ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
РІШЕННЯ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 вересня 2012 р.
за № 1548/21860
Про затвердження Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 12, пункту 13 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (
4452-17)
виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 12 лютого 2002 року № 2 (
z0241-02)
"Про затвердження Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами фізичних осіб", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11 березня 2002 року за № 241/6529.
3. Відділу організації виплат разом з юридичним відділом забезпечити подання цього рішення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Це рішення набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (
4452-17)
, але не раніше дня офіційного опублікування цього рішення.
5. Відділу зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями забезпечити розміщення цього рішення на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в мережі Інтернет після його державної реєстрації.
Директор-розпорядник
|
О.І. Шарова
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчої дирекції
Фонду гарантування вкладів
фізичних осіб
09.08.2012 № 14
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 вересня 2012 р.
за № 1548/21860
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами
І. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (
4452-17)
(далі - Закон) і визначає порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) коштів за вкладами фізичних осіб, а також порядок здійснення виплат коштів за вкладами протягом дії тимчасової адміністрації в межах суми, гарантованої Фондом, за рахунок цільової позики Фонду.
2. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
загальна розрахункова сума - загальна сума вкладів та відсотків, зменшених на суму податку, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, а у разі ліквідації банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (
2121-14)
, - на день початку ліквідації банку;
розрахункова сума - сума коштів в межах гарантованої, яка є частиною загальної розрахункової суми та яка повертається вкладнику під час дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду та/або за рахунок власних коштів банку.
Інші терміни, що використовуються в цьому Положенні, вживаються в значеннях, наведених у Законі (
4452-17)
.
Вклади в іноземній валюті включаються до загальної розрахункової суми після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації відповідно до статті 36 Закону (
4452-17)
, а у разі ліквідації банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (
2121-14)
, - на день початку ліквідації банку.
3. Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.
У разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (
2121-14)
, Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за вкладами, включаючи відсотки, на день початку процедури ліквідації банку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.
4. Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку.
5. Гарантії Фонду не поширюються на відшкодування коштів за вкладами у випадках, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону (
4452-17)
.
6. Фонд гарантує відшкодування коштів за вкладом, який вкладник має в банку, що в подальшому реорганізувався шляхом перетворення, на тих самих умовах, що і до реорганізації.
7. Вклади, передані перехідному банку, гарантуються Фондом на тих самих умовах, що існували до дня їх передачі.
8. Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
9. Відшкодування за вкладами можуть сплачуватися іншим особам згідно із законодавством (за довіреністю, свідоцтвом про право на спадщину тощо).
Виплата відшкодування за вкладами, відкритими на ім'я малолітніх осіб (дітей, які не досягли 14 років), здійснюється їх законним представникам - батькам (усиновлювачам) або опікунам (піклувальникам).
Якщо вкладник, який проживає за кордоном, не може отримати особисто суму відшкодування, виплата може бути здійснена його уповноваженому представнику в Україні.
10. Фонд завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами у день подання документів для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про ліквідацію банку як юридичної особи.
11. У разі відсутності в банку бази даних про вкладників уповноважена особа Фонду протягом двох робочих днів після встановлення цього факту інформує про це виконавчу дирекцію Фонду.
Передбачені цим Положенням дії із забезпечення виконання зобов'язань банку з виплати коштів вкладникам у період здійснення тимчасової адміністрації та при здійсненні відшкодування коштів за вкладами виконуються після відновлення банком бази даних про вкладників.
ІІ. Діяльність із забезпечення виконання зобов'язань банку з виплати коштів в період здійснення тимчасової адміністрації
1. Національний банк України повідомляє Фонд про віднесення банку до категорії неплатоспроможних не пізніше дня, наступного за днем прийняття такого рішення.
2. Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
3. Банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку повинен здійснити:
1) нарахування відсотків та перерахування з рахунків з обліку нарахованих витрат податку з оподаткованого доходу;
2) відображення в базі даних сум залишків коштів на рахунках вкладників з урахуванням видаткових операцій (зокрема сум за операціями, що успішно пройшли процедуру авторизації, але не були включені до клірингових вимог) та без урахування сум прибуткових операцій, проведених після початку процедури виведення Фондом банку з ринку;
3) консолідацію інформації про вкладників на рівні головного банку;
4) звірку сум залишків за вкладами і нарахованими відсотками, зменшеними на суму податку, між базою даних та балансовими рахунками, на яких обліковуються вклади фізичних осіб і нараховані за ними відсотки. Результати звірки оформлюються у вигляді Акта звірки бази даних та балансових рахунків за формою, визначеною Правилами формування та ведення баз даних про вкладників (
z1430-12)
, затвердженими рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09 липня 2012 року № 3, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 23 серпня 2012 року за № 1430/21742 (далі - Правила);
5) направлення до Фонду протягом трьох робочих днів файлів бази даних "D", "Z", "M" і "N" разом із супровідним листом.
У супровідному листі зазначаються кількість інформаційних рядків та підсумкові значення сум залишків на рахунках, сум нарахованих відсотків і гарантованих сум у файлах. До супровідного листа додається Акт звірки бази даних та балансових рахунків. Файли "D" і "Z" подаються на електронних носіях. Інформація, що міститься у файлах "M" і "N", подається на паперових та електронних носіях. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.
4. Фонд здійснює аналіз та перевірку файлів "D" та "Z" на предмет відсутності помилкових записів та правильності розрахунку гарантованих сум у файлі "Z".
Результати перевірки файлів разом із супровідним листом передаються банку. У супровідному листі вказується статус прийняття файла (прийнято без помилок/прийнято з помилками), а також зазначаються сума і кількість безпомилкових записів. Фонд передає банку, зокрема засобами електронної пошти Національного банку України:
файл із прийнятими безпомилковими записами, включеними до розрахунку гарантованої суми відшкодування;
файл з помилками для перевірки та доопрацювання.
5. Банк має право надати до Фонду відповідні зміни до бази даних про вкладників. Зміни надаються до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом. У супровідному листі зазначаються:
суть змін (зміна реквізитів вкладника без зміни гарантованої суми, тимчасове обмеження, зняття тимчасового обмеження тощо);
кількість інформаційних рядків, що змінюються;
підсумкові значення сум у файлі змін (за записами, що змінюються).
Зміни реквізитів вкладника (поля 2 * 10) надаються за структурою файла "Z" з обов'язковим зазначенням номера інформаційного рядка у файлі "Z" (ідентифікатора вкладника).
Усі інші зміни, що стосуються певного конкретного запису з файла "D" (сум, номерів рахунків та договорів, дат укладення та закінчення договорів тощо), надаються за структурою файла "D" з обов'язковим зазначенням номера інформаційного рядка у файлі "D" (ідентифікатора рахунку вкладника) та номера інформаційного рядка у файлі "Z" (ідентифікатора вкладника).
Банк має право не включати до розрахунку гарантованої суми відшкодування кошти за договорами банківського рахунку до отримання в повному обсязі інформації про операції, здійснені платіжною системою (внутрішньодержавною та міжнародною).
6. З метою забезпечення виконання зобов'язань банку з виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників Фонд має право надати неплатоспроможному банку цільову позику. Зазначені виплати здійснюються в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом, у національній валюті України. Вклади в іноземній валюті перераховуються в національну валюту України за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України до іноземних валют на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації.
Виплати за такими зобов'язаннями за рахунок цільової позики Фонду мають розпочатися не пізніше 20 робочих днів (для банків, база даних про вкладників яких містить інформацію про більш як 500000 рахунків, - не пізніше 30 робочих днів) з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку.
7. У разі необхідності отримання цільової позики уповноважена особа Фонду подає Фонду разом із обґрунтуванням заявку на отримання цільової позики для здійснення виплат вкладникам згідно з додатком 1 до цього Положення.
Обґрунтування необхідності надання цільової позики має містити суми прогнозних надходжень та відтоку грошових коштів протягом періоду дії тимчасової адміністрації, а також розшифрування рахунку № 9806 "Документи фізичних осіб, що не виконані в строк з вини банку".
До заявки додаються:
розрахунок загальної суми цільової позики для здійснення виплат вкладникам згідно з додатком 2 до цього Положення;
список вкладників, які отримують кошти в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду, згідно з додатком 3 до цього Положення (далі - Список);
перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 7 частини четвертої статті 26 Закону (
4452-17)
;
проект договору цільової позики.
За потреби Фонд може витребувати від неплатоспроможного банку інші документи.
8. Рішення про надання цільової позики банку приймається виконавчою дирекцією Фонду. У договорі цільової позики зазначаються сума цільової позики та розмір процентів.
Цільова позика перераховується Фондом неплатоспроможному банку окремими траншами на підставі укладеного між Фондом та банком договору цільової позики. Для отримання чергового траншу цільової позики уповноважена особа Фонду надає до Фонду заявку на отримання траншу. До заявки на отримання траншу додається список вкладників (у межах Списку), які отримують кошти за рахунок цього траншу, а також його розрахунок.
9. Список (списки) формується(ються) відповідно до базової структури Правил (
z1430-12)
у розрізі рахунків вкладника з визначенням належних розрахункових сум, в електронному вигляді - за структурою інформаційного рядка файла "Список", визначеною у додатку 4 до цього Положення.
Список складається з інформації, що введена в базу даних про вкладників відповідно до укладених з банком договорів банківського вкладу (депозиту) та банківського рахунку.
До Списку не включається інформація про:
вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 Закону (
4452-17)
;
записи, що повернуті банку як помилкові.
Список подається до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом. У супровідному листі зазначаються кількість інформаційних рядків та підсумкові значення сум.
Список на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) складається в алфавітному порядку за прізвищами вкладників та засвідчується підписами уповноваженої особи Фонду, головного бухгалтера банку та відбитком печатки банку (за наявності), на електронних носіях - на CD-дисках у csv-файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.
Список в електронному вигляді може бути переданий до Фонду засобами електронної пошти Національного банку України.
10. Фонд завантажує поданий уповноваженою особою Фонду Список до програмно-апаратного комплексу Фонду та здійснює його перевірку в частині:
наявності всіх необхідних для проведення ідентифікації реквізитів вкладника;
коректності реквізитів вкладника;
значення загального розміру розрахункових сум за всіма рахунками одного вкладника, що не повинно перевищувати суму граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.
11. Протягом процедури виплат за рахунок цільової позики уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників, яким необхідно здійснити виплати за рахунок цільової позики, в частині зміни:
реквізитів вкладників;
особи вкладника (на підставі свідоцтва про право на спадщину тощо).
Зміни надаються до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом.
12. Перерахування траншу цільової позики неплатоспроможному банку здійснюється на підставі укладеного договору цільової позики, рішення виконавчої дирекції Фонду та за розпорядженням директора-розпорядника Фонду.
13. Уповноважена особа Фонду подає виконавчій дирекції Фонду звіти про виплати коштів вкладникам під час дії тимчасової адміністрації (додаток 5):
станом на 01 число кожного місяця протягом дії тимчасової адміністрації;
станом на кінець останнього дня виплат вкладникам за рахунок цільової позики та/або за рахунок власних коштів банку.
Звіти подаються:
на паперовому носії - згідно з додатком 5 до цього Положення;
на електронному носії - за структурою інформаційного рядка файла "Звіт про виплати", визначеною у додатку 6 до цього Положення.
14. Звіти на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчуються підписами уповноваженої особи Фонду та відбитком печатки неплатоспроможного банку, на електронних носіях - у csv-файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними. Звіти подаються до Фонду разом із супровідним листом, у якому зазначаються кількість інформаційних рядків та підсумкові значення сум.
Звіти можуть бути передані до Фонду в електронному вигляді засобами електронної пошти Національного банку України.
15. Уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити:
виконання умов договору цільової позики;
повернення невикористаної суми цільової позики Фонду у строк, визначений договором цільової позики;
надання виконавчій дирекції Фонду звіту про виплати коштів вкладникам під час дії тимчасової адміністрації (додатки 5, 6) станом на кінець останнього дня виплат та остаточного звіту про виплати коштів вкладникам підчас дії тимчасової адміністрації (додаток 7). Зазначений остаточний звіт подається тільки на паперовому носії.
Одночасно зі звітами банк має право надати до Фонду зміни до бази даних про вкладників відповідно до пункту 5 цього розділу.
ІІІ. Діяльність уповноваженої особи Фонду при здійсненні відшкодувань коштів за вкладами
1. Фонд розпочинає процедуру ліквідації банку не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, крім випадку, коли ліквідація здійснюється за ініціативою власників банку.
2. Уповноважена особа Фонду протягом одного робочого дня (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (
2121-14)
, - протягом 15 робочих днів) з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду:
перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (далі - Перелік) (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню;
переліки вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 8, 11 частини четвертої статті 26 Закону (
4452-17)
.
Переліки вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів:
4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону (
4452-17)
- подаються за структурою інформаційного рядка файла "N";
7, 8 і 11 частини четвертої статті 26 Закону (
4452-17)
- подаються за структурою інформаційного рядка файла "М".
3. Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку.
Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах суми граничного розміру відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації, така сума відшкодування включається до Переліку.
До Переліку не включаються:
інформація про вкладників, які отримали всю належну їм гарантовану суму відшкодування під час дії тимчасової адміністрації;
інформація про вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 Закону (
4452-17)
;
записи, що повернуті банку для доопрацювання як помилкові, - до усунення помилок.
4. Перелік та переліки вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом, подаються до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом:
на паперових носіях - пронумеровані, прошиті, складені в алфавітному порядку за прізвищами та засвідчені підписом уповноваженої особи Фонду і відбитком печатки банку, що ліквідується;
на електронних носіях - у csv файлі.
Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.
Інформація про вкладника в Переліку має забезпечувати можливість його ідентифікації відповідно до законодавства.
Файл csv формується за структурою інформаційного рядка файла "Перелік вкладників" (додаток 9) та за правилами формування csv файлів (додаток 10).
5. Протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно:
зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування;
зміни розміру належних їм сум;
зміни особи вкладника;
змін реквізитів вкладників;
змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.
Додаткова інформація надається окремими файлами залежно від її типу.
IV. Діяльність Фонду при здійсненні відшкодування коштів за вкладами
1. Фонд завантажує поданий уповноваженою особою Фонду Перелік до програмно-апаратного комплексу Фонду та здійснює його перевірку в частині:
невключення до Переліку інформації про рахунки вкладників, розмір залишку гарантованої суми яких з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку, становить менше 10 гривень або більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, незалежно від кількості вкладів в одному банку;
невключення до Переліку інформації про вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом (відповідно до інформації, наданої уповноваженою особою Фонду);
відсутності в Переліку більше одного запису по одному вкладнику;
наявності всіх необхідних для проведення ідентифікації реквізитів вкладника;
коректності реквізитів вкладника.
2. Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (з урахуванням обмежень, визначених уповноваженою особою Фонду відповідно до частини другої статті 38 Закону (
4452-17)
), за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).
Протягом трьох робочих днів (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (
2121-14)
, - протягом 20 робочих днів) з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду Переліку.
3. Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях.
Загальний Реєстр на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) підписується відповідальною особою, яка його склала, та засвідчується підписом директора-розпорядника та відбитком печатки Фонду, на електронних носіях - у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.
Файл csv формується за структурою інформаційного рядка файла "Загальний Реєстр" (додаток 12) та за правилами формування csv файлів (додаток 10).
4. Фонд здійснює виплату гарантованих сум відшкодування за Загальним Реєстром (частинами Загального Реєстру) та/або за Реєстром переказів, що є частиною Загального Реєстру, сформованим за результатами розгляду індивідуальних звернень до Фонду.
Виплати здійснюються через банки-агенти на підставі укладених з ними договорів.
5. На підставі рішення виконавчої дирекції за розпорядженням директора-розпорядника Фонд розпочинає виплату відшкодування коштів у національній валюті України (здійснює перерахування гарантованої суми відповідно до умов договорів із банками-агентами, передачу Загального Реєстру (частин Загального Реєстру) банкам-агентам) з наступного робочого дня після затвердження виконавчою дирекцією Фонду реєстру вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування.
6. Строк виплати банком-агентом відшкодувань вкладникам становить тридцять робочих днів з дня отримання від Фонду коштів. По закінченні цього строку або у разі припинення (призупинення) виплат відшкодувань вкладникам (частині вкладників) відповідно до рішення суду або іншого уповноваженого органу державної влади банк–агент повертає до Фонду не отриману вкладниками суму та надає Фонду звіти про виплати відповідно до пунктів 8, 9, 10 розділу V цього Положення.
Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про подальші виплати вкладникам за частиною Загального Реєстру або за Реєстром переказів, сформованим за результатами розгляду індивідуальних звернень.
Фонд формує частину Загального Реєстру на суму відшкодування, що не отримана вкладниками, та направляє його банкам-агентам для подальшого здійснення виплат. При цьому до цієї частини Загального Реєстру не включаються записи, виплата за якими здійснюватиметься спадкоємцям (представникам спадкоємців).
7. Виплата сум відшкодування спадкоємцям здійснюється за результатами розгляду їх індивідуальних звернень.
Виплата сум відшкодування особам, які внаслідок їх неявки або з інших причин (вкладники, реквізити яких у Загальному реєстрі/частині Загального Реєстру відмінні від реквізитів їх документів тощо) не одержали кошти протягом строку виплат за Загальним реєстром або частиною Загального реєстру, здійснюється шляхом переказу відшкодувань за результатами розгляду їх індивідуальних звернень до Фонду.
8. Для отримання коштів по закінченні процедури виплат за Загальним Реєстром або частиною Загального Реєстру вкладник або інша особа (представник, спадкоємець тощо) звертається до Фонду із заявою про виплату гарантованої суми відшкодування. Рекомендована форма заяви наведена в додатку 13 до цього Положення.
До заяви додаються:
копія паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу) - сторінки, що містять прізвище, ім'я, по батькові, інформацію про серію, номер, найменування або код органу, що видав документ, дату видачі, місце проживання або місце перебування;
копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копія сторінки паспорта, у якому органами державної податкової служби зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Заяви про виплату гарантованої суми відшкодування розглядаються у строк, що не перевищує трьох календарних місяців.
9. У разі звернення до Фонду довіреної особи - додатково до зазначених у пункті 8 цього розділу документів надається нотаріально засвідчена копія довіреності. Якщо в довіреності не зазначений реєстраційний номер облікової картки платника податків вкладника фізичної особи - резидента, то довірена особа додатково подає копію документа, виданого органом державної податкової служби, що засвідчує реєстрацію вкладника в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.
10. Якщо відшкодування сплачується батькам (усиновлювачам) або опікунам (піклувальникам), додатково до зазначених у пункті 9 цього розділу документів одного з батьків (усиновлювачів) або опікунів (піклувальників) надається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про народження дитини або нотаріально засвідчена копія документа, що підтверджує статус законного представника особи (рішення суду тощо).
11. Для отримання відшкодування на правах спадщини спадкоємець додатково до зазначених у пункті 9 цього розділу подає до Фонду нотаріально засвідчену копію документа, що дає право на отримання відшкодування на правах спадщини.
12. Фонд на підставі рішення виконавчої дирекції Фонду здійснює передачу банку-агенту Реєстру переказів та перерахування за розпорядженням директора-розпорядника Фонду суми за Реєстром переказів.
Заявнику направляється лист-повідомлення про здійснення переказу із зазначенням найменування банку-агента.
13. Якщо відшкодування має бути виплачено спадкоємцю - юридичній особі, до Фонду надсилається письмова заява про виплату гарантованої суми відшкодування, засвідчена підписом керівника та відбитком печатки цієї юридичної особи. У заяві зазначаються прізвище, ім'я та по батькові особи, що була вкладником, а також платіжні реквізити для перерахування коштів.
14. Копії документів мають бути чіткими.
Фонд звіряє дані, зазначені у копіях документів, із даними, що вказані у Переліку. Перевірка здійснюється відповідно до розділу VI цього Положення. Після перевірки даних про особу, яка має право на отримання гарантованої суми відшкодування, такі дані включаються до Реєстру переказів, сформованого за результатами розгляду індивідуальних звернень.
Реєстр переказів формується за структурою Загального Реєстру.
V. Діяльність банку-агента при здійсненні виплат гарантованих сум відшкодування
1. Після одержання Загального Реєстру (частини Загального Реєстру, Реєстру переказів) та коштів від Фонду банк-агент відповідно до умов договору, укладеного з Фондом, починає виплати гарантованих сум відшкодувань.
Банк-агент забезпечує доступність отримання вкладниками гарантованих сум відшкодувань у будь-якій установі банку.
2. При проведенні виплат відшкодувань уповноважений працівник банку-агента повинен здійснити:
ідентифікацію особи, яка звернулась за отриманням відшкодування;
звірку реквізитів документів особи, яка звернулася за отриманням відшкодування, із реквізитами у Загальному Реєстрі (частині Загального Реєстру, Реєстрі переказів) відповідно до вимог розділу VI цього Положення;
за умови позитивного результату звірки здійснити виплату коштів, вказавши у касовому документі реквізити отримувача та підставу для виплати відшкодування іншій особі (за потреби).
3. Паперова та електронна версії Загального Реєстру (частини Загального Реєстру, Реєстру переказів) зберігаються в банку-агенті.
4. Банк-агент забезпечує цілісність та збереження інформації під час її обробки, передавання та зберігання.
5. Банк-агент розміщує в загальнодоступних для клієнтів місцях за місцезнаходженням банку, відокремлених підрозділів інформацію про виконання ним функцій банку-агента Фонду з виплати гарантованих сум відшкодувань вкладникам банку, що ліквідується.
6. За дорученням особи, яка звернулася до банку-агента та має право на отримання гарантованої суми відшкодування, банк-агент може відкрити такій особі рахунок для зарахування коштів або перерахувати ці кошти на зазначений нею рахунок.
7. У разі повідомлення Фондом банку-агента, у тому числі електронною поштою Національного банку України, про прийняття судом або іншим уповноваженим органом державної влади рішення про припинення (призупинення) виплат відшкодувань вкладникам (частині вкладників), а також про припинення виплат на вимогу Фонду - банк-агент зобов'язаний припинити виплати не пізніше наступного робочого дня за днем отримання повідомлення.
8. Банк-агент надає Фонду звіти про виплати у встановлені договором строки. Формат звітів визначається договором.
Звіти надаються Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом.
Інформація на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера та відбитком печатки банку-агента, на електронних носіях - на CD-дисках у csv файлі. Структура файла визначається договором. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.
9. Банк-агент припиняє виплати відповідно до умов договору, укладеного з Фондом, та протягом одного робочого дня перераховує Фонду суму невиплачених коштів та направляє звіт відповідно до пункту 8 цього розділу.
10. Подання банком-агентом звітності та інших документів до Фонду здійснюється або особисто уповноваженою особою банку-агента, або через Державне підприємство спеціального зв'язку. Звіти можуть бути передані до Фонду в електронному вигляді засобами електронної пошти Національного банку України.
11. Усі дані про виплати направляються Фонду від імені банку-агента - юридичної особи.
VI. Порядок перевірки даних вкладників або інших осіб, які мають право на відшкодування коштів за вкладами
1. Перевірка даних вкладника або іншої особи, яка звертається за отриманням гарантованої суми відшкодування, здійснюється відповідальними особами Фонду та банку-агента.
2. Вкладник або його представник, який звертається за отриманням гарантованої суми відшкодування, пред'являє відповідальному працівнику банку-агента свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу (далі - паспортний документ). Фізичні особи - резиденти додатково пред'являють реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспорт, у якому контролюючими органами зроблено відмітку про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Якщо виплата здійснюється шляхом переказу за результатами розгляду індивідуальних звернень до Фонду, заявник надсилає/подає Фонду копії документів, зазначених у пункті 2 цього розділу.
3. Відшкодування на підставі довіреності здійснюється за умови надання представником паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та довіреності (нотаріально засвідченої копії довіреності). Фізичні особи - резиденти додатково пред'являють реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспорт, у якому контролюючими органами зроблено відмітку про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Документ, що підтверджує право отримувати гарантовану суму представником вкладника (довіреність або нотаріально засвідчена копія довіреності), зберігається в банку-агенті або Фонді.
4. Відшкодування батькам (усиновлювачам) або опікунам (піклувальникам) вкладника здійснюється за умови пред'явлення законним представником документів, що дають змогу ідентифікувати вкладника та його законного представника, - свідоцтво про народження вкладника або іншого документа, що посвідчує особу вкладника, та паспортний документ, що посвідчує особу законного представника. Опікун (піклувальник) також має пред'явити документ, що підтверджує статус законного представника вкладника, - рішення суду тощо. Якщо вкладник та його законний представник є резидентами, то додатково подаються реєстраційні номери облікової картки платника податків або паспорти, у яких контролюючими органами зроблено відмітку про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
5. Результат перевірки даних особи, яка звернулася за отриманням відшкодування до Фонду (банку-агента), встановлюється після перевірки кожного окремого елемента інформації про особу. Такими елементами є:
прізвище, ім'я, по батькові;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
серія та номер паспортного документа (за наявності);
дата видачі паспортного документа;
найменування або код органу, яким виданий паспортний документ.
6. Результат вважається позитивним у таких випадках:
за умови повної відповідності даних Загального Реєстру/частини Загального Реєстру/Реєстру переказів/Переліку та документів, наданих заявником;
у разі підтвердження факту зміни прізвища, імені, по батькові та даних паспортного документа вкладника відповідними документами, виданими уповноваженими органами державної влади, засвідченими у встановленому законодавством порядку;
якщо у Загальному реєстрі/частині Загального Реєстру/Реєстрі переказів/Переліку значення поля "Реєстраційний номер платника податків" становить "0000000000", а вкладник надає документ з інформацією про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
7. Шляхом наступної перевірки допускається підтвердження прав особи на отримання гарантованої суми відшкодування у разі виявлення певних невідповідностей (описок) в інформації про вкладника у Загальному Реєстрі/частині Загального Реєстру/Реєстрі переказів/Переліку та наданих документах. За результатами такої перевірки встановлюється відповідність, невідповідність або неповна відповідність між кожним окремим елементом інформації Загального Реєстру/частини Загального Реєстру/Реєстру переказів/Переліку та документами, наданими вкладником.
Не впливає на результат ідентифікації:
написання лапок або іншого символу замість апострофа (результат перевірки елемента вважається позитивним);
розбіжність у літерах І, Ї, И, Й, Е, Є та Э, а також розбіжність не більше одної іншої літери в написанні прізвища, імені та по батькові, наприклад: "Олександрівна - Александрівна", "Овсіївна - Овсівна", "Михаіл - Михаїл" (результат перевірки елемента вважається позитивним);
пропущення знака апостроф або написання замість нього іншого символа, наприклад: "В'ячеслав - Вячеслав", "Мар'ян - Мар"ян;
пропуск слів, літер, написання абревіатурою або використання загальноприйнятих скорочень у найменуванні органу, яким виданий документ, або даті видачі, що дають можливість визначення органу, яким виданий документ, наприклад: "відділенням - від.", "МВС - УМВС", "Амур-Нижньодніпровським - АНД", "січня - січ." тощо (неповна відповідність);
розбіжність у даті видачі паспортного документа за умови відповідності серії, номера та найменування органу, яким виданий документ.
Залежно від поєднання результатів перевірок кожного окремого елемента остаточний результат ідентифікації вважається позитивним або негативним.
8. Якщо остаточний результат перевірки даних вкладника банком-агентом визнано негативним, виплата гарантованої суми відшкодування не здійснюється.
Виплата зазначеній особі здійснюється тільки після отримання банком-агентом письмового повідомлення від Фонду про дозвіл щодо виплати коштів.
Начальник відділу організації
виплат
|
І.В. Араліна
|
Додаток 1
до Положення про порядок
відшкодування Фондом
гарантування вкладів фізичних осіб
коштів за вкладами
(пункт 7 розділу ІІ)
ЗАЯВКА
на отримання цільової позики для здійснення виплат вкладникам
________________________________________________________
(найменування банку)
протягом дії тимчасової адміністрації на період з ___________ по ____________
З метою забезпечення виконання зобов'язань банку, передбачених пунктом 1
частини шостої статті 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (4452-17)
прошу надати цільову позику та укласти відповідний договір цільової позики
(проект договору додається).
Загальна сума цільової позики, розрахунок якої додається, становить
________________________________________________________________________ грн.
Додатки:
1. Розрахунок загальної суми цільової позики на ___ стор.
2. Список вкладників, які отримують кошти в межах гарантованої суми за
рахунок цільової позики Фонду, на ___ стор.
3. Перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом
відповідно до пунктів 4 - 7 частини четвертої статті 26 Закону, на ___ стор.
4. Проект договору цільової позики на ___ стор.
5. _______________________________________ *
__________
* За потреби надається перелік інших додатків.
Уповноважена особа Фонду
на тимчасову адміністрацію ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.
Додаток 2
до Положення про порядок
відшкодування Фондом
гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
(пункт 7 розділу ІІ)
РОЗРАХУНОК
загальної суми цільової позики для здійснення виплат вкладникам
______________________________________________________
(найменування банку)
протягом дії тимчасової адміністрації на період з __________ по _____________
№ з/п
|
Номери балансових рахунків, на яких обліковуються вклади фізичних осіб і нараховані за ними відсотки
|
|
Сума
|
Кількість рахунків
|
Період дат закінчення договорів
|
Договори банківського рахунку
|
рахунки групи 262 "Кошти на вимогу фізичних осіб"
|
1
|
2620
|
|
|
Х
|
2
|
262_
|
|
|
Х
|
|
____
|
|
|
Х
|
|
Усього рахунків групи 262
|
|
|
|
|
рахунки розділу 29 "Кредиторська заборгованість і транзитні рахунки за операціями з клієнтами банку"
|
1
|
2903
|
|
|
Х
|
2
|
____
|
|
|
Х
|
|
Усього рахунків розділу 29
|
|
|
Х
|
Договори банківського вкладу
|
рахунки групи 263 "Строкові кошти фізичних осіб"
|
1
|
2630
|
|
|
з_________ по _________
|
2
|
263_
|
|
|
з_________ по _________
|
|
____
|
|
|
|
|
Усього рахунків групи 263
|
|
|
з_________ по _________
|
рахунки розділу 33 "Цінні папери власного боргу"
|
1
|
3320
|
|
|
з_________ по _________
|
2
|
____
|
|
|
з_________ по _________
|
|
|
|
|
|
|
Усього рахунків розділу 33
|
|
|
з_________ по _________
|
|
|
|
|
|
|
Усього за рахунок цільової позики
|
|
|
|
|
Уповноважена особа Фонду
на тимчасову адміністрацію ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Головний бухгалтер банку ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.
Додаток 3
до Положення про порядок
відшкодування Фондом
гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
(пункт 8 розділу ІІ)
СПИСОК
вкладників, які отримують кошти в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
____________________ ________________________
(найменування банку) (місцезнаходження банку)
станом на ______________ року
№ з/п
|
№ рядка у файлі "D"
|
П.І.Б.
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Місце проживання або місцеперебування
|
|
область
|
район
|
населений пункт
|
вулиця, номер будинку, номер квартири
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Документ, що посвідчує особу
|
Договір
|
Номер рахунку, на якому обліковується вклад
|
серія та номер
|
ким виданий
|
дата видачі
|
дата закінчення
|
номер
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
|
|
|
|
|
|
Сума залишку на рахунку для обліку вкладів (коп.)
|
Номер рахунку, на якому обліковуються нараховані витрати за вкладом
|
Сума нарахованих відсотків (коп.)
|
Розрахункова сума (коп.)
|
№ рядка у файлі "Z"
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
Усього:
|
|
|
|
|
Уповноважена особа Фонду
на тимчасову адміністрацію ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Головний бухгалтер банку ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.*
__________
* За наявності.
Додаток 4
до Положення про порядок
відшкодування Фондом
гарантування вкладів фізичних осіб
коштів за вкладами
(пункт 9 розділу ІІ)
СТРУКТУРА
інформаційного рядка файла "Список"
№ з/п
|
Назва
|
Зміст
|
Формат
|
1
|
2
|
3
|
4
|
1
|
Номер рядка у файлі
|
Номер інформаційного рядка в архівному файлі (номер за порядком)
|
N10
|
2
|
Номер рядка у файлі "D"
|
Номер інформаційного рядка у файлі "D" (ідентифікатор рахунку вкладника), що формується згідно з Правилами формування та ведення баз даних про вкладників, затвердженими рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09 липня 2012 року № 3, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 23 серпня 2012 року за № 1430/21742
|
|
3
|
П. І. Б.
|
Прізвище, ім'я та по батькові вкладника
|
C50
|
4
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо у вкладника є право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або вкладник є нерезидентом, реквізит заповнюється значенням "0000000000". Якщо реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий, реквізит заповнюється значенням "0000099999". Лідируючі нулі зазначаються
|
C = 10
|
5
|
Область
|
Назва області
|
C30
|
6
|
Район
|
Назва району
|
C60
|
7
|
Населений пункт
|
Назва населеного пункту
|
C60
|
8
|
Вулиця, номер будинку, номер квартири
|
Назва вулиці, номер будинку та номер квартири
|
C100
|
9
|
Серія та номер
|
Серія, номер паспортного документа
|
C20
|
10
|
Ким виданий
|
Найменування або код органу, яким виданий паспортний документ
|
C100
|
11
|
Дата видачі
|
Дата видачі паспортного документа
|
D = 10
|
12
|
Дата закінчення
|
Дата закінчення договору з вкладником
|
D = 10
|
13
|
Номер договору
|
Номер договору з вкладником
|
C40
|
14
|
Номер рахунку, на якому обліковується вклад
|
Номер аналітичного рахунку
|
N=5C25
|
15
|
Сума залишку на рахунку для обліку вкладів
|
Сума залишку на рахунку станом на день початку процедури виведення банку з ринку (коп.)
|
N16
|
16
|
Номер рахунку, на якому обліковуються нараховані витрати за вкладом
|
Номер рахунку
|
N=5C25
|
17
|
Сума відсотків
|
Сума нарахованих відсотків станом на день початку процедури виведення банку з ринку, зменшених на суму податку (коп.)
|
N16
|
18
|
Розрахункова сума
|
Сума коштів у межах гарантованої, що повертається вкладнику за рахунок цільової позики Фонду (коп.)
|
N16
|
19
|
Номер рядка у файлі "Z"
|
Номер інформаційного рядка у файлі "Z", що формується згідно з Правилами формування та ведення баз даних про вкладників, затвердженими рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09 липня 2012 року № 3, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 23 серпня 2012 року за № 1430/21742
|
N10
|
Додаток 5
до Положення про порядок
відшкодування Фондом
гарантування вкладів фізичних осіб
коштів за вкладами
(пункт 14 розділу ІІ)
ЗВІТ
про виплати коштів вкладникам під час дії тимчасової адміністрації
____________________ ________________________
(найменування банку) (місцезнаходження банку)
станом на ______________ року
№ з/п
|
П. І. Б.
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Місце проживання або місцеперебування
|
область
|
район
|
населений пункт
|
вулиця, номер будинку, номер квартири
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
|
Документ, що посвідчує особу
|
Виплачена сума (грн)
|
Ідентифікатор рахунку вкладника
|
Дата виплати
|
Дата перерахування частини (траншу) цільової позики
|
серія та номер
|
ким виданий
|
дата видачі
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Усього:
|
Сума
|
Кількість
|
|
|
Уповноважена особа Фонду ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
М. П.*
__________
* За наявності.
Додаток 6
до Положення про порядок
відшкодування Фондом
гарантування вкладів фізичних осіб
коштів за вкладами
(пункт 14 розділу ІІ)
СТРУКТУРА
інформаційного рядка файла "Звіт про виплати"
№ з/п
|
Назва
|
Зміст
|
Формат
|
1
|
2
|
3
|
4
|
1
|
Номер рядка у файлі
|
Номер інформаційного рядка в архівному файлі (номер за порядком)
|
N10
|
2
|
П. І. Б.
|
Прізвище, ім'я та по батькові вкладника
|
C50
|
3
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо у вкладника є право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або вкладник є нерезидентом, реквізит заповнюється значенням "0000000000"
|
C = 10
|
4
|
Область
|
Назва області
|
C30
|
5
|
Район
|
Назва району
|
C60
|
6
|
Населений пункт
|
Назва населеного пункту
|
C60
|
7
|
Вулиця, номер будинку, номер квартири
|
Назва вулиці, номер будинку та номер квартири
|
C100
|
8
|
Серія та номер
|
Серія, номер паспортного документа
|
C20
|
9
|
Ким виданий
|
Найменування або код органу, яким виданий паспортний документ
|
C100
|
10
|
Дата видачі
|
Дата видачі паспортного документа
|
D = 10
|
11
|
Виплачена сума
|
Сума, виплачена під час дії тимчасової адміністрації (грн)
|
N16
|
12
|
Ідентифікатор рахунку вкладника
|
Номер інформаційного рядка у файлі "D" (ідентифікатор рахунку вкладника), що формується згідно з Правилами формування та ведення баз даних про вкладників, затвердженими рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09 липня 2012 року № 3, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 23 серпня 2012 року за № 1430/21742
|
N10
|
13
|
Дата виплати
|
Дата виплати
|
D = 10
|
14
|
Дата перерахування частини (траншу) цільової позики
|
Дата перерахування Фондом частини (траншу) цільової позики
|
D = 10
|
Додаток 7
до Положення про порядок відшкодування
Фондом гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
(пункт 15 розділу II)
ОСТАТОЧНИЙ ЗВІТ
про виплати коштів вкладникам під час дії тимчасової адміністрації станом на ____________ року
____________________ ________________________
(найменування банку) (місцезнаходження банку)
1
|
Cума цільової позики для виплати вкладникам гарантованих відшкодувань згідно з Договором від ____________ № __, грн
|
|
2
|
Загальна сума коштів, отримана банком від Фонду в межах цільової позики для виплати вкладникам, грн
|
|
3
|
Виплачено банком вкладникам за рахунок:
|
сума, грн
|
кількість рахунків
|
3.1
|
коштів Фонду
|
|
|
3.2
|
власних коштів банку
|
|
|
4
|
Повернуто банком до Фонду:
|
сума, грн
|
дата
|
4.1
|
невитрачений залишок цільової позики
|
|
|
4.2
|
дострокове погашення цільової позики
|
|
|
4.3
|
проценти за користування цільовою позикою
|
|
|
Уповноважена особа Фонду ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.
Додаток 8
до Положення про порядок відшкодування
Фондом гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
ПЕРЕЛІК
вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
____________________ ________________________
(найменування банку) (місцезнаходження банку)
станом на ______________ року
№ з/п
|
П.І.Б.
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Місце проживання або місце перебування
|
область
|
район
|
населений пункт
|
вулиця, номер будинку, номер квартири
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Документ, що посвідчує особу
|
Загальна розрахункова сума (грн.)
|
Розрахункова сума (виплачена за рахунок цільової позики) (грн.)
|
Залишок гарантованої суми (грн.)
|
серія та номер
|
ким виданий
|
дата видачі
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
|
|
Усього:
|
|
|
|
Уповноважена особа Фонду ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.
Додаток 9
до Положення про порядок відшкодування
Фондом гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
СТРУКТУРА
інформаційного рядка файла "Перелік вкладників"*
№ з/п
|
Назва
|
Зміст
|
Формат
|
1
|
2
|
3
|
4
|
1
|
Номер рядка у файлі
|
Номер інформаційного рядка в архівному файлі (номер за порядком)
|
N10
|
2
|
П.І.Б.
|
Прізвище, ім'я та по батькові вкладника
|
C50
|
3
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо у вкладника є право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або вкладник є нерезидентом, реквізит заповнюється значенням "0000000000". Якщо реєстраційний номер невідомий, реквізит заповнюється значенням "0000099999". Лідируючі нулі зазначаються
|
C=10
|
4
|
Область
|
Назва області
|
C30
|
5
|
Район
|
Назва району
|
C60
|
6
|
Населений пункт
|
Назва населеного пункту
|
C60
|
7
|
Вулиця, номер будинку, номер квартири
|
Назва вулиці, номери будинку та квартири
|
C100
|
8
|
Серія та номер
|
Серія, номер паспортного документа
|
C20
|
9
|
Ким виданий
|
Найменування або код органу, яким виданий паспортний документ
|
C100
|
10
|
Дата видачі
|
Дата видачі паспортного документа
|
D=10
|
11
|
Загальна розрахункова сума (коп.)
|
Сума, що розраховується відповідно до абзацу третього пункту 2 розділу І Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09 липня 2012 року № 14
|
N16
|
12
|
Розрахункова сума (виплачена за рахунок цільової позики) (коп.)
|
Сума, виплачена за рахунок цільової позики
|
N16
|
13
|
Залишок гарантованої суми (коп.)
|
Залишок гарантованої суми після виплати коштів за рахунок позики
|
N16
|
14
|
Номер рядка у файлі "Z"
|
Номер інформаційного рядка у файлі "Z" (номер за порядком), що формується згідно з Правилами формування та ведення баз даних про вкладників ( z1430-12)
, затвердженими рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09 липня 2012 року № 3, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 23 серпня 2012 року за № 1430/21742
|
N10
|
__________
* Залишок гарантованої суми та розрахункова сума, що виплачена за рахунок цільової позики, разом не повинні перевищувати граничний розмір гарантованої суми, встановлений адміністративною радою Фонду на дату прийняття рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних та початку процедури виведення банку з ринку.
Додаток 10
до Положення про порядок відшкодування
Фондом гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
ПРАВИЛА
формування csv файлів
Це текстовий структурований файл, у якому реквізити розміщуються в обумовленому порядку та розділяються фіксованим символом. Правила формування файла такі:
символ розділювач - табуляція (<CHR(09)>);
кожний рядок файла закінчується символами <CR><LF>-(<CHR(13)><CHR(10)>).
Назва файла повинна мати такий формат:
RFXXXXMD.nnn,
RВXXXXMD.nnn,
RZXXXXMD.nnn,
де: RF - ознака файла списку вкладників, що отримується Фондом від уповноваженої особи;
RB - ознака файла реєстру вкладників, що надсилається Фондом до банку-агента;
RZ - ознака файла звіту, що отримується Фондом від банку-агента;
XXXX - електронна адреса банку, що ліквідовується, згідно з довідником банків Національного банку України (RCUKRU.DBF поле NCKS);
M - кодований місяць дати формування файла;
D - кодований день дати формування файла;
nnn - номер посилки файла (001-999).
Кодування номера дня та місяця проводиться таким чином:
номери від 1 до 9 відповідають цифрам 1 - 9, а номери 10 - 31 відповідають літерам латинського алфавіту [A - V] (див. табл.1).
Таблиця 1
Номер
|
Код
|
Номер
|
Код
|
1
|
1
|
17
|
H
|
2
|
2
|
18
|
I
|
3
|
3
|
19
|
J
|
4
|
4
|
20
|
K
|
5
|
5
|
21
|
L
|
6
|
6
|
22
|
M
|
7
|
7
|
23
|
N
|
8
|
8
|
24
|
O
|
9
|
9
|
25
|
P
|
10
|
A
|
26
|
Q
|
11
|
B
|
27
|
R
|
12
|
C
|
28
|
S
|
13
|
D
|
29
|
T
|
14
|
E
|
30
|
U
|
15
|
F
|
31
|
V
|
16
|
G
|
|
|
Номер дня розміщений у межах від 1 до 31 - > [1 - 9, A - V].
Номер місяця розміщений у межах від 1 до 12 - > [1 - 9, A - C].
Додаток 11
до Положення про порядок відшкодування
Фондом гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
ЗАГАЛЬНИЙ РЕЄСТР ВКЛАДНИКІВ,
які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
____________________ ________________________
(найменування банку) (місцезнаходження банку)
станом на ______________ року
№ з/п
|
П.І.Б.
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Місце проживання або місце перебування
|
область
|
район
|
населений пункт
|
вулиця, номер будинку, номер квартири
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Документ, що посвідчує особу
|
Сума до виплати (грн.)
|
Ідентифікатор вкладника в програмному комплексі Фонду
|
серія та номер
|
ким виданий
|
дата видачі
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
|
|
Усього:
|
|
|
Керівник Фонду ________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.
Додаток 12
до Положення про порядок відшкодування
Фондом гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
СТРУКТУРА
інформаційного рядка файла "Загальний Реєстр"
№ з/п
|
Назва
|
Зміст
|
Формат
|
1
|
2
|
3
|
4
|
1
|
Номер рядка у файлі
|
Номер інформаційного рядка в архівному файлі (номер за порядком)
|
N10
|
2
|
П.І.Б.
|
Прізвище, ім'я та по батькові вкладника
|
C50
|
3
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків
|
Реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо у вкладника є право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або вкладник є нерезидентом, реквізит заповнюється значенням "0000000000". Якщо реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий, реквізит заповнюється значенням "0000099999". Лідируючі нулі зазначаються
|
C=10
|
4
|
Область
|
Назва області
|
C30
|
5
|
Район
|
Назва району
|
C60
|
6
|
Населений пункт
|
Назва населеного пункту
|
C60
|
7
|
Вулиця, номер будинку, номер квартири
|
Назва вулиці, номери будинку та квартири
|
C100
|
8
|
Серія та номер
|
Серія, номер паспортного документа
|
C20
|
9
|
Ким виданий
|
Найменування або код органу, яким виданий паспортний документ
|
C100
|
10
|
Дата видачі
|
Дата видачі паспортного документа
|
D=10
|
11
|
Сума до виплати (коп.)
|
Сума, яку банк - агент повинен сплатити вкладнику
|
N16
|
12
|
Ідентифікатор вкладника в програмному комплексі Фонду
|
Ідентифікатор вкладника в програмному комплексі Фонду
|
N10
|
Додаток 13
до Положення про порядок відшкодування
Фондом гарантування вкладів фізичних
осіб коштів за вкладами
ЗАЯВА
(рекомендована форма)