32,6 відсотка загальної їх кількості), є значна віддаленість підрозділів державної пожежної охорони від об'єктів та низький рівень технічної оснащеності протипожежних формувань сільськогосподарських об'єктів.
До реформування аграрного сектору економіки існувало близько 9 тис. підрозділів сільських пожежних команд, які ліквідували близько половини пожеж, що виникли на селі. За останні чотири роки кількість підрозділів пожежної охорони, які несуть цілодобове чергування у сільській місцевості, зменшилася на 1949 одиниць, що становить третину їх загальної кількості (29 відсотків), кількість пожежних автомобілів, що перебувають на бойовому чергуванні, зменшилася на 2534 одиниці, або 36 відсотків, ліквідовано 1317 будівель, або 20 відсотків пожежних депо.
На сьогодні кількість протипожежних підрозділів у сільській місцевості становить 4826, з них лише 883 підрозділи місцевої пожежної охорони можуть виконувати завдання за призначенням, з яких на цілодобовому чергуванні перебуває 789. На балансі зазначених підрозділів перебуває 1033 одиниці пожежної техніки, яка на 98 відсотків вичерпала свій моторесурс. Мінімальна кількість підрозділів місцевої пожежної охорони, які ще необхідно створити в Україні, становить 2288 підрозділів, для яких необхідно закупити відповідну кількість одиниць пожежної техніки.
Проблемою залишається стан забезпечення протипожежного захисту будівників підвищеної поверховості та висотних будинків.
На сьогодні в державі нараховується 4513 будинків підвищеної поверховості та висотних будинків, з них 4244 - житлові, в яких мешкає понад 3 млн. осіб. Для захисту таких будинків від пожеж під час їх проектування та будівництва передбачається здійснювати комплекс протипожежних заходів щодо встановлення систем протипожежної автоматики, димовидалення, підпору повітря та протипожежного водопроводу.
Проте на даний час існуючі системи протипожежного захисту зазначених будинків характеризуються високим ступенем зношеності і не гарантують надійної роботи за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації. Така проблема потребує постійного залучення коштів на їх технічне обслуговування.
Для розв'язання назрілої проблеми здійснювалися відповідні організаційні заходи. Так, МНС та Держжитлокомунгоспом було проведено спільну колегію з питань протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків відповідно до Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 листопада 2002 р. "Про стан техногенної і природної безпеки в Україні", введеного в дію Указом Президента України від 4 лютого 2003 р. N 76 (76/2003) . Однак, незважаючи на здійснені заходи, протипожежний стан зазначених об'єктів з року в рік погіршується. Кошти для відновлення і ремонту систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків обласними і міськими держадміністраціями не виділяються, системи не можуть функціонувати.
Протягом тривалого часу не здійснюються заходи щодо відновлення функціонування та технічного обслуговування зазначених систем, внаслідок чого технічне обслуговування систем автоматичного протипожежного захисту на сьогодні не здійснюється у 2814 будинках. Крім того, 2518 існуючих систем не діють, а у 2098 будинках підвищеної поверховості системи протипожежної автоматики для своєчасного виявлення пожеж на початковій стадії та запобігання трагічним наслідкам не виведено на пульти об'єднаних диспетчерських служб або до центрального пожежного спостереження пожежної охорони. Понад 30 відсотків пожежних кранів систем внутрішнього протипожежного водопостачання будинків підвищеної поверховості та висотних будинків не укомплектовано необхідним протипожежним інвентарем.
Зазначені порушення призводять до несвоєчасного виявлення пожеж, стрімкого поширення вогню та задимлення шляхів евакуації, що значно ускладнює, а іноді унеможливлює їх гасіння та рятування людей.
Проблемою також є забезпечення населених пунктів системами протипожежного водопостачання.
За останні п'ять років на водопровідних мережах населених пунктів демонтовано 4456 пожежних гідрантів. Ліквідовано понад 2086 пожежних водоймищ та 2144 водонапірних башти, що негативно впливає на стан організації гасіння пожеж у житлових будинках та на об'єктах економіки.
За даними обліку, в Україні нараховується 52156 пожежних водоймищ, з них 2720 (5,22 відсотка загальної їх кількості) у незадовільному стані. Поряд з тим їх кількість постійно зменшується. Так, лише у 2007 році кількість таких водоймищ зменшилася на 469, а водонапірних башт на 288 одиниць (1,81 відсотка загальної їх кількості) і на сьогодні становить 31575.
Слід зазначити, що від наявності необхідної кількості та справності джерел протипожежного водопостачання залежить своєчасне оперативне реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації, що дає змогу уникнути людських жертв та значних матеріальних збитків.
Відсутність джерел протипожежного водопостачання у населених пунктах та на об'єктах призводить до того, що значна кількість пожеж (понад 25 відсотків) ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час та фінансові витрати на їх ліквідацію.
З кожним роком проблемні питання, пов'язані із забезпеченням пожежної безпеки об'єктів господарювання, населених пунктів, все більше загострюються.
Наявність комплексу зазначених проблем значною мірою зумовлена відсутністю належного нормативно-правового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення, вирішення питань соціального, інформаційного та науково-технічного характеру. Гострота таких проблем вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Особлива увага при цьому повинна приділятися питанням нормативного і правового характеру, удосконаленню системи профілактики, створенню та зміцненню матеріально-технічної бази пожежної охорони.
У зв'язку з тим, що проблема пожежної безпеки є складовою частиною національної безпеки, вона потребує здійснення першочергових заходів, на виконання яких розроблена ця Програма, з урахуванням пропозицій заінтересованих центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Мета Програми

Програму розроблено з метою створення механізму забезпечення заходів пожежної безпеки в Україні та умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки.
Метою Програми є:
забезпечення захисту життя та здоров'я населення, навколишнього природного середовища і об'єктів від впливу небезпечних факторів пожежі;
посилення пожежної безпеки в населених пунктах, поліпшення матеріально-технічного стану підрозділів пожежної охорони для виконання покладених на них завдань за призначенням;
створення, оснащення та оптимальна дислокація підрозділів місцевої пожежної охорони населених пунктів у сільській місцевості, розроблення нормативно-правового, інженерно-технічного і методичного забезпечення зазначених підрозділів щодо їх діяльності з питань запобігання та ліквідації наслідків пожеж у сільській місцевості;
приведення систем протипожежного водопостачання на об'єктах та в населених пунктах, а також систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків тощо у відповідність з вимогами нормативно-правових актів, норм і правил.

Шляхи і способи розв'язання проблеми

Розв'язання проблеми забезпечення пожежної безпеки підлягає у комплексному, поетапному вирішенні проблемних питань у сфері пожежної безпеки, гарантованого захисту суспільства та навколишнього природного середовища від пожеж і їх наслідків, впровадження організаційних засад функціонування системи забезпечення пожежної безпеки органів влади всіх рівнів, зміцнення правової, науково-технічної і ресурсної бази, що дасть змогу суттєво зменшити в державі кількість пожеж та надзвичайних ситуацій.
У рамках Програми передбачається здійснити ряд заходів, які обґрунтовують вибір оптимального варіанта розв'язання проблеми, враховують переваги та недоліки альтернативних варіантів, що дасть можливість:
розробити економічні, управлінські і правові механізми, спрямовані на здійснення заходів, передбачених Програмою на запобігання та ліквідацію наслідків пожеж;
з урахуванням місцевих умов кількісно оцінити ризик і наслідки пожеж, визначити оптимальну кількість підрозділів місцевої пожежної охорони для забезпечення протипожежного захисту населених пунктів у сільській місцевості, межі територій, які повинні ними обслуговуватися, утворити такі підрозділи та забезпечити їх матеріально-фінансове становище;
здійснити комплекс заходів, встановити порядок і форми розв'язання проблем, пов'язаних з приведенням у відповідність з вимогами нормативно-правових актів, норм та правил систем протипожежного водопостачання в населених пунктах та на об'єктах, а також систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків.
Для розв'язання проблеми забезпечення пожежної безпеки об'єктів та населених пунктів держави необхідно врегулювати питання щодо:
утворення та розвитку єдиної системи забезпечення пожежної безпеки як однієї із складових національної безпеки;
об'єднання можливостей центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (у тому числі громадських);
забезпечення державного нагляду за станом пожежної безпеки об'єктів та населених пунктів для своєчасної протидії пожежам та зменшення негативних наслідків від них;
розроблення організаційно-правових заходів діяльності щодо забезпечення пожежної безпеки міністерств, інших центральних органів виконавчої влади;
удосконалення та підвищення ефективності роботи суб'єктів системи забезпечення пожежної безпеки;
ефективного розв'язання завдань із забезпечення протипожежного захисту держави та оперативного реагування на стан з пожежами;
сприяння більш гнучкому та оперативному впливу на стан організації роботи щодо фінансування служби, вишукування нових джерел надходження коштів для розвитку матеріально-технічної бази підрозділів пожежної охорони.

Завдання і заходи

Завдання і заходи з виконання Програми наведені в додатку 2.
Перелік завдань і заходів сформовано відповідно до виробничо-господарських, організаційно-правових, соціально-економічних, екологічних вимог.

Очікувані результати, ефективність Програми

Результатом виконання комплексу завдань, передбачених Програмою, спрямованих на забезпечення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів, насамперед розташованих вздовж транспортної інфраструктури та прилеглої території, задіяних під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, є:
зниження ризиків виникнення пожеж та загроз, пов'язаних з пожежами, небезпечними для життя і здоров'я громадян, та створення сприятливих соціальних умов життєдіяльності населення, зменшення впливу негативних факторів пожеж на навколишнє природне середовище;
забезпечення безпечного функціонування установ і організацій, а також суб'єктів господарювання, об'єктів життєдіяльності населення, об'єктів економіки держави тощо, розташованих вздовж транспортної інфраструктури та прилеглої території, задіяних під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;
зменшення на об'єктах та в населених пунктах кількості пожеж, загибелі та травмування на них людей, економічних втрат та матеріальних збитків від їх наслідків;
своєчасне виявлення осередків загорянь, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежної автоматики;
мінімальний час прибуття пожежних підрозділів до місця імовірної пожежі за рахунок оптимальної дислокації пожежних підрозділів у містах та сільській місцевості;
своєчасне та ефективне проведення робіт з рятування людей з верхніх поверхів будинків підвищеної поверховості та висотних будинків;
наявність необхідної кількості та справність джерел протипожежного водопостачання;
забезпечення своєчасного оперативного реагування на пожежі для їх успішної локалізації та ліквідації шляхом подачі води до осередків пожеж від пожежних гідрантів, внутрішніх протипожежних водогонів, природних і штучних водоймищ, інших інженерних споруд водопостачання.
Економічним результатом виконання завдань протипожежного захисту, передбачених Програмою, який визначає її ефективність, є сума таких величин:
різниця між потенційно можливими затратами матеріальних і фінансових ресурсів на проведення робіт протипожежного захисту у разі здійснення заходів та у разі її відсутності (можливий варіант повного запобігання надзвичайній ситуації);
прямий та непрямий недопущені збитки від потенційних порушень норм, спрямованих на забезпечення життя та здоров'я людей, нормальних умов їх життєдіяльності, негативного впливу на навколишнє природне середовище, будівлі тощо, внаслідок пожежі, якої вдалося запобігти.

Варіанти оцінки ефективності Програми

Для оцінки соціально-економічної ефективності Програми пропонуються два варіанти.
Варіант оцінки економічної ефективності виключає з розрахунків будь-які втрати, які не відображаються у фінансовій звітності, тобто еколого-економічний соціальний та збитки, які не оцінюються.
Економічний ефект визначається як різниця між бюджетними витратами на ліквідацію наслідків пожежі за деякий проміжок часу (які за прогнозами можуть мати місце) та затратами на виконання Програми.
За оцінкою, проведеною фахівцями Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки, невжиття термінових заходів до покращення стану протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів призведе до прямих матеріальних збитків від пожеж за період 2008-2011 років у сумі понад 3 млрд. гривень.
Результат обчислення суми збитків (Z) (3000000 тис. гривень) з витратами на виконання заходів Програми (C) (812008,9 тис. гривень) свідчать про ефективність Програми.
Для оцінки економічного збитку, який може бути завданий внаслідок пожеж, враховується не тільки та його частина, яка припадає на частку держави (бюджету), а і втрати окремих підприємств та організацій, а також фізичних осіб.
Економічні результати (R), досягнуті завдяки здійсненню заходів Програми, можуть бути оцінені як різниця між можливими збитками від пожеж без виконання Програми та можливими збитками, якщо Програму буде виконано.
Як уже зазначалося, прямі матеріальні збитки від пожеж за період 2008-2011 років можуть досягти понад 3 млрд. гривень. З урахуванням побічних збитків ця сума становитиме понад 8 млрд. гривень.
За оцінкою, проведеною фахівцями Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки, у разі здійснення заходів Програми та стабілізації ситуації з пожежами в державі економічні збитки від пожеж можуть бути зменшені на 35 відсотків та становитимуть приблизно 5,2 млрд. гривень.
Економічні результати (R), досягнуті завдяки здійсненню заходів Програми, становитимуть:
     R = Z  - Z  = 8000000 - 5200000 = 2800000 тис. гривень.
          1    2
Економічний ефект здійснення протипожежних заходів (P), передбачених Програмою, як різниця між економічними результатами (R), досягнутими завдяки здійсненню зазначених заходів, і витратами на них (C), становитиме:
     P = R - C = 2800000 - 812008,9 = 4387991,1 тис. гривень.
Таким чином, економічний ефект від здійснення протипожежних заходів, передбачених Програмою, може становити понад 4,3 млрд. гривень.
У результаті здійснення заходів планується досягти практичного покращення протипожежного забезпечення населених пунктів та об'єктів держави.

Обсяги та джерела фінансування

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інших передбачених законом джерел.
Прогнозні обсяги фінансування для розв'язання проблем, передбачених Програмою, наведено в додатках 1 і 3.
Обсяги фінансування Програми уточнюються під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік у межах видатків, що передбачаються для кожного головного розпорядника коштів, відповідального за виконання окремих заходів та в цілому передбачених Програмою.

Додаток 1
до Програми

ПАСПОРТ

Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

1. Концепція Програми схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2002 р. N 112 (112-2002-п) .
2. Програма затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 р. N 870 (870-2002-п) (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 р. N 645).
3. Державний замовник-координатор - МНС.
4. Державні замовники - міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
5. Керівник Програми - заступник Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
6. Виконавці заходів Програми - міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
7. Строк виконання - 2008-2010 роки.
8. Прогнозні обсяги та джерела фінансування:
Джерела фінансування Обсяг фінансування, тис. гривень У тому числі за роками
2008 2009 2010
Державний бюджет 236789 7350 129124,9 100314,1
Місцеві бюджети 575219,9 173084,6 200362,3 201773
Усього 812008,9 180434,6 329487,2 302087,1

Додаток 2
до Програми

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ

виконання Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

Найменування завдання Найменування показника Значення показника за роками Найменування заходу Головний розпорядник бюджетних коштів Джерела фінансування (державний, місцевий бюджет, інші) Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань, тис. гривень У тому числі за роками
2008 2009 2010
2008 2009 2010
1. Організаційне забезпечення у сфері пожежної безпеки проведення аналізу: стану забезпечення пожежної безпеки в кожному регіоні, населеному пункті, на підприємствах, в установах та організаціях і розроблення за результатами аналізу комплексного плану заходів із запобігання пожежам та загибелі на них людей міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
протипожежних норм та у разі потреби внесення до них відповідних змін з урахуванням сучасних вимог протипожежного захисту будинків та споруд Мінрегіонбуд МНС -"-
координація діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади із забезпечення протипожежного захисту об'єктів та територій МНС Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації -"-
утворення та забезпечення функціонування служб пожежної безпеки в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, на підприємствах, в установах та організаціях міністерства, інші центральні органи виконавчої влади -"-
Мінфін державний бюджет 240 80 80 80
Держкомрезерв -"- 105 35 35 35
НКАУ -"- 150 50 50 50
Фонд державного майна державний бюджет 60,3 29,1 31,2
Рада міністрів Автономної Республіки Крим місцевий бюджет 51 17 17 17
Разом 606,3 182 211,1 213,2
у тому числі державний бюджет 555,3 165 194,1 196,2
місцевий бюджет 51 17 17 17
кількість підрозділів місцевої пожежної охорони 157 172 173 утворення та забезпечення функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони, насамперед у тих населених пунктах, що розташовані вздовж транспортної інфраструктури та прилеглої території і будуть задіяні під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі - чемпіонат) Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
Рада міністрів Автономної Республіки Крим місцевий бюджет 2400 800 800 800
облдержадміністрації: -"-
Вінницька 20218,8 6739,6 6739,6 6739,6
Волинська 19170,6 6390,2 6390,2 6390,2
Донецька 31030 8074 10251 12705
Запорізька 14400 4800 4800 4800
Закарпатська 1860 180 840 840
Івано-Франківська 19500 6000 7500 6000
Кіровоградська 12528 4176 4176 4176
Луганська 8600 2000 3200 3400
Одеська 7800 3640 4160
Полтавська 26000 8000 9000 9000
Рівненська 6900 2300 2300 2300
Сумська 45360 10277 17541,5 17541,5
Тернопільська 11500 3700 3600 4200
Харківська 10000 3300 3300 3400
Хмельницька 23987 6110 7332 10545
Черкаська 6000 2000 2000 2000
Чернівецька 2101 689 703 709
Севастопольська міськдержадміністрація місцевий бюджет 6000 1800 2000 2200
Разом 275355,4 77335,8 96113,3 101906,3
приведення у відповідність з даною Програмою галузевих та регіональних програм, спрямованих на підвищення рівня протипожежного захисту населених пунктів та об'єктів, забезпечення будівництва та реконструкції пожежних депо, інших об'єктів пожежної охорони, відповідно до вимог нормативно- правових актів та їх виконан- ня з урахуван- ням потреб у забезпеченні протипожежного захисту під час проведення чемпіонату міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
проведення аналізу стану протипожежного водопостачання міст (насамперед тих, що задіяні під час проведення чемпіонату), селищ міського типу та здійснення комплексу заходів щодо приведення його у відповідність з вимогами нормативно- правових актів Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації -"-
облдержадміністрації: місцевий бюджет
Вінницька 871 341 275 255
Донецька 3738 1500 1200 1038
Запорізька 414 138 138 138
Закарпатська 11185 2635 4275 4275
Івано-Франківська 550 180 190 180
Кіровоградська 1674 558 558 558
Луганська 864 744 120
Рівненська 634 204 205 225
Севастопольська міськдержадміністрація -"- 417 139 139 139
Разом 20347 6439 7100 6808
забезпечення ведення щорічної державної статистичної звітності про кількість пожеж та їх наслідки в кожному регіоні, населеному пункті, на підприємствах, в установах та організаціях, зокрема: міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
створення нового програмного комплексу для оброблення статистичних даних про пожежі та їх наслідки МНС державний бюджет 151 75 76
збирання, узагальнення та оброблення статистичних даних про пожежі та їх наслідки -"-
прогнозування стану пожеж у цілому по Україні та підготовка аналітичних та інформаційних матеріалів -"-
здійснення заходів щодо вдосконалення системи підтвердження відповідності продукції вимогам пожежної безпеки та сертифікації виробів протипожежного призначення, зокрема: -"- -"-
утворення органу з питань підтвердження відповідності продукції протипожежного призначення вимогами Європейських Директив і міжнародних та європейських стандартів та нагляду за ринком пожежної безпеки України 4000 4000
проведення інформаційно- освітніх та консультатив- них заходів для підготовки підприємств України до впровадження на них вимог нормативно- правових актів, адаптованих до Європейських Директив і міжнародних та європейських стандартів 450 450
Разом 4450 4450
здійснення щороку згідно із законодавством контролю за відповідністю продукції, що реалізується через торговельну мережу, вимогам пожежної безпеки та діяльністю випробувальних лабораторій (центрів), які проводять випробування такої продукції Держспоживстандарт МНС -"-
забезпечення подальшого розвитку методичної та експеримента- льної бази для вивчення дослідно-ви- пробувальними лабораторіями МНС питання щодо виникнення пожеж, зокрема: МНС -"-
надання лабораторіям науково-мето- дичної допомоги у виконанні робіт з дослідження пожеж, проведення метрологічної атестації випробувально- го обладнання та порівняльних випробувань 24 12 12
забезпечення лабораторій та Українського науково- дослідного інституту пожежної безпеки автомобілями- лабораторіями 3240 1620 1620
Разом 3264 1632 1632
кількість будинків 247 241 249 приведення у робочий стан інженерного обладнання систем протипожежного захисту висотних будинків і будинків підвищеної поверховості, забезпечення їх належного функціонуван- ня, створення спеціалізова- них дільниць з ремонту та технічного обслуговування таких систем, насамперед у тих будівлях, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
Рада міністрів Автономної Республіки Крим місцевий бюджет 18810 6270 6270 6270
облдержадміністрації: -"-
Вінницька 750 250 250 250
Волинська 68,1 68,1
Донецька 111600 37200 37200 37200
Житомирська 420 140 140 140
Запорізька 12000 4000 4000 4000
Закарпатська 254,5 54,5 100 100
Івано-Франківська 677,2 184,3 221 271,9
Кіровоградська 210 70 70 70
Луганська 5200 1368 1642 2190
Одеська 11630 6630 5000
Полтавська 2280 240 840 1200
Рівненська 544 204 136 204
Сумська 2343 781 781 781
Тернопільська 72 24 24 24
Харківська 7600 2400 2500 2700
Хмельницька 6960 3000 1980 1980
Черкаська 3200 1000 1000 1200
Чернігівська 546,3 180 180 186,3
Чернівецька 180 60 60 60
Севастопольська міськдержадміністрація місцевий бюджет 1800 900 450 450
Разом 187145,1 58393,9 64474 64277,2
забезпечення функціонування системи централізова- ного пожежного спостереження, зокрема виведення сигналів систем автоматичного протипожежного захисту на пункти зв'язку чергових частин пожежної охорони, насамперед тих об'єктів, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації розрахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
МНС державний бюджет 36346,4 23662,5 12683,9
Державна судова адміністрація -"- 24225 6825 8700 8700
Державний департамент з питань виконання покарань -"- 33190 16325 16865
Фонд державного майна -"- 153,7 153,7
Рада міністрів Автономної Республіки Крим місцевий бюджет 1590 515 515 560
Кіровоградська облдержадміністрація -"- 1150 170 430 550
Разом 96655,1 7510 49632,5 39512,6
у тому числі державний бюджет 93915,1 6825 48687,5 38402,6
місцевий бюджет 2740 685 945 1110
проведення всеукраїнських та міжнародних науково- практичних конференцій з питань пожежної безпеки МНС державний бюджет 126 63 63
Мінагрополітики -"- 200 100 100
Разом 326 100 63 163
проведення щороку для працівників органів виконавчої влади нарад, семінарів, оглядів, конкурсів з питань пожежної безпеки міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
Мінфін державний бюджет 90 30 30 30
Мінагрополітики -"- 120 30 40 50
Мінсім'ямолодьспорт -"- 600 300 300
Міноборони -"- 6,9 3,4 3,5
Держкомрезерв -"- 120 40 40 40
НКАУ -"- 300 100 100 100
Фонд державного майна -"- 195 60 65 70
Рада міністрів Автономної Республіки Крим місцевий бюджет 204 68 68 68
Разом 1635,9 328 646,4 661,5
у тому числі державний бюджет 1431,9 260 578,4 593,5
місцевий бюджет 204 68 68 68
проведення щороку Всеукраїнсько- го фестивалю дружин юних пожежників міністерства, інші центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
Рада міністрів Автономної Республіки Крим місцевий бюджет 9 3 3 3
облдержадміністрації: -"-
Вінницька 102 30 34 38
Волинська 60 20 20 20
Закарпатська 75 25 25 25
Кіровоградська 1038 352 347 339
Львівська 105 35 35 35
Миколаївська 30 10 10 10
Полтавська 75 25 25 25
Чернігівська 61,5 20,5 20,5 20,5
Чернівецька 9 3 3 3
Разом 1564,5 523,5 522,5 518,5
Разом за завданням 1 591500,3 150812,2 224919,8 215768,3
у тому числі державний бюджет 104093,3 7350 55680 41063,3
місцевий бюджет 487407 143462,2 169239,8 174705
2. Удосконалення нормативно- правового забезпечення у сфері пожежної безпеки розроблення таких нормативно- правових, актів з питань пожежної безпеки: за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
Правила пожежної безпеки культових споруд МНС
Інструкція з гасіння пожеж на підземних об'єктах електрозв'язку Мінтрансзв'язку
Інструкція з гасіння пожеж на телевізійних вежах Держкомтелерадіо
Правила улаштування та експлуатації систем оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей у будинках та спорудах МНС
Правила пожежної безпеки об'єктів рухомого (мобільного) зв'язку та безпроводового доступу -"-
Правила виконання робіт із спостереження за установками пожежної автоматики об'єктів, проектування, монтажу, технічного обслуговування систем пожежного спостереження -"-
національні стандарти у сфері пожежної безпеки, гармонізовані з міжнародними та європейськими вимогами МНС державний бюджет 900 425 475
Разом за завданням 2 900 425 475
3. Проведення науково-техні- чних досліджень у сфері пожежної безпеки проведення науково- технічних досліджень з питань: -"- -"- 178,3 78,3 100
пожежної небезпеки речовин, матеріалів, виробів і обладнання, пожежної техніки, пожежно- технічного озброєння, продукції протипожежного призначення
вогнестійкості будівельних конструкцій, кабельних ліній та перегородок 600 300 300
визначення пожежної небезпеки будівельних матеріалів та електротехніч- них виробів 750 350 400
визначення пожежної небезпеки кабельної продукції 250 100 150
Разом за завданням 3 1778,3 828,3 950
4. Забезпечення розвитку матеріально- технічної бази пожежної охорони розроблення регіональних програм розвитку матеріально- технічної бази пожежної охорони (будівництво, реконструкція, ремонт пожежних депо, придбання та створення нових зразків протипожежної техніки, забезпечення пожежників засобами пожежогасіння та індивідуально- го захисту, зв'язку тощо), насамперед у тих населених пунктах, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
облдержадміністрації: місцевий бюджет
Закарпатська 11622,4 3882,4 3871 3869
Донецька 36958 10710 14890 11358
Київська 26300 10000 8400 7900
Миколаївська 9647,5 3175 3111,5 3361
Херсонська 3285 1855 850 580
Разом 87812,9 29622,4 31122,5 27068
поліпшення матеріально- технічної бази Українського науково- дослідного інституту пожежної безпеки, зокрема: МНС державний бюджет
стендів для проведення випробувань з визначення пожежної небезпеки речовин, матеріалів, виробів і обладнання, пожежної техніки, пожежно- технічного озброєння, продукції протипожежного призначення 222 207 15
вогневої печі для випробувань з визначення вогнестійкості будівельних конструкцій, кабельних ліній та перегородок 1800 1500 300
випробувально- го обладнання для проведення досліджень з визначення пожежної небезпеки будівельних матеріалів та електротехніч- них виробів 4000 2000 2000
випробувально- го обладнання для проведення досліджень з визначення димоутворюва- льної здатності кабельної продукції 450 350 100
Разом 6472 4057 2415
модернізація матеріально- технічної бази загонів технічної служби державної пожежної охорони, в тому числі станцій діагностики, для потреб пожежної охорони, насамперед у тих населених пунктах, що будуть задіяні під час проведення чемпіонату МНС -"- 28651,8 20551,8 8100
спорудження необхідних об'єктів підрозділів пожежної охорони Збройних Сил та поліпшення їх матеріально- технічної бази, зокрема забезпечення пожежною технікою та обладнанням для гасіння пожеж Міноборони -"- 94847,8 47559,9 47287,9
Разом за завданням 4 217784,5 29622,4 103291,2 84870,9
у тому числі державний бюджет 129971,6 72168,7 57802,9
місцевий бюджет 87812,9 29622,4 31122,5 27068
5. Інформаційне забезпечення у сфері пожежної безпеки розроблення для дітей та юнацтва сценаріїв театральних, циркових вистав і розважальних програм з протипожежної тематики та включення їх до репертуарів театру ляльок, юного глядача, цирку, програм естрадних концертів, теле- та радіопередач МКТ за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
організація вивчення в межах навчальних предметів та в позаурочний час учнями загальноосвіт- ніх навчальних закладів правил пожежної безпеки та поведінки під час пожежі МОН -"-
підготовка і видання програми та підручників для вищих навчальних закладів з питань пожежної безпеки -"-
організація на базі Національного комплексу "Експоцентр України" проведення виставок з питань пожежної безпеки МНС -"-
6. Міжнародне співробітництв о у сфері пожежної безпеки організація стажування фахівців пожежної охорони в установах зарубіжних країн, які провадять діяльність у сфері пожежної безпеки, в тому числі в державах, що мають досвід проведення світових та європейських футбольних форумів -"- -"-
забезпечення участі фахівців у роботі міжнародних організацій з питань пожежної безпеки відповідно до законодавства та міжнародних договорів, зокрема з:
Міжнародним технічним комітетом з попередження та гасіння пожеж (CTIF) -"- державний бюджет 45,8 22,9 22,9
Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) разом з Технічним комітетом із стандартизації ТК25 "Пожежна безпека та протипожежна техніка" -"-
Міжнародною електротехніч- ною комісією (IEC) разом з Технічним комітетом із стандартизації ТК25 "Пожежна безпека та протипожежна техніка" МНС Держспоживстандарт за рахунок коштів, передбачених для утримання відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади
Європейським комітетом з стандартизації (CEN) разом з Технічним комітетом із стандартизації ТК25 "Пожежна безпека та протипожежна техніка" -"- -"-
забезпечення участі фахівців пожежної охорони у міжнародних виставках, конференціях та семінарах з питань пожежної безпеки та у міжнародних змаганнях з пожежно-прик- ладного спорту МНС -"-
вивчення і впровадження в практику передового досвіду зарубіжних країн у сфері пожежної охорони -"- -"-
Разом за завданням 6 державний бюджет 45,8 22,9 22,9
Усього за Програмою 812008,9 180434,6 329487,2 302087,1
у тому числі державний бюджет 236789 7350 129124,9 100314,1
місцевий бюджет 575219,9 173084,6 200362,3 201773

Додаток 3
до Програми

ПРОГНОЗНІ ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ

для розв'язання проблем, передбачених Державною цільовою програмою забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року

Головний розпорядник бюджетних коштів Джерела фінансу- вання (держав- ний, місцевий бюджет, інші) Прогноз- ний обсяг фінансо- вих ресурсів для виконання завдань, тис. гривень У тому числі за роками
2008 2009 2010
МНС державний бюджет 82185,3 55767,5 26417,8
Мінфін -"- 330 110 110 110
Держкомрезерв -"- 225 75 75 75
НКАУ -"- 450 150 150 150
Фонд державного майна -"- 409 60 94,1 254,9
Міноборони -"- 94854,7 47563,3 47291,4
Державна судова адміністрація -"- 24225 6825 8700 8700
Державний департамент з питань виконання покарань -"- 33190 16325 16865
Мінагрополітики -"- 320 130 40 150
Мінсім'ямолодьспорт -"- 600 300 300
Рада міністрів Автономної Республіки Крим місцевий бюджет 23064 7673 7673 7718
Облдержадміністрація: місцевий бюджет
Вінницька 21941,9 7360,6 7298,6 7282,6
Волинська 19298,8 6478,3 6410,2 6410,2
Донецька 183326 57484 63541 62301
Житомирська 420 140 140 140
Запорізька 26814 8938 8938 8938
Закарпатська 24996,9 6776,9 9111 9109
Івано-Франківська 20727 6364,2 7911 6451,8
Кіровоградська 16600 5326 5581 5693
Київська 26300 10000 8400 7900
Луганська 14664 4112 4962 5590
Львівська 105 35 35 35
Миколаївська 9677,5 3185 3121,5 3371
Одеська 19430 10270 9160
Полтавська 38355 8265 9865 10225
Рівненська 8078 2708 2641 2729
Сумська 47703 11058 18322,5 18322,5
Тернопільська 11572 3724 3624 4224
Харківська 17600 5700 5800 6100
Херсонська 3285 1855 850 580
Хмельницька 30947 9110 9312 12525
Черкаська 9200 3000 3000 3200
Чернігівська 607,8 200,5 200,5 206,8
Чернівецька 2290 752 766 772
Севастопольська міськдержадміністрація місцевий бюджет 8217 2839 2589 2789
Усього 812008,9 180434,6 329487,2 302087,1
у тому числі державний бюджет 236789 7350 129124,9 100314,1
місцевий бюджет 575219,9 173084,6 200362,3 201773