УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.07.2011 N 1775/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 липня 2011 р.
за N 805/19543
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 1332/5 (z0698-16) від 06.05.2016 )

Про затвердження Порядку розгляду питань, пов'язаних з призначенням на посади начальників районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції N 1121/5 (z1285-12) від 27.07.2012 N 571/5 (z0326-16) від 01.03.2016 )
Відповідно до Закону України "Про державну службу" (3723-12) , Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 395 (395/2011) , та з метою залучення кваліфікованих фахівців до роботи в територіальних органах юстиції НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розгляду питань, пов'язаних з призначенням на посади начальників районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що додається.
2. Начальникам головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити добір кваліфікованих і досвідчених кандидатів для призначення на посади начальників районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, належний рівень підготовки документів, необхідних для розгляду питань призначення кандидатів на посади.
3. Заступнику Міністра юстиції - керівнику апарату, керівникам структурних підрозділів апарату Міністерства юстиції України забезпечити проведення співбесід з кандидатами згідно з визначеним графіком.
( Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1121/5 (z1285-12) від 27.07.2012 )
4. Департаменту кадрової роботи та державної служби (Набоченко С.І.):
4.1. Довести цей наказ до начальників головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі до відома та виконання.
4.2. Подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 (493/92) "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр
Олександр Лавринович

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції
України
01.07.2011  N 1775/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 липня 2011 р.
за N 805/19543

ПОРЯДОК

розгляду питань, пов'язаних з призначенням на посади начальників районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції

1. Цей Порядок застосовується під час розгляду питань щодо призначення кандидатів на посади начальників районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції.
( Пункт 2 виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції N 571/5 (z0326-16) від 01.03.2016 )
2. Питання про призначення на посаду начальника управління юстиції порушується начальниками головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - начальник головного управління юстиції).
Начальник головного управління юстиції у разі наявності вакансії начальника управління юстиції здійснює заходи щодо організації проведення конкурсу на заміщення вакантної посади відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 169 (169-2002-п) .
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 1994 року N 423 (423-94-п) "Про деякі питання застосування статей 4, 15 і 27 Закону України "Про державну службу" призначення на посади третьої - сьомої категорій посад державних службовців органів виконавчої влади при просуванні по службі державного службовця, який зарахований до кадрового резерву чи пройшов стажування, а також прийняття на роботу державного службовця, який припинив державну службу у зв'язку з відставкою, може здійснюватись за рішенням Міністра юстиції України без проведення конкурсу.
3. У поданні на ім'я Міністра юстиції України щодо кандидатури для призначення на посаду начальника управління юстиції зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство, займана посада, відповідність кваліфікаційним вимогам, рівень фахової та професійної підготовки, спроможність забезпечити доручену ділянку роботи, ділові та інші якості кандидата, відомості про конкурсний відбір, проходження стажування, перебування в кадровому резерві (якщо не перебував - обґрунтовані пояснення причини невикористання кадрового резерву).
До подання додаються:
особова картка ( форма П-2ДС (z0484-95) ) з відповідними додатками;
дві фотокартки розміром 4 х 6 сантиметрів;
копії документів про освіту, науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації, засвідчені нотаріально або керівником кадрової служби, із зазначенням дати засвідчення;
декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік;
підписані кандидатом власноручно попередження про встановлені Законами України "Про державну службу" (3723-12) та "Про засади запобігання і протидії корупції" (3206-17) обмеження, пов'язані з прийняттям і проходженням державної служби, а також документ про ознайомлення із Загальними правилами поведінки державного службовця, затвердженими наказом Головного управління державної служби України від 04.08.2010 N 214 (z1089-10) , зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 11.11.2010 за N 1089/18384;
біографічна довідка, скріплена підписом керівника кадрової служби та печаткою, із зазначенням дати складання;
розрахунок стажу державної служби, скріплений підписом керівника кадрової служби та печаткою, із зазначенням дати складання;
картка погодження у відповідному головному управлінні юстиції;
засвідчена копія протоколу (витяг з протоколу) засідання конкурсної комісії (для осіб, які призначаються на конкурсній основі);
доповідна записка про стажування з висновками керівника стажування (для осіб, які проходили стажування);
довідка про перебування у кадровому резерві (для осіб, зарахованих до кадрового резерву);
власноручно написана заява на ім'я Міністра юстиції України про призначення на посаду із зазначенням дати написання та підстави призначення;
погодження голови відповідної місцевої державної адміністрації;
копії першої, другої та одинадцятої сторінок паспорта, засвідчені підписом керівника кадрової служби та печаткою;
копія трудової книжки, скріплена підписом керівника кадрової служби та печаткою, із зазначенням дати засвідчення;
копія військового квитка (для військовозобов'язаних), засвідчена підписом керівника кадрової служби та печаткою;
витяг з послужного списку (для співробітників правоохоронних органів), засвідчений підписом відповідної посадової особи та печаткою.
4. Департаментом кадрової роботи та державної служби розглядаються документи особової справи кандидата на відповідну посаду, вивчається питання щодо відповідності кандидата встановленим кваліфікаційним вимогам, а також його морально-ділові якості.
5. З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей кандидата на посаду начальника управління юстиції Міністром юстиції України може бути організоване його стажування відповідно до Положення про порядок стажування у державних органах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 грудня 1994 року N 804 (804-94-п) .
6. Департамент кадрової роботи та державної служби організовує проведення співбесід кандидата на посаду із заступником Міністра юстиції - керівником апарату, керівниками профільних структурних підрозділів апарату Міністерства юстиції України, а в разі їх відсутності - із заступниками керівників структурних підрозділів.
( Абзац перший пункту 7 в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1121/5 (z1285-12) від 27.07.2012 )
Співбесіди з кандидатами на посади проводяться щовівторка та щосереди (резервний день) з 9-ї до 18-ї години.
Пропозиції за результатами співбесід викладаються посадовими особами Міністерства юстиції України у картці погодження призначення на посаду.
Пропозиції щодо призначення на посаду узагальнюються Департаментом кадрової роботи та державної служби та подаються на розгляд Міністру юстиції України.
В разі недостатнього рівня знань кандидатом на посаду Міністерством юстиції України при прийнятті на державну службу може встановлюватись випробувальний термін.
7. Неналежне оформлення поданих документів, виявлення невідповідності кваліфікаційним вимогам або рівня фахової підготовки кандидата є підставою для повернення матеріалів.
Остаточне рішення щодо призначення на посаду приймається Міністром юстиції України.
8. Про прийняте Міністром юстиції України рішення про призначення кандидата на посаду видається відповідний наказ.
Копія зазначеного наказу у триденний строк надсилається до відповідного головного управління юстиції.
9. На підставі наказу Міністерства юстиції України про призначення на посаду головним управлінням юстиції видається наказ про допущення працівника до виконання обов'язків у зв'язку з призначенням (переведенням), копія якого направляється до Департаменту кадрової роботи та державної служби.
Після видання зазначеного наказу формується особова справа та вноситься відповідний запис до трудової книжки працівника.
Директор
Департаменту кадрової роботи
та державної служби
С.І.Набоченко