УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
16.05.2006 N 5770
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 липня 2006 р.
за N 778/12652
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг N 396 (z0417-16) від 23.02.2016 )

Про затвердження Змін до Правил розміщення страхових резервів із страхування життя

З метою удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг, відповідно до статей 31 та 36 Закону України "Про страхування" (85/96-ВР) , частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (2664-14) Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України ПОСТАНОВИЛА:
1. Доповнити пункт 4 розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26 листопада 2004 року N 2875 (z1626-04) "Про затвердження Правил розміщення страхових резервів із страхування життя", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 грудня 2004 року за N 1626/10225, п'ятьма абзацами такого змісту:
"До 1 січня 2008 року страховики можуть представити кошти страхових резервів банківськими вкладами (депозитами) та валютними вкладеннями згідно з валютою страхування разом відповідно до підпункту 3.1.2 пункту 3.1 розділу 3 цих Правил у розмірі не більше 70 відсотків загального розміру коштів страхових резервів.
До 1 січня 2009 року страховики можуть представити кошти страхових резервів нерухомим майном відповідно до підпункту 3.1.3 пункту 3.1 розділу 3 цих Правил у розмірі не більше 30 відсотків загального розміру коштів страхових резервів.
Вимога підпункту 3.1.3 пункту 3.1 розділу 3 цих Правил у частині вкладення не більше 10 відсотків загального розміру резервів в один об'єкт нерухомого майна починає застосовуватися з 1 січня 2009 року.
Вимога підпункту 3.1.6 пункту 3.1 розділу 3 цих Правил у частині обмеження щодо представлення 20-ма відсотками загального розміру резервів правами вимоги до одного перестраховика-резидента та обмеження щодо представлення 10-ма відсотками загального розміру резервів правами вимоги до перестраховиків-нерезидентів починає застосовуватися з 1 січня 2007 року.
При затвердженні плану відновлення фінансової стабільності страховика директор Департаменту страхового нагляду може прийняти рішення про тимчасове представлення коштів страхових резервів страховика активами перелічених у пункті 2.1 категорій в обсягах, що відрізняються від зазначених у розділі 3 цих Правил. Рішення директора Департаменту страхового нагляду схвалюється Комісією як колегіальним органом".
2. Затвердити Зміни до Правил (z1626-04) розміщення страхових резервів із страхування життя, затверджених зазначеним розпорядженням (додаються).
3. Департаменту страхового нагляду (Корень С.О.) разом з Юридичним департаментом (Чурсін О.В.) забезпечити подання цього розпорядження на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника (Шевченко Т.М.) забезпечити опублікування цього розпорядження в засобах масової інформації після його державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на члена Комісії - Директора департаменту страхового нагляду.
Протокол N 227 засідання
Комісії від 16.05.2006
Голова Комісії
ПОГОДЖЕНО:
В.о. Голови Державного
комітету України з питань
регуляторної політики
та підприємництва
Голова Антимонопольного
комітету України
В.Суслов
К.Ващенко
О.О.Костусєв

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання
ринків фінансових послуг
України
04.07.2006 N 5770
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 липня 2006 р.
за N 778/12652

ЗМІНИ

до Правил розміщення страхових резервів із страхування життя ( z1626-04 )

1. Розділ 1 доповнити новим пунктом 1.3 такого змісту:
"1.3. У разі здійснення страховиками страхування довічної пенсії у системі недержавного пенсійного забезпечення кошти резервів, сформованих за такими договорами, розміщуються відповідно до статті 49 Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" (1057-15) ."
У зв'язку з цим пункти 1.3-1.6 уважати відповідно пунктами 1.4-1.7.
2. У розділі 3:
2.1. Абзац перший та підпункти 3.1.1-3.1.3 пункту 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. Величина окремих категорій активів, у тому числі утворених в іноземній вільно конвертованій валюті, приймається для представлення коштів страхових резервів із страхування життя за їх балансовою вартістю, якщо інше не передбачено цими Правилами , та в таких обсягах.
3.1.1. Грошові кошти на поточних рахунках - за винятком розміщених на поточних рахунках грошових коштів резерву належних виплат страхових сум, не більше 10 відсотків загального розміру резервів. Резерв належних виплат страхових сум може бути представлений грошовими коштами на поточних рахунках у повному обсязі.
3.1.2. Банківські вклади (депозити), валютні вкладення згідно з валютою страхування - разом сума грошових коштів не більше 50 відсотків загального розміру резервів, при цьому в зобов'язаннях одного банку повинно бути не більше 20 відсотків загального розміру резервів.
3.1.3. Нерухоме майно - не більше 20 відсотків загального розміру резервів, при цьому вкладення в один об'єкт нерухомого майна не більше 10 відсотків загального розміру резервів".
2.2. Підпункти 3.1.6-3.1.9 пункту 3.1 замінити підпунктами 3.1.6-3.1.10 такого змісту:
"3.1.6. Права вимоги до перестраховиків - разом не більше 40 відсотків загального розміру резервів, при цьому права вимоги до перестраховиків-резидентів приймаються у розмірі не більше 20 відсотків загального розміру резервів до кожного такого перестраховика-резидента.
Права вимоги до перестраховиків-нерезидентів приймаються у розмірі разом не більше 25 відсотків загального розміру резервів, якщо рейтинг фінансової надійності (стійкості) перестраховика-нерезидента країни - члена Єдиного економічного простору нижчий за один з таких, як "В" (A.M.Best, США), "Ba" (Moody's Investors Service, США), "BB" (Standard & Poor's, США), "BB" (Fitch Ratings, Великобританія), або якщо рейтинг фінансової надійності (стійкості) перестраховика-нерезидента (країни іншої, ніж країни - члена Єдиного економічного простору) нижчий за один з таких, як "В+" (A.M.Best, США), "Baа" (Moody's Investors Service, США), "BВB"(Standard & Poor's, США), "BВB" (Fitch Ratings, Великобританія).
Не приймаються до структури активів права вимоги до перестраховиків-нерезидентів за ризиками, пов'язаними з дожиттям застрахованої особи до певного віку, події чи закінчення дії договору, крім ризиків, які пов'язані зі смертю застрахованої особи в будь-якому випадку та/або з нещасним випадком, що трапився, та/або в разі стійкої непрацездатності (інвалідності) унаслідок хвороби застрахованої особи.
Права вимоги до перестраховиків визначаються як сума часток перестраховиків у страхових резервах.
3.1.7. Довгострокове фінансування (кредитування) житлового будівництва - не більше 10 відсотків загального розміру резервів.
3.1.8. Інвестиції в економіку України за напрямами, визначеними Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року N 1211 (1211-2002-п) "Про затвердження напрямів інвестування галузей економіки за рахунок коштів страхових резервів"), - не більше 20 відсотків загального розміру резервів.
При цьому в окремий об'єкт інвестування - не більше 5 відсотків загального розміру резервів, за виключенням інвестування в розвиток ринку іпотечного кредитування шляхом придбання цінних паперів, емітованих Державною іпотечною установою.
3.1.9. Банківські метали - на поточних та вкладних (депозитних) рахунках у банківських металах разом не більше 10 відсотків загального розміру резервів.
3.1.10. Кредити страхувальникам-громадянам - не більше 20 відсотків загального розміру резервів".
2.3. Пункти 3.2 та 3.3 викласти в такій редакції:
"3.2. Активи, що відповідають вимогам пункту 3.1 цього розділу та приймаються для представлення страхових резервів, розміщених в одній юридичній особі, можуть складати разом не більше 35 відсотків загального розміру резервів, у тому числі:
а) грошові кошти на поточному рахунку, банківські вклади (депозити), валютні вкладення, банківські метали - на рахунках, відкритих в юридичній особі;
б) акції, облігації, іпотечні сертифікати - емітентом яких є юридична особа;
в) довгострокове фінансування (кредитування) житлового будівництва;
г) інвестиції в економіку України за напрямами, визначеними Кабінетом Міністрів України.
3.3. Для представлення страхових резервів із страхування життя не можуть використовуватись позики (кредити, поворотна фінансова допомога, інші позикові кошти), цінні папери із зобов'язаннями зворотного викупу, цінні папери, за якими не здійснено повної оплати їх вартості, кошти, надані банкам на умовах субординованого боргу, помилково перераховані кошти на рахунок страховика, суми страхових платежів, які підлягають поверненню страхувальнику в період, наступний за звітним, відповідно до законодавства".
3. Розділ 4 викласти в такій редакції:
"4.1. Контроль за дотриманням вимог цих Правил та застосування заходів впливу здійснюється Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України відповідно до законодавства України".
Член Комісії - Директор
Департаменту страхового нагляду
С.О.Корень