КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 жовтня 2004 р. N 1316
Київ
|
Про затвердження Порядку використання коштів спеціального фонду Державного бюджету України, що спрямовуються на фінансову підтримку інноваційної діяльності суб'єктів підприємництва
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів спеціального фонду Державного бюджету України, що спрямовуються на фінансову підтримку інноваційної діяльності суб'єктів підприємництва (додається).
Прем'єр-міністр України
|
В.ЯНУКОВИЧ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 2004 р. N 1316
ПОРЯДОК
використання коштів спеціального фонду Державного бюджету України, що спрямовуються на фінансову підтримку інноваційної діяльності суб'єктів підприємництва
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів спеціального фонду Державного бюджету України на 2004 рік (
1344-15)
, що спрямовуються на фінансову підтримку інноваційної діяльності суб'єктів підприємництва (далі - підприємства).
2. Фінансова підтримка інноваційної діяльності підприємств здійснюється на поворотній основі.
Обсяг коштів державного бюджету (
1344-15)
в загальному обсязі фінансування одного інноваційного проекту підприємства не повинен перевищувати 70 відсотків вартості проекту.
Фінансування в обсязі не менш як 30 відсотків вартості інноваційного проекту забезпечується підприємством за рахунок власних коштів.
3. Фінансова підтримка інноваційної діяльності підприємств за рахунок коштів державного бюджету здійснюється на умовах:
повернення бюджетних коштів у строк до 7 років (з пільговим періодом - до 3 років, протягом якого сплачуються лише відсотки за користуванням ними);
забезпечення виконання зобов'язання щодо повернення бюджетних коштів заставою та/або банківською гарантією, договором страхування, договором поруки. При цьому вартість предмета застави та умови договору поруки (гарантії, страхування) повинні забезпечувати покриття розміру кредиту (з урахуванням відсотків і витрат на його обслуговування) на 120 відсотків;
оплати користування коштами державного бюджету у розмірі облікової ставки Національного банку, що встановлена на момент їх отримання.
4. Обсяг коштів державного бюджету (
1344-15)
, що спрямовуються на фінансування одного інноваційного проекту, не може бути менше ніж 200 тис. гривень.
5. Відбір інноваційних проектів підприємств, фінансова підтримка інноваційної діяльності яких здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, проводиться кредитною радою Української державної інноваційної компанії (далі - кредитна рада).
Положення про кредитну раду і її склад погоджується Комісією з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів (далі - Комісія) і затверджується МОН.
6. Пропозиції до інноваційного проекту повинні містити відомості щодо:
відповідності інноваційного проекту критеріям відбору, основним видам діяльності підприємства, що визначені його статутом, пріоритетним напрямам інноваційної діяльності в Україні;
забезпечення фінансування інноваційного проекту відповідно до пункту 2 цього Порядку.
7. Критеріями відбору інноваційних проектів є:
ефективність проекту (обсяг прибутку, строк окупності, надходження платежів до бюджету);
створення на підприємстві, що виконує інноваційний проект, додаткових робочих місць або збереження існуючих;
забезпечення зростання обсягів експорту, скорочення імпорту, крім підприємств, діяльність яких не пов'язана із здійсненням експортно-імпортних операцій;
забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором.
8. Підприємства подають на розгляд кредитної ради заяву на отримання коштів (далі - заява), до якої додаються у двох примірниках такі документи:
відомості про підприємство (повне найменування, місцезнаходження юридичної особи, номер телефону, прізвище, ім'я та по батькові керівника);
копії нотаріально завірених документів про державну реєстрацію підприємства та його реєстрацію в органах державної податкової служби;
бізнес-план інноваційного проекту;
довідка про фінансово-економічний стан підприємства за останні три роки;
витяг з реєстру акціонерів (для акціонерних товариств);
довідка про отримані підприємством кредити за останні три роки, у тому числі за діючими договорами, а також про вартість заставленого майна;
висновок про вартість майна, що передається під заставу або за договором страхування;
підтвердження підприємством факту забезпечення фінансування інноваційного проекту відповідно до пункту 2 цього Порядку;
довідка відповідного органу державної податкової служби про відсутність у підприємства заборгованості з податків (зборів, інших обов'язкових платежів);
свідоцтво про державну реєстрацію інноваційного проекту.
9. Документація подається українською мовою за підписом керівника та головного бухгалтера підприємства, за винятком документів, що не готуються підприємством.
10. Підприємство може відкликати свою заяву, повідомивши про це кредитну раду в письмовій формі.
11. До розгляду не допускаються інноваційні проекти підприємств, які:
визнані банкрутами або стосовно них порушено справу про банкрутство;
перебувають у стадії ліквідації, санації або реорганізації;
подали документи, що містять недостовірну інформацію або оформлені з порушенням вимог, визначених цим Порядком;
мають заборгованість перед державним чи місцевим бюджетом.
12. Кредитна рада розглядає заяву протягом 10 робочих днів з дня подання проекту.
Кредитна рада має право робити запити та одержувати від підприємств - заявників додаткову інформацію, необхідну для підготовки нею рішень.
У разі виникнення потреби в проведенні експертизи інноваційного проекту строк розгляду заяви продовжується на строк проведення експертизи, про що підприємству надсилається повідомлення.
13. За підсумками розгляду заяв кредитна рада визначає інноваційні проекти, які пройшли відбір, та обсяги їх фінансування за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету.
14. Рішення кредитної ради погоджується Комісією та затверджується МОН.
15. Протягом 10 днів після затвердження рішення кредитної ради МОН підприємствами укладаються кредитні договори з Компанією.
Копія укладеного кредитного договору подається МОН.
16. Фінансова підтримка підприємств здійснюється МОН через Українську державну інноваційну компанію (далі - Компанія) після укладення відповідного кредитного договору.
17. Компанія на підставі рішення МОН та укладених договорів здійснює перерахування коштів на поточні рахунки підприємств, відкритих в установах банків.
18. Контроль за цільовим використанням та своєчасним поверненням коштів, отриманих за кредитними договорами, здійснюється Компанією.
19. Повернення бюджетних коштів проводиться шляхом їх зарахування на відповідні рахунки, відкриті в органах Держказначейства.