УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА
У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 26/30 від 30.01.2001
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 2001 р.
за N 172/5363
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 559/321 (z0973-16) від 29.06.2016 )

Про затвердження Інструкції про використання повітряних суден Збройних Сил України для забезпечення аварійно-рятувальних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій державного або регіонального рівня на території України

З метою оперативного вирішення Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи завдань авіаційного забезпечення проведення аварійно-рятувальних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій державного або регіонального рівня природного чи техногенного характеру в Україні НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок використання повітряних суден Збройних Сил України для забезпечення аварійно-рятувальних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій державного або регіонального рівня на території України, що додається.
2. При виконанні повітряних перевезень керуватися вимогами чинних нормативних актів.
3. Відповідальність за організацію і координацію проведення аварійно-рятувальних робіт з залученням повітряних суден у районах надзвичайних ситуацій покласти на Головний центр координації авіаційних робіт з пошуку і рятування Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
4. Заступнику начальника Головного центру координації авіаційних робіт з пошуку і рятування - начальнику управління координації авіаційних робіт з пошуку і рятування та начальнику юридичного відділу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи здійснити погодження цього наказу у Міністерстві фінансів України та державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на перших заступників міністрів відповідних міністерств.
Міністр України з питань надзвичайних
ситуацій та у справах захисту
населення від наслідків Чорнобильської
катастрофи
генерал внутрішньої служби України
Міністр оборони України
генерал армії України
В.В.Дурдинець
О.І.Кузьмук

Затверджено
Наказ Міністерства України з питань
надзвичайних ситуацій та у  справах
захисту   населення  від  наслідків
Чорнобильської катастрофи,
Міністерства оборони України
30.01.2001 N 26/30

Інструкція

про використання повітряних суден Збройних Сил України для забезпечення аварійно-рятувальних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій державного або регіонального рівня на території України

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає умови щодо використання повітряних суден та аеродромів Збройних Сил України Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, порядок подання заявок та виділення повітряних суден, строки готовності екіпажів та повітряних суден до виконання поставлених завдань, а також порядок відшкодування витрат за виконані роботи.
1.2. При виникненні на території України надзвичайних ситуацій державного або регіонального рівня техногенного чи природного характеру, коли авіаційних сил та засобів, що залучаються від Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи недостатньо, додатково можуть залучатись транспортні повітряні судна від Збройних Сил України на підставі узгоджених з Кабінетом Міністрів України заявок від Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
1.3. Виконання вимог цієї Інструкції є обов'язковим для всього керівного складу об'єднань, з'єднань, авіаційних військових частин, а також органів управління, які організовують повітряний рух, та посадових осіб, на яких покладено проведення аварійно-рятувальних робіт.
1.4. У разі вильоту за межі України екіпаж та повітряне судно повинні бути підготовлені згідно з вимогами Повітряного кодексу України (3167-12) , уведеного в дію Постановою Верховної Ради України від 4 травня 1993 року N 3168-XII (3168-12) . Отримання відповідних державних дозволів та митне оформлення вивезення (увезення) повітряних суден і вантажів покладається на Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

2. Порядок подачі заявок на використання авіації Збройних Сил України та порядок виділення повітряних суден

2.1. У зв'язку з непередбаченістю надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, заявки на виділення необхідної кількості повітряних суден певного типу (Іл-76, Ан-26, Ми-8, Бе-12, Ка-27, Ми-14) для транспортування сил і засобів аварійно(пошуково)-рятувальних служб, а також матеріальних ресурсів у райони ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій подаються Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у письмовій формі на ім'я начальника Генерального штабу Збройних Сил України - першого заступника Міністра оборони України через Центральний командний пункт Генерального штабу Збройних Сил України.
2.2. У заявці повинно бути вказано:
тип повітряного судна;
кількість і характер вантажу;
кількість особового складу;
аеродром вильоту та посадки;
дата і час вильоту (повернення).
2.3. Рішення про виділення відповідних повітряних суден приймає начальник Генерального штабу Збройних Сил України - перший заступник Міністра оборони України, яке доводиться письмово через Центральний командний пункт Генерального штабу Збройних Сил України до начальників штабів видів Збройних Сил України, від яких виділяються повітряні судна.
2.4. Строки готовності льотних екіпажів та повітряних суден відповідних типів до вильоту визначати часом, установленим для вильоту із постійної готовності з урахуванням часу, необхідного для підготовки льотних екіпажів та повітряних суден до виконання польотного завдання.
2.5. Залежно від обставин, масштабу, характеру та можливого розвитку надзвичайних ситуацій, що потребують залучення повітряних суден, організовується і здійснюється взаємодія відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1998 року N 1643 (1643-98-п) "Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування" між Головним центром координації авіаційних робіт з пошуку і рятування Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, його регіональними центрами, Центральним командним пунктом Генерального штабу Збройних Сил України, командними пунктами видів Збройних Сил України та авіаційних корпусів.

3. Порядок відшкодування витрат

3.1. Відшкодування витрат, що пов'язані з використанням Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи повітряних суден Збройних Сил України здійснюється:
при проведенні аварійно-рятувальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій загальнодержавного рівня через Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи відповідно до діючих тарифів, згідно з наданими рахунками від Міністерства оборони України на підставі постанови Кабінету Міністрів України;
при проведенні аварійно-рятувальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій регіонального рівня - органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності на підставі укладених договорів через Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.